Themes - Zerif Lite - en to tr translation catalogue (417 entries)

note: #-#-#-#-#  zerif-lite.pot (Zerif Lite 1.8.5.47)  #-#-#-#-# Description of the plugin/theme
en: Zerif LITE is a free one page WordPress theme. It's perfect for web agency business,corporate business,personal and parallax business portfolio, photography sites and freelancer.Is built on BootStrap with parallax support, is responsive, clean, modern, flat and minimal. Zerif Lite is ecommerce (WooCommerce) Compatible, WPML, RTL, Retina-Ready, SEO Friendly and with parallax, full screen image is one of the best business themes.
tr: Zerif LITE ücretsiz bir tek sayfa WordPress temasıdır. Web ajansları, kurumsal firmalar, kişisel ve kurumsal portföyler, fotoğraf siteleri ve serbest çalışanlar için mükemmeldir. BootStrap üzerine paralaks desteği ile kurulmuştur. Duyarlıdır, temiz, modern, flat ve minimaldir. Zerif Lite e-ticaret (WooCommerce) uyumludur, ayrıca WPML, RTL, Retina-Hazır, SEO uyumlu ve paralaks destekli tam ekran görseller ile en iyi ticari temalardan biridir.

en: Activating
tr: Etkinleştiriliyor

en: Install and Activate
tr: Yükle ve etkinleştir

en: Recommended plugins
tr: Önerilen eklentiler

en: Getting started
tr: Başlarken

note: translators: ResponsiveBoat child theme
en: Get %s now
tr: Şimdi %s edinin

en: Remove "Zerif Lite developed by ThemeIsle" copyright from the footer.
tr: Alt kısımdan "Zerif Lite ThemeIsle tarafından geliştirilmiştir" ibaresini kaldırın.

en: Get it
tr: Edinin

en: Keep the old static frontpage template?
tr: Eski sabit ön sayfa şablonu korunsun mu?

en: Recommended actions
tr: Önerilen eylemler

en: Blog Header Options
tr: Blog üst kısım seçenekleri

en: Zerif supports a custom frontpage
tr: Zerif özel bir ana sayfa kullanabilmenizi destekler

en: Change this text in BottomButton Ribbon
tr: BottomButton kurdelası içinde bu metni değiştirin

en: Change this text in RightButton Ribbon
tr: RightButton kurdelası içinde bu metni değiştirin

note: translators: ThemeIsle Companion translators: ThemeIsle Companion install link
en: You need to install the %s plugin to be able to add Team members, Testimonials, Our Focus and Clients widgets.
tr: Ekip üyeleri, deneyimler, vizyonumuz ve müşterilerimiz bileşenleri için %s eklentisini yüklemeniz gerekmektedir.

en: youremail@site.com
tr: hesabiniz@site.com

note: translators: Pirate Forms plugin install link translators: PirateForms plugin
en: You need to install %s to create a contact form.
tr: İletişim formu oluşturmak için %s eklentisini yüklemelisiniz.

en: Footer options
tr: Alt kısım seçenekleri

en: Advanced options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Useful Plugins
tr: Yararlı eklentiler

note: translators: ThemeIsle Companion install link
en: If you want to take full advantage of the options this theme has to offer, please install and activate %s
tr: Eğer bu temanın size sunduğu tüm seçeneklerden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız lütfen %s eklentisini yükleyin ve etkinleştirin

en: Ribbon Section
tr: Kurdele bölümü

en: Get full color schemes support for your site.
tr: Siteniz için tam renk şeması desteği edinin.

en: Subscribe section
tr: Abonelik bölümü

en: Packages section
tr: Paketler bölümü

en: Extra colors
tr: Ek renkler

en: Background video
tr: Arkaplan videosu

en: Section Reordering
tr: Bölüm sıralaması

en: Makes your contact page more engaging by creating a good-looking contact form on your website. The interaction with your visitors was never easier.
tr: Harika görünen bir iletişim formu ile iletişim sayfanızı daha çekici bir hale getirin. Ziyaretçileriniz ile etkileşime girmek daha kolay olmamıştı.

en: It is highly recommended that you install the companion plugin to have access to the frontpage sections widgets.
tr: Ön sayfa bölümler bileşenlerine erişim için refakatçi eklentiyi yüklemeniz önemle önerilmektedir.

en: Deactivate
tr: Devredışı

en: Version:
tr: Sürüm:

en: We have compiled a list of steps for you, to take make sure the experience you will have using one of our products is very easy to follow.
tr: Sizin için bir kaç adımdan oluşan bir liste hazırladık, böylece ürünlerimizden birini kolayca takip edebilmeniz ve iyi bir deneyim yaşamanızı hedefledik.

en: Want to get the gist on the latest theme changes? Just consult our changelog below to get a taste of the recent fixes and features implemented.
tr: Temadaki son değişiklikleri yakalamak mı istediniz? Aşağıdaki değişiklik kayıtlarına başvurarak güncel geliştirmeler ve yeni özellikler hakkında bilgi alabilirsiniz.

en: Contact Support
tr: Destekle iletilşime geç

en: About Zerif Lite
tr: Zerif Lite hakkında

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
tr: &ldquo;%s&rdquo; için bir yorum

note: translators: Theme Name
en: Welcome to %s! - Version
tr: Hoşgeldiniz, %s ! - Sürüm

note: translators: Older post arrow translators: Older posts arrow translators: Older posts navigation arrow
en: %s Older posts
tr: %s eski yazılar

note: translators: Newer post arrow translators: Newer posts arrow translators: Newer posts navigation arrow
en: Newer posts %s
tr: Yeni yazılar %s

note: Template Name of the plugin/theme
en: Frontpage
tr: Ön sayfa

note: translators: Our team section translators: Our team section in customizer translators: Testimonials section translators: Testimonials section link in customizer
en: Add widgets in this area by going to the %s
tr: %s sayfasına giderek bu alana bileşen ekleyin

en: The preloader is used as a creative way to make waiting a bit less boring for the visitor.
tr: Ön yükleme ziyaretçileriniz için bekleme sürecini biraz daha çekilir hale getirir.

en: The preloader is the circular progress element that first appears on the site. When the loader finishes its progress animation, the whole page elements are revealed.
tr: Ön yükleyici sitenizde ilk olarak gözüken dairesel ilerleme elemanlarıdır. Yükleyici işini bitirdiğinde animasyon durur ve sayfanın kendisi görünür hale gelir.

en: With smooth scrolling, it slides down smoothly, so you can see how much it scrolls. This makes it easier to resume reading from where you were before.
tr: Yumuşak kaydırma ile aşağıya doğru yumuşak bir geçiş sağlanır. Bu sayede ne kadar kaydığını görebilirsiniz. Okurken kaldığınız yerden devam etmeyi kolaylaştırır.

en: Smooth scrolling can be very useful if you read a lot of long pages. Normally, when you press Page Down, the view jumps directly down one page.
tr: Eğer çok fazla sayıda uzun sayfalar okuyorsanız yumuşak kaydırma çok işe yarayabilir. Normalde Sayfa aşağı (Page down) tuşuna bastığınızda görüntü direkt bir sayfa atlar.

en: Web accessibility also benefits others, including older people with changing abilities due to aging.
tr: Web erişilirliği yaşlanma yüzünden becerileri değişen kişiler dahil bir çok kişinin işine yarar.

en: Web accessibility means that people with disabilities can use the Web. More specifically, Web accessibility means that people with disabilities can perceive, understand, navigate, and interact with the Web, and that they can contribute to the Web.
tr: Web erişilirliği engellere sahip kişilerin de web sitelerini kullanabilmesi demektir. Özellikle web erişilirliği demek, engelli kişilerin web siteleri ile algılama, anlama, dolaşma ve etkileşime girmeleri ve katkıda bulunabilmeleri demektir.

en: If you are using other scripts like Cyrillic or Greek , you need to check this box to enable the safe fonts for better compatibility.
tr: Kril ya da yunan alfabesi kullanıyorsanız güvenli yazı tipleri seçeneğini işaretleyerek uyumluluğu artırmalısınız.

en: Zerif Lite main font is Montserrat, which only supports the Latin script.
tr: Zerif Lite ana yazı tipi Montserrat'tır ve sadece Latin destekler.

en: Edit skill
tr: Yeteneği düzenle

note: translators: Our focus section translators: About us section translators: Our team section translators: Our focus section in customizer translators: Our team section in customizer translators: About us section in customizer
en: Change this subtitle in %s
tr: %s içindeki bu alt başlığı değiştir

en: Customize this button
tr: Bu tuşu özelleştir

note: translators: Big title section translators: Customizer link for Big title section
en: This piece of text can be changed in %s
tr: Bu metin parçası %s içinden değiştirilebilir

en: It adds 5 new sections, the ability to re-order existing ones and easily add custom content to frontpage.
tr: 5 yeni bölüm, var olanları kolayca sıralayabilme ve ana sayfaya özel içerik ekleme becerisi.

en: It adds a background video and a background slider.
tr: Bir arka plan videosu ve arka plan kaydırağı ekler.

en: Recommended Actions
tr: Önerilen eylemler

en: Go to
tr: Git

en: Read more about
tr: Daha fazla okuyun

note: translators: About us section translators: About use section in customizer translators: BottomButton Ribbon in customizer
en: Change this text in %s
tr: %s içindeki bu metni değiştirin

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
tr: %2$s etkinleştir

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
tr: %2$s güncelle

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
tr: %2$s yükle

en: No plugins to install, update or activate.
tr: Kurulacak, güncellenecek ya da etkinleştirilecek hiç bir eklenti yok.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
tr: Yüklenecek, güncellenecek veya etkinleştirilmesi gerekli veya önerilen bir ya da daha fazla eklenti var.

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
tr: Eklentiler güncelleniyor: %s

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full width with no title template
tr: Başlık olmayan tam genişlikli şablon

en: Get involved at WordPress.org.
tr: WordPress.org üzerinden bize katılın.

en: Are you a polyglot? Want to translate Zerif Lite into your own language?
tr: Bir çevirmen misiniz? Zerif Lite temasını dilinize çevirmek ister misiniz?

en: Found a bug? Want to contribute with a fix or create a new feature?
tr: Bir hata mı buldunuz? Düzelterek ya da yeni bir özellik oluşturarak katkıda bulunmak ister misiniz?

en: How can I contribute?
tr: Nasıl katkı sağlayabilirim?

en: Download Easy Content Types
tr: Easy Content Types eklentisini indir

en: Custom Post Types, Taxonomies and Metaboxes in Minutes
tr: Dakikalar içinde özel yazı tipleri, terimler ve meta kutuları

en: Easy Content Types
tr: Kolay İçerik Tipileri

en: Install Page Builder by SiteOrigin
tr: SiteOrigin Sayfa Oluşturucusunu yükleyin

en: Build responsive page layouts using the widgets you know and love using this simple drag and drop page builder.
tr: Bu basit sürükle bırak sayfa oluşturucusu ile bildiğiniz ve sevdiğiniz bileşenleri kullanarak duyarlı sayfa düzenleri oluşturun.

en: Page Builder by SiteOrigin
tr: SiteOrigin sayfa oluşturucusu

en: In the below documentation you will find an easy way to build a great looking landing page using a drag-and-drop content builder plugin.
tr: Aşağıdaki belgelerden sürükle bırak içerik oluşturucu eklentisi ile kolayca güzel gözüken bir karşılama sayfasını nasıl oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

en: Build a landing page with a drag-and-drop content builder
tr: Sürükle bırak içerik oluşturucu ile bir karşılama sayfası oluşturun

en: about
tr: Hakkında

en: Footer Content
tr: Alt alan içeriği

en: Instagram link
tr: Instagram bağlantısı

en: Footer Social Icons
tr: Alt alan sosyal simgeler

en: Footer Copyright
tr: Alt Alan Telif Hakkı

note: translators: Footer area number
en: Footer area %d
tr: Alt alan %d

en: Install Revive Old Post
tr: Revive Old Post eklentisini yükle

en: A plugin to share about your old posts on twitter, facebook, linkedin to get more hits for them and keep them alive.
tr: Eski yazılarınızı twitter, facebook, linkedin üzerinde paylaşarak onları biraz olsun canlandırmak için bir eklenti.

en: Revive Old Post
tr: Eski yazıları canlandır

note: translators: Zerif renaming article link
en: Read more
tr: Devamını Oku

en:  At the address below you will find a cool set of original WordPress plugins that can give you great benefits despite being a little lesser known out there.
tr: Aşağıdaki listede çok bilinmemelerine sağmen oldukça işinize yarayacak bir set WordPress eklentileri mevcut.

en: 30 Experts Share: The Top *Non-Obvious* WordPress Plugins That'll Make You a Better Blogger
tr: 30 uzman paylaştı: Sizi daha iyi bir blogger yapacak, çok da *Göz önünde olmayan" WordPress eklentileri

en: Find out how to add a search bar in the top menu bar, in an easy way be following the link below.
tr: Üst menü çubuğuna nasıl bir arama kutusu ekleyeceğinizi öğrenin. Tek yapmanız gereken alttaki bağlantıyı takip etmek.

en: Add a search bar in the top menu
tr: Üst menüye arama çubuğu ekle

en: ResponsiveBoat - Current theme
tr: ResponsiveBoat - Mevcut tema

note: translators: Zerif Pro name
en: Get %s now!
tr: %s şimdi al

en: Get now
tr: Şimdi al

en: Set up your portfolio section in an easy way be following the link below.
tr: Aşağıdaki bağlantıları takip ederek portfolyo bölümünü kolayca kurabilirsiniz.

en: Configure the portfolio
tr: Portfolio sayfasını ayarla

en: In the below documentation you will find an easy way to translate Zerif Lite into your native language or any other language you need for you site.
tr: Aşağıdaki belgede Zerif Lite temasını kendi dilinize ya da istediğiniz herhangi bir dile nasıl kolayca çevirebileceğiniz yolları bulabilirsiniz.

en: For more advanced settings please go to Settings -> Pirate Forms
tr: Daha gelişmiş ayarlar içib Ayarlar -> Pirate Forms sayfasına gidin

en: Use pinterest layout?
tr: Pinterest görünümünü kullan

en: Content
tr: Açıklama

en: Image 2
tr: Görsel 2

en: Image 1
tr: Görsel 1

en: Use parallax effect?
tr: Paralaks efekti açılsın mı?

en: Green button label
tr: Yeşil tuş etiketi

en: Enable accessibility?
tr: Erişilebilirlik açılsın mı?

en: Free VS PRO
tr: Ücretsiz/PRO sürüm karşılaştırma

en: Changelog
tr: Değişim listesi

en: Contribute
tr: Katkıda bulunun

en: Child themes
tr: Alt tema

en: Actions required
tr: Eylem gerekli

en: Get started with Zerif Lite
tr: Zerif Lite ile başla

note: translators: Welcome page link
en: Welcome! Thank you for choosing Zerif Lite! To fully take advantage of the best our theme can offer please make sure you visit our %1$swelcome page%2$s.
tr: Hoşgeldiniz! Zerif Lite'ı seçtiğiniz için teşekkürler. Temamızdan en üst düzeyde faydalanabilmek için %1$shoşgeldiniz%2$s sayfamızı inceleyin.

note: translators: wordpress.org review page
en: Rate our theme on %1$sWordPress.org%2$s. We'd really appreciate it!
tr: %1$sWordPress.org%2$s üzerinde temamızı değerlendirin. Buna gerçekten çok değer veriyoruz!

en: Are you enjoying Zerif Lite?
tr: Zerif Lite temasından memnun musunuz?

en: Translate Zerif Lite
tr: Zerif Lite temasını çevir

en: Zerif Lite on GitHub
tr: Github üzerinde Zerif Lite

en: GitHub is the place to go!
tr: Gidilecek yer GitHub!

en: Install Visualizer
tr: Görselleştiriciyi yükle

en: A simple, easy to use and quite powerful chart tool to create, manage and embed interactive charts into your WordPress posts and pages.
tr: WordPress yazı ve sayfalarınıza interaktif çizelgeler gömmek için basit, kullanımı kolay ve oldukça güçlü bir çizelge aracı.

en: Visualizer: Charts and Graphs
tr: Görselleştirici: Çizelgeler ve grafikler

en: Install Custom Login Customizer
tr: Özel Login Customizer (Giriş özelleştirici) eklentisini yükle

en: Login Customizer plugin allows you to easily customize your login page straight from your WordPress Customizer! You can preview your changes before you save them!
tr: Login Customizer (Giriş özelleştirici) eklentisi giriş sayfanızı direkt olarak WordPress özelleştirici içinden özelleştirebilmenize olanak sağlar. Değişiklikleri kaydetmeden önce ön izleme yapabilirsiniz.

en: Custom Login Customizer
tr: Özel Login Customizer (Giriş özelleştirici)

en: Install WP Product Review
tr: WP Product Review (Ürün inceleme) yükle

en: Already activated
tr: Zaten etkin

en: Easily turn your basic posts into in-depth reviews with ratings, pros and cons, affiliate links, rich snippets and user reviews.
tr: Puanlama, artılar/eksiler, iş ortağı bağlantıları, zengin aparatlar ve kullanıcı görüşleri ile basit yazılarınızı kolayca zenginleştirin.

en: Recommended Plugins
tr: Önerilen eklentiler

en: Read full documentation
tr: Tüm belgeleri oku

en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use Zerif Lite.
tr: Daha fazla detay mı gerekli? Zerif Lite temasını nasıl kullanacağınız ile ilgili tüm belgelere bir göz atın.

en: View full documentation
tr: Tüm belgeleri görüntüle

en: You don't like the way Zerif Lite looks with its background opacity? No problem. Just remove it using the steps below.
tr: Şeffaf arka planlı Zerif Liste görünümünü beğenmediniz mi? Sıkıntı değil. Aşağıdaki adımları izleyerek kaldırın.

en: Remove the opacity
tr: Saydamlığı kaldır

en: Zerif Lite has three page templates available, two for the blog and one for full width pages. To make sure you take full advantage of those page templates, make sure you read the documentation.
tr: Zerif Lite içinde üç sayfa şablonu vardır, ikisi blog için ve bir tanesi tam genişlikli sayfalar için. Bu şablonların tüm avantajlarından yararlanmak için belgeleri okuduğunuzdan emin olun.

en: Change the page template
tr: Sayfa şablonunu değiştir

en: To better suit your site's needs, you can change each section's anchor to what you want. The entire process is described below.
tr: Sitenizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için her bölümün adresini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tüm süreç aşağıda açıklanmıştır.

en: Change anchors
tr: Bağları değiştir

en: Linking the frontpage sections with the top menu is very simple, all you need to do is assign section anchors to the menu. In the below documentation you will find a nice tutorial about this.
tr: Üst menüden ana sayfadaki bölümlere bağlantı vermek çok basit. Tek yapmanız gereken menüde bölüm işaretleyicilerini belirlemek. Aşağıda bu konu ile ilgili güzel bir eğitici bulunuyor.

en: Link Menu to sections
tr: Bölümler için bağlantı menüsü

en: If you find yourself in the situation where everything on your site is running very slow, you might consider having a look at the below documentation where you will find the most common issues causing this and possible solutions for each of the issues.
tr: Eğer sitenizdeki her şeyin yavaş çalıştığını düşünüyorsanız en temel problemler ile ilgili çözümlerin yer aldığı aşağıdaki belgeye bir göz atmanızı öneririz.

en: Speed up your site
tr: Siteni hızlandır

en: You can turn off the animation effects you see when Zerif Lite loads a section in an easy way with just few changes. Check the documentation below.
tr: Zerif Lite bir bölüm yüklerken gözüken animasyon efektlerini küçük bir kaç değişiklik ile kapatabilirsiniz. Aşağıdaki belgeyi inceleyin.

en: Turn off the animations
tr: Animasyonları kapat

en: In the below documentation you will find an easy way to change the default dimensions for you social icons.
tr: Aşağıdaki belgelerde sosyal simgelerin varsayılan boyutlarını nasıl kolayca değiştirebileceğinizi bulabilirsiniz.

en: Change dimensions for footer social icons
tr: Alt bölümdeki sosyal simgeler için boyutları değiştir

en: If you are in the position where you want to change the default appearance of the big title section, you may want to replace it with a nice looking slider. This can be accomplished by following the documention below.
tr: Büyük başlıklı bölümü değiştirmek istiyorsanız, bu bölümün içine bir Slider eklemeyi düşünebilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki belgeleri inceleyebilirsiniz.

en: Slider in big title section
tr: Büyük başlık bölümü içinde Slider

en: View how to do this
tr: Bunun nasıl yapılacağını gör

en: If you want to make changes to the theme's files, those changes are likely to be overwritten when you next update the theme. In order to prevent that from happening, you need to create a child theme. For this, please follow the documentation below.
tr: Tema dosyalarında güncelleme yapmak istiyorsanız, tema güncellemesi geldiğinde bu değişikliklerinizin kaybolması muhtemeldir. Başınıza böyle bir şey gelmemesi için bir alt tema oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için lütfen aşağıdaki belgeleri okuyun.

en: Create a child theme
tr: Bir alt tema oluştur

en: FAQ
tr: Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

en: Go to Customizer
tr: Özelleştiriciye git

en: Using the WordPress Customizer you can easily customize every aspect of the theme.
tr: WordPress özelleştiricisini kullanarak temanızı en ince ayrıntısına kadar kolayca özelleştirebilirsiniz.

en: Customize everything in a single place.
tr: Her şeyi tek bir yerden özelleştirin.

en: Getting Started
tr: Başlarken

en: We want to make sure you have the best experience using Zerif Lite and that is why we gathered here all the necessary informations for you. We hope you will enjoy using Zerif Lite, as much as we enjoy creating great products.
tr: Zetif Lite kullanırken olası en iyi deneyimi yaşamanızı istiyoruz ve bu yüzden gerekli tüm bilgileri burada sizin için topladık. Umarız Zerif Lite kullanmaktan, bizim bu harika ürünü geliştirirken aldığımız kadar keyif alırsınız.

en: Our most popular free one page WordPress theme, Zerif Lite!
tr: En popüler, tek sayfalık WordPress temamız, Zerif Lite!

en: Get Zerif PRO now!
tr: Zerif PRO edinin!

en: Remove "Zerif Lite powered by WordPress" copyright from the footer.
tr: Alt kısımdan "WordPress ile güçlendirilmiş Zerif Lite" yazısını kaldır.

en: No credit footer link
tr: Alt kısımda emeği geçenler bağlantısı olmasın

en: Write an original text in each Contact us section field.
tr: Her bir iletişim alanı için orijinal bir metin yazın.

en: Change labels for the Contact Us section
tr: İletişim bölümünün etiketlerini değiştirin

en: Add pricing tables for your products and use newsletter forms to attract the clients.
tr: Ürünlerinize fiyat tabloları ekleyin ve bülten formları ile müşterilerinizi cezbedin.

en: Packages/Subscribe sections
tr: Paketler/Abonelik bölümleri

en: You will benefit of our full support for any issues you have with the theme.
tr: WordPress yazı ve sayfalarınıza interaktif çizelgeler gömmek için basit, kullanımı kolay ve oldukça güçlü bir çizelge aracı.

en: Support
tr: Destek

en: Apart from static images, you can use videos or sliders on the background.
tr: Statik görsellerin haricinde arka plan için kayan görseller ya da videolar da kullanabilirsiniz.

en: Background slider/video
tr: Arka plan kayan görsel/videosu

en: Arrange the sections by your priorities.
tr: Bölümleri önceliklerinize göre sıralandırın.

en: Sections order
tr: Bölümlerin sıralaması

en: Showcase your best projects in the portfolio section.
tr: En iyi projelerinizi vitrin bölümünde görüntüleyin.

en: Portfolio
tr: Portfolyo

en: Embed your current location to your website by using a Google map.
tr: Google haritası kullanarak mevcut konumunuzu web sitenize gömün.

en: Google map section
tr: Google haritası bölümü

en: You can change the colors of each section. You have unlimited options.
tr: her bir bölümün rengini değiştirebilirsiniz. Sınırsız seçeneğiniz var.

en: Unlimited color option
tr: Sınırsız renk seçeneği

en: You can use any background image you want.
tr: İstediğiniz arka plan görselini kullanabilirsiniz.

en: Background image
tr: Arka plan görseli

en: Big title, Our focus, About us, Our team, Testimonials, Ribbons, Latest news, Contat us
tr: Büyük başlık, Odağımız, Hakkımızda, Ekibimiz, Deneyimler, Kurdeleler, Son haberler, İletişim

en: Frontpage sections
tr: Ana sayfa bölümleri

en: Ready for e-commerce. You can build an online store here.
tr: E-ticaret için hazır. Çevrimiçi mağazanızı kurabilirsiniz.

en: WooCommerce Compatible
tr: WooCommerce uyumlu

en: Responsive layout. Works on every device.
tr: Duyarlı düzen. Her cihazda çalışıyor.

en: Mobile friendly
tr: Mobil destekli

en: Smooth, catchy and easy scrolling experience.
tr: Yumuşak, rahat ve kolay kaydırma deneyimi.

en: Parallax effect
tr: Paralaks efekti

en: Zifer Child - Current theme
tr: Zifer alt tema - Mevcut tema

en: Zifer Child Theme
tr: Zifer alt tema

en: Zerius - Current theme
tr: Zerius - Mevcut tema

en: Zerius Child Theme
tr: Zerius alt tema

en: OnePirate - Current theme
tr: OnePirate - Mevcut tema

note: translators: ZblackBeard install link translators: Zifer Child install link translators: Zerius install link
en: Install %s now
tr: Şimdi %s yükle

en: OnePirate Child Theme
tr: OnePirate alt tema

en: Customize
tr: Özelleştirin

en: Zblackbeard - Current theme
tr: ZBlackBeard - Şu anki tema

en: ZBlackBeard Child Theme
tr: ZBlackBeard alt tema

en: Below you will find a selection of Zerif Lite child themes that will totally transform the look of your site.
tr: Aşağıda sitenizin görüntüsünü komple değiştirebilecek çeşitli Zerif Lite alt temalarını bulabilirsiniz.

en: Get a whole new look for your site
tr: Siteniz için yep yeni bir görünüm edinin

en: Hooray! There are no required actions for you right now.
tr: Heyoo! Sizi bekleyen hiç bir gerekli eylem kalmadı.

en: Keep up with Zerif Lite's latest news
tr: Zerif Lite'ın güncel habelerini alın

en: Skip to content
tr: İçeriğe geç

en: Open links in new window?
tr: Bağlantıyı harici sayfada aç?

en: Zerif - Team member widget
tr: Zerif - Ekip üyesi bileşeni

en: Client
tr: Müşteri

en: Zerif - Clients widget
tr: Zerif - Müşteriler bileşeni

en: Zerif - Testimonial widget
tr: Zerif - Deneyimler bileşeni

en: Uploaded image
tr: Yüklenen görsel

en: Zerif - Our focus widget
tr: Zerif - Odağımız bileşeni

en: Our team section widgets
tr: Ekibimiz bölümü bileşenleri

en: Testimonials section widgets
tr: Deneyimler bölümü bileşenleri

en: Our focus section widgets
tr: Odağımız bölümü bileşenleri

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: %s yazısına devam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
tr: Yükleme için eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
tr: Güncelleme için eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

en: No plugins are available to be updated at this time.
tr: Şu an için güncelleme gerektiren eklenti yok.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
tr: Etkinleştirilmek üzere eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti güncelleştiriliyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: Upgrade message from the plugin author:
tr: Eklenti geliştiricisinden yükseltme mesajı:

en: Update
tr: Güncelleme

en: Version
tr: Sürüm

en: Minimum required version:
tr: Gerekli en küçük sürüm:

en: Installed version:
tr: Yüklü sürüm:

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
tr: bilinmiyor

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>

en: Available version:
tr: Uygun sürüm:

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Güncelleme var <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Güncelleme var <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Kurulacak <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Kurulacak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: Update recommended
tr: Yükseltme öneriliyor

en: Requires Update
tr: Yükseltme gerektiriyor

en: Required Update not Available
tr: Gerekli güncelleme uygun değil

en: Active
tr: Aktif

en: External Source
tr: Dış kaynak

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
tr: ve

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
tr: Uzak eklenti paketi birdne çok dosya içeriyor fakat bunlar bir klasör içinde değil.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
tr: Lütfen eklenti sağlayıcısı ile irtibata geçip eklenti paketini WordPress kurallarına göre güncellemelerini iletin.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
tr: Uzak eklenti beklenen klasörü içermiyor ve isim değiştirme de işe yaramadı.

en: Update Required
tr: Güncelleme gerekiyor

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
tr: Temanızla uyum sağlayabilmesi için bu eklentinin güncellenmesi gerekiyor.

en: Please contact the administrator of this site for help.
tr: Lütfen yardım için sitenin yöneticilerine ulaşın.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
tr: Eklenti etkinleştirilmedi. Bu tema için %s eklentisinin daha yüksek bir sürümü gerekiyor. Lütfen eklentiyi güncelleyin.

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
tr: Herhangi bir eylemde bulunulmadı. %1$s eklentisi zaten etkin.

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
tr[0]: Eklentiyi güncellemeye başla
tr[1]: Eklentileri güncellemeye başla

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page
tr: Tam sayfa genişlik

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous
tr: Önceki

en: Latest news
tr: Güncel haberler

note: translators: Search query
en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

note: translators: 1 - Publish date, 2 - Author
en: <span class="posted-on">Posted on %1$s</span><span class="byline"> by %2$s</span>
tr: <span class="posted-on"> Posted on %1$s </ span> class="byline"> ile %2$s </ span>

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: View PRO version
tr: PRO sürümü incele

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Secret key
tr: Gizli anahtar

en: Create an account here
tr: Bir hesap oluşturun

en: Site key
tr: Site anahtarı

en: Hide reCaptcha?
tr: reCaptcha gizlensin mi?

en: Send Message
tr: Mesajı Gönder

en: Email address
tr: E-posta Adresi

en: Contact us section subtitle
tr: İletişim bölüm alt başlığı

en: Contact us section title
tr: İletişim bölüm başlığı

en: Get in touch
tr: Temasa geçin

en: Hide contact us section?
tr: İletişimi bölümü gizlensin mi?

en: Contact us section
tr: iletişim bölümü

en: RightButton Ribbon
tr: RightButton kurdelesi

en: Button link
tr: Tuş bağlantısı

en: Button label
tr: Düğme etiketi

en: BottomButton Ribbon
tr: BottomButton kurdelesi

en: Ribbon sections
tr: Kurdele bölümleri

en: Latest News subtitle
tr: Son haberler alt başlığı

en: Latest News title
tr: Son haberler başlığı

en: Hide latest news section?
tr: Son haberler bölümü gizlensin mi?

en: Latest News section
tr: Son haberler bölümü

en: Testimonials subtitle
tr: Deneyimler alt başlık

en: Testimonials
tr: Görüşler

en: Hide testimonials section?
tr: Deneyimler bölümü gizlensin mi?

en: Our team subtitle
tr: Ekibimiz alt yazısı

en: YOUR TEAM
tr: EKİBİNİZ

en: Hide our team section?
tr: Ekibimiz bölümü gizlensin mi?

en: Clients area
tr: Müşteri alanı

en: Feature no4 percentage
tr: Özellik no4 yüzdesi

en: Feature no4 text
tr: Özellik no4 metni

en: Feature no4 title
tr: Özellik no4 başlığı

en: Feature no#4
tr: Özellik no#4

en: Feature no3 percentage
tr: Özellik no3 yüzdesi

en: Feature no3 text
tr: Özellik no3 metni

en: Feature no3 title
tr: Özellik no3 başlığı

en: Feature no#3
tr: Özellik no#3

en: Feature no2 percentage
tr: Özellik no2 yüzdesi

en: Feature no2 text
tr: Özellik no2 metni

en: Feature no2 title
tr: Özellik no2 başlığı

en: Feature no#2
tr: Özellik no#2

en: Feature no1 percentage
tr: Özellik no1 yüzdesi

en: Feature no1 text
tr: Özellik no1 metni

en: Feature no1 title
tr: Özellik no1 başlığı

en: Feature no#1
tr: Özellik no#1

en: Big left side title
tr: Büyük sol taraf başlığı

en: Subtitle
tr: Alt Başlık

en: About
tr: Hakkında

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Hide about us section?
tr: Hakkımızda bölümü gizlensin mi?

en: Our focus subtitle
tr: Odağımız alt başlığı

en: FEATURES
tr: Özellikler

en: Hide our focus section?
tr: Odağımız bölümünü gizle?

en: Green button link
tr: Yeşil düğme bağlantısı

en: Red button link
tr: Kırmızı düğme bağlantısı

en: Red button label
tr: Kırmızı düğme etiketi

en: Hide big title section?
tr: Büyük başlığı gizle?

en: Big title section
tr: Büyük başlık bölümü

en: Address
tr: Adres

en: Address section - icon
tr: Adres bölümü - simge

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Phone number section - icon
tr: Telefon numarası bölümü - simge

en: Email
tr: E-posta

en: Email section - icon
tr: E-posta bölümü - simge

en: Dribbble link
tr: Dribbble bağlantısı

en: Disable smooth scroll?
tr: Yumuşak kaydırmayı devre dışı bırak?

en: Disable preloader?
tr: Önyükleyiciyi devre dışı bırak?

en: General options
tr: Genel seçenekler

en: Toggle navigation
tr: Navigasyonu değiştir

en: Live Preview
tr: Bağlantı önizleme

en: Linkedin link
tr: Linkedin bağlantısı

en: Dribble link
tr: Dribble bağlantısı

en: Behance link
tr: Behance bağlantısı

en: Twitter link
tr: Twitter bağlantısı

en: Facebook link
tr: Facebook bağlantısı

en: Description
tr: Tanım

en: Position
tr: Konum

en: Name
tr: İsim

en: Author details
tr: Yazar detayları

en: Author link
tr: Yazar bağlantısı

en: Author
tr: Yazar

en: Upload Image
tr: Resim Yükle

en: Image
tr: Resim

en: Link
tr: Bağlantı

en: Text
tr: Metin

en: Title
tr: Başlık

en: Default title
tr: Varsayılan başlık

note: translators: Name of plugins installed and activated successfully
en: All plugins installed and activated successfully. %s
tr: Tüm eklentiler, başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi. %s

en: Something went wrong with the plugin API.
tr: Eklenti API'siyle ilgili bir şeyler yanlış gitti.

[ctx: Lato font: on or off]
en: on
tr: off

en: Our team section
tr: Ekibimiz bölümü

en: About us section
tr: Hakkımızda bölümü

en: Testimonials section
tr: Deneyimler bölümü

en: Our focus section
tr: Odağımız bölümü

en: Sidebar
tr: Yan Menü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Company address
tr: Şirket adresi

note: translators: 1 - Categories list, 2 - Tags list, 3- Permalink
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı yayınlanmıştır %1$s . Bookmark <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.

note: translators: 1 - Categories list, 2 - Tags list, 3- Permalink
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı yayınlanmıştır %1$s ve etiketli %2$s . Bookmark <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.

note: translators: Permalink
en: Bookmark the <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bookmark <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.

note: translators: Permalink
en: This entry was tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı etiketlendi %2$s . Bookmark <a href="%3$s" rel="bookmark">permalink</a>.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

note: translators: Add new post link
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Edit
tr: Düzenle

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

note: translators: Tags list
en: Tagged %1$s
tr: Takip edilen %1$s

note: translators: Categories list Translators: Categories list
en: Posted in %1$s
tr: Yayınlanan %1$s

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) Kuruluyor

en: All installations have been completed.
tr: Tüm kurulumlar tamamlandı.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
tr: %1$s kurulumu başarısız oldu.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
tr: %1$s kurulurken bir hata oluştu: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) Kuruluyor ve Etkinleştiriliyor

en: All installations and activations have been completed.
tr: Tüm kurulum ve etkinleştirmeler tamamlandı.

en: Hide Details
tr: Detayları gizle

en: Show Details
tr: Detayları göster

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum ve etkinleştirme işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

en: Plugin activation failed.
tr: Eklenti etkinleştirmesi başarısız oldu.

en: No plugins are available to be activated at this time.
tr: Şu an için etkinleştirmek üzere uygun eklenti yok.

en: No plugins are available to be installed at this time.
tr: Şu an için yüklenmek üzere uygun eklenti yok.

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tür

en: Source
tr: Kaynak

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Install
tr: Kur

en: Installed But Not Activated
tr: Kurulmuş Ancak Etkinleştirilmemiş

en: Not Installed
tr: Kurulmamış

en: Recommended
tr: Tavsiye Edilen

en: Required
tr: Gerekli

en: WordPress Repository
tr: WordPress Veri Havuzu

en: Pre-Packaged
tr: Önceden Paketlenmiş

en: Return to the Dashboard
tr: Başlangıca Dön

en: Dismiss this notice
tr: Bu uyarıyı yoksay

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
tr: Tüm eklentiler başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi. %1$s

en: The following plugin was activated successfully:
tr: Takibeden eklenti başarıyla aktif ettirildi.

en: Plugin activated successfully.
tr: Eklenti başarıyla etkinleştirildi.

en: Return to Required Plugins Installer
tr: Gerekli Eklenti Kurulumuna Dön

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
tr[0]: Eklentiyi etkinleştirmeye başla
tr[1]: Eklentileri etkinleştirmeye başla

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
tr[0]: Eklentiyi yüklemeye başla
tr[1]: Eklentileri yüklemeye başla

note: translators: Nme of plugin that can't be updated
en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
tr[0]: Üzgünüz, fakat %s eklentisini güncellemek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentinin güncellenebilmesi için site yöneticisi ile iletişime geçin.
tr[1]: Üzgünüz, fakat %s eklentilerini güncellemek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentilerin güncellenebilmesi için site yöneticisi ile iletişime geçin.

note: translators: Name of plugin that needs to be updated
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
tr[0]: Şu eklenti bu tema ile en üst düzeyde uyumluluk için en son sürümüne güncellenmelidir: %1$s.
tr[1]: Şu eklentilerin bu tema ile en üst düzeyde uyumluluk için en son sürümüne güncellenmelidir: %1$s.

note: translators: Name of plguin that can't be activated
en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
tr[0]: Üzgünüz, fakat %s eklentisini etkinleştirmek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentiyi etkinleştirmesi için site yöneticisi ile irtibata geçin.
tr[1]: Üzgünüz, fakat %s eklentisiyi etkinleştirmek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentileri etkinleştirmesi için site yöneticisi ile iletişime geçin.

note: translators: Name of recommended plugin that is not active
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
tr[0]: Önerilen şu eklenti şu an için etkin değil: %1$s.
tr[1]: Önerilen şu eklentiler şu an için etkin değil: %1$s.

note: translators: Name of required plugin that is not active
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
tr[0]: Gerekli şu eklenti şu an için etkin değil: %1$s.
tr[1]: Gerekli şu eklentiler şu an için etkin değil: %1$s.

note: translators: Name of required plugin
en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
tr[0]: Üzgünüz, fakat %s eklentisini etkinleştirmek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentiyi etkinleştirmesi için site yöneticisi ile iletişime geçin.
tr[1]: Üzgünüz, fakat %s eklentisiyi etkinleştirmek için doğru izinlere sahip değilsiniz. Eklentileri etkinleştirmesi için site yöneticisi ile iletişime geçin.

note: translators: Name of recommended plugin
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
tr[0]: Bu tema şu eklentiyi önerir: %1$s.
tr[1]: Bu tema şu eklentileri önerir: %1$s.

note: translators: Name of required plugin
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
tr[0]: Bu tema şu eklentiyi gerektirir: %1$s.
tr[1]: Bu tema şu eklentileri gerektirir: %1$s.

note: translators: %s: plugin name. translators: name of installing plugin
en: Installing Plugin: %s
tr: Eklenti Kuruluyor: %s

en: Install Plugins
tr: Eklenti Kur

en: Install Required Plugins
tr: Gerekli Eklentileri Kur

en: Archives
tr: Arşiv

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
tr: Burada hiçbir şeyin bulunmadığı görülüyor. Belki alttaki bağlantılardan birini veya bir arama yapmayı denemelisin?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Off! Bu sayfa bulunamadı.
