Themes - Sydney - en to tr translation catalogue (382 entries)

note: Description of the theme
en: Sydney is a powerful business theme that provides a fast way for companies or freelancers to create an awesome online presence. As well as being fully compatible with Elementor, Sydney brings plenty of customization possibilities like access to all Google Fonts, full color control, layout control, logo upload, full screen slider, header image, sticky navigation and much more. Also, Sydney provides all the construction blocks you need to rapidly create an engaging front page.
tr: Sydney, şirketlere veya serbest çalışanlara müthiş bir çevrimiçi varlık oluşturmak için hızlı bir yol sağlayan güçlü bir iş temasıdır. Sydney, Elementor ile tam uyumlu olmasının yanında tüm Google Fonts yazı tiplerine erişim, tam renk kontrolü, yerleşim kontrolü, logo yükleme, tam ekran kaydırıcı, üst kısım görseli, yapışkan menü gibi birçok özelleştirme olanağı getirir. Ayrıca Sydney ilgi çekici bir ön sayfa oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm yapım bloklarını sağlar.

en: Add a value in the field to change the top/bottom row padding, otherwise 100px will be applied by default
tr: Üst/alt satır dolgusunu değiştirmek için alana bir değer girin, aksi halde varsayılan olarak 100px uygulanacaktır

en: Excerpt
tr: Özet

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Content to display:
tr: Gösterilecek içerik:

en: Get Sydney Pro
tr: Sydney Proyu alın

en: Ready for more?
tr: Daha fazlası için hazır mısın?

en: This applies to all headings in the widget, except the widget title
tr: Bu, bileşen başlığı dışındaki tüm başlıklara uygulanır

en: Headings color
tr: Başlıkların rengi

en: Widget title color
tr: Bileşen başlık rengi

en: This setting depends on the content, it may or may not work
tr: Bu ayar içeriğe bağlıdır, çalışabilir veya çalışmayabilir

en: Right
tr: Sağ

en: Center
tr: Orta

en: Left
tr: Sol

en: Content alignment
tr: İçerik hizalama

en: Overlay color
tr: Kaplama rengi

en: Disable row overlay?
tr: Satır kaplaması etkisizleştirilsin mi?

en: [DEPRECATED] Please use the color option from Edit Row > Design > Overlay color
tr: [ARIK KULLANILMIYOR] Lütfen Satırı düzenle > Tasarım > Kaplama rengi kısmından renk seçeneğini kullanın

en: Header
tr: Üst kısım

en: Colors
tr: Renkler

en: Show project title?
tr: Proje başlığını gösterilsin mi?

en: "Show all" text:
tr: "Tümünü göster" metni:

en: Show navigation filter? (Category slugs must be specified).
tr: Gezinme süzgeci gösterilsin mi? (Kategori kısa adları belirtilmelidir).

en: Enter the slugs (comma separated) for your categories or leave empty to show all projects.
tr: Kategorileriniz için kısa adları girin (virgülle ayrılmış) veya tüm projeleri göstermek için boş bırakın.

en: Number of projects to show (-1 shows all of them):
tr: Gösterilecek proje sayısı (-1 hepsini gösterir):

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Sydney FP: Portfolio
tr: Sydney FP: Portfolyo

en: Display your projects in a grid.
tr: Projelerinizi bir ızgara içinde gösterin.

en: Page wrapper - bottom padding
tr: Sayfa kapsayıcı - alt dolgu

en: Open clients links in a new tab?
tr: Müşterilerin bağlantıları yeni sekmede açılsın mı?

en: Bottom padding for the page wrapper (the space between the page content and the footer)
tr: Sayfa kapsayıcısı için alt dolgu (sayfa içeriği ile alt kısım arasındaki boşluk)

en: Top padding for the page wrapper (the space between the header and the page title)
tr: Sayfa kapsayıcısı için üst dolgu (üst kısım ile sayfa başlığı arasındaki boşluk)

en: Page wrapper - top padding
tr: Sayfa kapsayıcı - üst dolgu

en: Support
tr: Destek

en: Autoplay time [ms]
tr: Otomatik oynatma süresi [ms]

en: Sydney Info
tr: Sydney Bilgileri

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
tr: Etkinleştirilecek herhangi bir eklenti seçilmedi. Hiçbir işlem yapılmadı.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
tr: Güncellenecek herhangi bir eklenti seçilmedi. Hiçbir işlem yapılmadı.

en: No plugins are available to be updated at this time.
tr: Şu anda güncellenecek herhangi bir eklenti yok.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti güncelleştiriliyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
tr: Kurulacak herhangi bir eklenti seçilmedi. Hiçbir işlem yapılmadı.

en: Upgrade message from the plugin author:
tr: Eklenti geliştiricisinden yükseltme mesajı:

en: Update
tr: Güncelle

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
tr: bilinmiyor

en: Minimum required version:
tr: Gerekli en küçük sürüm:

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>

en: Installed version:
tr: Kurulu sürüm:

en: Available version:
tr: Uygun sürüm:

en: Version
tr: Sürüm

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Kurulacak <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Kurulacak <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Güncelleme mevcut <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Güncelleme mevcut <span class="count">(%s)</span>

en: Required Update not Available
tr: Gerekli güncelleme mevcut değil

en: Update recommended
tr: Güncelleme önerilir

en: Requires Update
tr: Güncelleme gerekli

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
tr: Uzaktaki eklenti paketi olması gereken kısa isimle bir klasör içermiyor ve isim değiştirme işe yaramadı.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
tr[0]: %1$s eklentisi için güncellemeler mevcut.
tr[1]: %1$s eklentileri için güncellemeler mevcut.

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
tr[0]: Eklenti güncellemesine başla
tr[1]: Eklenti güncelleştirmelerine başla

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
tr: Hiçbir eylem yapılmadı. %1$s eklentisi zaten etkindi.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
tr: Eklenti etkinleştirilmedi. Bu tema için %s eklentisinin daha yeni bir sürümü gerekiyor. Lütfen eklentiyi güncelleyin.

en: Please contact the administrator of this site for help.
tr: Lütfen yardım için bu sitenin yöneticisi ile iletişim kurun.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
tr: Temanız ile uyumlu olabilmesi için bu eklentinin güncellenmesi gerekiyor.

en: Update Required
tr: Güncelleme gerekli

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
tr: Lütfen eklenti geliştiricisi ile iletişime geçip eklentisini WordPress kurallarına uygun paketlemesi gerektiğini iletin.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
tr: Uzak eklenti paketi birden fazla dosyadan oluşuyor ancak bu dosyalar bir klasör içinde paketlenmemiş.

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
tr: ve

en: Active
tr: Etkin

en: External Source
tr: Dış kaynak

en: Something went wrong with the plugin API.
tr: Eklenti API'siyle ilgili bir şeyler yanlış gitti.

note: Template Name of the theme
en: Full width
tr: Tam genişlik

note: Template Name of the theme
en: Front Page
tr: Ön sayfa

en: Paste the URL of the video (only from a network that supports oEmbed, like Youtube, Vimeo etc.):
tr: Videonun bağlantı adresini yapıştırın (sadece oEmbed destekleyen, Youtube, Vimeo vb ağlardan alın):

en: Display a video from Youtube, Vimeo etc.
tr: Youtube, Vimeo vb. bir video gösterin.

en: See all our testimonials
tr: Tüm referanslarımıza bakın

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all testimonials.
tr: Kategoriniz için kısa ad girin veya tüm referansları göstermek için boş bırakın.

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our testimonials</em> if left empty]
tr: Düğme için metin [Boş bırakılırsa varsayılan <em>Tüm referanslarımıza bakın</em>]

en: The URL for your button [In case you want a button below your testimonials block]
tr: Düğmeniz için bağlantı adresi [referanslar bloğunuzun altında bir düğme isterseniz]

en: Number of testimonials to show (-1 shows all of them):
tr: Gösterilecek referans sayısı (-1 hepsini gösterir):

en: In order to display this widget, you must first add some testimonials from your admin area.
tr: Bu bileşeni görüntülemek için öncelikle yönetici bölümünden bazı referanslar eklemeniz gerekir.

en: Sydney FP: Testimonials
tr: Sydney FP: Referanslar

en: Display your testimonials in a slider.
tr: Referanslarınızı bir kaydırıcı içinde gösterin.

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: Select your social menu:
tr: Sosyal ağ menünüzü seçin:

en: In order to display your social icons in a widget, all you need to do is go to <strong>Appearance > Menus</strong> and create a menu containing links to your social profiles, then assign that menu here. Supported networks: Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, Dribble, Vimeo, Linkedin, Youtube, Flickr, Pinterest, Tumblr, Foursquare, Behance.
tr: Bir bileşen içinde sosyal ağ simgelerini göstermek için tüm yapmanız gereken <strong>Görünüm > Menüler</strong>'e gidip sosyal ağ profillerinize bağlantılar içeren bir menü oluşturmak ve daha sonra o menüyü buraya atamak. Desteklenen sosyal ağlar: Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, Dribble, Vimeo, Linkedin, Youtube, Flickr, Pinterest, Tumblr, Foursquare, Behance.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
tr: Henüz hiç menü oluşturulmamış. <a href="%s">Bir tane oluşturun</a>.

en: Sydney FP: Social Profile
tr: Sydney FP: Sosyal Ağ Profili

en: Display your social profile on your front page
tr: Ön sayfanızda sosyal ağ profillerinizi gösterin.

en: Fourth skill value
tr: Dömrdüncü beceri değeri

en: Fourth skill name
tr: Dördüncü beceri adı

en: Third skill value
tr: Üçüncü beceri değeri

en: Third skill name
tr: Üçüncü beceri adı

en: Second skill value
tr: İkinci beceri değeri

en: Second skill name
tr: İkinci beceri adı

en: First skill value
tr: İlk beceri değeri

en: First skill name
tr: İlk beceri adı

en: Sydney FP: Skills
tr: Sydney FP: Beceriler

en: Show your visitors some of your skills.
tr: Ziyaretçilerinize bazı becerilerinizi gösterin.

en: Number of columns:
tr: Sütun sayısı:

en: Sydney FP: Services type B
tr: Sydney FP: B Tipi Hizmetler

en: See all our services
tr: Tüm hizmetlerimize bakın

en: Display services in two columns instead of three?
tr: Hizmetler iki sütun yerine üç sütunda gösterilsin mi?

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all services.
tr: Kategoriniz için kısa ad girin veya tüm hizmetleri göstermek için boş bırakın.

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our services</em> if left empty]
tr: Düğme için metin [Boş bırakılırsa varsayılan <em>Tüm hizmetlerimize bakın</em>]

en: The URL for your button [In case you want a button below your services block]
tr: Düğmeniz için bağlantı adresi [hizmetler bloğunuzun altında bir düğme isterseniz]

en: Number of services to show (-1 shows all of them):
tr: Gösterilecek hizmet sayısı (-1 hepsini gösterir):

en: In order to display this widget, you must first add some services from your admin area.
tr: Bu bileşeni görüntülemek için öncelikle yönetici bölümünden bazı hizmetler eklemeniz gerekir.

en: Sydney FP: Services Type A
tr: Sydney FP: A Tipi Hizmetler

en: Show what services you are able to provide.
tr: Hangi hizmetleri verebileceğinizi gösterin.

en: Call to action button text:
tr: Eylem çağrısı düğmesi metni:

en: Call to action button URL:
tr: Eylem çağrısı düğmesi bağlantı adresi:

en: Add your list items here. One item per row, start each row with <strong>^</strong>. Example: <strong>^ list item </strong>
tr: Liste ögelerinizi buradan ekleyin. Her satıra bir öge ve her satıra <strong>^</strong> ile başlayın. Örneğin: <strong>^ liste ögesi</strong>

en: Add a bit of text here. It will be displayed.
tr: Buraya bir parça metin ekleyin. Gösterilecek.

en: Title:
tr: Başlık:

en: Sydney FP: List
tr: Sydney FP: Liste

en: A simple list widget
tr: Basit bir listeleme bileşeni

en: See all our news
tr: Tüm haberlerimize bakın

en: Add the text for the button here if you want to change the default <em>See all our news</em>
tr: Varsayılan <em>Tüm haberlerimize bakın</em> metnini değiştirmek isterseniz düğme için bir metin ekleyin

en: Enter the slug for your category or leave empty to show posts from all categories.
tr: Kategoriniz için kısa ad girin veya tüm kategorilerden yazıları göstermek için boş bırakın.

en: Sydney FP: Latest News
tr: Sydney FP: Son Haberler

en: Show the latest news from your blog.
tr: Blogunuzdan son haberleri gösterin.

en: Fourth fact icon
tr: Dördüncü durum simgesi

en: Fourth fact value
tr: Dördüncü durum değeri

en: Fourth fact name
tr: Dördüncü durum adı

en: Third fact icon
tr: Üçüncü durum simgesi

en: Third fact value
tr: Üçüncü durum değeri

en: Third fact name
tr: Üçüncü durum adı

en: Second fact icon
tr: İkinci durum simgesi

en: Second fact value
tr: İkinci durum değeri

en: Second fact name
tr: İkinci durum adı

en: First fact icon
tr: İlk durum simgesi

en: First fact value
tr: İlk durum değeri

en: First fact name
tr: İlk durum adı

en: Usage example: <strong>fa-android</strong>
tr: Kullanım örneği: <strong>fa-android</strong>

en: here.
tr: buradan.

en: You can find a list of the available icons
tr: Kullanılabilir simgelerin bir listesini bulabilirsiniz

en: Sydney FP: Facts
tr: Sydney FP: Durumlar

en: Show your visitors some facts about your company.
tr: Şirketiniz hakkındaki bazı durumları ziyaretçilerinize gösterin.

en: See all our employees
tr: Tüm çalışanlarımıza bakın

en: Center the employees? (use only if you have 1 or 2 employees)
tr: Çalışanları ortalansın mı? (1 veya 2 çalışan varsa kullanın)

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all employees.
tr: Kategoriniz için kısa ad girin veya tüm çalışanları göstermek için boş bırakın.

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our employees</em> if left empty]
tr: Düğme için metin [Boş bırakılırsa varsayılan <em>Tüm çalışanlarımıza bakın</em>]

en: Enter an URL here if you want to section to link somewhere.
tr: Bir yere bağlantı vermek isterseniz buraya bir bağlantı adresi girin.

en: Number of employees to show (-1 shows all of them):
tr: Gösterilecek çalışan sayısı (-1 hepsini gösterir):

en: In order to display this widget, you must first add some employees from the dashboard. Add as many as you want and the theme will automatically display them all.
tr: Bu bileşeni görüntülemek için öncelikle başlangıç ekranından bazı çalışanlar eklemeniz gerekir. İstediğiniz kadar ekleyin ve tema otomatik olarak tümünü gösterecektir.

en: Sydney FP: Employees
tr: Sydney FP: Çalışanlar

en: Display your team members in a stylish way.
tr: Takım üyelerinizi şık bir şeklide gösterin.

en: See all our clients
tr: Tüm müşterilerimize bakın

en: Enter the slug for your category or leave empty to show all clients.
tr: Kategoriniz için kısa ad girin veya tüm müşterileri göstermek için boş bırakın.

en: The text for the button [Defaults to <em>See all our clients</em> if left empty]
tr: Düğme için metin [Boş bırakılırsa varsayılan <em>Tüm müşterilerimize bakın</em>]

en: The URL for your button [In case you want a button below your clients block]
tr: Düğmeniz için bağlantı adresi [müşteriler bloğunuzun altında bir düğme isterseniz]

en: Number of clients to show (-1 shows all of them):
tr: Gösterilecek müşteri sayısı (-1 hepsini gösterir):

en: In order to display this widget, you must first add some clients from your admin area. Set your client logos as featured images.
tr: Bu bileşeni görüntülemek için öncelikle yönetici bölümünden bazı müşterileri eklemeniz gerekir. Müşteri logolarınızı öne çıkan görsel olarak ayarlayın.

en: Sydney FP: Clients
tr: Sydney FP: Müşteriler

en: Display your clients list.
tr: Müşteriler listenizi gösterin.

en: Display the button inline with the text?
tr: Düğme metinle aynı hizada gösterilsin mi?

en: Title for the button
tr: Düğme için başlık

en: Link for the button
tr: Düğme için bağlantı

en: Enter your call to action.
tr: Eylem çağrınızı girin

en: Sydney FP: Call to action
tr: Sydney FP: Eylem çağrısı

en: Display a call to action block.
tr: Bir eylem çağrısı bloğu gösterin.

en: Enter your email address
tr: E-posta adresinizi girin

en: Enter your phone number
tr: Telefon numaranızı girin

en: Enter your address
tr: Adresinizi girin

en: Title
tr: Başlık

en: Sydney: Contact info
tr: Sydney: İletişim bilgileri

en: Display your contact info
tr: İletişim bilgilerinizi gösterin

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) kuruluyor

en: All installations have been completed.
tr: Tüm kurulumlar tamamlandı.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) kuruluyor ve etkinleştiriliyor

en: All installations and activations have been completed.
tr: Tüm kurulum ve etkinleştirmeler tamamlandı.

note: translators: 1: plugin name.
en: Hide Details
tr: Detayları gizle

note: translators: 1: plugin name.
en: Show Details
tr: Detayları göster

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum ve etkinleştirme işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
tr: %1$s kurulumu başarısız oldu.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
tr: %1$s kurulurken bir hata oluştu: <strong>%2$s</strong>.

en: Plugin activation failed.
tr: Eklenti etkinleştirmesi başarısız oldu.

en: No plugins are available to be activated at this time.
tr: Şu anda etkinleştirilecek herhangi bir eklenti yok.

en: No plugins are available to be installed at this time.
tr: Şu anda kurulacak herhangi bir eklenti yok.

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Install
tr: Yükle

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tür

en: Source
tr: Kaynak

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Installed But Not Activated
tr: Kurulmuş ancak etkinleştirilmemiş

en: Not Installed
tr: Kurulmamış

en: Recommended
tr: Önerilen

en: Required
tr: Gerekli

en: WordPress Repository
tr: WordPress veri havuzu

en: Pre-Packaged
tr: Önceden paketlenmiş

en: Return to the Dashboard
tr: Başlangıca dön

en: Dismiss this notice
tr: Bu uyarıyı yoksay

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
tr: Tüm eklentiler başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi. %1$s

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
tr[0]: Şu eklenti başarıyla etkinleştirildi:

en: Plugin activated successfully.
tr: Eklenti başarıyla etkinleştirildi.

en: Return to Required Plugins Installer
tr: Gerekli eklenti kurulumuna dön

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
tr[0]: Eklenti etkinleştirmesine başla
tr[1]: Eklenti etkinleştirmelerine başla

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
tr[0]: Eklenti kurulumuna başla
tr[1]: Eklenti kurulumlarına başla

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
tr[0]: Bu temayla en iyi uyumu sağlamak için aşağıdaki eklentinin en son sürüme güncellenmesi gerekiyor: %1$s.
tr[1]: Bu temayla en iyi uyumu sağlamak için aşağıdaki eklentilerin en son sürüme güncellenmesi gerekiyor: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
tr[0]: Şu önerilen eklenti şu anda pasif durumda: %1$s.
tr[1]: Şu önerilen eklentiler şu anda pasif durumda: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
tr[0]: Şu gerekli eklenti şu anda pasif durumda: %1$s.
tr[1]: Şu gerekli eklentiler şu anda pasif durumda: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
tr[0]: Bu tema şu eklentiyi öneriyor: %1$s.
tr[1]: Bu tema şu eklentileri öneriyor: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
tr[0]: Bu tema şu eklentiye gerek duyuyor: %1$s.
tr[1]: Bu tema şu eklentilere gerek duyuyor: %1$s.

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
tr: Eklenti kuruluyor: %s

en: Install Plugins
tr: Eklenti kur

en: Install Required Plugins
tr: Gerekli eklentileri kur

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives: %s
tr: Arşivler: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
tr: Sohbetler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
tr: Durumlar

[ctx: post format archive title]
en: Links
tr: Bağlantılar

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
tr: Alıntılar

[ctx: post format archive title]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: post format archive title]
en: Images
tr: Görseller

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
tr: Galeriler

[ctx: post format archive title]
en: Asides
tr: Yan sütunlar

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
tr: j F Y

en: Day: %s
tr: Gün :%s

en: Month: %s
tr: Ay: %s

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: Tag: %s
tr: Etiket: %s

en: Category: %s
tr: Kategori: %s

en: Posted in %1$s
tr: %1$s içinde yayınlandı

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

[ctx: post date]
note: translators: %s: post date.
en: Posted on %s
tr: %s tarihinde yayınlandı

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Newer posts
tr: Yeni yazılar

en: Older posts
tr: Eski yazılar

en: Posts navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Here you can select a top/bottom row padding for screen sizes < 1024px
tr: 1024px'den küçük ekran boyutu için üst/alt satır dolgusunu buradan seçebilirsiniz

en: Mobile padding
tr: Mobil dolgu

en: Background image of the row.
tr: Satırın arka plan görseli.

en: Background Image
tr: Arka plan görseli

en: Color of the row.
tr: Satırın rengi.

en: Color
tr: Renk

en: This may or may not work. It depends on the widget styles.
tr: Bu çalışabilir veya çalışmayabilir, bileşen biçimlerine bağlıdır.

en: Center align the content?
tr: İçerik ortaya hizalansın mı?

en: Top/bottom padding
tr: Üst/alt dolgu

en: Bottom Border Color
tr: Alt kenarlık rengi

en: Sydney Theme Widgets
tr: Sydney Tema Bileşenleri

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Nothing (only menu)
tr: Hiçbir şey (sadece menü)

en: 2. A full theme demo can be found
tr: 2. Tam bir tema demosunu bulabilirsiniz

en: 1. Documentation for Sydney can be found
tr: 1. Sydney için belgelendirmeyi bulabilirsiniz

en: Theme info
tr: Tema bilgisi

en: Rows overlay
tr: Satır kaplaması

en: Footer color
tr: Alt kısım rengi

en: Footer background
tr: Alt kısım arka planı

en: Footer widget area color
tr: Alt kısım bileşen alanı rengi

en: Footer widget area background
tr: Alt kısım bileşen alanı arka planı

en: Sidebar color
tr: Kenar çubuğu rengi

en: Sidebar background
tr: Kenar çubuğu arka planı

en: Body text
tr: Gövde metni

en: Header slider text
tr: Üst kısım kaydırıcı metni

en: Sub-menu background
tr: Alt menü arka planı

en: Sub-menu items
tr: Alt menü elemanları

en: Top level menu items
tr: En üst seviye menü elemanları

en: Menu background
tr: Menü arka planı

en: Primary color
tr: Birincil renk

en: Body font size
tr: Gövde yazı tipi boyutu

en: H6 font size
tr: H6 yazı tipi boyutu

en: H5 font size
tr: H5 yazı tipi boyutu

en: H4 font size
tr: H4 yazı tipi boyutu

en: H3 font size
tr: H3 yazı tipi boyutu

en: H2 font size
tr: H2 yazı tipi boyutu

en: H1 font size
tr: H1 yazı tipi boyutu

en: Menu items
tr: Menü elemanları

en: Site description
tr: Site açıklaması

en: Site title
tr: Site başlığı

en: Font sizes
tr: Yazı tipi boyutu

en: Headings fonts
tr: Başlıkların yazı tipleri

en: Font family
tr: Yazı tipi ailesi

en: Body fonts
tr: Gövde yazı tipleri

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Four
tr: Dört

en: Three
tr: Üç

en: Two
tr: İki

en: One
tr: Bir

en: Select the number of widget areas you want in the footer. After that, go to Appearance > Widgets and add your widgets.
tr: Alt kısımda istediğiniz bileşen alanı sayısını girin. Daha sonra Görünüm > Bileşenler'e gidin ve bileşenlerinizi ekleyin.

en: Footer widget area
tr: Alt kısım bileşen alanı

en: Footer
tr: Alt kısım

en: Check this box to hide featured images on single posts
tr: Tek sayfalarda öne çıkan görseli gizlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to hide featured images on index, archives etc.
tr: İndeks, arşivlerde vs. öne çıkan görseli gizlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Featured images
tr: Öne çıkan görseller

en: Hide post meta on singles?
tr: Tek sayfalarda yazı metası gizlensin mi?

en: Hide post meta on index, archives?
tr: İndeks ve arşivlerde yazı metası gizlensin mi?

en: Choose your excerpt length. Default: 55 words
tr: Özet uzunluğunuzu seçin. Varsayılan: 55 kelime

en: Excerpt length
tr: Özet uzunluğu

en: Check this box to display the full content of your posts on all archives.
tr: Tüm arşivlerde yazılarınızın içeriğinin tamamını göstermek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to display the full content of your posts on the home page.
tr: Ana sayfada yazılarınızın içeriğinin tamamını göstermek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Content/excerpt
tr: İçerik/özet

en: Full width single posts?
tr: Yazılar tam genişlikte olsun mu?

en: Masonry (grid style)
tr: Yığma (ızgara biçimi)

en: Full width (no sidebar)
tr: Tam genişlik (kenar çubuğu olmadan)

en: Classic
tr: Klasik

en: Blog layout
tr: Blog yerleşimi

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Blog options
tr: Blog seçenekleri

en: Upload your logo
tr: Logonuzu yükleyin

en: Disable the overlay?
tr: Kaplama etkisizleştirilsin mi?

en: Header height [default: 300px]
tr: Üst kısım yüksekliği (varsayılan: 300px)

en: Contain
tr: İçine al

en: Cover
tr: Kapla

en: Header background size
tr: Üst kısım arka plan boyutu

en: Centered (menu and site logo)
tr: Ortalanmış (menü ve site logosu)

en: Inline
tr: Satır içi

en: Static
tr: Sabit

en: Sticky
tr: Yapışkan

en: Sticky menu
tr: Yapışkan menü

en: Menu style
tr: Menü biçimi

en: Text for your call to action button
tr: Eylem çağrısı düğmeniz için metin

en: Click to begin
tr: Başlamak için tıklayın

en: URL for your call to action button
tr: Eylem çağrısı düğmeniz için bağlantı adresi

en: Call to action button
tr: Eylem çağrısı düğmesi

en: Subtitle for the fifth slide
tr: Beşinci slayt için alt başlık

en: Title for the fifth slide
tr: Beşinci slayt için başlık

en: Upload your fifth image for the slider
tr: Kaydırıcı için beşinci görselinizi yükleyin

en: Fifth slide
tr: Beşinci slayt

en: Subtitle for the fourth slide
tr: Dördüncü slayt için alt başlık

en: Title for the fourth slide
tr: Dördüncü slayt için başlık

en: Upload your fourth image for the slider
tr: Kaydırıcı için dördüncü görselinizi yükleyin

en: Fourth slide
tr: Dördüncü slayt

en: Subtitle for the third slide
tr: Üçüncü slayt için alt başlık

en: Title for the third slide
tr: Üçüncü slayt için başlık

en: Upload your third image for the slider
tr: Kaydırıcı için üçüncü görselinizi yükleyin

en: Third slide
tr: Üçüncü slayt

en: Subtitle for the second slide
tr: İkinci slayt için alt başlık

en: Title for the second slide
tr: İkinci slayt için başlık

en: Upload your second image for the slider
tr: Kaydırıcı için ikinci görselinizi yükleyin

en: Second slide
tr: İkinci slayt

en: Subtitle for the first slide
tr: İlk slayt için alt başlık

en: Title for the first slide
tr: İlk slayt için başlık

en: Welcome to Sydney
tr: Sydney'e hoşgeldiniz

en: Upload your first image for the slider
tr: Kaydırıcı için ilk görseli yükleyin

en: First slide
tr: İlk slayt

en: Stop the text slider?
tr: Metin kaydırıcıyı durdurulsun mu?

en: Slider speed in miliseconds. Use 0 to disable [default: 4000]
tr: Milisaniye cinsinden kaydırıcı hızı. Devre dışı bırakmak için 0 kullanın [varsayılan: 4000]

en: Slider speed
tr: Kaydırıcı hızı

en: You can add up to 5 images in the slider. Make sure you select where to display your slider from the Header Type section found above. You can also add a Call to action button (scroll down to find the options)
tr: Kaydırıcıya en fazla 5 tane görsel ekleyebilirsiniz. Aşağıda bulunan üst kısım tipinden kaydırıcının nerede gösterileceğini seçtiğinizden emin olun. Eylem çağrısı düğmesi de ekleyebilirsiniz (seçenekleri bulmak için sayfayı aşağıya kaydırın)

en: Header Slider
tr: Üst kısım kaydırıcısı

en: Select the header type for all pages except the front page
tr: Ön sayfa hariç tüm sayfalar için üst kısım tipini seçin

en: Site header type
tr: Site üst kısım tipi

en: No header (only menu)
tr: Üst kısım yok (sadece menü)

en: Image
tr: Görsel

en: Full screen slider
tr: Tam genişlikte kaydırıcı

en: Select the header type for your front page
tr: Ön sayfanız için üst kısım tipini seçin

en: Front page header type
tr: Ön sayfa üst kısım tipi

en: You can select your header type from here. After that, continue below to the next two tabs (Header Slider and Header Image) and configure them.
tr: Üst kısım tipini buradan seçebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki iki sekmeden (üst kısım kaydırıcı ve üst kısım görseli) devam edin ve onları yapılandırın.

en: Header type
tr: Üst kısım tipi

en: Header area
tr: Üst kısım

en: General
tr: Genel

en: Site title/tagline/logo
tr: Site başlığı/sloganı/logosu

en: Skip to content
tr: İçeriğe atla

en: Create your menu here
tr: Menünüzü buradan oluşturun

en: Footer
tr: Alt kısım

en: Sidebar
tr: Kenar çubuğu

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Theme: %2$s by %1$s.
tr: Tema: %1$s tarafından %2$s.

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
tr: Burada hiçbir şeyin bulunmadığı görülüyor. Belki alttaki bağlantılardan birini veya bir arama yapmayı denemelisin?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Off! Bu sayfa bulunamadı.
