Themes - Hestia - en to tr translation catalogue (250 entries)

en: %1$s ago %2$s
tr: %1$s önce %2$s

en: %1$s | Developed by %2$s
tr: %1$s | Geliştirici: %2$s

en: %1$s | Powered by %2$s
tr: %1$s | %2$s ile güçlendirilmiştir

en: %d item | %d items
tr[0]: %d öğe
tr[1]: %d öğe

en: %s Community
tr: %s topluluğu

en: %s is now installed and ready to use. We've assembled some links to get you started.
tr: %s artık kuruldu ve kullanıma hazır. Başlamanız için bazı bağlantılar oluşturduk.

en: &#183; %1$s at %2$s
tr: &#183; %1$s %2$s tarihinde

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: 24/7 HelpDesk Professional Support
tr: 7/24 Profesyonel Destek

en: A fully customizable pricing plans section.
tr: Tamamen özelleştirilebilir fiyat planları bölümü.

en: About
tr: Hakkında

en: About Content
tr: Hakkında içeriği

en: About Hestia
tr: Hestia hakkında

en: About background
tr: Hakkında arka planı

en: Accent Color
tr: Vurgu rengi

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activating
tr: Etkinleştiriliyor

en: Add Icon
tr: Simge ekle

en: After installing the plugin, you need to navigate to %s and configure the plugin.
tr: Eklentiyi yükledikten sonra %s adresine gitmeniz ve eklentiyi yapılandırmanız gerekli.

en: All
tr: Tümü

en: Appearance Settings
tr: Görünüm ayarları

en: Are you are enjoying %s? We would love to hear your feedback.
tr: %s temasından memnun musunuz? Geri bildiriminizi duymaktan mutlu oluruz.

en: Background Image
tr: Arka plan görseli

en: Background image
tr: Arka plan görseli

en: Big Title Background
tr: Büyük başlık arka planı

en: Big Title Section
tr: Büyük başlık içeriği

en: Big title, Features, About, Team, Testimonials, Subscribe, Blog, Contact
tr: Büyük başlık, özellikler, hakkında, ekip, referanslar, abone ol, blog, iletişim

en: Blog Post Content
tr: Blog yazısı içeriği

en: Blog Settings
tr: Blog ayarları

en: Blog Sidebar Layout
tr: Blog kenar çubuğu yerleşimi

en: Blog Subscribe Section
tr: Blog abone ol bölümü

en: Body
tr: Gövde

en: Border radius
tr: Çerçeve yarıçapı

en: Boxed Layout
tr: Kutulu düzen

en: Build a landing page with a drag-and-drop content builder
tr: Sürükle-bırak içerik oluşturucu ile bir açılış sayfası oluşturun

en: Button
tr: Düğme

en: Button Text
tr: Düğme metni

en: Button URL
tr: Düğme adresi

en: Button text
tr: Düğme metni

en: By %1$s, %2$s
tr: %2$s, %1$s tarafından

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Change colors for the header overlay, header text and navbar.
tr: Dolaşım menüsü, üst kısım metni ve üst kısım kaplaması için renkleri değiştirin.

en: Change in the %s
tr: %s içinde değiştirin

en: Change in the Customizer
tr: Özelleştiricide değiştir

en: Change this subtitle in %s.
tr: Bunu %s içinde değiştir.

en: Change this subtitle in the %s.
tr: Bu altyazıyı %s içinde değiştirin.

en: Change this subtitle in the Customizer
tr: Bu alt başlığı özelleştiricide değiştir

en: Changelog
tr: Değişiklik listesi

en: Color
tr: Renk

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapatıldı.

en: Components
tr: Bileşenler

en: Contact
tr: İletişim

en: Contact Content
tr: İletişim içeriği

en: Contact Support
tr: Destek ile iletişim kur

en: Contact Us
tr: Bize ulaşın

en: Content
tr: İçerik

en: Create SendinBlue Account
tr: SendinBlue hesabı oluştur

en: Create a child theme
tr: Bir alt tema oluşturun

en: Custom Page
tr: Özel sayfa

en: Customizer
tr: Özelleştirici

en: Customizer Repeater
tr: Özelleştirici tekrarlayıcısı

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delete field
tr: Sil alanı

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable Footer
tr: Alt kısmı etkisizleştir

en: Disable Navigation
tr: Dolaşımı etkisizleştir

en: Disable section
tr: Bölümü etkisizleştir

en: Display
tr: Görüntüle

en: Display a frontpage section wherever you like by adding its shortcode in page or post content.
tr: İstediğiniz yerde bir ön sayfa bölümünü kısa kodunu sayfaya veya yazı içeriğine ekleyerek görüntüleyin.

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: Drag and drop panels to change the order of sections.
tr: Bölümlerin sırasını değiştirmek için sürükle ve bırak paneller.

en: Email
tr: E-posta

en: Enable Header Image Sitewide
tr: Site genelinde üst kısım görselini etkinleştir

en: Enable Scroll to Top
tr: Yukarı kaydırmayı etkinleştir

en: Enable Search in Menu
tr: Menüde arama bölümünü etkinleştir

en: Enable Sharing Icons
tr: Paylaşım simgelerini etkinleştir

en: Excerpt
tr: Özet

en: Excerpt length
tr: Özet uzunlığu

en: Extra
tr: Ekstra

en: Featured Image Homepage
tr: Ana sayfa öne çıkan görsel

en: Featured Posts
tr: Öne çıkan yazılar

en: First
tr: İlk

en: First Layer
tr: İlk katman

en: Font Subsets
tr: Yazı tipi alt kümesi

en: Footer Credits
tr: Alt kısım künye

en: Footer Four
tr: Dördüncü alt kısım

en: Footer Menu
tr: Alt kısım menüsü

en: Footer One
tr: Birinci alt kısım

en: Footer Options
tr: Alt kısım seçenekleri

en: Footer Three
tr: Üçüncü alt kısım

en: Footer Two
tr: İkinci alt kısım

en: Footer socials menu
tr: Alt kısım sosyal menü

en: Form Title
tr: Form başlığı

en: Free vs PRO
tr: Ücretsiz ile Pro karşılaştırması

en: Front page
tr: Ön sayfa

en: Frontpage Sections
tr: Ön sayfa bölümleri

en: Full Width
tr: Tam genişlik

en: Fullwidth Template
tr: Tam genişlik şablonu

en: Fully Customizable Colors
tr: Özelleştirilebilir renkler

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Get %s now!
tr: %s temasını şimdi alın!

en: Get in Touch
tr: Temasa geç

en: Get started here
tr: Buradan başlayın

en: Get the PRO version!
tr: Pro sürümü alın!

en: Getting Started
tr: Başlarken

en: Go to the Customizer
tr: Özelleştiriciye git

en: Google Fonts
tr: Google yazı tipleri

en: Header Background
tr: Üst kısım arka plan

en: Header Gradient
tr: Üst bölüm renk geçişi

en: Header Options
tr: Üst kısım seçenekleri

en: Header Settings
tr: Üst kısım ayarları

en: Header Slider
tr: Üst kısım kaydırıcısı

en: Header socials menu
tr: Üst kısım sosyal menü

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Here is where you must add the "SendinBlue Newsletter" widget.
tr: Burası "SendinBlue Newsletter" bileşenini eklemeniz gereken yer.

en: Hestia front-page is not multi-language compatible, for this feature %s.
tr: Hestia ön sayfa çok dil desteğine sahip değildir, bu özellik için %s.

en: Hestia is a modern WordPress theme for professionals. It fits creative business, small businesses (restaurants, wedding planners, sport/medical shops), startups, corporate businesses, online agencies and firms, portfolios, ecommerce (WooCommerce), and freelancers. It has a multipurpose one-page design, widgetized footer, blog/news page and a clean look, is compatible with: Flat Parallax Slider, Photo Gallery, Travel Map and Elementor Page Builder . The theme is responsive, WPML, Retina ready, SEO friendly, and uses Material Kit for design.
tr: Hestia profesyoneller için modern bir WordPress temasıdır. Yaratıcı şirketler, küçük şirketler (restoranlar, düğün planlayıcılar, spor/sağlık mağazaları), girişimler, kurumlar şirketler, çevrimiçi ajanslar ve firmalar, portföyler, e-ticaret (WooCommerce) ve serbest çalışanlar için idealdir. Çok amaçlı tek sayfalı bir tasarıma, bileşenlerle güçlendirilmiş alt kısma, blog/haberler sayfasına ve temiz bir görüntüye sahiptir. Flat, Parallax Slider, Photo Gallery, Travel Map ve Elementor Page Builder ile uyumludur. Duyarlı bir temadır. WMPL destekler, retina için hazırdır, SEO dostudur ve tasarım için Material Kit kullanmaktadır.

en: Hestia now comes with a sites library with various designs to pick from. Visit our collection of demos that are constantly being added.
tr: Hestia şimdi seçilebilecek çeşitli tasarımlara sahip bir site kütüphanesiyle birlikte geliyor. Sürekli eklenen demo koleksiyonumuzu ziyaret edin.

en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported. Make sure your site is fast and secure, by upgrading PHP to the latest version.
tr: Hey, fark ettik ki artık desteklenmeyen, zamanı geçmiş bir PHP sürümü kullanmaktasınız. PHP sürümünü en son sürüme yükselterek sitenizi daha hızlı ve güvenli hale getirebilirsiniz.

en: Hi! We've noticed you were using Zelle before. To make your transition easier, we can help you keep the same beautiful homepage you had before, by converting it into an Elementor template. This option will also import your homepage content.
tr: Merhaba! Daha önce Zelle kullandığınızı farkettik. Geçişinizi kolaylaştırmak için daha önce kullandığınız aynı ana sayfayı Elementor şablonuna dönüştürerek saklamanıza yardımcı olabiliriz. Bu seçenek aynı zamanda ana sayfa içeriğinizi de alır.

en: Icon
tr: Simge

en: If enabled, the theme will use a boxed layout.
tr: Etkinleştirilirse tema kutulu yerleşimi kullanacaktır

en: If you find yourself in a situation where everything on your site is running very slowly, you might consider having a look at the documentation below where you will find the most common issues causing this and possible solutions for each of the issues.
tr: Kendinizi sitenizdeki her şeyin çok yavaş çalıştığı durumda bulursanız, bunun neden olduğu en yaygın sorunları ve her bir sorun için olası çözümleri bulacağınız aşağıdaki belgelendirmeye göz atmayı düşünebilirsiniz.

en: If you want to make changes to the theme's files, those changes are likely to be overwritten when you next update the theme. In order to prevent that from happening, you need to create a child theme. For this, please follow the documentation below.
tr: Temanın dosyalarında değişiklikler yapmak istiyorsanız bu değişikliklerin, temayı bir sonraki güncelleştirmenizde üzerine yazılması olasıdır. Bunun olmasını önlemek için bir alt tema oluşturmanız gerekir. Bunun için lütfen aşağıdaki belgelendirmeyi takip edin.

en: If you want to take full advantage of the options this theme has to offer, please install and activate %s.
tr: Bu temanın sunduğu seçeneklerden tam olarak yararlanmak istiyorsanız lütfen %s tamamlayıcı eklentisini yükleyip etkinleştirin.

en: Image
tr: Görsel

en: Image type
tr: Görsel tipi

en: Import Demo Content
tr: Demo İçeriğini İçe Aktar

en: In order to add a contact form to this section, you need to install the %1$s plugin. Then follow %2$sthis guide%3$s to create your form.
tr: Bu bölüme bir iletişim formu eklemek için %1$s eklentisini yüklemeniz gerekir. Ardından formunuzu oluşturmak için %2$sbu kılavuzu%3$s izleyin.

en: In order to add a contact form to this section, you need to install the %s plugin.
tr: Bu bölüme bir iletişim formu eklemek için %s eklentisini kurmanız gerekmektedir.

en: In the documentation below you will find an easy way to build a great looking landing page using a drag-and-drop content builder plugin.
tr: Aşağıdaki belgelendirmede, sürükle-bırak içerik oluşturucu eklentisini kullanarak mükemmel görünümlü bir açılış sayfası oluşturmanın kolay bir yolunu bulacaksınız.

en: Infinite Scroll
tr: Sonsuz kaydırma

en: Install and activate
tr: Yükle ve etkinleştir

en: Instructions
tr: Talimatlar

en: It is highly recommended that you install the companion plugin to have access to the Frontpage features, Team and Testimonials sections.
tr: Ön sayfa özelliklerine, ekip ve referanslar bölümlerine erişebilmek için tamamlayıcı eklentiyi kurmanız şiddetle tavsiye edilir.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Görünüşe göre aradığınız şeyi bulamıyoruz. Belki de arama yardımcı olabilir.

en: Jetpack Portfolio
tr: Jetpack Portfolyo

en: Join our Facebook Group
tr: Facebook grubumuza katılın

en: Join the community of %s users. Get connected, share opinions, ask questions and help each other!
tr: %s kullanıcıları topluluğuna katılın. Bağlantı kurun, düşüncelerinizi paylaşın, soru sorun ve birbirinize yardım edin!

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Leave us a review
tr: Bir inceleme bırakın

en: Left Sidebar
tr: Sol kenar çubuğu

en: Link
tr: Bağlantı

en: Menu
tr: Menü

en: Mobile friendly
tr: Mobil uyumlu

en: More Options Available for %s in the PRO version.
tr: %s için çok daha fazla özellik PRO sürümde mevcut.

en: Name
tr: İsim

en: Navigation
tr: Dolaşım

en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use Hestia.
tr: Daha fazla ayrıntıya mı ihtiyacınız var? Hestia'nın kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen belgelendirmemize bakın.

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: None
tr: Hiçbiri

en: Note: Some icons may not be displayed here. You can see the full list of icons at %1$s.
tr: Not: Bazı simgeler burada görüntülenmeyebilir. Simgelerin tam listesini %1$s adresinde görebilirsiniz.

en: Number
tr: Sayı

en: Number of Items
tr: Öğe sayısı

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Off! Bu sayfa bulunamadı.

en: PRO
tr: Pro

en: Padding (px)
tr: Dolgu (px)

en: Page Builder Blank
tr: Boş sayfa oluşturucu

en: Page Builder Full Width
tr: Tam genişlikte sayfa oluşturucu

en: Page Sidebar Layout
tr: Sayfa kenar çubuğu yerleşimi

en: Page with Sidebar
tr: Kenar çubuklu sayfa

en: Portfolio section with two possible layouts.
tr: İki olası yerleşimde portfolyo bölümü.

en: Post Pagination
tr: Yazı sayfalama

en: Posts & Pages
tr: Yazılar ve sayfalar

en: Posts/Pages Layout
tr: Yazı/Sayfa düzeni

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Pricing Plans Section
tr: Fiyat planları bölümü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Products
tr: Ürünler

en: Published by %1$s on %2$s
tr: %1$s tarafından %2$s tarihinde yayınlandı

en: Quality Support
tr: Kaliteli destek

en: Read full documentation
tr: Tam belgelendirmeyi okuyun

en: Read more
tr: Devamı

en: Ready for e-commerce. You can build an online store here.
tr: E-ticaret için hazır. Burada bir çevirim içi mağaza oluşturabilirsiniz.

en: Ready to publish your first post? %s.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? %s.

en: Recommended Actions
tr: Önerilen eylemler

en: Recommended Plugins
tr: Önerilen eklentiler

en: Recommended actions
tr: Önerilen eylemler

en: Related Posts
tr: Benzer yazılar

en: Remove Icon
tr: Simgeyi kaldır

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Responsive layout. Works on every device.
tr: Duyarlı yerleşim. Her cihazda çalışır.

en: Right Sidebar
tr: Sağ kenar çubuğu

en: Search Results for: %s
tr: %s için arama sonuçları

en: Second
tr: İkinci

en: Second Layer
tr: İkinci katman

en: Section Reordering
tr: Bölüm sıralama

en: Section Subtitle
tr: Bölüm alt başlığı

en: Section Title
tr: Bölüm başlığı

en: SendinBlue > Home
tr: SendinBlue > Ana sayfa

en: SendinBlue plugin
tr: SendinBlue eklentisi

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Share on Email
tr: E-posta ile paylaş

en: Share on Facebook
tr: Facebook'ta paylaş

en: Share on Twitter
tr: Twitter'da paylaş

en: Shop
tr: Mağaza

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Shortcodes for each section
tr: Her bir bölüm için kısa kodlar

en: Sidebar
tr: Kenar çubuğu

en: Sites Library
tr: Site kütüphanesi

en: Size: %s
tr: Boyut: %s

en: Social icons
tr: Sosyal simgeler

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüm ancak arama terimlerinizle hiçbir şey eşleşmedi. Lütfen farklı anahtar kelimelerle tekrar deneyin.

en: Speed up your site
tr: Sitenizi hızlandırın

en: Standard Fonts
tr: Standart yazı tipleri

en: Submit a review
tr: Bir inceleme gönder

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Subscribe to our Newsletter
tr: Haber bültenimize abone olun

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Support
tr: Destek

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Text
tr: Metin

en: The ability to reorganize your Frontpage Sections more easily and quickly.
tr: Ön sayfa bölümlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yeniden düzenleme olanağı.

en: The ability to reorganize your Frontpage sections more easily and quickly.
tr: Ön sayfa bölümlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yeniden düzenleme olanağı.

en: This process will set up your website, install required plugins, import demo content (pages, posts, media) and set up the customizer options.
tr: Bu süreç web sitenizi kuracak, gerekli eklentileri yükleyecek, örnek içeriği (sayfalar, yazılar, ortam dosyaları) içeri aktaracak ve özelleştirici seçeneklerini ayarlayacaktır.

en: This sidebar is active but empty. In order to use this layout, please add widgets in the sidebar
tr: Kenar çubuğu etkin ama boş. Bu yerleşimi kullanmak için lütfen kenar çubuğuna bileşenler ekleyin.

en: Title
tr: Başlık

en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
tr: Mağaza bölümüne erişmek için lütfen %1$s eklentisini kurun ve yapılandırın.

en: Toggle Navigation
tr: Menüyü aç/kapa

en: Typography
tr: Tipografi

en: Upload Image
tr: Görsel yükle

en: Useful Plugins
tr: İşe yarar eklentiler

en: Using the WordPress Customizer you can easily customize every aspect of the theme.
tr: WordPress özelleştiriciyi kullanarak temanın her yönünü kolayca özelleştirebilirsiniz.

en: Very Top Bar
tr: En üst çubuk

en: View PRO Features
tr: Pro özellikleri görüntüle

en: View all posts in %s
tr: %s kategorisindeki tüm yazıları görüntüle

en: View cart
tr: Sepeti görüntüle

en: View how to do this
tr: Bunun nasıl yapılacağını görüntüleyin

en: View your shopping cart
tr: Alış veriş sepetinizi görüntüleyin

en: Want to get the gist on the latest theme changes? Just consult our changelog below to get a taste of the recent fixes and features implemented.
tr: En son tema değişiklikleri konusunda fikir sahibi olmak ister misiniz? Uygulanan son düzeltmelerin ve eklenen özelliklerin tadını almak için aşağıdaki değişiklik günlüğümüze danışın.

en: Want to keep using Zelle's homepage?
tr: Zelle ana sayfasını kullanmaya devam etmek ister misiniz?

en: We have compiled a list of steps for you to take so we can ensure that the experience you have using one of our products is very easy to follow.
tr: Sizin, ürünlerimizden birini kullanarak yaşayacağınız deneyimden emin olmanız için izlenecek adımların bir listesini derledik, takip etmek çok kolay.

en: We want to make sure you have the best experience using Hestia, and that is why we have gathered all the necessary information here for you. We hope you will enjoy using Hestia as much as we enjoy creating great products.
tr: Hestia'yı kullanırken en iyi tecrübeye sahip olduğunuzdan emin olmak istiyoruz ve bu nedenle burada sizin için gerekli tüm bilgileri topladık. Umarız harika ürünler yaratmanın keyfini çıkarabileceğiniz kadar Hestia'yı kullanmanın keyfine varacaksınız.

en: Website
tr: Web sitesi

en: What's on your mind?
tr: Aklınızdan ne geçiyor?

en: With %s, you can choose from multiple unique demos, specially designed for you, that can be installed with a single click. You just need to choose your favorite, and we will take care of everything else.
tr: %s teması ile, sizin için özel olarak tasarlanmış ve tek bir tıklatmayla kurulabilen birden fazla benzersiz demo arasından seçim yapabilirsiniz. En sevdiğiniz şeyi seçmeniz gerekiyor ve biz her şeyle ilgileneceğiz.

en: WooCommerce Compatible
tr: WooCommerce uyumlu

en: WooCommerce Sidebar
tr: WooCommerce kenar çubuğu

en: WooCommerce plugin
tr: WooCommerce eklentisi

en: You can use any background image you want.
tr: İstediğiniz arka plan görselini kullanabilirsiniz.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum göndermek için <a href="%s">giriş yapmış</a> olmalısınız.

en: You will be able to add more content to your site header with an awesome slider.
tr: Harika bir kaydırıcı ile sitenizin üst kısmına daha fazla içerik ekleyebileceksiniz.

[ctx: comments title]
en: %1$s Comment | %1$s Comments
tr[0]: %1$s yorum
tr[1]: %1$s yorum

[ctx: comments title]
en: One comment
tr: Bir yorum

en: customizer
tr: özelleştirici

en: font family
tr: yazı tipi ailesi

en: font size
tr: yazı tipi boyutu

[ctx: label]
en: Search for:
tr: Arama:

en: or customize the theme
tr: veya temayı özelleştirin
