Plugins - Jetpack by WordPress.com - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (3527 entries)

en: 
    This is a dry run.
tr: 
    Bu bir provadır.

en:  (Opens in new window)
tr:  (Yeni pencerede açılır)

en:  (powered by VaultPress).
tr:  (VaultPress tarafından desteklenir).

en:  Contribution
tr:  Katkı

en:  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
tr[0]:  <strong>%1$s</strong> Teması için varsayılan içerik genişliği %2$d pikseldir.

en:  We’ve highlighted some of the features you rely on below.
tr:  Güvendiğiniz bazı özellikleri aşağıda sıraladık.

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
tr: 'wp jetpack status full' komutunu kullanarak tam durumu görüntüleyin

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
tr: Emin misiniz? Bu seçeneğin değiştirilmesi, Jetpack bağlantınızın kesintiye uğramasına neden olabilir. Devam etmek için "yes" yazın.

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
tr: Emin misiniz? Bu işlem geri alınamaz. Devam etmek için "yes" yazın:

en: # of Tweets Shown (1 to 20):
tr: Gösterilen Tweet Sayısı (1-20 arası):

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator.
tr: %(moduleName)s bir site yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldı.

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
tr: %(moduleName)s bir site yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldı. {{link}}Daha fazla bilgi edinin{{/link}}.

en: %(number)s View | %(number)s Views
tr[0]: %(number)s Görüntüleme
tr[1]: %(number)s Görüntüleme

en: %(slug)s failed to activate. %(error)s
tr: %(slug)s etkinleştirilemedi. %(error)s

en: %(slug)s failed to deactivate. %(error)s
tr: %(slug)s devre dışı bırakılamadı. %(error)s

en: %(slug)s has been activated.
tr: %(slug)s etkinleştirildi.

en: %(slug)s has been deactivated.
tr: %(slug)s devre dışı bırakıldı.

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
tr[0]: %1$d Yiyecek Menüsü Öğesi
tr[1]: %1$d Yiyecek Menüsü Öğesi

en: %1$s %2$s Views
tr: %1$s %2$s görüntüleme

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
tr: %1$s (%2$s), şu gönderilere ilgi duyabileceğinizi düşünüyor:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
tr: Kesinlikle. Yeni bir metin kutusu, metin alanı, radyo butonu, onay kutusu veya açılan alan eklemek için %1$s.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
tr: Evet, istediğiniz zaman yönetici menüsündeki "%1$s" bağlantısına tıklayarak geri bildiriminizi okuyabilirsiniz.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
tr: %1$s Kenar Çubuğu

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
tr[0]: Sitenize genel olarak erişilemiyorsa <a href="%1$s" title="%2$s">bu özelliği devre dışı bırakmayı</a> deneyin.
tr[1]: Sitenize genel olarak erişilemiyorsa <a href="%1$s" title="%2$s">bu özellikleri devre dışı bırakmayı</a> deneyin.

en: %1$s and %2$s
tr: %1$s ve %2$s

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s, %2$s

en: %1$s has shut down
tr: %1$s kapatıldı

en: %1$s must be %2$s.
tr: %1$s değeri %2$s olmalı.

en: %1$s must be one of %2$s
tr: %1$s değeri %2$s değerlerinden biri olmalıdır

en: %1$s visible and hidden items must be a list of %2$s.
tr: %1$s görünüz ve gizli ögeleri %2$s değerlerinden bir liste olmalıdır.

en: %d character | %d characters
tr[0]: %d karakter
tr[1]: %d karakter

en: %d character remaining | %d characters remaining
tr[0]: %d karakter kaldı
tr[1]: %d karakter kaldı

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
tr[0]: %d sonuç bulundu, gezinmek için aşağı ve yukarı yön tuşlarını kullanın.
tr[1]: %d sonuç bulundu, gezinmek için aşağı ve yukarı yön tuşlarını kullanın.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
tr: %l özelliğini devre dışı bırak

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
tr[0]: Tıpkı sitenizin RSS akışları gibi, %l, üçüncü tarafların gönderilerinize ve diğer içeriğe erişebilmesini sağlar.
tr[1]: Tıpkı sitenizin RSS akışları gibi, %l, üçüncü tarafların gönderilerinize ve diğer içeriğe erişebilmesini sağlar.

en: %s (Required)
tr: %s (Gerekli)

en: %s / %s
tr: %s/%s

en: %s / month
tr: %s/ay

en: %s / year
tr: %s/yıl

en: %s Active Installations
tr: %s Etkin Yüklemeler

en: %s Back
tr: %s Geri

en: %s Error
tr: %s hata

en: %s Get help unlocking your site
tr: %s Sitenizin kilidini açarken yardım alın

en: %s and %s are not a valid email address.
tr: %s ve %s geçerli bir e-posta adresi değildir.

en: %s could not be activated.
tr: %s etkinleştirilemedi.

en: %s has already been whitelisted
tr: %s zaten güvenilir adresler listesinde

en: %s has been activated.
tr: %s etkinleştirildi.

en: %s has been deactivated.
tr: %s devre dışı bırakıldı.

en: %s has been whitelisted.
tr: %s güvenilir adresler listesine alındı.

en: %s is not a registered custom sharing service.
tr: %s kayıtlı bir özel paylaşım hizmeti değil.

en: %s is not a valid command.
tr: %s geçerli bir komut değil.

en: %s is not a valid email address.
tr: %s geçerli bir e-posta adresi değil.

en: %s is not a valid module.
tr: %s geçerli bir modül değil.

en: %s is not a valid role.
tr: %s, geçerli bir rol değil.

en: %s is required
tr: %s gerekli

en: %s must be a Twitter username.
tr: %s bir Twitter kullanıcı adı olmalıdır.

en: %s must be a list of valid modules
tr: %s geçerli modüllerin bir listesi olmalıdır

en: %s must be a positive integer.
tr: %s pozitif bir tam sayı olmalıdır.

en: %s must be a string prefixed with 'custom-' and followed by a numeric ID.
tr: %s 'custom-' şeklinde başlayan ve sayısal bir kimlikle devam eden bir dize olmalıdır.

en: %s must be a string.
tr: %s bir dize olmalıdır.

en: %s must be an alphanumeric string or a verification tag.
tr: %s alfasayısal bir dize veya bir doğrulama etiketi olmalıdır.

en: %s must be an alphanumeric string.
tr: %s alfasayısal bir dize olmalıdır.

en: %s must be an array
tr: %s bir dizi olmalıdır

en: %s must be an array of post types.
tr: %s bir yazı tipleri dizisi olmalı.

en: %s must be an array with sharing name, url and icon.
tr: %s paylaşım adı, URL’si ve simgesine sahip bir dizi olmalıdır.

en: %s must be an array with visible and hidden items.
tr: %s görünür ve gizli öğelere sahip bir dizi olmalıdır.

en: %s must be true, false, 0 or 1.
tr: %s true, false, 0 veya 1 olmalıdır.

en: %s needs sharing name, url and icon.
tr: %s için paylaşım adı, URL’si ve simgesi gerekli.

en: %s not recognized
tr: %s tanınmıyor

en: %s option reset
tr: %s seçenek sıfırlandı

en: %s plugin need updating. | %s plugins need updating.
tr[0]: %s eklentisinin güncellenmesi gerekiyor.
tr[1]: %s eklentinin güncellenmesi gerekiyor.

en: %s requires a valid email address
tr: %s geçerli bir e-posta adresi gerektirir.

en: %s requires at least one selection
tr: %s en az bir seçeneğin seçilmesini gerektirir

en: %s username:
tr: %s kullanıcı adı:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
tr: %s, sitenizin verilerine erişmek istiyor.  Bu erişimi yetkilendirmek için oturum açın.

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
tr: Seçenekleriniz yukarıdadır. Bunları almak, silmek veya güncellemek için sırasıyla 'get', 'delete' ve 'update' komutlarını kullanabilirsiniz.

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
tr: Ayrıca, güvenilir adresleri listelemek ya da temizlemek için 'list' veya 'clear' komutlarını kullanabilirsiniz.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
tr: Daha fazla bilgi için 'wp jetpack options' yazın.

en: (If you leave these blank, notifications will go to the author with the post or page title as the subject line.)
tr: (Eğer bu kısımları boş bırakırsanız, bildirimler yazara konu başlığında gönderi veya sayfa başlığı ile gidecektir.)

en: (Only administrators will see this message.)
tr: (Bu mesajı sadece yöneticiler görür.)

en: (Only admins can see this message)
tr: (Bu mesajı sadece yöneticiler görebilir)

en: (at most 10)
tr: (en fazla 10)

en: (modified %s ago)
tr: (%s ago gün önce değiştirildi)

en: (no title)
tr: (başlıksız)

en: (opens in a new tab)
tr: (yeni bir sekmede açılır)

en: (required)
tr: (gerekli)

en: + Add New WordPress
tr: + Yeni WordPress Ekle

en: 10 community members
tr: 10 topluluk üyesi

[ctx: 10 posts published by John in the year 2012]
en: %1$s post published by %2$l in the year %3$s | %1$s posts published by %2$l in the year %3$s
tr[0]: %3$s yılında %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı
tr[1]: %3$s yılında %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı

[ctx: 10 posts published by John on May 30, 2012]
en: %1$s post published by %2$l on %3$s | %1$s posts published by %2$l on %3$s
tr[0]: %3$s tarihinde %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı
tr[1]: %3$s tarihinde %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı

[ctx: 10 posts publishes by John during May 2012]
en: %1$s post published by %2$l during %3$s | %1$s posts published by %2$l during %3$s
tr[0]: %3$s boyunca %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı
tr[1]: %3$s boyunca %2$l tarafından %1$s gönderi yayımlandı

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s üzerinde %1$s

en: 404 error page
tr: 404 hata sayfası

en: 50 community members
tr: 50 topluluk üyesi

en: < Clear Filters
tr: < Filtreleri Temizle

en: <a class="button" href="%s" target="%s">Create a Facebook page</a> to get started.
tr: Başlamak için <a class="button" href="%s" target="%s">bir Facebook Sayfası oluşturun</a>.

en: <a href="%1$s">Contact our Happiness team</a>. When you do, please include the <a href="%2$s">full debug information from your site</a>.
tr: <a href="%1$s">Mutluluk ekibimiz ile iletişime geçin</a>. İletişime geçtiğinizde lütfen <a href="%2$s">sitenizdeki hata ayıklama bilgilerinin tümünü</a> sağlayın.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
tr: <a href="%1$s">Lütfen WordPress'i güncelleyin</a>, ardından <a href="%2$s">PHP'yi güncelleme hakkında bilgi edinin</a>.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
tr: <a href="%s">PHP'yi nasıl güncelleyeceğinizi öğrenin</a>.

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
tr: <a href="%s">Lütfen WordPress'i güncelleyin</a>.

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
tr: <code>%s</code> HTML etiketi, izin verilmediği için kaldırıldı

en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
tr: <p>IP adresiniz (<code>%2$s</code>) olası güvenlik ihlallerine karşı işaretlendi. Kendinize e-postayla özel bir bağlantı göndererek oturumunuzun kilidini açabilirsiniz. <a href="%3$s">Daha Fazla Bilgi Edinin</a></p>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> gün önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> gün önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> gün kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> gün kaldı.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saat önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saat önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saat kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saat kaldı.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> dakika önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> dakika önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> dakika kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> dakika kaldı.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> ay önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> ay önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> ay kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> ay kaldı.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saniye önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saniye önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saniye kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> saniye kaldı.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years ago.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> yıl önce.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> yıl önce.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years to go.</span>
tr[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> yıl kaldı.</span>
tr[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label"> yıl kaldı.</span>

en: <span>%d</span> bloggers like this:
tr: <span>%d</span> blogcu bunu beğendi:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
tr: <span>Yazar:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
tr: <strong>%s</strong> izin verilen bir gömülü site değil.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
tr: <strong>Jetpack etkinleştirildi!</strong> Ağınızdaki her bir site, o sitedeki bir yönetici tarafından ayrı ayrı bağlanmalıdır.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
tr: <strong>Matematik problemini doğru yanıtlayamadınız.</strong> Bu, Protect API’nin kullanılamadığı durumlarda spam'lere karşı savaşmak için kullanılır. Lütfen tarayıcınızdaki geri düğmesini kullanarak oturum açma formuna geri dönün, "yenile" düğmesine basarak yeni bir matematik problemi oluşturun ve tekrar oturum açmayı deneyin.

en: A Jetpack Site securely backed up with Jetpack Backup
tr: Jetpack Yedeklemesi ile güvenli bir şekilde yedeklenen bir Jetpack Sitesi

en: A Jetpack Site with the power of Jetpack Search
tr: Jetpack Araması'nın gücüne sahip bir Jetpack Sitesi

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
tr: Bu siteye erişebilmek için bir WordPress.com hesabı gereklidir. Oturum açmak ya da ücretsiz bir WordPress.com hesabı oluşturmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

[ctx: A caption for a button to cancel an action.]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: A caption for a button to log in to the WordPress mobile app.]
en: Send link
tr: Bağlantı gönder

[ctx: A caption for a button to upgrade an existing paid feature to a higher tier.]
en: Upgrade
tr: Yükselt

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: See threats
tr: Tehditleri gör

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: Threats
tr: Tehditler

en: A chart showing an healthy increase in earnings
tr: Kazançta sağlıklı bir artış gösteren grafik

en: A cloud with multiple types of content floating around it
tr: Etrafında çeşitli türde içerik bulunan bulut

en: A connection ID must be passed in order to disconnect.
tr: Bağlantının kesilmesi için bir bağlantı kimliği geçirilmelidir.

en: A connection problem with WordPress.com.
tr: WordPress.com ile ilgili bir bağlantı sorunu.

en: A fast and performant website
tr: Hızlı ve yüksek performanslı web sitesi

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
tr: Akılda kalıcı birkaç sözcükle okuyucularınızı yorum yapmaya teşvik edin

en: A few catchy words to motivate your visitors to comment.
tr: Akılda kalıcı birkaç sözcükle ziyaretçilerinizi yorum yapmaya teşvik edin.

en: A folder holding real comments
tr: Gerçek yorumları içeren bir klasör

en: A form enabling readers to get notifications when new posts are published from this site.
tr: Bu siteden yeni gönderi yayımlandığında okuyucuların bildirim almasını sağlayan bir form.

en: A form enabling readers to join a Mailchimp list.
tr: Okuyucuların bir Mailchimp listesine katılmasını sağlayan bir form.

[ctx: A header for a preview area in the configuration screen.]
en: Preview
tr: Ön izleme

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
tr: Tanım

[ctx: A header for the shortcode display]
en: Shortcode
tr: Kısa kod

[ctx: A header for the video rating area]
en: Rating
tr: Oylama

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
tr: Paylaş

[ctx: A heading for a block of related posts.]
en: Related
tr: Benzer

en: A healthy connection ensures Jetpack essential services are provided to your WordPress site, such as Stats and Site Security.
tr: Sorunsuz bir bağlantı, İstatistikler ve Site Güvenliği gibi temel Jetpack hizmetlerinin WordPress sitenize sağlandığından emin olmanıza olanak verir.

en: A jetpack site powering up
tr: Bir siteyi Jetpack ile destekleme

en: A known issue.
tr: Bilinen bir sorun.

en: A light or dark theme for your search overlay.
tr: Arama katmanınız için açık veya koyu bir tema.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir yorum onayınızı bekliyor.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir pingback onayınızı bekliyor.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazısında yeni bir geri izleme onayınızı bekliyor.

en: A non-empty token argument must be passed.
tr: Boş olmayan belirteç bağımsız değişkeni geçirilmeli.

en: A problem with your XMLRPC file.
tr: XMLRPC dosyanızla ilgili bir sorun.

en: A secure site, locked and protected by Jetpack
tr: Jetpack tarafından kilitlenen ve korunan güvenli bir site

en: A simple way to get feedback from folks visiting your site.
tr: Sitenizi ziyaret edenlerden geri bildirim almak için kolay bir yol.

en: A simple widget that displays social media icons.
tr: Sosyal medya ikonlarını gösteren basit bir bileşen.

en: A theme conflict.
tr: Tema çakışması.

en: A valid post_id is required.
tr: Geçerli bir gönderi_kimliği gerekli.

en: A wide variety of themes and tools to customize a site
tr: Site özelleştirmek için çok çeşitli temalar ve araçlar

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
tr: Kenar çubuğunuzdaki bir pencere öğesi, ziyaretçilerin sitenize abone olarak her yeni içerik yayımladığınızda
    		bir e-posta almalarına olanak tanır. Ziyaretçileriniz, sohbeti takip etmek için bir yazının yorumlarına da abone olabilir.

en: ACTIVE
tr: ETKİN

en: API key deleted successfully.
tr: API anahtarı başarıyla silindi.

en: API key retrieved successfully.
tr: API anahtarı başarıyla alındı.

en: API key updated successfully.
tr: API anahtarı başarıyla güncellendi.

en: About
tr: Hakkında

en: About Jetpack
tr: Jetpack Hakkında

en: Access beautifully designed premium themes at no extra cost.
tr: Hoş tasarımlı premium temaya ek ücret ödemeden erişin.

en: Access the full list of Jetpack modules available on your site.
tr: Sitenizde bulunan eksiksiz Jetpack modül listesine erişin.

en: Account
tr: Hesap

en: Account Settings
tr: Hesap Ayarları

en: Account URL
tr: Hesap URL’si

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
tr: Hesap bulunamadı. Zaten bir hesabınız varsa WordPress.com’a bağlı olduğunuzdan emin olun.

en: Action cancelled. Have a question?
tr: Eylem iptal edildi. Sorunuz mu var?

en: Action needed
tr: Eylem gerekli

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate Anti-spam
tr: İstenmeyen posta korumasını etkinleştir

en: Activate Google Analytics
tr: Google Analytics Etkinleştir

en: Activate Module
tr: Modülü Etkinleştir

en: Activate Publicize
tr: Duyuru’yu Etkinleştirme

en: Activate Site Stats
tr: Site İstatistiklerini Etkinleştir

en: Activate brute force attack protection
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı korumayı etkinleştir

en: Activate essential WordPress security and performance tools by setting up Jetpack
tr: Jetpack’i kurarak temel WordPress güvenlik ve performans araçlarını etkinleştirin

en: Activate site accelerator tools and watch your page load times decrease—we'll optimize your images and serve them from our own powerful global network of servers, and speed up your mobile site to reduce bandwidth usage.
tr: Site hızlandırıcısı araçlarını etkinleştirin ve sayfa yükleme sürelerinizin nasıl kısaldığını görün. Görsellerinizi optimize eder, bunları güçlü küresel sunucu ağımızdan sunar ve mobil sitenizi bant genişliği kullanımını azaltacak şekilde hızlandırırız.

en: Activate site accelerator tools and watch your page load times decrease—we’ll optimize your images and serve them from our own powerful global network of servers, and speed up your mobile site to reduce bandwidth usage.
tr: Site hızlandırıcısı araçlarını etkinleştirin ve sayfa yükleme sürelerinizin nasıl kısaldığını görün. Görsellerinizi optimize eder, bunları güçlü küresel sunucu ağımızdan sunar ve mobil sitenizi bant genişliği kullanımını azaltacak şekilde hızlandırırız.

en: Activated
tr: Etkinleştirildi

en: Activated Akismet
tr: Akismet etkinleştirildi

en: Activating
tr: Etkinleştiriliyor

en: Activating %(slug)s…
tr: %(slug)s etkinleştiriliyor…

en: Active
tr: Etkin

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
tr[0]: %s+ Milyon
tr[1]: %s+ Milyon

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
tr: 10'dan Az

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Ad
tr: Reklam

en: Ad-free, lightning-fast videos delivered by Jetpack
tr: Jetpack tarafından sunulan reklamsız, son derece hızlı videolar

en: Add
tr: Ekle

en: Add Contact Form
tr: İletişim Formu Ekle

en: Add Field
tr: Alan Ekle

en: Add Form
tr: Form Ekle

en: Add Hours
tr: Saat Ekle

en: Add Jetpack Search Widget
tr: Jetpack Arama Bileşeni Ekle

en: Add Like buttons to your posts and pages
tr: Gönderilerinize ve sayfalarınıza Beğen düğmeleri ekleyin

en: Add Many Items
tr: Birçok Öğe Ekle

en: Add Menu Item
tr: Menü Öğesi Ekle

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Add New Comic
tr: Yeni Çizgi Roman Ekle

en: Add New Menu Item Label
tr: Yeni Menü Öğesi Etiketi Ekle

en: Add New Menu Section
tr: Yeni Menü Bölümü Ekle

en: Add New Project
tr: Yeni Proje Ekle

en: Add New Project Tag
tr: Yeni Proje Etiketi Ekle

en: Add New Project Type
tr: Yeni Proje Tipi Ekle

en: Add New Testimonial
tr: Yeni Görüş Ekle

en: Add One Item
tr: Bir Öğe Ekle

en: Add Search (Jetpack) Widget
tr: Arama (Jetpack) Bileşeni Ekle

en: Add These New Menu Items
tr: Bu Yeni Menü Öğelerini Ekle

en: Add a filter
tr: Filtre ekleyin

en: Add a location
tr: Konum ekle

en: Add a marker
tr: İşaretleyici ekle

en: Add a marker…
tr: İmleç ekleyin…

en: Add a new field
tr: Yeni alan ekle

en: Add a new service
tr: Yeni servis ekle

en: Add a phone number input.
tr: Telefon numarası bilgisi ekleyin.

en: Add a plan
tr: Paket ekle

en: Add a portfolio item
tr: Portföy öğesi ekleme

en: Add a subscription form for your Revue newsletter.
tr: Revue bülteniniz için bir abonelik formu ekleyin.

en: Add a testimonial
tr: Görüş ekleme

en: Add an address input for a website.
tr: Bir web sitesi için adres bilgisi ekleyin.

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
tr: İnsanların sitenizi takip edebilmesi için bir e-posta formu ekleyin.

en: Add an extra layer of security to your website by enabling WordPress.com login and secure authentication. If you have multiple sites with this option enabled, you will be able to log in to every one of them with the same credentials.
tr: WordPress.com girişini ve güvenli kimlik doğrulamayı etkinleştirerek web sitenize fazladan bir güvenlik katmanı ekleyin. Bu seçeneğin etkin olduğu birden fazla siteniz varsa bunların her birinde aynı kimlik bilgileriyle oturum açabilirsiniz.

en: Add an icon
tr: Simge ekle

en: Add an interactive map showing one or more locations.
tr: Bir veya birden fazla konumu gösteren etkileşimli bir harita ekleyin.

en: Add an interactive slideshow.
tr: Etkileşimli bir slayt gösterisi ekleyin.

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
tr: Portföyler veya görüşler gibi statik bir sayfa veya bir yazıya tam olarak uymayan içerikleri
    		ekleyip düzenleyin. Özel	içerikler belirli URL’lerde görünebilir veya bunları kısa kodlarla ekleyebilirsiniz.

en: Add another option
tr: Başka seçenek ekle

en: Add as many custom widgets as you like by dragging and dropping and customize each to fit your needs,
    		including, Twitter streams, Facebook like boxes, custom images, Gravatars, tiled galleries, recent posts,
    		or social icons.
tr: Twitter akışları, Facebook beğeni kutuları, özel görüntüler, Gravatar'lar, döşeli galeriler, son yazılar ve sosyal simgeleri
    		içeren özel pencere öğelerinden istediğiniz kadarını sürükleyip bırakarak ekleyin ve her birini ihtiyaçlarınıza
    		uygun şekilde özelleştirin.

en: Add contact form
tr: İletişim formu ekle

en: Add form
tr: Form ekle

en: Add logo
tr: Logo ekle

en: Add marker
tr: İşaretleyici ekle

en: Add new option...
tr: Yeni seçenek ekle...

en: Add option
tr: Seçenek ekleyin

en: Add or remove Labels
tr: Etiketleri ekle veya çıkar

en: Add or remove tags
tr: Etiket ekle ya da kaldır

en: Add sharing buttons so visitors can share your posts and pages on social media with a couple of quick clicks.
tr: Ziyaretçilerin gönderilerinizi ve sayfalarınızı sadece birkaç tıklama ile sosyal medyada paylaşabilmesi için paylaşım düğmeleri ekleyin.

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
tr: Blogunuza paylaşma düğmeleri ekleyin ve ziyaretçilerinizin yazıları arkadaşları ile paylaşmalarına izin verin.

en: Add sharing buttons to your posts and pages
tr: Yazılarınıza ve sayfalarınıza paylaşma düğmeleri ekleyin

en: Add social-media icons to your site.
tr: Sitenize sosyal medya simgeleri ekleyin.

en: Add text…
tr: Metin ekle...

en: Add this form to my post
tr: Bu formu yazıma ekle

en: Add this plan
tr: Bu paketi ekle

en: Add to or replace your theme's CSS including mobile styles, LESS, and SaSS.
    		Includes syntax coloring, auto-indentation, and immediate CSS validation.
tr: Mobil stiller, LESS veya SaSS ile temanızın CSS stiline ekleme yapın ya da CSS stilinizi tamamen değiştirin.
    		Söz dizimi renklendirmesi, otomatik girintili yazma ve anında CSS doğrulaması içerir.

en: Add to section:
tr: Bölüme ekle:

en: Add to whitelist
tr: Güvenilir adresler listesine ekle

en: Add {{testimonialLink}}testimonials{{/testimonialLink}} to your website to attract new customers. If your theme doesn’t support Jetpack Testimonials, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
tr: Web sitenize {{testimonialLink}}görüşler{{/testimonialLink}} ekleyerek yeni müşterilerin dikkatini çekin. Temanız Jetpack Görüşleri’ni desteklemiyorsa, sitenizde görüntülemek için basit bir kısa kod kullanabilirsiniz.

en: Add-on
tr: Eklenti

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
tr: Eklenti CSS <b>(Tavsiye edilen)</b>

en: Adding filters requires JavaScript!
tr: Filtre eklemek için JavaScript gerekir!

en: Additional ad placements
tr: Ek reklam yerleştirmeleri

en: Additional data:
tr: Ek veriler:

en: Address
tr: Adres

en: Address Line 2
tr: Adres Satırı 2

en: Address Line 3
tr: Adres Satırı 3

en: Address:
tr: Adres:

en: Adds a toolbar with links to all your sites, notifications, your WordPress.com profile, and the Reader.
tr: Tüm siteleriniz, bildirimleriniz, WordPress.com profiliniz ve Okuyucu bağlantılarını içeren bir araç çubuğu ekler.

en: Adds like buttons to your content so that visitors can show their appreciation or enjoyment.
tr: Ziyaretçilerinizin teşekkürlerini veya beğenilerini ifade edebilmeleri için içeriklerinize beğeni düğmeleri ekler.

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
tr: Yorumlar formunuz için şık bir karşılama ve renk düzeni ayarlayın.

[ctx: Ads header]
en: Ads
tr: Reklamlar

en: Advanced SEO tools to help your site get found when people search for relevant content.
tr: İlgili içeriği arayan kişilerin sitenizi bulmasına yardımcı olacak gelişmiş SEO araçları.

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
tr: Gelişmiş.  Bu seçenek işaretlenirse, paylaşım bağlantılarının çalışması için şu dosyaları temanıza manuel olarak dahil etmeniz gerekir.

en: Advertisements
tr: Reklamlar

[ctx: Affects all sites in a Multisite network.]
en: Global
tr: Genel

en: Akismet is not installed or active
tr: Akismet yüklenmemiş veya etkin değil

en: Akismet user status doesn't allow to update the key
tr: Akismet kullanıcı durumu anahtarın güncellenmesine izin vermiyor

en: Album
tr: Albüm

en: All
tr: Tümü

en: All Comics
tr: Tüm Çizgi Romanlar

en: All Menu Item Labels
tr: Tüm Menü Öğesi Etiketleri

en: All Menu Sections
tr: Tüm Menü Bölümleri

en: All Project Tags
tr: Bütün Proje Etiketleri

en: All Project Types
tr: Tüm Proje Tipleri

en: All Projects
tr: Tüm Projeler

en: All Testimonials
tr: Tüm Görüşler

en: All author pages
tr: Bütün yazar sayfaları

en: All category pages
tr: Tüm kategori sayfaları

en: All connection tests passed.
tr: Tüm bağlantı testleri geçildi.

en: All current and future campaigns
tr: Tüm güncel ve gelecekteki kampanyalar

en: All date archives
tr: Bütün tarih arşivleri

en: All modules activated!
tr: Tüm modüller etkinleştirildi!

en: All modules activated.
tr: Tüm modüller etkinleştirildi.

en: All modules deactivated!
tr: Tüm modüller devre dışı bırakıldı!

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: All plugins are up-to-date. Awesome work!
tr: Tüm eklentiler güncel. Harika bir iş!

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
tr: Tüm eklentiler güncel. Böyle devam edin!

en: All posts
tr: Tüm yazılar

en: All publicize connections to %s were successfully disconnected.
tr: Tüm %s duyuru bağlantıları başarıyla kesildi.

en: All publicize connections were successfully disconnected.
tr: Tüm duyuru bağlantıları başarıyla kesildi.

en: All tag pages
tr: Bütün etiket sayfaları

en: All taxonomy pages
tr: Tüm sınıflandırma sayfaları

en: All-time comments
tr: Tüm zamanlarda toplam yorum sayısı

en: All-time views
tr: Tüm zamanlarda toplam görüntüleme sayısı

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
tr: Site yöneticilerinin kendi <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a> bağlantılarını yönetmelerine (bağlanma ve bağlantıyı kesme) olanak sağlayın

en: Allow people to buy more than one item at a time
tr: Bir seferden birden fazla ürün satın alınmasına izin verin

en: Allow people to buy more than one item at a time.
tr: İnsanların bir defada birden fazla ürün satın almasına izin verin.

en: Allow readers to like individual comments.
tr: Okuyucuların yorumları ayrı ayrı beğenmesine izin verin.

en: Allow readers to use markdown in comments.
tr: Okuyucuların yorumlarda Markdown’ı kullanmasına izin verin.

en: Allow stats reports to be viewed by
tr: Şu grubun istatistik raporlarını görüntülemesine izin verin:

en: Allow the map to capture scrolling, and zoom in or out.
tr: Haritanın kaydırmayı yakalamasına ve yakınlaştırılıp uzaklaştırılmasına izin verin.

en: Allow visitors to book a reservation with OpenTable
tr: Ziyaretçilerin OpenTable ile rezervasyon yapmasına izin ver

en: Allow visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on
    		your site. Jetpack will match your site's color scheme automatically (but you can adjust that).
tr: Ziyaretçilerin sitenizde yorum yazarken WordPress.com, Twitter veya Facebook hesaplarını kullanmalarına
    		olanak tanıyın. Jetpack sitenizin renk düzenine otomatik olarak uyum sağlar (ancak bunu ayarlayabilirsiniz).

en: Allow your readers to show their appreciation for your posts and other content. Likes show up
    		below each post and your readers will also be able to review their liked posts from WordPress.com.
tr: Okuyucularınızın yazılarınız ve diğer içerikleriniz için takdirlerini göstermelerine olanak tanıyın. Her yazının altında
    		beğeniler gösterilir ve ayrıca okuyucularınız beğendikleri yazıları WordPress.com üzerinden gözden geçirebilir.

en: Allow your visitors to display the map in fullscreen.
tr: Ziyaretçilerinizin haritayı tam ekran olarak görüntülemesine izin verin.

en: Allows displaying a popup subscription form to visitors.
tr: Ziyaretçilere açılır pencerede bir abonelik formu görüntülenmesine olanak sağlar.

en: Allows readers to subscribe to your posts or comments, and receive notifications of new content by email.
tr: Okuyucuların gönderilerinize veya yorumlarınıza abone olabilmelerini ve yeni içerikler hakkında e-postayla bildirim almalarını sağlar.

en: Allows registered users to log in to your site with their WordPress.com accounts.
tr: Kayıtlı kullanıcıların kendi WordPress.com hesaplarıyla sitenizde oturum açabilmesini sağlar.

en: Allows you to automatically share your newest content on social media sites, including Facebook and Twitter.
tr: Facebook ve Twitter dâhil sosyal medya sitelerinde en yeni içerikleri otomatik olarak paylaşabilmenizi sağlar.

en: Allows you to optimize your site and its content for better results in search engines.
tr: Sitenizi ve içeriklerini arama motorlarında daha iyi sonuçlar almak için iyileştirebilmenizi sağlar.

en: Allows you to publish new posts by sending an email to a special address.
tr: Özel bir adrese e-posta göndererek yeni gönderiler yayınlayabilmenizi sağlar.

en: Alphabetical
tr: Alfabetik

en: Alphanumeric identifier for the Publicize Service
tr: Duyuru Hizmeti için alfasayısal tanımlayıcı

en: Already have a key? {{a}}Activate Akismet{{/a}}
tr: Zaten bir anahtarınız var mı? {{a}}Akismet'i Etkinleştir{{/a}}

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
tr: Ayrıca Öne Çıkarılmış İçerik alanının dışında etiketlenmiş gönderileri göster.

en: Alternate text:
tr: Alternatif metin:

en: Always-on backups ensure you never lose your site.
tr: Her zaman açık yedekleme ile sitenizi hiçbir zaman kaybetmeyin.

en: Always-on backups ensure you never lose your site. Your changes are saved as you edit and you have unlimited backup archives.
tr: Her zaman açık yedekleme ile sitenizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Düzenleme yaptıkça değişiklikleriniz kaydedilir ve sınırsız yedekleme arşiviniz olur.

en: Always-on security
tr: Her zaman etkin güvenlik

en: An Automattic Airline
tr: Bir Automattic Hava Yolu

en: An Instagram Keyring access token.
tr: Bir Instagram Anahtarlık erişim belirteci.

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
tr: Gönderi sayılarını almak için etkin bir erişim belirteci kullanılmalıdır.

en: An administrator of this site can take Jetpack out of Safe Mode.
tr: Bu sitenin yöneticisi Jetpack’i Güvenli Mod’dan çıkarabilir.

en: An error has been encountered.
tr: Bir hatayla karşılaşıldı.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
tr: Yeni paylaşım hizmetiniz oluşturulurken bir hata meydana geldi - lütfen verdiğiniz bilgilerin geçerli olduğundan emin olun.

en: An error occurred fetching the remote data.
tr: Uzak veriler getirilirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while downloading blog information
tr: Blog bilgileri indirilirken bir hata oluştu

en: An error occurred while downloading blog posts list
tr: Blog yazısı listesi bilgileri indirilirken bir hata oluştu

en: An error occurred. Please try again later.
tr: Bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyiniz.

en: An incompatible plugin.
tr: Uyumsuz bir eklenti.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
tr: Geçersiz bir istekte bulunuldu. Genellikle bu, bir şeyin sunucunuzdan Jetpack sunucusuna yapılan isteğe engel olduğu veya isteği bozduğu anlamına gelir. Tekrar deneyerek çalışıp çalışmadığına bakın.

en: An unexpected error occured within the Podcast Player. Reloading this page might fix the problem.
tr: Podcast Oynatıcıda beklenmedik bir hata oluştu. Bu sayfayı yeniden yüklediğinizde sorun ortadan kalkabilir.

en: An unknown error occurred during installation
tr: Yükleme sırasında bilinmeyen bir hata oluştu

en: Answer a few questions and we’ll help you secure, speed up, customize, and grow your WordPress website.
tr: Birkaç soruya yanıt verin ve WordPress web sitenizi güvende tutmanıza, hızlandırmanıza, özelleştirmenize ve büyütmenize yardımcı olalım.

en: Anti-spam
tr: İstenmeyen içerik koruması

en: Anti-spam can help to keep your blog safe from spam!
tr: İstenmeyen içerik koruması, blogunuzu istenmeyen içeriklerden korumaya yardımcı olabilir!

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
tr: Otomatik güncellemeler bir site yöneticisi tarafından açıkça devre dışı bırakıldı.

en: Aperture
tr: Açıklık

en: Approve it: %s
tr: Onayla: %s

en: Archive page
tr: Arşiv sayfası

en: Archive.org Book
tr: Archive.org Kitabı

en: Archives
tr: Arşivler

en: Are Likes enabled?
tr: Beğenmeler etkin mi?

en: Are sharing buttons enabled?
tr: Paylaşım düğmeleri etkin mi?

en: Are you sure you want to delete this item? It will be disabled and removed from all locations where it currently appears.
tr: Bu öğeyi silmek istediğinizden emin misiniz? Öğe, şu anda göründüğü tüm konumlardan kaldırılacak ve devre dışı bırakılacak.

en: Are you sure you want to disconnect and deactivate?
tr: Bağlantıyı kesmek ve devre dışı bırakmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to disconnect?
tr: Bağlantıyı kesmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
tr: Form düzenleyicisini değişiklikleri kaydetmeden kapatmak istediğinizden emin misiniz? Yapılan değişiklikler kaybedilecektir.

en: Are you sure you wish to leave this page?
tr: Bu sayfadan ayrılmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you'd like to stop editing this form without saving your changes?
tr: Yaptığınız değişiklikleri kaydetmeden bu formu düzenlemeyi durdurmak istediğinizden emin misiniz?

en: Arrange entries in different layouts.
tr: Girişleri farklı düzenlerde ayarlayın.

en: Ask a question
tr: Soru sorun

en: Ask us for help!
tr: Bizden yardım isteyin!

en: At A Glance
tr: Bir Bakışta

en: Attachment Page
tr: Ek sayfası

en: August 3, 2018
tr: 3 Ağustos 2018

en: Author Bio
tr: Yazar Biyografisi

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
tr: Yazar: %1$s (IP adresi: %2$s, %3$s)

en: Authorize applications and services to securely connect to your site. Developers can use WordPress.com's OAuth2
    		authentication system and WordPress.com REST API to manage and access your site's content.
tr: Uygulama ve hizmetlere sitenize güvenli bir şekilde bağlanma yetkisi verin. Geliştiriciler, sitenizin içeriğine erişip bunu yönetmek için
    		WordPress.com'un OAuth2 kimlik doğrulama sistemini ve WordPress.com REST API’yi kullanabilir.

en: Authorized %d and activated default modules.
tr: %d yetkilendirildi ve varsayılan modüller etkinleştirildi.

en: Authorized %d.
tr: %d yetkilendirildi.

en: Authors
tr: Yazarlar

en: Automated Daily Backups
tr: Otomatik Günlük Yedeklemeler

en: Automated Real-time Backups
tr: Otomatik Gerçek Zamanlı Yedeklemeler

en: Automatic Update
tr: Otomatik Güncelleme

en: Automatic scanning and one-click fixes keep your site one step ahead of security threats.
tr: Otomatik tarama ve tek tıklamayla düzeltme sayesinde siteniz güvenlik tehditlerinin bir adım önünde.

en: Automatically clear spam from your comments and forms so you can get back to your business.
tr: Yorumlarınızdaki ve formlarınızdaki istenmeyen içeriği otomatik temizleyerek yeniden işinize odaklanın.

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
tr: Otomatik olarak, sitenizdeki yazı ve sayfaların URL’lerini listeleyen iki site haritası dosyası oluşturun.
    		Böylece, Google gibi arama motorlarının sitenizi uygun arama sonuçlarına dahil etmesi kolaylaşır.

en: Automatically share and promote newly published posts to Facebook, Twitter, Tumblr,
    		and LinkedIn. You can add connections for yourself or for all users on your site.
tr: Yeni yayımlanan yazıları otomatik olarak Facebook, Twitter, Tumblr ve LinkedIn’de
    		paylaşıp tanıtın. Sitenize kendiniz veya tüm kullanıcılarınız için bağlantılar ekleyebilirsiniz.

en: Automatically share your posts to social networks
tr: YAzılarınızı otomatik olarak sosyal ağlarda paylaşın

en: Automatically use first image in post
tr: Otomatik olarak yazı içindeki ilk görseli kullan

en: Automattic's Privacy Policy
tr: Automattic'in Gizlilik İlkesi

en: Autoplay
tr: Otomatik yürütme

en: Autoplay between slides
tr: Slaytlar arasında otomatik oynatma

en: Autoplay video on page load
tr: Sayfa yüklenirken videoyu otomatik olarak oynat

en: Autosave encountered an unexpected error
tr: Otomatik kaydetme beklenmeyen bir hatayla karşılaştı

en: Available Services
tr: Uygun durumdaki servisler

en: Avatar Size (px):
tr: Avatar Boyutu (piksel):

en: Awaiting credentials
tr: Kimlik bilgileri bekleniyor

en: Back to Jetpack Dashboard
tr: Jetpack Panosuna Dönün

en: Background
tr: Arka plan

en: Background & Text Color
tr: Arka Plan ve Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Background Opacity
tr: Arka Plan Opaklığı

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Backs up your site to the global WordPress.com servers, allowing you to restore your content in the event of an emergency or error.
tr: Sitenizi küresel WordPress.com sunucularında yedekleyerek acil durumla karşılaşıldığında veya hata alındığında içeriklerinizi geri yükleyebilmenizi sağlar.

en: Backup
tr: Yedekleme

en: Backup & Scan data correctly received.
tr: Yedekleme ve Tarama verileri doğru şekilde alındı.

en: Backups and Scan are being configured for your site.
tr: Yedeklemeler ve Tarama, siteniz için yapılandırılıyor.

en: Banner at the top of my site
tr: Sitemin üst kısmında reklam bandı olsun

en: Banner text
tr: Reklam bandı metni

en: Basic
tr: Temel

en: Because there are many pending subscriptions for this email address, we have blocked the subscription. Please <a href="%s">activate or delete</a> pending subscriptions before attempting to subscribe.
tr: Bu e-posta adresiyle ilişkili çok fazla bekleyen abonelik olduğu için aboneliği engelledik. Abone olmaya çalışmadan önce lütfen bekleyen abonelikleri <a href="%s">etkinleştirin veya devre dışı bırakın</a>.

en: Before we continue, please log in to your Jetpack site.
tr: Devam etmeden önce lütfen Jetpack sitenizde oturum açın.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
tr: Yayınla'ya tıklamadan önce, gönderinizin Duyurusunu yapabileceğimizden emin olmak için lütfen aşağıdaki bağlantıları yenileyin:

en: Best overall day
tr: Toplamda en iyi gün

en: Better results on search engines and social media.
tr: Arama motorları ve sosyal medyada daha iyi sonuçlar.

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
tr: Büyük iPhone/iPad Güncellemesi İndirilmeye Hazır

en: Bing Webmaster Center
tr: Bing Webmaster Merkezi

en: Bio:
tr: Hakkında:

en: Black
tr: Siyah

en: Black and white
tr: Siyah beyaz

en: Block {{a}}brute force attacks{{/a}} and get immediate notifications if your site is down
tr: {{a}}Deneme yanılma saldırılarını{{/a}} engelleyin ve siteniz kapanırsa anında bildirim alın

en: Blog Display
tr: Blog Görüntüsü

en: Blog ID.
tr: Blog Kimliği.

en: Blog Posts
tr: Blog Gönderileri

en: Blog Stats
tr: Blog İstatistikleri

en: Blog Subscriptions
tr: Blog Abonelikleri

en: Blog URL:
tr: Günlük URL:

en: Blog follow email text
tr: Blog takip e-posta metni

en: Blue
tr: Mavi

en: Boost your search engine ranking with the powerful SEO tools in Jetpack Premium or Professional.
tr: Jetpack Premium veya Profesyonel paketindeki güçlü SEO araçlarıyla arama motoru sıralamanızı yükseltin.

en: Border Color (hex):
tr: Çerçeve Rengi (hex):

en: Border Radius
tr: Kenarlık Yarıçapı

en: Border Settings
tr: Kenarlık Ayarları

en: Border radius
tr: Kenarlık yarıçapı

en: Both `pass` and `kpri` fields cannot be blank.
tr: Hem "pass" hem de "kpri" alanları boş olamaz.

en: Bottom
tr: Alt

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
tr: WordPress.com&#8217;un bulut bilişim gücünü, kendi bulundurduğunuz WordPress kurulumuna getirir. Jetpack blogunuzu bir WordPress.com hesabıyla bağlamaya izin verir ve sadece WordPress.com kullanıcılarının kullanabildiği özellikleri kullanmanızı sağlar.

en: Browse premium themes
tr: Premium temalara göz atın

en: Brute force attack protection
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma

en: Brute force attack protection is inactive.
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma devre dışı.

en: Brute force protection
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma

en: Built-in Performance
tr: Yerleşik Performans

en: Business Hours
tr: Çalışma Saatleri

en: Business Use
tr: Ticari Kullanım

en: Button
tr: Düğme

en: Button & Link Color
tr: Düğme ve Bağlantı Rengi

en: Button & Modal
tr: Düğme ve Kip

en: Button (210 x 113 pixels)
tr: Düğme (210 x 113 piksel)

en: Button Color Settings
tr: Düğme Rengi Ayarları

en: Button Style
tr: Düğme Tarzı

en: Button allowing you to sell subscription products.
tr: Abonelik ürünleri satmanızı sağlayan düğme.

[ctx: Button caption]
en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

[ctx: Button caption]
en: Saving…
tr: Kaydediliyor…

[ctx: Button label for adding a new item via the toolbar menu]
en: Add
tr: Ekle

en: Button style
tr: Düğme stili

en: Button text
tr: Düğme metni

en: By activating ads, you agree to the Automattic Ads {{link}}Terms of Service{{/link}}.
tr: Reklamları etkinleştirerek Otomatik Reklam {{link}}Hizmet Şartlarını{{/link}} kabul etmiş olursunuz.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
tr: İletişim formu eklediğinizde, okuyucularınız size geri bildirim gönderebilir. Geri bildirimlerin tümünde otomatik olarak istenmeyen posta taraması yapılır ve düzgün geri bildirimler size e-postayla gönderilir.

en: By clicking submit, you agree to share your email address with the site owner and Mailchimp to receive marketing, updates, and other emails from the site owner. Use the unsubscribe link in those emails to opt out at any time.
tr: Gönder seçeneğine tıkladığınızda, site sahibinden pazarlama, güncelleme ve diğer e-postaları almak için e-posta adresinizi site sahibiyle ve MailChimp ile paylaşmayı kabul etmiş olursunuz. Gönderilen e-postalardaki aboneliği kaldırma bağlantısını kullanarak dilediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

en: By clicking the <strong>Set up Jetpack</strong> button, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">share details</a> with WordPress.com.
tr: <strong>Jetpack’i ayarla</strong> düğmesine tıklayarak <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Hizmet Koşullarımız</a>'ı ve WordPress.com’la <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ayrıntıları paylaşmayı</a> kabul etmiş olursunuz.

en: By clicking the button below, you agree to our {{tosLink}}Terms of Service{{/tosLink}} and to {{shareDetailsLink}}share details{{/shareDetailsLink}} with WordPress.com.
tr: Sitenizi bağlayarak {{tosLink}}hizmet koşullarımızı{{/tosLink}} ve WordPress.com ile {{shareDetailsLink}}bilgi paylaşımını{{/shareDetailsLink}} kabul etmiş olursunuz.

en: By default ads are shown at the end of every page, post, or the first article on your front page. You can also add them to the top of your site and to any widget area to increase your earnings!
tr: Varsayılan reklamlar her sayfanın, gönderinin sonunda veya ön sayfanızdaki ilk makalenin sonunda gösterilir. Bununla birlikte reklamları sitenizin üstüne ve herhangi bir bileşen alanına ekleyerek gelirinizi artırabilirsiniz!

en: CSS Migrated from Jetpack:
tr: Jetpack'ten CSS Taşındı:

en: CSS Revisions
tr: CSS Düzeltmeleri

en: CSS Stylesheet Editor
tr: CSS Stil Sayfası Düzenleyicisi

en: Calendar
tr: Takvim

en: Calendar Settings
tr: Takvim Ayarları

en: Calendly web address or embed code…
tr: Calendly web adresi veya ekleme kodu...

en: Camera
tr: Kamera

en: Can I add more fields?
tr: Daha fazla alan ekleyebilir miyim?

en: Can I send a notification to more than one person?
tr: Birden fazla kişiye bildirim gönderebilir miyim?

en: Can I view my feedback within WordPress?
tr: Geri bildirimimi WordPress içinde görebilir miyim?

en: Can not cancel a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
tr: Güvenli moddayken paket iptal edilemez. Bkz: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not provision a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
tr: Güvenli moddayken paket hazırlanamaz. Bkz: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can the current user refresh the Publicize Connection?
tr: Mevcut kullanıcı Duyuru Bağlantısı'nı yenileyebilir mi?

en: Can't connect to Mapbox
tr: Mapbox'a bağlanılamıyor

en: Can't write files
tr: Dosyalar yazılamıyor

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel reply
tr: Cevabı iptal et

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
tr: Başlıklar (header) zaten gönderildiği için çerez (cookie) yönlendirmelerini kullanamıyoruz.

en: Cannot load blog information at this time.
tr: Şu anda blog bilgileri yüklenemiyor.

en: Cannot load blog posts at this time.
tr: Şu anda blog gönderileri yüklenemiyor.

en: Cannot parse URL %s
tr: %s URL’si ayrıştırılamıyor

en: Cannot use global flag on non-multisites
tr: Çoklu olmayan sitelerde genel bayrak kullanılamaz

en: Caption
tr: Başlık

[ctx: Caption for a button to set up a feature.]
en: Set up
tr: Ayarla

en: Caption:
tr: Altyazı:

en: Carousel color scheme
tr: Carousel renk düzeni

en: Category
tr: Kategori

en: Caution:
tr: Uyarı:

en: Center
tr: Merkez

en: Change logo
tr: Logoyu değiştir

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
tr: Ziyaretçilerinizin gönderilerinize veya yorumlarınıza ya da her ikisine abone olabilme durumunu değiştirin.

en: Chart stats by
tr: İstatistikleri görüntüleme kriteri:

en: Chat bubbles representing getting in touch with support
tr: Destekle iletişime geçmeyi temsil eden konuşma balonları

en: Cheatin' uh?
tr: Hile mi yapıyorsunuz?

en: Check for Spam
tr: Spam'leri Kontrol Et

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
tr: Sınırsız Kaydırma ile yüklenen her bir yeni yazı kümesinin Google Analytics'te bir sayfa görüntülemesi olarak kaydedilmesi için yukarıdaki kutuyu işaretleyin.

en: Check to load posts as you scroll. Uncheck to show clickable button to load posts
tr: Kaydırdıkça yazıların yüklenmesi için işaretleyin. Yazıların yüklenmesini sağlayacak tıklanabilir düğme gösterilmesi için işareti kaldırın

en: Checkbox
tr: Onay kutusu

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if children of the selected page should be included in the visibility rule.]
en: Include children
tr: Çocukları dahil et

en: Checkbox with Multiple Items
tr: Bir çok öge ile seçim kutusu

en: Checking
tr: Kontrol Ediliyor

en: Checking key…
tr: Anahtar kontrol ediliyor…

en: Checking site status…
tr: Site durumu kontrol ediliyor…

en: Checking status for %s
tr: Şunun için durum kontrol ediliyor: %s

en: Checking your spam protection…
tr: İstenmeyen içerik korumanız kontrol ediliyor...

en: Choose
tr: Seç

en: Choose Images
tr: Görselleri Seç

en: Choose Multiple
tr: Birden Fazla Seç

en: Choose a color to highlight matching search terms.
tr: Eşleşen arama terimlerini vurgulamak için bir renk seçin.

en: Choose a field:
tr: Alanı seçin:

en: Choose a taxonomy:
tr: Sınıflandırmayı seçin:

en: Choose an interval:
tr: Aralık seçin:

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
tr: Gönderinin tamamı ile blog ve arşiv sayfalarından bir alıntı arasında seçim yapın veya temanın alıntı ve gönderinin tamamından oluşan varsayılan birleşimini tercih edin.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
tr: Gönderinin tamamı ile blog ve arşiv sayfalarından bir alıntı arasında seçim yapın.

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
tr: Kenar çubuğu pencere öğelerine ilişkin yalnızca belli kategorilerde, hata sayfalarında veya arama sonuçları
    		sayfalarında gösterilme gibi görünürlük seçenekleri arasından seçiminizi yapın. Tersini yaparak bunları belirli sayfalarda gizlemeyi de seçebilirsiniz.

en: Choose from the most used Labels
tr: En çok kullanılan etiketlerden seç

en: Choose from the most used tags
tr: En çok kullanılan etiketler arasından seç

en: Choose logo
tr: Logoyu seç

en: Choose one
tr: Birini seç

en: Choose several
tr: Birden fazla seç

en: Choose when the search overlay should appear.
tr: Arama katmanının görüneceği zamanı seçin.

en: Choose which plugins to auto-update
tr: Otomatik güncellenecek eklentileri seçin

en: Circles
tr: Daireler

en: City
tr: Şehir

en: Cleaned up %d video. | Cleaned up a total of %d videos.
tr[0]: %d video temizlendi.
tr[1]: Toplam %d video temizlendi.

en: Cleared all whitelisted IPs
tr: Güvenilir adresler listesindeki tüm IP'ler temizlendi

en: Click "Set Up" to finish installation.
tr: Yüklemeyi tamamlamak için "Ayarla" düğmesine tıklayın.

en: Click here
tr: Buraya tıklayın

en: Click here for more information
tr: Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

en: Click to Press This!
tr: Press This için tıklayın!

en: Click to access %1$s
tr: %1$s erişimi için tıklayın

en: Click to autoplay the presentation!
tr: Sunumu otomatik olarak oynatmak için tıklayın!

en: Click to email this to a friend
tr: Arkadaşınızla e-posta üzerinden paylaşmak için tıklayın

en: Click to follow this blog and receive notifications of new posts by email.
tr: Bu blogu takip etmek ve yeni gönderiler hakkında e-posta bildirimi almak için tıklayın.

en: Click to print
tr: Yazdırmak için tıklayın

en: Click to share on %s
tr: %s sayfasında paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Facebook
tr: Facebook'ta paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on LinkedIn
tr: Linkedln üzerinden paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Pinterest
tr: Pinterest'te paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Pocket
tr: Pocket'ta paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Reddit
tr: Reddit üzerinde paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Skype
tr: Skype'da paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Telegram
tr: Telegram'da paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Tumblr
tr: Tumblr'da paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on Twitter
tr: Twitter üzerinde paylaşmak için tıklayın

en: Click to share on WhatsApp
tr: WhatsApp'ta paylaşmak için tıklayın

en: Click to view detailed stats.
tr: Ayrıntılı istatistikleri görüntülemek için tıklayın.

en: Click to view slideshow.
tr: Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.

en: Clock
tr: Saat

en: Close
tr: Kapat

en: Close and accept
tr: Kapat ve kabul et

en: Closed
tr: Kapalı

en: Closing
tr: Kapanış

en: Code: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>
tr: Kod: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>

en: Color
tr: Renk

en: Color Scheme
tr: Renk Şeması

en: Color Settings
tr: Renk Ayarları

en: Color scheme
tr: Renk düzeni

en: Color scheme.
tr: Renk düzeni.

en: Colors
tr: Renkler

en: Come work with us
tr: Bizimle çalışın

en: Comic
tr: Çizgi Roman

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
tr: Çizgi Roman taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Çizgi Romanı önizle</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
tr: Çizgi Roman yayınlandı. <a href="%s">Çizgi Romanı göster</a>

en: Comic restored to revision from %s
tr: Çizgi Roman %s kısmından revizyona geri yüklendi

en: Comic saved.
tr: Çizgi Roman kaydedildi.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
tr: Çizgi Roman şu tarihe programlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Çizgi Romanı önizle</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
tr: Çizgi Roman gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Çizgi Romanı önizle</a>

en: Comic updated.
tr: Çizgi Roman güncellendi.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
tr: Çizgi Roman güncellendi. <a href="%s">Çizgi Romanı göster</a>

en: Comics
tr: Çizgi Romanlar

en: Comics list
tr: Çizgi roman listesi

en: Comics list navigation
tr: Çizgi roman listesi dolaşımı

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment Form
tr: Yorum Formu

en: Comment Likes are
tr: Yorum Beğenileri

en: Comment cache problem?
tr: Yorum önbellek sorunu mu var?

en: Comment follow email text
tr: Yorum takip e-posta metni

en: Comment form introduction
tr: Yorum formu tanıtımı

en: Comment not found
tr: Yorum bulunamadı

en: Comment: %s
tr: Yorum Yap: %s

en: Commenting as %s
tr: %s olarak yorum yapılıyor

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments are not allowed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Comments on this post are closed.
tr: Bu yazı için yorumlar kapalıdır.

en: Community
tr: Topluluk

en: Compact, but powerful. Add a select box with several items.
tr: Kompakt ama güçlü. Birden fazla öğenin olduğu bir seçme kutusu ekleyin.

en: Complement WordPress.com’s stats with Google’s in-depth look at your visitors and traffic patterns.
tr: Google’ın ziyaretçilerinize ve trafik düzenlerinize ayrıntılı bakışıyla WordPress.com'un istatistiklerini tamamlayın.

en: Complete Jetpack Setup
tr: Jetpack Kurulumunu Tamamlayın

en: Compose content the way you want to and streamline your publishing experience.
tr: Dilediğiniz şekilde içerik oluşturun ve gönderi yayımlama deneyiminize kolaylık katın.

en: Compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and
    		punctuation marks. A quick and easy way to format text without needing any HTML or coding.
tr: Bağlantılar, listeler ve normal karakterler ile noktalama işaretleri içeren diğer stillerle yazılar
    		ve yorumlar oluşturun. HTML veya kodlamaya gerek duymadan metin biçimlendirmenin hızlı ve kolay bir yolu.

en: Compose using shortcodes to embed media from popular sites
tr: Popüler sitelerden ortamları gömülü hale getirmek için kısa kodlar kullanarak oluşturun

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure Google Analytics
tr: Google Analytics Ayarları

en: Configure related posts in the Customizer
tr: Özelleştirici’deki ilgili gönderileri yapılandırın

en: Configure your Google Analytics settings
tr: Google Analytics ayarlarınızı yapılandırın

en: Configure your Security Scans
tr: Güvenlik Taramalarınızı Yapılandırın

en: Configure your notification settings
tr: Bildirim ayarlarınızı yapılandırın

en: Configure your sharing buttons
tr: Paylaşım düğmelerinizi yapılandırın

en: Confirm Safe Mode
tr: Güvenli Mod’u Onayla

en: Confirmation Message
tr: Onay Mesajı

en: Congrats! Your site is now connected to Stripe. You can start making money by adding your first subscription!
tr: Tebrikler! Siteniz artık Stripe’a bağlı. İlk aboneliğinizi ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz!

en: Congrats, you&rsquo;re subscribed! You&rsquo;ll get an email with the details of your subscription and an unsubscribe link.
tr: Tebrikler, aboneliğiniz gerçekleşti! Aboneliğinizin ayrıntılarını ve abonelikten çıkma bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Congratulations! Your site is now on a paid plan.
tr: Tebrikler! Siteniz artık ücretli paket kapsamında.

en: Congratulations! Your site is now on the %s plan.
tr: Tebrikler! Siteniz şu anda %s paketini kullanıyor.

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect an account
tr: Bir hesabı bağlayın

en: Connect and select the accounts where you'd like to share your post.
tr: Gönderinizi paylaşmak istediğiniz hesapları seçin ve bağlayın.

en: Connect and share your posts on %s
tr: Bağlan ve %s üzerinde yazılarını paylaş

en: Connect social media services to automatically share new posts.
tr: Yeni gönderileri otomatik olarak paylaşmak için sosyal medya hizmetlerine bağlanın.

en: Connect to
tr: Bağlan

en: Connect to Instagram
tr: Instagram'a Bağlan

en: Connect to Instagram to start sharing your images.
tr: Görüntülerinizi paylaşmaya başlamak için Instagram'a bağlanın.

en: Connect to Stripe to use this block on your site
tr: Bu bloğu sitenizde kullanmak için Stripe'a bağlanın

en: Connect to WordPress.com
tr: WordPress.com&#8217;a bağlan

en: Connect your account to WordPress.com to view more stats
tr: Daha fazla istatistik görüntülemek için hesabınızı WordPress.com'a bağlayın

en: Connect your site to Google Analytics in seconds with Jetpack Premium or Professional.
tr: Jetpack Premium veya Professional ile sitenizi saniyeler içinde Google Analytics'e saniyeler içinde bağlayın.

en: Connect your social media accounts
tr: Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın

en: Connect your website to the social media networks you use and share your content across all your social accounts with a single click. When you publish a post, it will appear on all connected accounts.
tr: Web sitenizi, kullandığınız sosyal medya ağlarına bağlayın ve içeriğinizi tek bir tıkla tüm sosyal hesaplarınızda paylaşın. Bir gönderi yayımladığınızda bu, bağlı olan tüm hesaplarda görünür.

en: Connected
tr: Bağlanıldı

en: Connected as {{span}}%(username)s{{/span}}
tr: {{span}}%(username)s{{/span}} olarak bağlanıldı

en: Connecting…
tr: Bağlanıyor…

en: Connection test failed (#%1$s: %2$s)
tr: Bağlantı testi başarısız oldu (#%1$s: %2$s)

en: Connection test failed (empty response body)
tr: Bağlantı testi başarısız (boş yanıt metni)

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Contact Form
tr: İletişim Formu

en: Contact Form Feedback
tr: İletişim Formu Geri Bildirimi

en: Contact Form URL:
tr: İletişim Formu URL'si:

en: Contact Info
tr: İletişim Bilgisi

en: Contact Info & Map
tr: İletişim bilgisi ve harita

en: Contact Jetpack Support
tr: Jetpack Desteğine Başvurun

en: Contact form fields
tr: İletişim formu alanları

en: Contact form information
tr: İletişim formu bilgileri

[ctx: Contact page for your website.]
en: Contact us
tr: Bizimle iletişim kurun

en: Content Options
tr: İçerik Seçenekleri

en: Continue
tr: Devam Et

en: Continue &rarr;
tr: Devam Et &rarr;

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
tr: <span class="screen-reader-text"> "%s"</span> öğesini okumaya devam et

en: Control block visibility based on how often a visitor has viewed the page.
tr: Bir ziyaretçinin sayfayı ne sıklıkla ziyaret ettiğine göre blok görünürlüğünü kontrol edin.

en: Convert to Comic
tr: Karikatüre Dönüştür

en: Convert to Post
tr: Yayına Dönüştür

en: Cookie Policy
tr: Çerez Politikası

en: Cookies & Consents Banner
tr: Çerez ve Onay Şeridi

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy this post.
tr: Bu gönderiyi kopyalayın.

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Could not accept the Terms of Service. Please try again later.
tr: Hizmet Koşulları kabul edilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Could not activate %s
tr: %s etkinleştirilemedi

en: Could not calculate resized image dimensions
tr: Yeniden boyutlandırılan görselin boyutları hesaplanamadı

en: Could not check updates for plugins on this site.
tr: Bu sitede eklenti güncellemeleri kontrol edilemedi.

en: Could not confirm migration.
tr: Geçiş onaylanamadı.

en: Could not confirm new owner.
tr: Yeni sahip doğrulanamadı.

en: Could not confirm safe mode.
tr: Güvenli mod onaylanamadı.

en: Could not connect to VaultPress.
tr: VaultPress’e bağlanılamadı.

en: Could not connect to WordPress.com
tr: WordPress.com'a bağlanılamadı

en: Could not delete sync error option.
tr: Eşitleme hatası seçeneği silinemedi.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
tr: VideoPress yükleme belirteci alınamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Could not retrieve Backup & Scan data.
tr: Yedekleme ve Tarama verileri alınamadı.

en: Could not retrieve site activity.
tr: Site etkinliği alınamadı.

en: Could not start a new full sync
tr: Yeni bir tam eşleme başlatılamadı

en: Could not start a new full sync with modules: %s
tr: Şu modüllerle yeni bir tam eşleme başlatılamadı: %s

en: Count logged in page views from
tr: Oturum açmış şu grubun sayfa görüntülemelerini sayın:

en: Count the page views of registered users who are logged in.
tr: Kayıtlı kullanıcıların sayfa gösterimlerini say.

en: Country
tr: Ülke

en: Create Post by Email address
tr: E-posta ile Gönderi adresi oluştur

en: Create Share Button
tr: Paylaş Düğmesi Oluştur

en: Create a Jetpack account to use this feature
tr: Bu özelliği kullanmak için bir Jetpack hesabı oluşturun

en: Create a Jetpack account to view your email followers
tr: E-posta takipçilerinizi görüntülemek için bir Jetpack hesabı oluşturun

en: Create a new post based on an existing post.
tr: Mevcut bir gönderiye dayanarak yeni gönderi oluşturun.

en: Create a smooth, uninterrupted reading experience by loading more content as visitors scroll to the bottom of your archive pages.
tr: Ziyaretçiler arşiv sayfalarının altına doğru ilerlerken daha fazla içerik yüklenmesini sağlayarak sorunsuz ve kesintisiz bir okuma deneyimi yaratın.

en: Create account
tr: Hesap oluştur

en: Create address
tr: Adres oluştur

en: Create an account or log in to Mapbox.
tr: Bir hesap oluşturun ya da Mapbox'ta oturum açın.

en: Create full-screen carousel slideshows for the images in your posts and pages. Carousel galleries are mobile-friendly and encourage site visitors to interact with your photos.
tr: Gönderilerinizdeki ve sayfalarınızdaki resimler için tam ekran Carousel slayt gösterileri oluşturun. Carousel galerileri mobil desteklidir ve sitenizin ziyaretçilerini fotoğraflarınızla etkileşimde bulunmaları için teşvik eder.

en: Create one on PayPal
tr: PayPal'da bir tane oluşturun

en: Create simple contact forms without any coding. You can have multiple forms and when
    		a user submits it, their feedback will be emailed directly to you. If Akismet is active, submissions will be
    		automatically filtered for spam.
tr: Hiç kodlama yapmadan basit iletişim formları oluşturun. Birden çok formunuz olabilir ve bir kullanıcı
    		form gönderdiğinde, verdikleri geri bildirim e-postayla doğrudan size gönderilir. Akismet etkinse gönderimlerde otomatik olarak
    		istenmeyen posta filtrelemesi yapılır.

en: Creating product has failed.
tr: Ürün oluşturulamadı.

en: Cron will run at: %s GMT
tr: Cron’un çalışma zamanı: %s GMT

en: Currency
tr: Para birimi

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
tr[0]: Şu anda %s yorum onayınızı bekliyor. Lütfen denetim panelini ziyaret edin:
tr[1]: Şu anda %s yorum onayınızı bekliyor. Lütfen denetim panelini ziyaret edin:

en: Currently Reading
tr: Şu An Okunan

en: Currently in {{a}}Development Mode{{/a}} (some features are disabled) because: {{reasons/}}
tr: Şu anda {{a}}Geliştirme Modu{{/a}}‘nda (bazı özellikler devre dışı) çünkü: {{reasons/}}

en: Custom
tr: Özel

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Custom CSS Stylesheet
tr: Özel CSS Stil Sayfası

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
tr: Özel CSS şimdi Özelleştiricide yönetiliyor.

en: Custom Email Address
tr: Özel E-posta Adresi

en: Custom Message:
tr: Kişisel Mesaj:

en: Custom URL:
tr: Özel adres:

en: Custom ads.txt entries
tr: Özel ads.txt girişleri

en: Custom field deleted.
tr: Özel alan silindi.

en: Custom field updated.
tr: Özel alan güncellendi.

en: Custom post description to be used in HTML <meta /> tag.
tr: HTML etiketinde kullanılacak özel gönderi <meta /> açıklaması.

en: Custom sharing services added by user.
tr: Kullanıcı tarafından eklenen özel paylaşım hizmetleri.

en: Custom:
tr: Özel:

en: Customer Name
tr: Müşteri Adı

en: Customer Testimonials
tr: Müşteri Görüşleri

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Customize Search
tr: Aramayı Özelleştir

en: Customize Testimonials Archive
tr: Görüş Arşivini Özelleştir

en: Customize the sidebar inside the Jetpack Search overlay
tr: Jetpack Araması katmanının içindeki kenar çubuğunu özelleştir

en: Customize your SEO settings
tr: SEO ayarlarınızı özelleştirin

en: Customize your Search experience.
tr: Arama deneyiminizi özelleştirin.

en: Customize your message
tr: Mesajınızı özelleştirin

en: Customize your social posting schedule.
tr: Sosyal medya gönderilerinizin zamanlamasını özelleştirin.

en: DOWN
tr: AŞAĞI

en: Daily Backups
tr: Günlük Yedeklemeler

en: Daily archives
tr: Günlük arşivler

en: Daily backup of all your site data with unlimited space and one-click restores
tr: Sınırsız alan ve tek tıkla geri yükleme olanağı ile sitenizin tamamı günlük olarak yedeklenir.

en: Daily backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
tr: Sınırsız alan, tek tıkla geri yükleme, otomatik güvenlik taramaları ve tek tıkla tehdit çözümleme ile sitenizdeki verilerin tamamı gerçek zamanlı olarak yedeklenir.

en: Daily backups, spam filtering, and priority support.
tr: Günlük yedeklemeler, istenmeyen e-posta filtreleme ve öncelikli destek.

en: Dark
tr: Koyu

en: Dashboard
tr: Pano

[ctx: Dashboard widget header]
en: Account connection
tr: Hesap bağlantısı

[ctx: Dashboard widget header]
en: Site connection
tr: Site bağlantısı

en: Date
tr: Tarih

en: Date GMT
tr: Tarih GMT

en: Date Picker
tr: Tarih Seçici

en: Day
tr: Gün

en: Days
tr: Gün

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Deactivating %(slug)s…
tr: %(slug)s devre dışı bırakılıyor…

en: Debugging Center
tr: Hata Ayıklama Merkezi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default Checked State
tr: Varsayılan İşaretli Durum

en: Default Value
tr: Varsayılan Değer

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
tr: Yeni Alan

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
tr: İlk seçenek

en: Default sort order:
tr: Varsayılan sıralama:

en: Delay between transitions (in seconds)
tr: Geçişler arasında gecikme (saniye olarak)

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Field
tr: Alanı Sil

en: Delete Marker
tr: İşareti Sil

en: Delete Option
tr: Seçeneği Sil

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Delete Post by Email address
tr: E-posta ile Gönderi adresini sil

en: Delete Product
tr: Ürünü Sil

en: Delete custom sharing service.
tr: Özel paylaşım hizmetini silin.

en: Delete it: %s
tr: Sil: %s

en: Delete this item permanently
tr: Bu elemanı kalıcı olarak sil

en: Deleted %1$d %2$s options
tr: Silinen %1$d %2$s seçenekleri

en: Deleted %1$d %2$s options from %3$s
tr: %1$d %2$s seçenekleri %3$s üzerinden silindi

en: Deleted option: %s
tr: Silinen seçenek: %s

en: Describe your item in a few words
tr: Öğenizi birkaç kelimeyle açıklayın

en: Describe your subscription in a few words
tr: Aboneliğinizi birkaç kelimeyle açıklayın

en: Description
tr: Tanım

en: Design the perfect website
tr: Mükemmel web sitesini tasarlayın

en: Detailed information
tr: Ayrıntılı bilgiler

en: Developers may enable / disable syncing using the Sync Settings API.
tr: Geliştiriciler, Eşitleme Ayarları API'lerini kullanarak eşitlemeyi etkinleştirebilir/devre dışı bırakabilir.

en: Diagnostic information helpful to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">your Jetpack Happiness team<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a>
tr: <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Jetpack Mutluluk Ekibiniz<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a> için faydalı tanılama bilgileri

en: Did the Publicize Connection test pass?
tr: Duyuru Bağlantısı testi başarılı oldu mu?

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable Automatic Updates
tr: Otomatik Güncellemeleri Engelle

en: Disable CSS and JS
tr: CSS ve JS öğelerini etkisizleştir

en: Disable Jetpack
tr: Jetpack’i devre dışı bırak

en: Disable Post By Email
tr: E-posta ile Gönderiyi devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disabled automatic updates on %d plugin. | Disabled automatic updates on %d plugins.
tr[0]: %d eklentisinin otomatik güncellemesi engellendi.
tr[1]: %d eklentilerinin otomatik güncellemesi engellendi.

en: Disabling site accelerator…
tr: Site hızlandırıcısı devre dışı bırakılıyor...

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Disconnect Jetpack
tr: Jetpack Bağlantısını Kes

en: Disconnect your account
tr: Hesabınızın bağlantısını kesin

en: Disconnecting Jetpack
tr: Jetpack Bağlantısı Kesiliyor

en: Disconnecting all connections to %s.
tr: Tüm %s bağlantıları kesiliyor.

en: Disconnecting…
tr: Bağlantı kesiliyor…

en: Discover
tr: Keşfet

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Dismiss this notice
tr: Bu bildirimi kapatın

en: Display "Powered by Jetpack"
tr: "Jetpack tarafından desteklenir" ifadesini görüntüle

en: Display Header Text
tr: Üst kısım metnini göster

en: Display WordPress Posts
tr: WordPress Yazılarını Göster

en: Display a banner for EU Cookie Law and GDPR compliance.
tr: AB Çerez Kanunu ve GDPR'a uyum hakkında bir şerit göster.

en: Display a countdown to a certain date.
tr: Belirli bir tarihe geri sayım görüntüle.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
tr: Konum, saat ve iletişim bilgilerinizle birlikte bir harita gösterin.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
tr: Gravatar Profilinizin mini bir sürümünü görüntüleyin

en: Display a photo gallery or slideshow
tr: Bir fotoğraf galerisi veya slayt gösterisi görüntüleyin

en: Display ads below posts on
tr: Şuradaki gönderilerin altında reklam görüntüle:

en: Display ads on archive pages?
tr: Arşiv sayfalarında reklam görüntülensin mi?

en: Display ads on pages?
tr: Sayfalarda reklam görüntülensin mi?

en: Display ads on posts?
tr: Gönderilerde reklam görüntülensin mi?

en: Display ads on the front page?
tr: Ön sayfada reklam görüntülensin mi?

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
tr: Bütün yazarları göster (gönderi yayımlamamış olanlar dahil)

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
tr: Tüm galeri resimlerinizi hoş bir mozaik içinde görüntüleyin.

en: Display an ad unit at the top of each page.
tr: Her sayfanın başında bir reklam ünitesi görüntüleyin.

en: Display an ad unit at the top of your site.
tr: Sitenizin üst kısmında bir reklam birimi gösterin.

en: Display an image in your sidebar
tr: Kenar çubuğunuzda bir görsel görüntüleyin

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
tr: Gömülü Resmi Twitter Zaman Akışı bileşeni ekleyin.

en: Display as:
tr: Görüntüleme şekli:

en: Display author
tr: Yazarı görüntüle

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
tr: Blog yazarlarını avatarları ve son gönderileriyle görüntüleyin.

en: Display categories
tr: Kategorileri görüntüle

en: Display comment link
tr: Yorum bağlantısını görüntüle

en: Display context (category or tag)
tr: Bağlamı görüntüleyin (kategori veya etiket)

en: Display date
tr: Tarihi görüntüle

en: Display date when entry was published.
tr: Girişin yayımlandığı tarihi görüntüleyin.

en: Display entry's category or tag.
tr: Girişin kategorisini veya etiketini görüntüleyin.

en: Display images in a full-screen carousel gallery
tr: Resimleri tam ekran bir Carousel galerisinde görüntüleyin

en: Display images in full-size carousel slideshow.
tr: Resimleri tam boyutlu karusel slayt gösterisi içinde görüntüle.

en: Display members of your site's community.
tr: Site topluluğunuzun üyelerini görüntüleyin.

en: Display multiple images in an elegantly organized tiled layout.
tr: Birden fazla görüntüyü şık bir düzende döşeli şekilde sergileyin.

en: Display on blog and archives
tr: Blog ve arşivlerde görüntüle

en: Display on pages
tr: Sayfalarda görüntüle

en: Display on single posts
tr: Tek gönderilerde görüntüle

en: Display on single projects
tr: Tek projelerde görüntüleyin

en: Display opening hours for your business.
tr: İşletmeniz için açılış saatlerini görüntüleyin.

en: Display second ad below post?
tr: Gönderilerin altında ikinci reklam görüntülensin mi?

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
tr: Paylaş menüsünü göster ve izleyicilerin bu videoyu gömmesine ve indirmesine izin ver.

en: Display tags
tr: Etiketleri görüntüle

en: Display thumbnails
tr: Küçük resimleri görüntüleyin

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
tr: Bir iCalendar beslemeden yaklaşan etkinlikleri görüntüleyin.

en: Display your books from Goodreads
tr: Goodreads kitaplarınızı sergileyin

en: Display your recent Flickr photos.
tr: Son Flickr fotoğraflarınızı görüntüleyin.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
tr: Başka bir WordPress.com veya Jetpack özellikli blogdan son gönderilerin listesini görüntüler.

en: Displays high-quality ads on your site that allow you to earn income.
tr: Sitenizde, kazanç elde etmenizi sağlayan yüksek kaliteli reklamlar görüntüler.

en: Displays information on your site activity, including visitors and popular posts or pages.
tr: Sitenizde ziyaretçiler, popüler gönderiler veya sayfalar gibi etkinlikler hakkında bilgi görüntüler.

en: Displays success if the operation was successfully executed and an error code if it was not
tr: İşlem başarıyla yürütülmüşse başarılı ifadesi, başarıyla yürütülmemişse hata kodu görüntülenir

en: Do I need to fill this out?
tr: Bunu doldurmak zorunda mıyım?

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
tr: Gönderi ayrıntılarında ve etiket bulutlarında etiketi gösterme.

en: Do not track.
tr: İzlemeyin.

en: Domains
tr: Alan Adları

en: Don&#8217;t send this to subscribers
tr: Bunu abonelere gönderme

en: Don't display a badge (just the campaign)
tr: Rozet görüntüleme (yalnızca kampanya)

en: Don't show the Reblog button on posts
tr: Yazılarda Reblog düğmesini gösterme

en: Don't use the theme's original CSS.
tr: Temanın orijinal CSS düzenlemesini kullanma.

en: Download
tr: İndir

en: Download the free apps
tr: Ücretsiz uygulamaları indir

en: Downtime monitor
tr: Kullanım dışı kalma izleme

en: Drag and drop available services here.
tr: Uygun servisleri buraya sürükleyip bırakın.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
tr: Etkinleştirmek istediğiniz hizmetleri aşağıdaki kutuya sürükleyip bırakın.

en: Drag images, upload new ones or select files from your library.
tr: Görselleri sürükleyin, yeni görselleri karşıya yükleyin ya da kütüphanenizden dosyaları seçin.

en: Drag up or down
    to re-arrange
tr: Yukarıya veya aşağıya sürükle
    yeniden düzenlemek için

en: Drop down
tr: Açılan menü

en: Drop images to upload
tr: Yüklenecek resimleri bırak

en: Dropdown
tr: Açılır menü

en: Duplicate existing posts, pages, Testimonials, and Portfolios. All the content will be copied including text, featured images, sharing settings, and more.
tr: Mevcut gönderileri, sayfaları, Görüşleri ve Portföyleri çoğaltın. Metinler, öne çıkan resimler ve paylaşım ayarları dahil olmak üzere tüm içerik kopyalanır.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
tr: Her bir modülde bulunan Etkinleştir ya da Etkisizleştir bağlantısı sayesinde, ilgili modüller için değişiklikleri yapabilirsiniz.

en: Earn
tr: Kazanın

en: Earn income by adding high quality ads to your post
tr: Gönderinize yüksek kaliteli reklamlar ekleyerek gelir elde edin

en: Easily and safely embed media from YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud, and more. Just enter the appropriate shortcode directly into the
    		editor and click “Publish.”
tr: YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram, Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud
    		ve başka kaynaklardan medyaları kolayca ve güvenle gömün. Uygun kısa kodu doğrudan düzenleyiciye girip
    		“Yayımla” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
tr: Gönderilerin tümünü <a href="%1$s">"öne çıkan" etiketi</a> ile veya istediğiniz bir etiketle kolayca öne çıkarın. Temanız öne çıkan içerik alanında %2$s adede kadar gönderiyi destekler.

en: Easily log in to the WordPress app by clicking the link we'll send to the email address on your account.
tr: Hesabınızdaki e-posta adresine göndereceğimiz bağlantıya tıklayarak WordPress uygulamasında kolayca oturum açın.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit CSS
tr: CSS'i düzenle

en: Edit Comic
tr: Çizgi Romanı Düzenle

en: Edit Menu Item
tr: Menü elemanını düzenle

en: Edit Menu Item Label
tr: Menü Öğesi Etiketini Düzenle

en: Edit Menu Section
tr: Menü Bölümünü Düzenle

en: Edit Podcast Feed URL
tr: Podcast Akışı URL'sini Düzenle

en: Edit Project
tr: Projeyi Düzenle

en: Edit Project Tag
tr: Proje Etiketini Düzenle

en: Edit Project Type
tr: Proje Tipini Düzenle

en: Edit Selected
tr: Seçileni Düzenle

en: Edit Slideshow
tr: Slayt Gösterisini Düzenle

en: Edit Testimonial
tr: Görüşü Düzenle

en: Edit URL
tr: URL'yi düzenle

en: Edit Your Profile
tr: Profilinizi Düzenleyin

en: Edit this new field
tr: Bu alanı düzenle

en: Edit video
tr: Videoyu düzenle

en: Effects
tr: Efektler

en: Either upgrade the user or disconnect and reconnect Jetpack.
tr: Kullanıcıyı yükseltin ya da Jetpack bağlantısını kesip tekrar bağlayın.

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Email Address:
tr: E-posta Adresi:

en: Email Feedback Settings
tr: E-posta Geri Bildirim Ayarları

en: Email Placeholder
tr: E-posta Yer Tutucusu

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Email check failed, please try again
tr: E-posta kontrolü başarısız oldu, lütfen bir daha deneyin.

en: Email me a link to log in to the app
tr: Uygulamada oturum açmak için bana bir e-posta gönder

en: Email me whenever
tr: Şu durumda bana e-posta gönder:

en: Email notifications
tr: E-posta bildirimleri

en: Email settings
tr: E-posta ayarları

en: Email subject line
tr: E-posta konu satırı

en: Email: %s
tr: E-posta: %s

en: Embed
tr: Gömülü İçerik

en: Embed Eventbrite event details and ticket checkout.
tr: Eventbrite etkinlik ayrıntılarını ve bilet ödemesini gömülü olarak ekleyin.

en: Embed a Google Calendar
tr: Google Takvim ekleyin

en: Embed a Pinterest pin, board, or user.
tr: Bir Pinterest raptiyesi, panosu veya kullanıcısını gömülü olarak ekleyin.

en: Embed a calendar for customers to schedule appointments
tr: Müşterilerin randevu planlaması için gömülü olarak bir takvim ekleyin

en: Embed posts from your Instagram account.
tr: Instagram hesabınızdan gömülü olarak gönderiler ekleyin.

en: Embedding…
tr: Gömülüyor...

en: Empty Spam
tr: İstenmeyenleri boşalt

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable Automatic Updates
tr: Otomatik Güncellemeleri Etkinleştir

en: Enable Instant Search
tr: Anında Aramayı Etkinleştir

en: Enable Lazy Loading for images
tr: Resimler için Geç Yüklemeyi etkinleştirin

en: Enable Markdown use for comments.
tr: Yorumlar için Markdown’ı etkinleştirin.

en: Enable Permissions for the calendar you want to share
tr: Paylaşmak istediğiniz takvim için İzinleri etkinleştirin

en: Enable Portfolio Projects for this site.
tr: Bu site için Portfolyo Projelerini etkinleştirin.

en: Enable Post By Email
tr: E-posta ile Gönderiyi Etkinleştir

en: Enable Search
tr: Aramayı Etkinleştir

en: Enable Testimonials for this site.
tr: Bu site için Görüşler'i etkinleştirin.

en: Enable WordPress REST API to unlock Jetpack's full potential!
tr: Jetpack'in tam potansiyelinden yararlanmak için WordPress REST API eklentisini etkinleştirin!

en: Enable ads and display an ad below each post
tr: Reklamları etkinleştirin ve her yazı altında bir reklam görüntüleyin

en: Enable carousel
tr: Karusel etkin

en: Enable comment likes.
tr: Yorum beğenilerini etkinleştirin.

en: Enable high-speed, ad-free video player
tr: Yüksek hızlı, reklamsız video oynatıcısını etkinleştirin

en: Enable instant search experience (recommended)
tr: Anında arama deneyimini etkinleştir (önerilir)

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
tr: Jetpack portföy yazı türünü etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
tr: Jetpack görüş yazı türünü etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: Enable site accelerator
tr: Site hızlandırıcısını etkinleştirin

en: Enable the WordPress.com toolbar
tr: WordPress.com araç çubuğunu etkinleştirin

en: Enable the “subscribe to comments” option on your comment form
tr: Yorum formunuzda "yorumlara abone ol" seçeneğini etkinleştirin

en: Enable the “subscribe to site” option on your comment form
tr: Yorum formunuzda "siteye abone ol" seçeneğini etkinleştirin

en: Enable widget visibility controls to display widgets only on particular posts or pages
tr: Bileşenleri yalnızca belirli gönderilerde veya sayfalarda görüntülemek için bileşen görünürlüğü kontrollerini etkinleştirin

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enabled Services
tr: Etkin servisler

en: Enabled Services and those hidden behind a button
tr: Etkin Hizmetler ve bir düğmenin arkasında gizlenenler

en: Enabled automatic updates on %d plugin. | Enabled automatic updates on %d plugins.
tr[0]: %d eklentisinin otomatik güncellemesi etkinleştirildi.
tr[1]: %d eklentilerinin otomatik güncellemesi etkinleştirildi.

en: Enabling Site accelerator…
tr: Site hızlandırıcısı etkinleştiriliyor...

en: Enhance CSS customization panel
tr: CSS özelleştirme panelini zenginleştirin

en: Enhance plain Gravatar images with information about a person (including a name,
    		bio, pictures, and contact info) when they leave a comment on one of your posts.
tr: Yazılarınızdan birine yorum yapıldığında, yorum yapan kişinin düz Gravatar görüntüsünü
    		kişi hakkında bilgilerle (ad, özgeçmiş, resimler ve iletişim bilgileri dahil) geliştirin.

en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
tr: WooCommerce ve Jetpack kullanıcıları için gelişmiş analizler.

en: Enter URL here…
tr: URL girin...

en: Enter URL or iframe to embed here…
tr: Buraya yerleştirilecek URL’yi veya iframe'i girin…

en: Enter URL to embed here…
tr: Buraya yerleştirilecek bağlantıyı girin…

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
tr: Bir WordPress.com ya da Jetpack WordPress sitesi URL' si girin.

en: Enter a search term to find settings or close search.
tr: Ayarları bulmak için bir arama terimi girin veya aramayı kapatın.

en: Enter an event URL to embed here…
tr: Buraya gömülü olarak eklenecek bir etkinlik URL'si girin…

en: Enter credentials
tr: Kimlik bilgilerini girin

en: Enter search terms, e.g. cat…
tr: Arama terimleri girin, örneğin kedi…

en: Enter text to use as headline.
tr: Başlık olarak kullanılacak metni girin.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
tr: Bu hizmet için kullanmak istediğiniz 16x16px simgenin URL'sini girin.

en: Enter the customer's name here
tr: Müşterinin adını buraya girin

en: Enter the email address associated with your PayPal account. Don’t have an account?
tr: PayPal hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta adresini girin. Hesabınız yok mu?

en: Enter the menu item's name here
tr: Menü öğesinin adını buraya girin

en: Enter your Calendly web address or embed code below.
tr: Calendly web adresinizi veya ekleme kodunu aşağıya girin.

en: Enter your Revue username here…
tr: Revue kullanıcı adınızı buraya girin…

en: Enter your Revue username.
tr: Revue kullanıcı adınızı girin.

en: Enter your email
tr: E-postanızı girin

en: Enter your email address
tr: E-posta adresinizi girin

en: Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.
tr: Bu blogu takip etmek ve yeni gönderiler hakkında e-posta bildirimi almak için e-posta adresinizi girin.

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
tr: Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

en: Enter your first name
tr: Adınızı girin

en: Enter your last name
tr: Soyadınızı girin

en: Enter your podcast RSS feed URL.
tr: Podcast RSS akışı URL'nizi girin.

en: Enter your restaurant name, or paste an OpenTable Reservation Widget embed code.
tr: Restoranınızın adını girin veya bir OpenTable Rezervasyon Bileşeni ekleme kodunu yapıştırın.

en: Episode unavailable.
tr: Bölüm kullanılamıyor.

en: Error
tr: Hata

en: Error code: %s
tr: Hata kodu: %s

en: Error connecting to API.
tr: API eklentisine bağlanırken hata oluştu.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
tr: WordPress.com'a bağlanılırken bir hata oluştu. Kod: %1$s, %2$s

en: Error creating %s
tr: %s oluşturulurken hata oluştu

en: Error disabling site accelerator. %(error)s
tr: Site hızlandırıcısı devre dışı bırakılırken hata oluştu. %(error)s

en: Error enabling Site accelerator. %(error)s
tr: Site hızlandırıcısı etkinleştirilirken hata oluştu. %(error)s

en: Error fetching contents of %s
tr: %s içerikleri alınırken hata oluştu

en: Error fetching static.html. Try running:
tr: static.html alınırken hata oluştu. Şunu çalıştırmayı deneyin:

en: Error in moving to Trash.
tr: Çöpe taşınırken hata oluştu.

en: Error in restoring from Trash.
tr: Çöpteki öğeyi geri yüklerken hata oluştu.

en: Error loading profile
tr: Profil yükleme hatası

en: Error regenerating %(slug)s address. %(error)s
tr: %(slug) adresi yeniden oluşturulurken hata oluştu. %(error)s

en: Error regenerating Post by Email address. %(error)s
tr: E-posta adresi ile yazı yeniden oluşturulurken hata oluştu. %(error)s

en: Error text
tr: Hata metni

en: Error unlinking from WordPress.com. %(error)s
tr: WordPress.com bağlantısı kaldırılırken hata oluştu. %(error)s

en: Error updating %(slug)s settings. %(error)s
tr: %(slug)s ayarları güncellenirken hata oluştu. %(error)s

en: Error updating privacy settings. %(error)s
tr: Gizlilik ayarları güncellenirken hata oluştu. %(error)s

en: Error updating settings. %(error)s
tr: Ayarlar güncellenirken hata oluştu. %(error)

en: Error writing new %s
tr: Yeni %s yazılırken hata oluştu

en: Error!
tr: Hata

en: Error:
tr: Hata:

en: Error: Episode unavailable - Open in a new tab
tr: Hata: Bölüm kullanılamıyor - Yeni sekmede aç

en: Error: please enter a valid email address.
tr: Hata: lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
tr: Hata: lütfen gerekli alanları doldurun (ad, e-posta)

en: Eventbrite Checkout
tr: Eventbrite Ödeme

en: Eventbrite URL
tr: Eventbrite URL'si

en: Everything comes with a price tag these days. Please add a your product price.
tr: Bu günlerde her şeyin bir fiyat etiketi var. Lütfen ürününüze fiyat ekleyin.

[ctx: Example: "412 Spam comments blocked"]
en: Spam comments blocked.
tr: İstenmeyen yorumlar engellendi.

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
tr: Sayfa

en: Exif data shows viewers additional technical details of a photo, like its focal length, aperture, and ISO.
tr: Exif verileri, izleyicilere bir fotoğrafın odak uzaklığı, diyafram açıklığı ve ISO değeri gibi ek teknik ayrıntılarını gösterir.

en: Expand to update settings for how visits are counted and manage who can view this information.
tr: Ayarları, ziyaretlerin nasıl sayıldığı ve bu bilgiyi kimlerin görebileceğini kapsayacak şekilde güncelleyin.

en: Expand your audience with pro SEO tools.
tr: Profesyonel SEO araçlarıyla kitlenizi genişletin.

en: Expecting an array
tr: Dizi bekleniyor

en: Expired on %s.
tr: Şu tarihte süresi doldu: %s.

en: Explore free themes
tr: Ücretsiz temaları keşfedin

en: Explore our Jetpack plans
tr: Jetpack paketlerimizi keşfedin

en: Export CSV
tr: CSV dışa aktar

en: Export feedback as CSV
tr: Geri bildirimi CSV olarak indir

en: Facebook Page Plugin
tr: Facebook Sayfası Eklentisi

en: Facebook Page URL
tr: Facebook Sayfa URL'si

en: Facebook supports Publicize connections to Facebook Pages, but not to Facebook Profiles. <a href="%s">Learn More about Publicize for Facebook</a>
tr: Facebook, Facebook Sayfalarına yapılan Duyuru bağlantılarını destekler fakat Facebook Profillerine yapılan bağlantıları desteklemez. <a href="%s">Facebook için Duyuru hakkında daha fazla bilgi edinin</a>

en: Failed fetching rewind data. Try again later.
tr: Geri yükleme verileri getirilemedi. Daha sonra yeniden deneyin.

en: Failed fetching site data. Try again later.
tr: Site verileri getirilemedi. Daha sonra yeniden deneyin.

en: Failed loading required dependency Sharing_Service.
tr: Gerekli bağımlılık Sharing_Service'i yüklenemedi.

en: Failed to send login email
tr: Oturum açma e-postası gönderilemedi

en: Failed to test connection (#%1$s: %2$s)
tr: Bağlantı test edilemedi (#%1$s: %2$s)

en: Failed to test connection (empty response body)
tr: Bağlantı test edilemedi (boş yanıt gövdesi)

en: Fast, highly relevant search results and powerful filtering.
tr: Hızlı, ilgi oranı yüksek arama sonuçları ve güçlü filtreleme.

en: Feature Info
tr: Özellik Bilgileri

en: Featured Content
tr: Öne çıkarılmış içerik

en: Featured Images
tr: Öne çıkarılan görseller

en: Feed(s) to Display:
tr: Görüntülenecek Besleme(ler):

en: Feedback
tr: Geri besleme

en: Feedback ID %d could not be removed at this time.
tr: Geri Bildirim Kimliği %d şu anda kaldırılamadı.

en: Feedback discarded.
tr: Geri bildirim atıldı.

en: Feedback(s) marked as spam
tr: Geri bildirim(ler) istenmeyen posta olarak işaretlendi

en: Fetching key…
tr: Anahtar alınıyor…

en: Field Label
tr: Alan Etiketi

en: Field Settings
tr: Alan Ayarları

en: Field Type
tr: Alan Türü

en: Field type
tr: Alan tipi

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
tr: Dosya değişiklikleri bir site yöneticisi tarafından açıkça devre dışı bırakıldı.

en: Fill
tr: Doldur

en: Fill out my Wufoo form!
tr: Wufoo formunu doldurun!

en: Filter Testimonials list
tr: Deneyim listesini filtrele

en: Filter Type:
tr: Filtre Türü:

en: Filter comics list
tr: Çizgi roman listesini filtrele

en: Filter menu items list
tr: Menü bölümü eleman listesi

en: Filter projects list
tr: Projeler listesini filtrele

en: Find it on Mapbox
tr: Mapbox'ta bul

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
tr: Jetpack dışındaki eklentilerin tümünü devre dışı bırakarak eklenti sorunu olup olmadığına bakın. Sorun devam ederse eklentilerle ilgili bir sorun yoktur. Sorun çözülürse, sorun yeniden ortaya çıkana kadar eklentilerinizi tek tek etkinleştirin; suçluyu bu şekilde bulabilirsiniz. Öğrenmemize olanak sağlayın, biz de yardımcı olmaya çalışalım.

en: Find threats early so we can help fix them fast.
tr: Hızla düzeltmenize yardım edebilmemiz için tehditleri erkenden tespit edin.

en: Finished syncing to WordPress.com
tr: WordPress.com'a eşleme tamamlandı

en: First option
tr: İlk seçenek

en: First param must be string or empty
tr: İlk parametre bir dize olmalı veya boş olmalıdır

en: First, you'll need to connect to WordPress.com.
tr: Önce WordPress.com'a bağlanmanız gerekir.

en: Fix Jetpack's Connection
tr: Jetpack'in Bağlantısını Düzelt

en: Flickr Photos
tr: Flickr Fotoğrafları

en: Flickr RSS URL:
tr: Flickr RSS URL'si:

en: Focal Length
tr: Odak Uzunluğu

en: Follow
tr: Takip Et

en: Follow Blog
tr: Blogu Takip Et

en: Follow Blog via Email
tr: E-posta ile Blogu Takip Et

en: Follow Button Text:
tr: Takip Düğmesi Metni:

en: Follow Comments
tr: Yorumları Takip Et

en: Follow Us
tr: Bizi Takip Edin

en: Follow me on Twitter
tr: Beni Twitter'da takip et

en: Follow these instructions to change the colors in this block.
tr: Bu bloktaki renkleri değiştirmek için bu yönergeleri uygulayın.

en: Followed Sites
tr: Takip Edilen Siteler

en: Follower Settings
tr: Takipçi Ayarları

en: Food Menus
tr: Yemek Menüleri

en: For GDPR compliance, please make sure your policy contains <a href="%s" target="_blank">privacy information relating to Jetpack Ads</a>.
tr: GDPR'a uyum için, lütfen politikanızın <a href="%s" target="_blank">Jetpack Ads ile ilgili gizlilik bilgileri</a> içerdiğinden emin olun.

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
tr: Güvenlik tehditlerinin otomatik ve kapsamlı olarak taranması için lütfen VaultPress’i {{a}}yükleyip etkinleştirin{{/a}}.

en: For even more of our WordPress plugins, please <a href="https://profiles.wordpress.org/automattic/#content-plugins" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_wporg_profile">take a look at our WordPress.org profile</a>.
tr: WordPress eklentilerimizin daha fazlası için lütfen <a href="https://profiles.wordpress.org/automattic/#content-plugins" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_wporg_profile">WordPress.org profilimize göz atın</a>.

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
tr: Örneğin, baharatlı, favori vb. <br /> Etiketleri virgüllerle ayırın

en: For example: event tickets, charitable donations, training courses, coaching fees, etc.
tr: Örneğin: etkinlik biletleri, hayırseverlik bağışları, eğitim kursları, koçluk ücretleri vb.

en: For more help, try our <a href="%1$s">connection debugger</a> or <a href="%2$s" target="_blank">troubleshooting tips</a>.
tr: Daha fazla yardım almak için, <a href="%1$s">bağlantı hatası ayıklayıcımızı</a> veya <a href="%2$s" target="_blank">sorun giderme ipuçlarımızı</a> deneyin.

en: For more information on how specific Jetpack features use data and track activity, please refer to our {{privacyCenterLink}}Privacy Center{{/privacyCenterLink}}.
tr: Belirli Jetpack özelliklerinin verileri ve izleme etkinliğini nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi için lütfen {{privacyCenterLink}}Gizlilik Merkezimize{{/privacyCenterLink}} bakın.

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Form Field
tr: Form Alanı

en: Form builder
tr: Form oluşturucu

en: Form submissions stored by Jetpack
tr: Jetpack tarafından saklanan form gönderileri

en: Found %d available cron job. | Found %d available cron jobs.
tr[0]: %d adet kullanılabilir cron job bulundu.

en: Found no available cron jobs.
tr: Kullanılabilir cron job bulunamadı.

en: Friday
tr: Cuma

en: From
tr: Kimden

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
tr: Ön sayfa, arşiv sayfası ve arama sonuçları

en: Front page
tr: Ön sayfa

en: Full management mode is off for this site.
tr: Tam yönetim modu bu site için kapalı.

en: Full post
tr: Gönderinin tamamı

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, and priority support.
tr: Tam güvenlik paketi, pazarlama ve gelir otomasyon araçları, sınırsız video barındırma ve öncelikli destek.

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, unlimited themes, and priority support.
tr: Tam güvenlik paketi, pazarlama ve gelir otomasyon araçları, sınırsız video barındırma, sınırsız temalar ve öncelikli destek.

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery Settings
tr: Galeri Ayarları

en: Generate XML sitemaps
tr: XML site haritalarını oluştur

en: Generate income with high-quality ads.
tr: Yüksek kaliteli reklamlarla gelir elde edin.

en: Generate shortened URLs for simpler sharing.
tr: Daha kolay paylaşım için kısaltılmış URL'ler oluşturun.

en: Generated by <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
tr: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">WordPress için Jetpack</a> tarafından oluşturuldu

en: Generating preview…
tr: Ön izleme oluşturuluyor...

en: Get Apps
tr: Uygulamalar Edinin

en: Get WordPress Apps for every device
tr: Her cihaz için WordPress Uygulamalarını edinin.

en: Get a faster resolution to your support questions.
tr: Destek ile ilgili sorularınıza daha hızlı çözüm alın.

en: Get alerts if your site goes offline. We’ll let you know when it’s back up, too.
tr: Siteniz kullanım dışı kalırsa uyarı alın. Siteniz yeniden çalışmaya başladığında da haberdar olun.

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
tr:  Jetpack Multisite yüklemenizi yönetmeye başlamak için bağlanın.

en: Get started with Jetpack Multisite
tr: Jetpack Multisite'ı kullanmaya başla

en: Get unlimited access to hundreds of professional themes, and customize your site exactly how you like it.
tr: Yüzlerce profesyonel temaya sınırsız erişim elde edin ve sitenizi tam istediğiniz gibi özelleştirin.

en: Go to Sharing settings
tr: Paylaşım ayarlarına gidin

en: Go to slide %d
tr: Slayta git: %d

en: Good for collecting donations or payments for products and services.
tr: Ürün ve hizmetlerle ilgili e bağış veya ödeme toplamak için kullanışlıdır.

en: Good news: Jetpack is sending your sitemap automatically to all major search engines for indexing.
tr: İyi haber: Jetpack site haritanızı otomatik olarak tüm büyük arama motorlarına dizine eklenmesi için gönderiyor.

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
tr: Goodreads sayısal kullanıcı kimliği <a href="%s" target="_blank">(yönergeler)</a>:

en: Google Analytics is a free service that complements our {{a}}built-in stats{{/a}} with different insights into your traffic. WordPress.com stats and Google Analytics use different methods to identify and track activity on your site, so they will normally show slightly different totals for your visits, views, etc.
tr: Google Analytics, {{a}}yerleşik istatistiklerimizi{{/a}} trafiğinize ilişkin farklı görüşlerle tamamlayan ücretsiz bir hizmettir. WordPress.com istatistikleri ve Google Analytics, sitenizdeki etkinlikleri tanımlamak ve izlemek için farklı yöntemler kullanır. Bu nedenle, normal olarak toplam ziyaret, görüntüleme vb. sayılarını biraz farklı şekilde gösterir.

en: Google Calendar
tr: Google Takvim

en: Google Calendar URL or iframe
tr: Google Takvim URL'si veya iframe'i

en: Google Maps API Key
tr: Google Maps API Anahtarı

en: Google Search Console
tr: Google Arama Konsolu

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
tr: Google haritalarını sitenizde kullanabilmeniz için artık bir API anahtarı gerekmektedir. Bir anahtar almakla ilgili yönergeler için <a href="%s">belgelerimize bakın</a>.

en: Google will email about certain events that occur with your site, including indications that your website has been {{a1}}hacked{{/a1}}, or problems {{a2}}crawling or indexing{{/a2}} your site.
tr: Google, sitenizin {{a1}}ele geçirildiğinin{{/a1}} belirtileri veya sitenizin {{a2}}haritalama ya da endeksleme{{/a2}} sorunları da dahil olmak üzere sitenizde gerçekleşen belirli olaylar hakkında size e-posta gönderecek.

en: Grab short and simple links to your posts and pages using the compact wp.me domain name. Perfect
    		for use on Twitter, Facebook, and in text messages where every character counts.
tr: Kompakt wp.me alan adını kullanarak yazı ve sayfalarınız için kısa ve basit bağlantılar edinin. Twitter,
    		Facebook ve kısa mesajlar gibi karakter sayısının önemli olduğu ortamlar için mükemmel.

en: Gravatar Hovercards
tr: Gravatar kartları

en: Gravatar Profile
tr: Gravatar Profili

en: Green
tr: Yeşil

en: Greeting Text
tr: Karşılama Metni

en: Grey square
tr: Gri kare

en: Grid
tr: Kılavuz

en: Grid View
tr: Izgara Görünümü

en: Grow
tr: Büyüyün

en: Grow your traffic with automated social {{a}}publishing and sharing{{/a}}
tr: Otomatik sosyal {{a}}yayımlama ve paylaşma{{/a}} ile trafiğinizi artırın

en: Has an active Jetpack Search product purchase
tr: Etkin bir Jetpack Araması ürün satın alımı bulunmaktadır

en: Have a question? We’d love to help! {{a}}Send a question to the Jetpack support team.{{/a}}
tr: Sorunuz mu var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız! {{a}}Jetpack destek ekibine bir soru gönderin.{{/a}}

en: Height (px; at least 200):
tr: Yükseklik (px; en az 200):

en: Height in pixels
tr: Piksek olarak yükseklik

en: Height in pixels:
tr: Piksek olarak yükseklik:

en: Hello there! Your stats have been activated.
tr: Merhaba! İstatistikleriniz etkinleştirildi.

en: Help
tr: Yardım

en: Help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
tr: İlgi oranı yüksek, anında arama sonuçları ve güçlü filtreleme ile ziyaretçilerin aradığı yanıtı hızlıca bulmasına yardımcı olun.

en: Helper script body must be base64 encoded
tr: Yardımcı betik gövdesi base64 kodlu olmalıdır

en: Here are your whitelisted IPs:
tr: Güvenilir adresler listenizdeki IP'ler şunlardır:

en: Here&#8217;s what your form will look like
tr: Formunuz işte böyle&#8217;s görünecek

en: Hide Event Type Details
tr: Etkinlik Türü Ayrıntılarını Gizle

en: Hide on mobile
tr: Mobilde gizleyin

en: Hide related content after posts
tr: Yazılardan sonra ilgili içeriği gizle

en: Hide the stats smiley face image
tr: İstatistik yüz ifadesi görselini gizleyin

en: Hide the stats smiley face image.
tr: İstatistik yüz ifadesi görselini gizleyin.

en: Hide this suggestion
tr: Bu öneriyi gizle

en: Hides this block for site visitors on mobile devices.
tr: Mobil cihazlarda site ziyaretçileri için bu bloku gizler.

en: High definition on by default
tr: Varsayılan olarak yüksek çözünürlük

en: High-speed, high-definition video hosting with no third-party ads.
tr: Üçüncü taraf reklamların olmadığı yüksek hızlı ve yüksek tanımlı video barındırma olanağı.

en: Highest rating
tr: En yüksek puan

en: Highlight Search Terms
tr: Arama Terimlerini Vurgula

en: Highlight and copy the following text to your clipboard:
tr: Aşağıdaki metni vurgulayıp panonuza kopyalayın:

en: Highlight related content with a heading
tr: İlgili içeriği bir başlık ile vurgulayın

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
tr: Tıklama sayacı, 60 saniyeye kadar ertelenir.

en: Home
tr: Başlangıç

en: Host fast, high-quality, ad-free video.
tr: Hızlı, yüksek kaliteli, reklamsız video barındırın.

en: Hour
tr: Saat

en: Hours & Info
tr: Saatler ve Bilgi

en: Hours:
tr: Saatler:

en: How do you want to promote the campaign?
tr: Kampanyayı nasıl desteklemek istersiniz?

en: How does this work?
tr: Bu nasıl çalışıyor?

en: How many Instagram posts?
tr: Kaç tane Instagram gönderisi var?

en: How many photos would you like to display?
tr: Kaç fotoğraf görüntülemek istersiniz?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
tr: Selam.
    
    Son zamanlarda gönderilerimden birini takip ettiniz. Bu, yeni yorumlar gönderildiğinde e-posta alacağınız anlamına geliyor.
    
    Etkinleştirmek için aşağıdaki onayla düğmesine tıklayın. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız bu mesajı yoksayın; sizi bir daha rahatsız etmeyeceğiz.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
tr: Selam.
    
    Son zamanlarda bu blogun gönderilerini takip ettiniz. Bu, her bir yeni gönderiyi e-postayla alacağınız anlamına geliyor.
    
    Etkinleştirmek için aşağıdaki onayla düğmesine tıklayın. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız bu mesajı yoksayın; sizi bir daha rahatsız etmeyeceğiz.

en: Human readable label for the Publicize Service
tr: Duyuru Hizmeti için insan tarafından okunabilir etiket

en: Hurry, these are {{s}}Limited time introductory prices!{{/s}}
tr: Acele edin, bunlar {{s}}Sınırlı bir süre için tanıtım fiyatlarıdır!{{/s}}

en: I can't get it to work.
tr: Çalıştıramıyorum.

en: I don't know what it does.
tr: Ne işe yaradığını bilmiyorum.

en: I'm deleting/migrating my site.
tr: Sitemi siliyorum / taşıyorum.

en: I'm just starting out; leave me a comment or a like :)
tr: Yeni başlıyorum; bir yorum bırak veya beğen :)

en: ID
tr: Kimlik

en: IP Address:
tr: IP Adresi

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. Enter multiple IPs on separate lines. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
tr: IPv4 ve IPv6 kabul edilebilir niteliktedir. Farklı satırlarda birden çok IP girin. <br />Bir aralık belirtmek için aralarına tire ekleyerek düşük ve yüksek değerleri girin. Örnek: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Icon
tr: Simge

en: Icon + text
tr: Simge + metin

en: Icon URL
tr: Simge adresi

en: Icon for image
tr: Görüntü simgesi

en: Icon only
tr: Sadece simge

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
tr: Eğer boş bırakırsanız görsel boyutunu kestirmeye çalışacağız.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
tr: Aksi takdirde, bir tema veya eklenti ekstra karakterler görüntülüyor olabilir. 2. ve 3. adımları deneyin.

en: If this is a separate and new website, or the new home of <a href="%1$s">%2$s</a>,
    					we recommend turning Safe Mode off, and re-establishing your connection to WordPress.com.
tr: Bu ayrı ve yeni bir web sitesiyse ya da <a href="%1$s">%2$s</a> sitesinin yeni ana sayfasıysa, 
    					Güvenli Mod’u kapatmanızı ve WordPress.com bağlantınızı yeniden oluşturmanızı öneririz.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
tr: Bu sorunu çözerse muhtemelen temanızdaki bir şey bozulmuştur; temanın yazarının bu durumdan haberdar olmasını sağlayın.

en: If you don't already have an API key, then {{a}}get your API key here{{/a}}, and you'll be guided through the process of getting one.
tr: Bir API anahtarınız yoksa {{a}}API anahtarınızı buradan alabilirsiniz{{/a}}, ardından anahtar edinme süreci boyunca yönlendirileceksiniz.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
tr: WordPress.com hesabınız yoksa sadece birkaç saniye içinde ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
tr: 404 mesajı alırsanız web sunucunuza başvurun. Onların güvenliği XMLRPC'yi engelliyor olabilir.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
tr: Sorununuz bilinmiyorsa veya sorununuzun nedeni bir eklentiyse, %s (varsayılan WordPress teması) özelliğini etkinleştirmeyi deneyin.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
tr: Sorununuz bilinmiyorsa veya sorununuzun nedeni bir eklentiyse, varsayılan WordPress temasını etkinleştirmeyi deneyin.

en: If you’re selling something, you need a price tag. Add yours here.
tr: Bir şey satıyorsanız, fiyat etiketine ihtiyacınız olacaktır. Kendinizinkini buraya ekleyin.

en: Image
tr: Resim

en: Image Accelerator
tr: Görüntü Hızlandırıcı

en: Image Alignment:
tr: Görsel hizalaması:

en: Image Color:
tr: Görsel rengi:

en: Image Gallery Carousel
tr: Resim Galeri Karuseli

en: Image Grid
tr: Resim Izgarası

en: Image Hosting
tr: Görsel Barındırma

en: Image Link
tr: Görsel bağlantısı

en: Image List
tr: Resim Listesi

en: Image Settings
tr: Görsel Ayarları

en: Image Settings:
tr: Görsel ayarları:

en: Image Size
tr: Görüntü Boyutu

en: Image Size:
tr: Görsel boyutu:

en: Image Spacing (px)
tr: Görüntü Boşluğu (px)

en: Image URL
tr: Resim URL’si

en: Image URL:
tr: Görsel adresi:

en: Image missing or invalid URL. Please check the Image widget URL in your <a href="%s">widget settings</a>.
tr: Görsel yok veya geçersiz URL. Lütfen <a href="%s">bileşen ayarları</a> içindeki Görsel bileşen URL’sini kontrol edin.

en: Image title:
tr: Görsel başlığı:

en: Images:
tr: Resimler:

en: Improve your site's speed by only loading images visible on the screen.
    		New images will load just before they scroll into view. This prevents viewers
    		from having to download all the images on a page all at once, even ones they can't see.
tr: Yalnızca ekranda görünen resimleri yükleyerek sitenizin hızını artırın.
    		Yeni resimler görünümde kaydırmalarının hemen öncesinde yüklenir. Bu, sitenizi görüntüleyenlerin,
    		göremedikleri dahil, bir sayfadaki tüm resimleri tek seferde indirmek zorunda kalmalarını önler.

en: In "Mobile"
tr: "Mobil" içinde

en: In "Upgrade"
tr: "Yükseltme" içinde

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>:
tr: <a href="%s" target="_blank">Geliştirme Modunda</a>:

en: In page Eventbrite checkout example
tr: Sayfa içi Eventbrite ödeme örneği

en: In “Uncategorized”
tr: "Genel" içinde

en: In-page Embed
tr: Sayfa İçine Gömülü Olarak Ekleme

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: Include a small chart in your admin bar with a 48-hour traffic snapshot
tr: Yönetim çubuğunuza 48 saatlik anlık trafik görüntüsünün de bulunduğu küçük bir tablo ekleyin

en: Include a small chart in your admin bar with a 48-hour traffic snapshot.
tr: Yönetim çubuğunuza 48 saatlik anlık trafik görüntüsünün de bulunduğu küçük bir tablo ekleyin.

en: Include activity from commenters
tr: Yorumcuların aktivitelerini dahil et

en: Include activity from followers
tr: Takipçilerin aktivitelerini dahil et

en: Include activity from likers
tr: Beğenenlerin aktivitelerini dahil et

en: Included in your {{planLink}}Personal Plan{{/planLink}}
tr: {{planLink}}Kişisel Paketinize{{/planLink}} dahildir

en: Included in your {{planLink}}Premium Plan{{/planLink}}
tr: {{planLink}}Premium Paketinize{{/planLink}} dahildir

en: Included in your {{planLink}}Professional Plan{{/planLink}}
tr: {{planLink}}Profesyonel Paketinize{{/planLink}} dahildir

en: Increase traffic to your site
tr: Sitenizin trafiğini artırın

en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
tr: Yorumlara Beğen düğmesi ekleyerek ziyaretçi katılımını arttırın.

en: Incredibly powerful and customizable, Jetpack Search helps your visitors instantly find the right content – right when they need it.
tr: İnanılmaz güçlü ve özelleştirilebilir Jetpack Araması, ziyaretçilerinizin ihtiyaç duydukları zamanda doğru içeriği anında bulmasına yardımcı olur.

en: Infinite Scroll Behavior
tr: Sonsuz Kaydırma Davranışı

en: Infinite Scroll Results
tr: Sonsuz Kaydırma Sonuçları

en: Infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches
    		the bottom of the page. This helps you reader see more of your content.
tr: Sonsuz kaydırma, okuyucu sayfanın altına yaklaştığında bir sonraki yazı kümesini otomatik olarak
    		görünüme alır. Bu özellik, okuyucunun daha fazla içeriğinizi görmesine yardımcı olur.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
tr: Bu blog hakkındaki bilgiler şu anda alınıyor.

en: Initialized a new full sync
tr: Yeni bir tam eşleme başlatıldı

en: Initialized a new full sync with modules: %s
tr: Şu modüllerle yeni bir tam eşleme başlatıldı: %s

en: Inline
tr: Satır içi

en: Insert an ad unit wherever you can place a widget.
tr: Bir bileşen yerleştirebildiğiniz her yere bir reklam birimi ekleyin.

en: Insert option
tr: Seçeneği girin

en: Inspired by radios, only one radio item can be selected at a time. Add several radio button items.
tr: Radyolardan esinle, bir seferde yalnızca bir radyo öğesi seçilebilir. Birden fazla radyo düğmesi öğesi ekleyin.

en: Instagram Gallery
tr: Instagram Galerisi

en: Instagram Gallery placeholder
tr: Instagram Galerisi yer tutucusu

en: Instagram Photo
tr: Instagram Fotoğrafı

en: Instagram Video
tr: Instagram Videosu

en: Install %s now
tr: %s eklentisini şimdi yükle

en: Install Now
tr: Şimdi Yükle

en: Instant Search and Filtering
tr: Anında Arama ve Filtreleme

en: Instant search and filtering to help visitors quickly find relevant answers and explore your site.
tr: Ziyaretçilerin ilgili yanıtları hızlıca bulmasına ve sitenizi keşfetmenize yardımcı olmak için anında arama ve filtreleme.

en: Instant search will allow your visitors to get search results as soon as they start typing. If deactivated, Jetpack Search will still optimize your search results but visitors will have to submit a search query before seeing any results.
tr: Anında arama, ziyaretçilerinizin yazmaya başladıkları anda arama sonuçları elde etmesini sağlar. Jetpack Araması devre dışı bırakılırsa bile arama sonuçlarınızı optimize etmeye devam eder ancak ziyaretçilerin sonuçları görebilmek için arama sorgusunu göndermesi gerekir.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
tr: {low_range}-{high_range} arasındaki IP’leri kaydedebilirsiniz. Boşluk kullanılamaz. (Örnek: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Integrates your WordPress site with Google Analytics, a platform that offers insights into your traffic, visitors, and conversions.
tr: WordPress sitenizi trafik, ziyaretçiler ve dönüştürme işlemleriyle ilgili bilgi sunan bir platform olan Google Analytics ile tümleştirir.

en: Interface showing a chronological list of changes and updates in a site
tr: Bir sitedeki değişikliklerin ve güncellemelerin kronolojik listesini gösteren arayüz

en: Internet Defense League
tr: İnternet Savunma Birliği

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
tr: Blogunuzdaki bir gönderiyi takip eden biri olduğunda gönderilen tanıtım metni. (Site ve onay ayrıntıları sizin için otomatik olarak eklenir.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
tr: Blogunuzu takip etmeye başlayan bir kişi olduğunda gönderilen tanıtım metni. (Site ve onay ayrıntıları sizin için otomatik olarak eklenir.)

en: Introductions are important. Add an input for folks to add their name.
tr: Kendini tanıtmak önemlidir. İnsanların isimlerini ekleyebilecekleri bir alan ekleyin.

en: Invalid API Key
tr: Geçersiz API Anahtarı

en: Invalid Akismet key
tr: Geçersiz Akismet anahtarı

en: Invalid Akismet key. Please contact support.
tr: Geçersiz Akismet anahtarı. Lütfen destek birimine başvurun.

en: Invalid Akismet user
tr: Geçersiz Akismet kullanıcısı

en: Invalid JSON
tr: Geçersiz JSON

en: Invalid Parameter
tr: Geçersiz Parametre

en: Invalid SEO meta description value.
tr: Geçersiz SEO meta tanım değeri.

en: Invalid SEO title format.
tr: Geçersiz SEO başlığı formatı.

en: Invalid Service
tr: Geçersiz Hizmet

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
tr: Geçersiz Kullanıcı Kimliği, lütfen doğrulayın ve Goodreads sayısal kullanıcı kimliğinizi girin

en: Invalid Video GUID!
tr: Video GUID Geçersiz!

en: Invalid block slug. They can contain only lowercase alphanumeric characters or dashes, and start with a letter
tr: Geçersiz blok kısaltması. Sadece küçük alfasayısal karakterler veya tire içerebilir ve bir harfle başlamalıdır

en: Invalid image URL
tr: Geçersiz görüntü URL’si

en: Invalid option: %s. | Invalid options: %s.
tr[0]: Geçersiz seçenek: %s.
tr[1]: Geçersiz seçenekler: %s.

en: Invalid or expired nonce.
tr: Geçersiz veya geçerliliği şu anda dolmuş.

en: Invalid parameter "dismissed".
tr: Geçersiz parametre "dismissed".

en: Invalid parameter "notice".
tr: Geçersiz parametre "bildirimi".

en: Invalid parameters.
tr: Parametreler geçersiz.

en: Invalid price
tr: Geçersiz fiyat

en: Invalid price.
tr: Geçersiz fiyat.

en: Invalid remote response.
tr: Uzak noktadan geçersiz yanıt.

en: Invalid request
tr: Geçersiz istek

en: Invalid security token.
tr: Geçersiz güvenlik belirteci.

en: Invalid site information returned from remote.
tr: Uzak noktadan geçersiz site bilgileri geri döndürüldü.

en: Invalid subcommand %s.
tr: Geçersiz alt komut %s.

en: Invalid token JSON: %s
tr: Geçersiz JSON belirteci: %s

en: Is %1$s the new home of %2$s?
tr: %1$s, %2$s sitesinin yeni ana sayfası mı?

en: Is site approved for WordAds?
tr: Site WordAds için onaylandı mı?

en: Is this connection available to all users?
tr: Bu bağlantıyı tüm kullanıcılar kullanabilir mi?

en: Is this site private?
tr: Bu site özel mi?

en: Is this website a temporary duplicate of <a href="%1$s">%2$s</a> for the purposes
    					of testing, staging or development? If so, we recommend keeping it in Safe Mode.
tr: Bu web sitesi, <a href="%1$s">%2$s</a> sitesinin 
    					test, prova veya geliştirme amacıyla oluşturulmuş geçici bir kopyası mı? Öyleyse, bu web sitesini Güvenli Mod’da tutmanızı öneririz.

en: It is that time of the year when devices are shiny again.
tr: Yılın cihazların parladığı günleri geldi.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
tr: Sitenizin ilgili yasalara uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
tr: WordPress sitesinin URL’si yanlış yapılandırılmış görünüyor. Lütfen bileşen ayarlarınızı kontrol edin.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
tr: Facebook URL yanlış yapılandırılmış gibi görünüyor. Lütfen <a href="%s">bileşen ayarlarınızdan</a> kontrol edin.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
tr: Bunun nedeni, kendi başınıza tanılayabileceğiniz şu sorunlardan biri olabilir:

en: It slowed down my site.
tr: Sitemi yavaşlattı.

en: It's buggy.
tr: Demode.

en: Item name
tr: Ürün adı

en: Items on your restaurant's menu
tr: Restoran menünüzdeki öğeler

en: Items to show:
tr: Gösterilen ögeler:

en: JETPACK_CLIENT__HTTPS is set to NEVER
tr: JETPACK_CLIENT__HTTPS, NEVER olarak ayarlanmış

en: Jetpack Anti-spam powered by Akismet. Comments and contact form submissions are checked against our global database of spam.
tr: Akismet tarafından desteklenen Jetpack Anti-spam. Yorumlar ve iletişim formu gönderimleri, küresel spam veritabanımızla karşılaştırılarak kontrol edilir.

en: Jetpack Backup
tr: Jetpack Yedeklemesi

en: Jetpack Backup is being configured for your site.
tr: Jetpack Backup sitenizi yapılandırıyor.

en: Jetpack Backup {{em}}Daily{{/em}}
tr: Jetpack Yedeklemesi {{em}}Günlük{{/em}}

en: Jetpack Backup {{em}}Real-Time{{/em}}
tr: Jetpack Yedeklemesi {{em}}Gerçek Zamanlı{{/em}}

en: Jetpack Backups allow you to easily restore or download a backup from a specific moment.
tr: Jetpack Yedeklemeleri belirli bir andaki yedeklemeyi kolayca geri yüklemenizi veya indirmenizi sağlar.

en: Jetpack Brute Force Attack Prevention cannot keep your site secure
tr: Jetpack Deneme Yanılma Saldırılarını Önleme özelliği sitenizi güvende tutamaz

en: Jetpack Debugging Center
tr: Jetpack Hata Ayıklama Merkezi

en: Jetpack FAQ
tr: Jetpack SSS

en: Jetpack Free
tr: Jetpack Ücretsiz

en: Jetpack Network Settings Updated!
tr: Jetpack Ağ Ayarları Güncellendi!

en: Jetpack Personal
tr: Jetpack Kişisel

en: Jetpack Safe Mode
tr: Jetpack Güvenli Mod

en: Jetpack Scan
tr: Jetpack Tarama

en: Jetpack Search
tr: Jetpack Araması

en: Jetpack Search Sidebar
tr: Jetpack Araması Kenar Çubuğu

en: Jetpack Search is powering search on your site.
tr: Jetpack Araması, sitenizdeki arama özelliğini güçlendirir.

en: Jetpack Search not supported in Development Mode
tr: Jetpack Araması, Geliştirme Modu’nda desteklenmiyor

en: Jetpack Settings
tr: Jetpack Ayarları

en: Jetpack Sitemaps module is active, but unavailable. This can happen if your site is set to discourage search engine indexing. Please enable search engine indexing to allow sitemap generation.
tr: Jetpack Site Haritaları modülü aktif ancak kullanılamıyor. Siteniz aram motoru dizinlemeyi engellemek üzere ayarlanmışsa bu durum görülebilir. Lütfen site haritası oluşturmasına izin vermek için aram motoru dizinlemeyi etkinleştirin.

en: Jetpack Sitemaps module is not currently active. Activate it first if you want to work with sitemaps.
tr: Jetpack Site Haritaları modülü şu anda aktif değil. Site haritaları ile çalışmak istiyorsanız ilk olarak bunu etkinleştirin.

en: Jetpack Sites
tr: Jetpack Siteleri

en: Jetpack Stats Icon
tr: Jetpack İstatistikleri Simgesi

en: Jetpack Stats People
tr: Jetpack Kişi İstatistikleri

en: Jetpack Subscriptions Settings
tr: Jetpack Abonelikleri Ayarları

en: Jetpack Subscriptions:
tr: Jetpack Abonelikleri:

en: Jetpack Support
tr: Jetpack Desteği

en: Jetpack Sync has been disabled on your site.
tr: Jetpack Eşitleme sitenizde devre dışı bırakılmış.

en: Jetpack Sync has been disabled on your site. Without it, certain Jetpack features will not work. <strong>We recommend enabling Sync.</strong>
tr: Jetpack Eşitleme sitenizde devre dışı bırakılmış. Bu olmadan bazı Jetpack özellikleri çalışmaz. <strong>Eşitlemeyi etkinleştirmenizi öneririz.</strong>

en: Jetpack Tests
tr: Jetpack Testleri

en: Jetpack automatically generates a custom {{link1}}ads.txt{{/link1}} tailored for your site. If you need to add additional entries for other networks please add them in the space below, one per line. {{link2}}Check here for more details{{/link2}}.
tr: Jetpack otomatik olarak sitenize özel bir {{link1}}ads.txt{{/link1}} dosyası oluşturur. Diğer ağlar için daha fazla giriş eklemeniz gerekiyorsa lütfen bunları aşağıdaki alana her satıra bir tane gelecek şekilde ekleyin. {{link2}}Daha fazla bilgi için buraya göz atın{{/link2}}.

en: Jetpack by WordPress.com
tr: WordPress.com&#8217;dan Jetpack

en: Jetpack can not load necessary XML manipulation libraries. Please ask your hosting provider to refer to our server requirements at https://jetpack.com/support/server-requirements/ .
tr: Jetpack, gerekli XML işleme kitaplıklarını yükleyemez. Lütfen barındırma sağlayıcınızdan https://jetpack.com/support/server-requirements/ sayfasındaki sunucu gereksinimlerine başvurmasını isteyin.

en: Jetpack checks your site every five minutes and if any downtime is detected you will receive an email
    		notification alerting you to the issue, so you can act quickly and get your site back online.
tr: Jetpack, her beş dakikada bir sitenizi kontrol eder ve herhangi bir kesinti algılarsa, hızla hareket edip
    		sitenizi yeniden çevrimiçi hale getirebilmeniz için sorunu haber veren bir e-posta bildirimi gönderilir.

en: Jetpack comes with free, basic support for all users.
tr: Jetpack tüm kullanıcılar için ücretsiz, temel bir destek ile gelir.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
tr[0]: Jetpack, eski %l eklentisinin en son sürümünü içerir.
tr[1]: Jetpack, eski %l eklentilerinin en son sürümlerini içerir.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
tr: Jetpack, eski “%1$s” eklentisinin en son sürümünü içerir.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
tr: Jetpack, WordPress.com ile iletişim kuramadı: %(error_key)s. Bu genellikle, web sunucunuzda bir şeylerin yanlış yapılandırıldığı anlamına gelir.

en: Jetpack has been placed into <a href="%1$s">Safe mode</a> because we noticed this is an exact copy of <a href="%2$s">%3$s</a>.
tr: Bunun, <a href="%1$s">%3$s</a> sitesinin birebir kopyası olduğunu fark ettiğimiz için Jetpack<a href="%2$s">Güvenli moda</a> alındı.

en: Jetpack has been placed into Safe Mode. Learn more about <a href="%1$s">Safe Mode</a>.
tr: Jetpack Güvenli Mod’a alındı. <a href="%1$s">Güvenli Mod</a> hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
tr: Jetpack %s bağlantısı başarıyla kesildi.

en: Jetpack has detected an error syncing your site.
tr: Jetpack, sitenizi eşitlerken bir hata tespit etti.

en: Jetpack has detected an error while syncing your site. <strong>We recommend <a id="full_sync_request_link" href="#">a full sync</a> to align Jetpack with your site data.</strong>
tr: Jetpack, sitenizi eşitlerken bir hata tespit etti. <strong>Jetpack'i site verilerinize uygun hale getirmek için <a id="full_sync_request_link" href="#">tam eşitleme</a> yapmanızı öneririz.</strong>

en: Jetpack has detected an error while syncing your site. We recommend a full sync to align Jetpack with your site data.
tr: Jetpack, sitenizi eşitlerken bir hata tespit etti. Jetpack'i site verilerinize uygun hale getirmek için tam eşitleme yapmanızı öneririz.

en: Jetpack has identified a delay while syncing individual content updates. Certain features might be slower than usual, but this is only temporary while sync catches up with recent changes to your site. <strong>We’re seeing a current delay of %1$d minute.</strong> | Jetpack has identified a delay while syncing individual content updates. Certain features might be slower than usual, but this is only temporary while sync catches up with recent changes to your site. <strong>We’re seeing a current delay of %1$d minutes.</strong>
tr[0]: Jetpack, ayrı içerik güncellemelerini eşitlerken bir gecikme tespit etti. Bazı özellikler normalden yavaş olabilir ancak bu, sitenizdeki en son değişikliklerle eşitleme yapılırken görülen geçici bir durumdur. <strong>Şu anda %1$d dakikalık bir gecikme görüyoruz.</strong>
tr[1]: Jetpack, ayrı içerik güncellemelerini eşitlerken bir gecikme tespit etti. Bazı özellikler normalden yavaş olabilir ancak bu, sitenizdeki en son değişikliklerle eşitleme yapılırken görülen geçici bir durumdur. <strong>Şu anda %1$d dakikalık bir gecikme görüyoruz.</strong>

en: Jetpack has locked your site's login page.
tr: Jetpack sitenizin oturum açma sayfasını kilitledi.

en: Jetpack has many powerful tools that can help you achieve your goals
tr: Jetpack, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek pek çok güçlü araca sahiptir

en: Jetpack is a cloud-powered tool built by Automattic.
tr: Jetpack, Automattic tarafından sunulan, bulut destekli bir araçtır.

en: Jetpack is actively blocking malicious login attempts. Data will display here soon!
tr: Jetpack etkin olarak kötü amaçlı oturum açma denemelerini engelliyor. Yakında burada veriler görüntülenecek!

en: Jetpack is current in development mode because the site url does not contain a '.', which often occurs when dynamically setting the WP_SITEURL constant. While in development mode, the publicize module will not load.
tr: Site URL'si "." içermediğinden Jetpack şu anda geliştirme modunda. Bu genellikle WP_SITEURL sabiti dinamik olarak ayarlanırken meydana gelir. Geliştirme modundayken duyuru modülü yüklenmez.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
tr: Jetpack şu anda WordPress.com'a bağlı

en: Jetpack is currently in development mode, so the publicize module will not load.
tr: Jetpack şu anda geliştirme modunda olduğundan duyuru modülü yüklenmeyecek.

en: Jetpack is currently performing a full sync of your site data.
tr: Jetpack şu anda sitenizin verileri için tam eşitleme gerçekleştiriyor.

en: Jetpack is currently powering features on your site. Once you disable Jetpack, these features will no longer be available and your site may no longer function the same way.
tr: Jetpack şu anda sitenizdeki özellikleri destekliyor. Jetpack’i devre dışı bırakırsanız bu özellikler artık kullanılamayacak. Bu durumda siteniz aynı şekilde çalışmaya devam edemeyebilir.

en: Jetpack is currently powering features on your site. Once you disconnect Jetpack, these features will no longer be available and your site may no longer function the same way.
tr: Jetpack şu anda sitenizdeki özellikleri destekliyor. Jetpack’in bağlantısını keserseniz bu özellikler artık kullanılamayacak. Bu durumda siteniz aynı şekilde çalışmaya devam edemeyebilir.

en: Jetpack is experiencing a delay syncing your site.
tr: Jetpack, sitenizi eşitlerken gecikme yaşıyor.

en: Jetpack is in Development Mode:
tr: Jetpack Geliştirme Modunda:

en: Jetpack is monitoring your site. If we think your site is down, you will receive an email.
tr: Jetpack sitenizi izliyor. Sitenizin kullanım dışı olduğunu düşünürsek bir e-posta alırsınız.

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
tr: Jetpack ağ tarafından etkinleştirilir ve bildirimler kapatılamaz.

en: Jetpack is not active on this site.
tr: Bu sitede Jetpack etkin değil.

en: Jetpack is not connected.
tr: Jetpack bağlı değil.

en: Jetpack is not connected. No master user to check.
tr: Jetpack bağlı değil. Kontrol edecek ana kullanıcı yok.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
tr: Jetpack bağlı değil. Lütfen <a href='%s'>Ayarlar</a> sekmesine giderek Jetpack’i bağlayın.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
tr: Jetpack şu anda WordPress.com'a bağlı değil

en: Jetpack is not in Development Mode.
tr: Jetpack Geliştirme Modunda değil.

en: Jetpack is now handling your backups.
tr: Jetpack şimdi yedeklemelerinizle ilgileniyor.

en: Jetpack is optimizing your image sizes and download speed using our fast global network of servers. This improves your site's performance on desktop and mobile devices.
tr: Jetpack, hızlı küresel sunucu ağımızı kullanarak görüntü boyutlarınızı optimize ediyor ve indirme hızını arttırıyor. Bu, sitenizin masaüstü ve mobil cihazlardaki performansını artırır.

en: Jetpack is performing a full sync of your site
tr: Jetpack sitenizin tamamını eşitliyor.

en: Jetpack is performing a full sync of your site. Current Progress: %1$d %%
tr: Jetpack sitenizin tamamını eşitliyor. Geçerli İlerleme: %1$d %%

en: Jetpack is performing a sync of your site
tr: Jetpack sitenizi eşitliyor

en: Jetpack is powering your site, but to access all of its features you’ll need to create an account.
tr: Jetpack, sitenizi destekler ancak tüm özelliklerine erişmek için hesap oluşturmanız gerekir.

en: Jetpack keeps a complete record of everything that happens on your site, taking the guesswork out of site management, debugging, and repair.
tr: Jetpack, sitenizde gerçekleşen her şeyin eksiksiz bir kaydını tutarak, site yönetimi, hata ayıklama ve onarma işlemlerinde tahmin unsurunu ortadan kaldırır.

en: Jetpack options reset.
tr: Jetpack seçenekleri sıfırlandı.

en: Jetpack passed all async tests.
tr: Jetpack tüm uyumsuzluk testlerinden geçti.

en: Jetpack premium services offer even more powerful performance, security, and revenue tools to help you keep your site safe, fast, and help generate income.
tr: Jetpack premium hizmetleri, sitenizin güvende ve hızlı olmasını sağlarken daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olabilecek daha da güçlü performans, güvenlik ve gelir araçları sunar.

en: Jetpack protects you against brute force attacks and unauthorized logins. Basic protection is always free, while premium plans add unlimited backups of your whole site, spam protection, malware scanning, and automated fixes.
tr: Jetpack, deneme yanılma saldırılarına ve yetkisiz girişlere karşı sizi korur. Temel koruma her zaman ücretsizdir. Premium paketler ise sitenizin tamamı için sınırsız sayıda yedekleme, istenmeyen e-postaya karşı koruma, zararlı yazılım taraması ve otomatik düzeltmeler sunar.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
tr: Jetpack için WordPress'in %s sürümü veya daha yeni bir sürümü gerekir.

en: Jetpack requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
tr: WordPress’in daha güncel bir sürümü gerektirdiğinden Jetpack duraklatıldı. Lütfen Jetpack’i kullanmaya devam etmek için WordPress'i güncelleyin.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
tr: Jetpack, kendi hazırladığınız WordPress sitenizi WordPress.com'un olağanüstü bulut gücüyle destekler.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site.
tr: Jetpack eşleme bu site için şu anda mümkün değil.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. It is currently disabled. Run `wp jetpack sync enable` to enable it.
tr: Jetpack eşleme bu site için şu anda mümkün değil. Şu anda devre dışı. Etkinleştirmek için "wp jetpack sync enable" komutunu çalıştırın.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. Jetpack is not connected.
tr: Jetpack eşleme bu site için şu anda mümkün değil. Jetpack bağlı değil.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. The site is in development mode.
tr: Jetpack eşleme bu site için şu anda mümkün değil. Siteniz geliştirme modunda.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. The site is in staging mode.
tr: Jetpack eşleme bu site için şu anda mümkün değil. Siteniz prova modunda.

en: Jetpack t-shirt
tr: Jetpack tişört

en: Jetpack version
tr: Jetpack versiyonu

en: Jetpack version %(version)s
tr: Jetpack versiyonu %(version)s

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
tr: Jetpack, yayımladığınız harika içerikleri otomatik olarak alıp anında arama motorları gibi üçüncü taraf hizmetlerle
    		paylaşarak eriştiğiniz insan sayısını ve trafiğinizi artıracak.

en: Jetpack will continuously monitor your site, and alert you the moment downtime is detected.
tr: Jetpack, sitenizi sürekli olarak izler ve kullanım dışı kalma durumu tespit edildiği anda sizi uyarır.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest
    		to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
tr: Jetpack resimlerinizi optimize eder ve bunları ziyaretçilerinize en yakın
    		sunucu konumundan sunar. Global içerik sağlama ağımızı kullanmak sitenizin yüklenme hızını artıracak.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
tr: Jetpack resimlerinizi optimize eder ve bunları ziyaretçilerinize en yakın sunucu konumundan sunar. Global içerik sağlama ağımızı kullanmak sitenizin yüklenme hızını artıracak.

en: Jetpack will re-test for HTTPS support once a day, but you can click here to try again immediately:
tr: Jetpack, HTTPS desteğini günde bir kez yeniden test edecek, ancak hemen tekrar denemek için buraya tıklayabilirsiniz:

en: Jetpack works by connecting to WordPress.com for a lot of features. Sometimes, when the connection gets messed up, you need to disconnect and reconnect to get things working properly. <a href="%s">Disconnect from WordPress.com</a>
tr: Jetpack, pek çok özellik için WordPress.com’a bağlanarak çalışır. Bağlantınız bozulduğunda düzgün çalışmasını sağlamak üzere bağlantıyı kesip yeniden bağlanmanız gerekebilir. <a href="%s">WordPress.com Bağlantısını Kes</a>

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
tr: Başka bir eklenti veya temanız [gallery] kısa kodunu geçersiz kıldığı için Jetpack’in Carousel eklentisi devre dışı bırakıldı.

en: Jetpack's async local testing suite passed all tests!
tr: Jetpack'in uyumsuzluk yerel test paketi tüm testlerden geçti!

en: Jetpack.com detected an error on the WP.com Self Test. Visit the Jetpack Debug page for more info: %1$s, or contact support.
tr: Jetpack.com, WP.com Self Test'te bir hata algıladı. Daha fazla bilgi için Jetpack Hata Ayıklama sayfasını ziyaret edin: %1$s veya destek birimine başvurun.

en: Jetpack’s Plugin Updates allows you to choose which plugins update automatically.
tr: Jetpack’in Eklenti Güncellemeleri hangi eklentilerin otomatik olarak güncelleneceğini seçmenizi sağlar.

en: Join %s other follower | Join %s other followers
tr[0]: Diğer %s takipçiye katılın
tr[1]: Diğer %s takipçiye katılın

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
tr[0]: Diğer %s aboneye katılın
tr[1]: Diğer %s aboneye katılın

en: Join my email list
tr: E-posta listeme katıl

en: Jupiter
tr: Jüpiter

en: Just give us a little time to collect data so we can display it for you here.
tr: Verilerinizi görüntüleyebilmek için topluyoruz, lütfen kısa bir süre bekleyin.

en: Justify
tr: İki yana yasla

en: Keep your visitors and search engines happy by stopping comment and contact form spam with Akismet.
tr: Akismet ile yorum ve iletişim formu istenmeyen mesajlarını durdurarak ziyaretçilerinizi ve arama motorlarını mutlu edin.

en: Keep your visitors engaged with related content at the bottom of each post. These settings won't apply to {{a}}related posts added using the block editor{{/a}}.
tr: Her yazının altında yer alan alakalı içerikle ziyaretçilerinizin ilgisini çekin. Bu ayarlar, {{a}} blok düzenleyici kullanılarak eklenen alakalı yazılar için geçerli değildir{{/a}}.

en: LaTeX is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
tr: LaTeX, karmaşık matematik denklemleri ve formüller yazmaya yönelik güçlü bir biçimlendirme dilidir.

en: LaTeX is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
    		Jetpack combines the power of LaTeX and the simplicity of WordPress to give you the ultimate
    		in math blogging platforms. Use $latex your latex code here$ or [latex]your latex code here[/latex]
    		to include  in your posts and comments. Enjoy all sorts of options and embrace your inner nerd.
tr: LaTeX, karmaşık matematik denklemleri ve formüller yazmaya yönelik güçlü bir biçimlendirme dilidir.
    		Jetpack, size matematik blogu yazma platformlarındaki en iyi olanakları sunmak için LaTeX gücü ile
    		WordPress basitliğini bir araya getirir. $latex your latex code here$ veya [latex]your latex code here[/latex] kullanarak
    		yazı ve yorumlarınıza ekleyin. Sunulan çok sayıda seçenekle içinizdeki bilgisayar hastasını açığa çıkarın.

en: Label
tr: Etiket

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
tr: E-Posta

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
tr: İsim

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
tr: Web Sitesi

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
tr: Seçenek

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: Label for the button on the Masterbar to manage plugins]
en: Manage
tr: Yönet

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
tr: taşı

en: Labels
tr: Etiketler

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
tr: Etiketler: <small>baharatlı, favori vb. <em>Etiketleri virgüllerle ayırın</em></small>

en: Language
tr: Dil

en: Large
tr: Büyük

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: Last name
tr: Soyadı

en: Last query information:
tr: Son sorgu bilgisi:

en: Latest episodes of the podcast.
tr: Podcast'in en son bölümleri.

en: Layout
tr: Görünüm

en: Layout Options:
tr: Boyut Seçenekleri:

en: Lazy-loading images will improve your site’s speed and create a smoother viewing experience. Images will load as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
tr: Geç yüklenen resimler, sitenizin hızını yükseltir ve daha sorunsuz bir görüntüleme deneyimi sunar. Resimlerin tümü aynı anda değil, ziyaretçileriniz ekranı aşağı kaydırdıkça yüklenir.

en: Leaderboard 728x90
tr: Manşet Banner 728x90

en: Learn More
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Learn about groups
tr: Gruplar hakkında bilgi edinin

en: Learn about signup location tracking
tr: Kayıt yeri takibi hakkında bilgi edinin

en: Learn all about WordAds
tr: WordAds hakkında her şeyi öğrenin

en: Learn more
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Learn more about Eventbrite embeds
tr: Eventbrite gömülü eklemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about Featured Images
tr: Öne Çıkan Görüntüler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about Markdown.
tr: Markdown hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about adding support for Infinite Scroll to your theme.
tr: Temanıza Sınırsız Kaydırma desteği ekleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about embeds
tr: Gömülü eklemeler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about these suggestions.
tr: Bu öneriler hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about us.
tr: Bizim hakkımızda daha fazla bilgi edinin.

en: Leave a Reply
tr: Bir Cevap Yazın

en: Leave a Reply to %s
tr: %s için bir cevap yazın

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
tr: <a target="_blank" href="%s">İlginç</a> Flickr fotoğraflarını görüntülemek için Flickr RSS URL alanını boş bırakın.

en: Left
tr: Sol

en: Let folks speak their mind. This text box is great for longer responses.
tr: İnsanların düşüncelerini dile getirmelerine izin verin. Bu metin kutusu uzun yanıtlar için harikadır.

en: Let us know!
tr: Bize haber verin!

en: Let's work together
tr: Birlikte çalışalım

en: Lets you add a phone number with an automatically generated click-to-call link.
tr: Otomatik olarak oluşturulan bir “aramak için tıkla” bağlantısıyla beraber bir telefon numarası eklemenizi sağlar.

en: Lets you add a physical address with Schema markup.
tr: Şema işaretleme ile bir fiziksel adres eklemenizi sağlar.

en: Lets you add an email address with an automatically generated click-to-email link.
tr: Otomatik olarak oluşturulan ve tıklandığında e-posta gönderilmesini sağlayan bir bağlantıyla beraber bir e-posta adresi eklemenizi sağlar.

en: Lets you add an email address, phone number, and physical address with improved markup for better SEO results.
tr: Daha iyi SEO sonuçları için gelişmiş işaretleme ile e-posta adresi, telefon numarası ve fiziksel adres eklemenizi sağlar.

en: Lets you add credit and debit card payment buttons with minimal setup.
tr: Minimum kurulumla kredi ve banka kartıyla ödeme düğmelerini eklemenizi sağlar.

en: Light
tr: Açık

en: Like
tr: Beğen

en: Like this:
tr: Bunu beğen:

en: Likes
tr: Beğeniler

en: Likes Notifications
tr: Beğeni Bildirimleri

en: Likes and Shares
tr: Beğeniler ve Paylaşımlar

en: Likes and Sharing
tr: Beğeniler ve Paylaşımlar

en: Limit must be greater than or equal to 0.
tr: Sınırlama 0'dan büyük ya da 0'a eşit olmalıdır.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">More info</a>.)
tr: Tam boyutlu görüntüler için genişliği %1$s pikselle sınırlayın. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Daha fazla bilgi</a>.)

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link To
tr: Şuna Bağlantı:

en: Link To:
tr: Şuna Link:

en: Link URL (when the image is clicked):
tr: Bağlantı (görsele tıklandığında):

en: Link account with WordPress.com
tr: Hesabı WordPress.com ile bağla

en: Link address to Google Maps
tr: Google Haritalar bağlantı adresi

en: Link text
tr: Metin bağlantısı ver

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
tr: Video başlığını VideoPress.com'daki URL'ye bağla

en: Link to WordPress.com
tr: WordPress.com'a bağlan

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
tr: düzenle

[ctx: Link to learn more about Jetpack.]
en: About
tr: Hakkında

en: Link your account to WordPress.com to get the most out of Jetpack.
tr: Jetpack’ten maksimum verim alabilmek için hesabınızı WordPress.com’a bağlayın.

en: Links to services that you use across the web.
tr: Web'de kullandığınız hizmetlerin bağlantıları.

en: Links to your blog's RSS feeds
tr: Blogunuzun RSS beslemelerine bağlantı

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
tr: Sizin kim olduğunuzu anlatmaya yardımcı olan web sitesi, blog vs. bağlantıları.

en: List
tr: Liste

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: Live Preview
tr: Bağlantı önizleme

en: Live social media site connections, powered by Jetpack
tr: Jetpack tarafından desteklenen canlı sosyal medya sitesi bağlantıları

en: Load more posts as the reader scrolls down
tr: Okuyucu sayfayı aşağı kaydırırken daha fazla gönderi yükleyin

en: Load more posts in page with a button
tr: Tek bir düğmeyle sayfaya daha fazla gönderi yükleyin

en: Load more posts using the default theme behavior
tr: Varsayılan tema davranışını kullanarak daha fazla gönderi yükleyin

en: Load pages faster by allowing Jetpack to optimize your images and serve your images and static files (like CSS and JavaScript) from our global network of servers.
tr: Jetpack'in görsellerinizi optimize etmesine, görsellerinizi ve statik dosyalarınızı (CSS ve JavaScript gibi) küresel sunucu ağımızdan sunmasına izin vererek sayfaları daha hızlı yükleyin.

en: Load pages faster by serving your images from our global network of servers.
tr: Görsellerinizi küresel sunucu ağımızdan sunarak sayfaları daha hızlı yükleyin.

en: Load pages faster, optimize images, and speed up your visitors’ experience.
tr: Sayfaları daha hızlı yükleyin, görselleri optimize edin ve ziyaretçilerinizin deneyimine hız katın.

en: Load the widget in an iFrame (Recommended)
tr: Bileşeni bir iFrame'de yükle (Önerilir)

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
tr: <a href="%s">XMLRPC dosyanızı</a> yükleyin. Sadece “XML-RPC server accepts POST requests only.” ifadesi görünmelidir.

en: Loading Comments...
tr: Yorumlar Yükleniyor...

en: Loading business hours
tr: Çalışma saatleri yükleniyor

en: Loading map&hellip;
tr: Harita yükleniyor...

en: Loading podcast feed…
tr: Podcast akışı yükleniyor…

en: Loading video...
tr: Video yükleniyor

en: Loading&hellip;
tr: Yükleniyor&hellip;

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Loading: %s
tr: Yüklenme: %s

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Loads the next posts automatically when the reader approaches the bottom of the page.
tr: Okuyucu sayfanın alt kısmına ulaştığında sonraki gönderiyi otomatik olarak yükler.

en: Locate and copy the default access token. Then, paste it into the field below.
tr: Varsayılan erişim belirtecini bulun ve kopyalayın. Sonra aşağıdaki alana yapıştırın.

en: Location
tr: Konum

en: Location of the Ogg video file.
tr: Ogg video dosyasının dizini

en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: Log in as <span>%s</span>
tr: <span>%s</span> olarak oturum aç

en: Log in as a different WordPress.com user
tr: Farklı bir WordPress.com kullanıcısı olarak oturum aç

en: Log in to the WordPress mobile app
tr: WordPress mobil uygulamasında oturum açın

en: Log in with WordPress.com
tr: WordPress.com'la oturum aç

en: Log in with username and password
tr: Kullanıcı adı ve parolayla oturum aç

en: Logged In
tr: giriş yapmalısınız

en: Logged Out
tr: Çıkış Yapıldı

en: Logging In...
tr: Oturum açılıyor...

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
tr: Prova modundaki siteler için WordPress.com adresinde oturum açma devre dışı bırakıldı.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
tr: Bu sitede bağlantı sorunları yaşandığından şu anda WordPress.com’da oturum açamazsınız.

en: Login Blocked by Jetpack
tr: Giriş, Jetpack Tarafından Engellendi

en: Login email sent
tr: Oturum açma e-postası gönderildi

en: Looking for specific features? We've got you covered.
tr: Belirli özellikler mi arıyorsunuz? Çözümünüz bizde.

en: Looks like you don't have any products. You can create one using the Add New button below.
tr: Hiç ürününüz yokmuş gibi görünüyor. Aşağıdaki Yeni Ekle düğmesini kullanarak bir tane oluşturabilirsiniz.

en: Loop
tr: Döngü

en: Loop video playback
tr: Videoyu tekrar tekrar oynat

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
tr: Öğle Yemeği: 11.00 - 14.00 
    Akşam Yemeği: Ptesi-Perş 17.00 – 23.00, Cuma-Ctesi: 17.00 – 01.00

en: Lytro has been shut down since March 2019.
tr: Lytro, 2019 yılının Mart ayından beri kapalı.

en: M j, Y @ G:i
tr: d F Y @ H:i

en: MailChimp Subscriber Popup
tr: MailChimp Abone Açılır Penceresi

en: Mailchimp Connection
tr: Mailchimp Bağlantısı

en: Mailchimp Groups
tr: Mailchimp Grupları

en: Make extra widgets available for use on your site including subscription forms and Twitter streams
tr: Abonelik formları ve Twitter akışları dahil olmak üzere ekstra bileşenleri sitenizde kullanılabilir hale getirin

en: Make the content you publish more engaging with high-resolution video. With Jetpack Video you can customize your media player and deliver high-speed, ad-free, and unbranded videos to your visitors. Videos are hosted on our WordPress.com servers and do not subtract space from your hosting plan!
tr: Yüksek çözünürlüklü video ile yayımladığınız içeriği daha ilgi çekici kılın. Jetpack Video ile medya oynatıcınızı özelleştirebilir ve ziyaretçilerinize yüksek hızlı, reklamsız ve markasız videolar sunabilirsiniz. Videolarınızı WordPress.com sunucularımızda barındırıyor ve barındırma paketinizden alan eksiltmiyoruz!

en: Make your site faster
tr: Sitenizi hızlandırın

en: Manage
tr: Yönet

en: Manage Connection
tr: Bağlantıyı Yönet

en: Manage Plugins
tr: Eklentileri Yönet

en: Manage Purchases
tr: Satın Almaları Yönet

en: Manage Subscription
tr: Abonelikleri Yönetin

en: Manage advanced comment settings and grow your audience with email subscriptions.
tr: Gelişmiş yorum ayarlarını yönetin ve e-posta abonelikleriyle kitlenizi genişletin.

en: Manage all your sites from a single dashboard: publish content, track stats, moderate comments, and so much more from anywhere in the world.
tr: Tüm sitelerinizi tek bir panodan yönetin: Dünyanın her yerinden içerik yayımlayın, istatistikleri izleyin, yorumları yönetin ve çok daha fazlasını yapın.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
tr: Bu siteyi ve diğer WordPress sitelerini WordPress.com’da yer alan tek bir basit panodan yönetin ve güncelleyin. Wordpress.com/plugins adresinde
    		eklentileri güncelleyebilir, otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlayabilir ve site başına temelinde veya toplu biçimde etkinleştirebilir ya da
    		devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, WordPress.com’da yepyeni ve mobil cihaz dostu yazı düzenleyiciyi kullanmanın yanı sıra
    		yüklü temaları görüntüleyip etkinleştirebilir ve site menüleri oluşturabilir veya bunları düzenleyebilirsiniz.

en: Manage has been activated for you!
tr: Yönetim işlevi sizin için etkinleştirildi!

en: Manage security settings
tr: Güvenlik ayarlarını yönetin

en: Manage site connection
tr: Site bağlantısını yönet

en: Manage with Live Preview
tr: Live Preview ile Yönetin

en: Manage your email preferences.
tr: E-posta tercihlerini yönet.

en: Manage your network's Jetpack Sites.
tr: Ağınızın Jetpack Sitelerini yönetin.

en: Manage your plan
tr: Paketinizi yönetme

en: Manage your plugins
tr: Eklentilerinizi yönetin

en: Management
tr: Yönetim

en: Manually Verify
tr: El ile Doğrula

en: Map
tr: Harita

en: Map Preview
tr: Harita Önizlemesi

en: Map Settings
tr: Harita Ayarları

en: Mapbox Access Token
tr: Mapbox Erişim Sembolü

en: Mark as Spam
tr: Spam Olarak İşaretle

en: Mark this message as NOT spam
tr: Bu mesajı spam DEĞİL olarak işaretle

en: Mark this message as spam
tr: Bu mesajı istenmeyen posta olarak işaretle

en: Markdown content
tr: Markdown içeriği

en: Markdown is a text formatting syntax that is converted into HTML. You can _emphasize_ text or **make it strong** with just a few characters.
tr: Markdown, HTML’ye dönüştürülen bir metin biçimlendirme sözdizimidir. Sadece birkaç karakterle metni _ vurgulayabilir_ veya **güçlendirebilirsiniz**.

en: Marker Caption
tr: İşaret Yazısı

en: Marker Color
tr: İşaretleyici Rengi

en: Marker Title
tr: İşaret Başlığı

en: Markers
tr: İşaretleyiciler

en: Marketing Automation
tr: Pazarlama Otomasyonu

en: Master user no longer exists. Please disconnect and reconnect Jetpack.
tr: Ana kullanıcı artık yok. Lütfen Jetpack bağlantısını kesip yeniden bağlanın.

en: Match accounts using email addresses
tr: E-posta adreslerini kullanarak hesapları eşleştir

en: Match all conditions
tr: Tüm koşulları yerine getir

en: Match by Email
tr: E-postayla Eşleştir

en: Maximize your site’s visibility in search engines and view traffic stats in real time.
tr: Sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü maksimuma çıkarın ve trafik istatistiklerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyin.

en: Maximum Width (px; 220 to 1200):
tr: Maksimum Genişlik (px; 220-1200):

en: Maximum number of filters (1-50):
tr: Maksimum filtre sayısı (1-50):

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
tr: Gösterilebilecek maksimum yazı yazısı (en fazla 10):

en: Maximum: %s
tr: Azami: %s

en: Me
tr: Ben

en: Media
tr: Ortam

en: Media File
tr: Ortam dosyası

en: Media Library
tr: Medya Kitaplığı

en: Media Width
tr: Medya Genişliği

en: Media Width:
tr: Medya Genişliği:

en: Medium
tr: Orta

en: Meet the Automattic team
tr: Automattic ekibiyle tanışın

en: Member of The Internet Defense League
tr: İnternet Savunma Birliği Üyesi

en: Menu
tr: Menü

en: Menu Item
tr: Menü nesnesi

en: Menu Item Label
tr: Menü Öğesi Etiketi

en: Menu Item Labels
tr: Menü Öğesi Etiketleri

en: Menu Items
tr: Menü Öğeleri

en: Menu Items re-ordered.
tr: Menü ögeleri yeniden düzenlendi.

en: Menu Section
tr: Menü Bölümü

en: Menu Sections
tr: Menü Bölümleri

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
tr: Menü öğesi taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Öğeyi önizle</a>

en: Menu item label list navigation
tr: Menü elemanı etiket liste dolaşımı

en: Menu item labels list
tr: Menü elemanı etiket listesi

en: Menu item list navigation
tr: Menü bölümü listesi dolaşımı

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
tr: Menü öğesi yayınlandı. <a href="%s">Öğeyi görüntüle</a>

en: Menu item restored to revision from %s
tr: Menü öğesi %s öğesinden revizyona geri yüklendi

en: Menu item saved.
tr: Menü ögesi kaydedildi.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
tr: Menü öğesi için planlanan tarih: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Öğeyi önizle</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
tr: Menü öğesi gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Öğeyi önizle</a>

en: Menu item updated.
tr: Menü öğesi güncellendi.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
tr: Menü öğesi güncellendi. <a href="%s">Öğeyi görüntüle</a>

en: Menu items list
tr: Menü bölümü listesi

en: Menu section list
tr: Menü bölümü listesi

en: Menu section list navigation
tr: Menü elemanı etiket listesi dolaşımı

en: Message
tr: Mesaj

en: Message Sent
tr: Mesaj Gönderildi

en: Message Text
tr: Mesaj Metni

en: Message instructing the user to refresh their Connection to the Publicize Service
tr: Kullanıcıdan Duyuru Hizmeti Bağlantısını yenilemesini isteyen mesaj

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Metadata
tr: Meta verisi

en: Method '%s' must be overridden.
tr: '%s' yönteminin geçersiz kılınması gerekiyor.

en: Method '%s' must return either true or WP_Error.
tr: '%s' yöntemi doğru veya WP_Error olarak dönmelidir.

en: Migrate Stats &amp; Subscribers
tr: İstatistikleri ve Aboneleri Taşı

en: Milestone
tr: Kilometre Taşı

en: Milestone Reached Message
tr: Dönüm Noktasına Ulaşıldığını Belirten İleti

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is determined automatically]
en: Automatic
tr: Otomatik

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to days]
en: Days
tr: Gün

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to hours]
en: Hours
tr: Saat

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to months]
en: Months
tr: Ay

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to years]
en: Years
tr: Yıl

en: Minimum allowed price is %s.
tr: İzin verilen minimum fiyat: %s.

en: Minimum: %s
tr: Asgari: %s

en: Minutes
tr: Dakika

en: Missing attachment ID.
tr: Kayıp ek ID kimliği.

en: Missing options.
tr: Eksik seçenekler var.

en: Missing or invalid access token
tr: Eksik veya geçersiz erişim belirteci

en: Missing parameter "notice".
tr: Eksik parametre "bildirimi".

en: Missing parameter "type".
tr: Eksik parametre "tipi".

en: Missing target blog ID.
tr: Kayıp hedef blog ID kimliği.

en: Missing target post ID.
tr: Kayıp hedef yazı ID kimliği.

en: Mobile Leaderboard 320x50
tr: Mobil Leaderboard 320x50

en: Modal (Overlay Box)
tr: Kalıcı (Yer Paylaşımı Kutusu)

en: Mode:
tr: Mod:

en: Moderate comments
tr: Yorumları yönetin

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Modified GMT
tr: Değiştirilmiş GMT

[ctx: Module Description]
en: Add Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
tr: Her yazının altına ziyaretçilerin içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştıran Twitter, Facebook ve Google+ düğmeleri ekleyin.

[ctx: Module Description]
en: Add a customizable contact form to any post or page using the Jetpack Form Block.
tr: Jetpack Form Blok'u kullanarak her gönderiye ya da sayfaya özelleştirilebilir iletişim formu ekleyin.

[ctx: Module Description]
en: Adds options for CSS preprocessor use, disabling the theme's CSS, or custom image width.
tr: Tema CSS’sini veya özel görsel genişliğini devre dışı bırakarak CSS ön işlemci kullanımı için seçenekler ekler.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content.
tr: Uygulamaların içeriğinize güvenle erişmesini sağlayın.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to log in to this site using WordPress.com accounts
tr: Kullanıcıların WordPress.com hesaplarını kullanarak bu sitede oturum açmalarına izin verin

[ctx: Module Description]
en: Automatically load new content when a visitor scrolls
tr: Bir ziyaretçi kaydırma yaptığında otomatik olarak yeni içerik yükleyin

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
tr: Arama motorları ve sosyal medyada daha iyi sonuçlar.

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
tr: Değerli trafik istatistiklerini ve bilgilerini toplayın.

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
tr: Sitenizde bileşenlerin nerede görüneceğini kontrol edin.

[ctx: Module Description]
en: Display different types of content on your site with custom content types.
tr: Özel içerik türleri ile sitenizde farklı içerik türleri görüntüleyin.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
tr: Görsel galerilerinizi çeşitli şık grafik düzenlemeler halinde görüntüleyin.

[ctx: Module Description]
en: Display images and galleries in a gorgeous, full-screen browsing experience
tr: Görselleri ve galerileri göz alıcı, tam ekran tarayıcı deneyimi ile görüntüleyin

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
tr: Jetpack'in yüksek kaliteli reklamlar göstermesine izin vererek gelir elde edin.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
tr: Yorumcuların Gravatar'ları üzerinde açılan kartvizitleri etkinleştirin.

[ctx: Module Description]
en: Enable the option to copy entire posts and pages, including tags and settings
tr: Etiketler ve ayarlar dahil tüm yazıları ve sayfaları kopyalama seçeneğini etkinleştirin

[ctx: Module Description]
en: Enabling brute force protection will prevent bots and hackers from attempting to log in to your website with common username and password combinations.
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma özelliği etkinleştirildiğinde, robotların ve korsanların yaygın kullanıcı adı ve şifre kombinasyonları kullanarak web sitenize giriş yapmaları engellenir.

[ctx: Module Description]
en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
tr: WooCommerce ve Jetpack kullanıcıları için gelişmiş analizler.

[ctx: Module Description]
en: Establish your site's authenticity with external services.
tr: Dış hizmetlerle sitenizi orijinal hale getirin.

[ctx: Module Description]
en: Generates shorter links so you can have more space to write on social media sites.
tr: Sosyal medya sitelerinde yazabileceğiniz daha fazla alan olması için daha kısa bağlantılar oluşturur.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
tr: Ziyaretçilerin içeriğinizi ne kadar beğendiklerini kolay bir şekilde gösterebilmelerini sağlayın.

[ctx: Module Description]
en: Help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
tr: İlgi oranı yüksek, anında arama sonuçları ve güçlü filtreleme ile ziyaretçilerin aradığı yanıtı hızlıca bulmasına yardımcı olun.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
tr: Erişimi ve trafiği artırın.

[ctx: Module Description]
en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
tr: Yorumlara Beğen düğmesi ekleyerek ziyaretçi katılımını arttırın.

[ctx: Module Description]
en: Jetpack’s Site Accelerator loads your site faster by optimizing your images and serving your images and static files from our global network of servers.
tr: Jetpack'in Site Hızlandırıcısı, görüntülerinizi ve statik dosyalarınızı küresel sunucu ağımızdan optimize ederek sitenizi daha hızlı yükler.

[ctx: Module Description]
en: Jetpack’s downtime monitoring will continuously watch your site, and alert you the moment that downtime is detected.
tr: Jetpack’in kullanım dışı kalmasını izleme özelliği sitenizi sürekli izler ve kullanım dışı kalma tespit edildiği anda sizi uyarır.

[ctx: Module Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
tr: Yayımlanan her gönderinin altında konuyla ilgili yeni içerikleri vurgulayarak ziyaretçilerin blogunuzu daha fazla incelemesini sağlar.

[ctx: Module Description]
en: Let visitors subscribe to new posts and comments via email
tr: Ziyaretçilerin e-posta yoluyla yeni yazılara ve yorumlara abone olmalarına izin verin

[ctx: Module Description]
en: Let visitors use a WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google account to comment
tr: Kullanıcıların yorum yapmak için WordPress.com, Twitter, Facebook veya Google hesaplarını kullanmalarını sağlayın

[ctx: Module Description]
en: Make it easy for search engines to find your site.
tr: Arama motorlarının sitenizi bulmasını kolaylaştırın.

[ctx: Module Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
tr: Görsellerinizi ücretsiz ve hızlı görsel CDN’mizden yansıtıp sunarak sunucularınıza ek yük getirmeden sitenizin performansını artırır.

[ctx: Module Description]
en: Protect your site with daily or real-time backups and automated virus scanning and threat detection.
tr: Sitenizi günlük ya da gerçek zamanlı yedeklemeler ve otomatik virüs tarama ve tehdit algılamasıyla koruyun.

[ctx: Module Description]
en: Provides additional widgets for use on your site.
tr: Sitenizde kullanmak üzere ek bileşenler sağlar.

[ctx: Module Description]
en: Publicize makes it easy to share your site’s posts on several social media networks automatically when you publish a new post.
tr: Duyuru, yeni bir gönderi paylaştığınızda sitenizin gönderilerini birkaç sosyal medya ağında otomatik olarak paylaşmanızı kolaylaştırır.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by sending an email
tr: Bir e-posta göndererek yazılarınızı yayımlayın

[ctx: Module Description]
en: Receive instant notifications of site comments and likes.
tr: Site yorumları ve beğenilerden anında haberdar olun.

[ctx: Module Description]
en: Replaces the admin bar with a useful toolbar to quickly manage your site via WordPress.com.
tr: WordPress.com üzerinden sitenizi hızla yönetebilmeniz için yönetim çubuğunu kullanışlı bir araç çubuğu ile değiştirir.

[ctx: Module Description]
en: Save on hosting storage and bandwidth costs by streaming fast, ad-free video from our global network.
tr: Küresel ağımızdan hızlı ve reklamsız videolar yayınlayarak barındırma depolaması ve bant genişliği masraflarınızdan tasarruf edin.

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
tr: Kod satırı gerekmeden Google Analytics kurun.

[ctx: Module Description]
en: Shortcodes are WordPress-specific markup that let you add media from popular sites. This feature is no longer necessary as the editor now handles media embeds rather gracefully.
tr: Kısa kodlar popüler sitelerden ortam eklemenizi sağlayan, WordPress'e özgü biçimlendirmelerdir. Düzenleyici, ortam gümülü hale getirme işlemlerini artık daha sorunsuz şekilde gerçekleştirdiğinden bu özellik şu anda gerekli değildir.

[ctx: Module Description]
en: Speed up your site and create a smoother viewing experience by loading images as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
tr: Resimlerin hepsi aynı anda yüklenmesi yerine ziyaretçileriniz ekranı aşağı kaydırdıkça yüklenmesini sağlayarak sitenizin hızını yükseltin ve daha sorunsuz bir görüntüleme deneyimi yaratın.

[ctx: Module Description]
en: Use the LaTeX markup language to write mathematical equations and formulas
tr: Matematik denklemleri ve formüller yazmak için LaTeX biçimlendirme dilini kullanın

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax
tr: Yazıları veya sayfaları düz metin Markdown söz diziminde yazın

[ctx: Module Name]
en: Ads
tr: Reklamlar

[ctx: Module Name]
en: Asset CDN
tr: Varlık İçerik Dağıtım Ağı

[ctx: Module Name]
en: Backups and Scanning
tr: Yedeklemeler ve Tarama

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
tr: Matematiğin Güzelliği

[ctx: Module Name]
en: Comment Likes
tr: Yorum Beğenileri

[ctx: Module Name]
en: Comments
tr: Yorumlar

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
tr: İletişim Formu

[ctx: Module Name]
en: Copy Post
tr: Gönderiyi Kopyala

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
tr: Özel CSS

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
tr: Özel içerik türleri

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
tr: Geliştirilmiş Dağıtım

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
tr: Ek Kenar Çubuğu Pencere Öğeleri

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
tr: Gravatar Hovercard'ları

[ctx: Module Name]
en: Image CDN
tr: Görsel CDN’si

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
tr: Sınırsız Kaydırma

[ctx: Module Name]
en: Lazy Images
tr: Lazy Image'lar

[ctx: Module Name]
en: Likes
tr: Beğeniler

[ctx: Module Name]
en: Monitor
tr: İzle

[ctx: Module Name]
en: Notifications
tr: Bildirimler

[ctx: Module Name]
en: Post by email
tr: E-posta ile gönder

[ctx: Module Name]
en: Protect
tr: Koruma

[ctx: Module Name]
en: Publicize
tr: Duyuru

[ctx: Module Name]
en: Related posts
tr: Benzer yazılar

[ctx: Module Name]
en: SEO Tools
tr: SEO araçları

[ctx: Module Name]
en: Search
tr: Ara

[ctx: Module Name]
en: Secure Sign On
tr: Güvenli Oturum Açma

[ctx: Module Name]
en: Sharing
tr: Paylaşma

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
tr: Gömülü Kısa Kodlar

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
tr: Site İstatistikleri

[ctx: Module Name]
en: Site verification
tr: Site doğrulaması

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
tr: Site haritaları

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
tr: Abonelikler

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
tr: Mozaik Galeriler

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
tr: WP.me Kısa Bağlantıları

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
tr: Pencere Öğesi Görünürlüğü

[ctx: Module Name]
en: WordPress.com Toolbar
tr: WordPress.com Araç Çubuğu

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
tr: Görünüm

[ctx: Module Tag]
en: Developers
tr: Geliştiriciler

[ctx: Module Tag]
en: General
tr: Genel

[ctx: Module Tag]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
tr: Fotoğraflar ve Videolar

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
tr: Önerilir

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
tr: Site İstatistikleri

[ctx: Module Tag]
en: Social
tr: Sosyal

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
tr: Trafik

[ctx: Module Tag]
en: Writing
tr: Yazma

en: Module not found: `%s`.
tr: `%s` modülü bulunamadı.

en: Modules reset to default.
tr: Modüller varsayılana sıfırlandı.

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Monetize your site by running high quality ads.
tr: Yüksek kaliteli reklamlar yayınlayarak sitenizden gelir elde edin.

en: Monetize your site with ads
tr: Reklamlarla sitenizden para kazanın

en: Monitor your site's traffic and performance from the {{a}}Google Search Console{{/a}}.
tr: {{a}}Google Search Console{{/a}} üzerinden sitenizin trafiğini ve performansını izleyin.

en: Month
tr: Ay

en: Monthly
tr: Aylık

en: Monthly archives
tr: Aylık Arşivler

en: Months
tr: Ay

en: More
tr: Daha fazla

en: More %s
tr: %s daha

en: More Details
tr: Daha Fazla Detay

en: More Info
tr: Daha Fazla Bilgi

en: More Photos
tr: Daha Fazla Fotoğraf

en: More details about your Jetpack settings
tr: Jetpack ayarlarınızla ilgili ayrıntılı bilgiler

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: Most sites will come under attack from automated bots that attempt to log in for malicious purposes.
    		We protect you automatically from unauthorized access by using data from millions of sites.
tr: Birçok site, kötü amaçlarla oturum açmaya çalışan otomatik robotların saldırısına uğrar.
    		Milyonlarca siteden sağlanan verileri kullanarak sizi yetkisiz erişime karşı otomatik olarak koruruz.

en: Move image backward
tr: Görseli geriye taşı

en: Move image forward
tr: Görseli öne taşı

en: Move menu section down
tr: Menü bölümünü aşağı taşı

en: Move menu section up
tr: Menü bölümünü yukarı taşı

en: Multi network install are not supported.
tr: Çoklu ağ yüklemeleri desteklenmiyor.

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
tr: Twitter Zaman Akışı kimliği veya kullanıcı adı belirtilmelidir.

en: Muted
tr: Sessiz

en: My Community
tr: Topluluğum

en: My Home
tr: Evim

en: My Likes
tr: Beğendiklerim

en: My Plan
tr: Paketim

en: My Products
tr: Ürünlerim

en: My Profile
tr: Profilim

en: My Site | My Sites
tr[0]: Benim Sitem
tr[1]: Sitelerim

en: My Tweets
tr: Tweetlerim

en: Name
tr: İsim

en: Name conflicts with the existing block %s
tr: %s mevcut bloğuyla ad çakışmaları

[ctx: Navigation item]
en: Debug
tr: Hata ayıklama

[ctx: Navigation item]
en: Modules
tr: Modüller

[ctx: Navigation item]
en: Network Settings
tr: Ağ Ayarları

[ctx: Navigation item]
en: Network Sites
tr: Ağ Siteleri

[ctx: Navigation item]
en: Privacy
tr: Gizlilik

[ctx: Navigation item]
en: Sites
tr: Siteler

[ctx: Navigation item]
en: Terms
tr: Koşullar

[ctx: Navigation item.]
en: At A Glance
tr: Bir Bakışta

[ctx: Navigation item.]
en: At a Glance
tr: Bir Bakışta

[ctx: Navigation item.]
en: Dev Tools
tr: Geliştirme araçları

[ctx: Navigation item.]
en: Discussion
tr: Tartışma

[ctx: Navigation item.]
en: My Plan
tr: Paketim

[ctx: Navigation item.]
en: Performance
tr: Performans

[ctx: Navigation item.]
en: Plans
tr: Paketler

[ctx: Navigation item.]
en: Reset Options (dev only)
tr: Sıfırlama seçenekleri (yalnızca geliştirme sürümleri için)

[ctx: Navigation item.]
en: Security
tr: Güvenlik

[ctx: Navigation item.]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: Navigation item.]
en: Sharing
tr: Paylaşma

[ctx: Navigation item.]
en: Traffic
tr: Trafik

[ctx: Navigation item.]
en: Writing
tr: Yazma

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a debugger tool for Jetpack.]
en: Debug
tr: Hata ayıklama

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a list of modules for Jetpack.]
en: Modules
tr: Modüller

en: Need help finding your Revue username?
tr: Revue kullanıcı adını bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

en: Need help finding your embed code?
tr: Ekleme kodunu bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

en: Need help? Learn about getting started, customizing your site, using advanced code snippets, and more.
tr: Yardıma mı ihtiyacınız var? Başlama, sitenizi özelleştirme, gelişmiş kod parçacıkları kullanma ve çok daha fazlası hakkında bilgi edinin.

en: Network Activate
tr: Ağda Etkinleştir

en: Network Settings
tr: Ağ Ayarları

en: Never worry about losing your site – automatic backups keep your content safe.
tr: Asla sitenizi kaybetmekten endişelenmeyin. İçeriğiniz otomatik yedekleme sayesinde güvende olur.

en: New Comic
tr: Yeni Çizgi Roman

en: New Menu Item
tr: Yeni Menü Öğesi

en: New Menu Item Label Name
tr: Yeni Menü Öğesi Etiket Adı

en: New Menu Sections Name
tr: Yeni Menü Bölümleri Adı

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: New Project Tag Name
tr: Yeni Proje Etiket Adı

en: New Project Type Name
tr: Yeni Proje Tipi Adı

en: New Row
tr: Yeni Satır

en: New Testimonial
tr: Yeni Görüş

en: New comment on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni yorum

en: New field
tr: Yeni alan

en: New in Jetpack %(version)s
tr: Jetpack %(version)s sürümündeki yenilikler

en: New owner is not admin
tr: Yani sahip yönetici değil

en: New owner is not connected
tr: Yeni sahip bağlı değil

en: New owner is same as current user
tr: Yeni sahip, mevcut kullanıcıyla aynı

en: New pingback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni pingback

en: New to CSS? Start with a <a href="https://www.htmldog.com/guides/css/beginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
tr: CSS'de yeni misiniz? <a href="https://www.htmldog.com/guides/css/beginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Yeni başlayanlar için eğitim malzemesinden</a> başlayın. Sorularınız mı var?
    		<a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Temalar ve Şablonlar forumunda</a> sorun.

en: New trackback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni geri izleme

en: Newest
tr: En yeni

en: Newest first
tr: İlk en yeni

en: Next Slide
tr: Sonraki Slayt

en: No API key
tr: API anahtarı yok

en: No Avatars
tr: Avatar Yok

en: No Borders
tr: Çerçeve Yok

en: No Comics found
tr: Çizgi Roman bulunamadı

en: No Comics found in Trash
tr: Çöpte Çizgi Roman bulunamadı

en: No Footer
tr: Taban Bölge Yok

en: No Header
tr: Baş Bölge Yok

en: No Labels
tr: Etiket Yok

en: No Labels found
tr: Etiket bulunamadı

en: No Menu Items found
tr: Menü Öğesi bulunamadı

en: No Menu Items found in Trash
tr: Çöpte Menü Öğesi bulunamadı

en: No Modules Found
tr: Modül Bulunamadı

en: No Podcast URL provided. Please enter a valid Podcast RSS feed URL.
tr: Podcast URL'si sağlanmadı. Lütfen geçerli bir Podcast RSS akışı URL'si girin.

en: No Projects found
tr: Proje bulunmadı

en: No Projects found in Trash
tr: Çöp Kutusunda bir proje bulunamadı.

en: No Scrollbar
tr: Kaydırma Çubuğu Yok

en: No Testimonials found
tr: Görüş bulunamadı

en: No Testimonials found in Trash
tr: Çöp Kutusunda Görüş Bulunamadı

en: No actions will be taken.
tr: Hiçbir eylem gerçekleşmeyecek.

en: No activity found
tr: Etkinlik bulunamadı

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
tr: İsteğinizde blog_id yoktu. Lütfen Jetpack ile WordPress.com arasındaki bağlantıyı kesip bağlantıyı yeniden kurmayı deneyin. Bunu yaptıktan sonra, Duyuru bağlantısını kurmayı tekrar deneyin.

en: No command found.
tr: Komut bulunamadı.

en: No comment text was submitted.
tr: Herhangi bir yorum metni gönderilmedi.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
tr: VideoPress tanımlayıcısı için veri bulunamadı: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
tr: Geri bildirim bulunamadı

en: No files were created
tr: Dosya oluşturulmadı

en: No images were found in your Instagram account.
tr: Instagram hesabınızda görüntü bulunamadı.

en: No location or theme ID provided in the untappd-menu shortcode.
tr: Untappd-menu kısa kodunda konum veya tema no sağlanmadı.

en: No logo set
tr: Logo belirlenmedi

en: No master user set.
tr: Ana kullanıcı ayarlanmadı.

en: No options were deleted.
tr: Hiçbir seçenek silinmedi.

en: No plugins found.
tr: Hiç eklenti bulunamadı.

en: No posts data returned by remote.
tr: Uzak nokta hiçbir gönderi verisi geri döndürmedi.

en: No reply from Jetpack servers
tr: Jetpack sunucularından yanıt alınmadı

en: No results.
tr: Sonuç yok.

en: No search results found for %(term)s
tr: %(term)s için hiçbir sonuç bulunamadı

en: No sitemap found. Please try again later.
tr: Site haritası bulunamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: No sitemap found. The system will try to build it again in %s.
tr: Site haritası bulunamadı. %s sonra sistem yeniden oluşturmaya çalışacak.

en: No stats
tr: İstatistik yok

en: No tags found.
tr: Etiket bulunamadı.

en: No themes found.
tr: Tema bulunamadı.

en: No threats found, you're good to go!
tr: Tehdit bulunmadı, çekinmeden devam edin!

en: No tracks available to play.
tr: Oynatılacak parça yok.

en: No upcoming events
tr: Yaklaşan etkinlik yok

en: No update needed
tr: Güncelleme gerekli değildir

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
tr: İsteğinize herhangi bir kullanıcı bilgisi eklenmedi. Lütfen kullanıcı hesabınızın Jetpack'e bağlandığından emin olun. wp-admin içindeki <a href="%s">Jetpack sayfasına</a> giderek kullanıcı hesabınızı bağlayın.

en: No. <a href="%1$s">%2$s</a> is a new and different website that's separate from
    					<a href="%3$s">%4$s</a>. It requires  a new connection to WordPress.com for new stats and subscribers.
tr: Hayır. <a href="%1$s">%2$s</a>, 
    					<a href="%3$s">%4$s</a> sitesinden ayrı, yeni ve farklı bir web sitesidir. Yeni istatistikler ve aboneler için WordPress.com’a yeni bir bağlantı gerektirir.

en: Nonce verification failed.
tr: Şimdilik doğrulama başarısız oldu.

en: None
tr: Hiçbiri

en: None, just display the badge please
tr: Hiçbiri, lütfen yalnızca rozeti görüntüle

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
tr: Hayır.  Bununla birlikte, geri bildiriminizin gönderildiği yeri veya konu satırını değiştirmek isterseniz bunu da yapabilirsiniz.  Burada herhangi bir değişiklik yapmazsanız geri bildirim sayfanın/gönderinin yazarına gönderilir ve konu, bu sayfanın/gönderinin adı olur.

en: Not Connected
tr: Bağlanmadı

en: Not valid onboarding data.
tr: Geçerli tanıtım verisi yok.

en: Note that {{b}}verifying your site with these services is not necessary{{/b}} in order for your site to be indexed by search engines. To use these advanced search engine tools and verify your site with a service, paste the HTML Tag code below. Read the {{support}}full instructions{{/support}} if you are having trouble. Supported verification services: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}}, and {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.
tr: Unutmayın; sitenizin arama motorları tarafından indekslenmesi için {{b}}sitenizi bu hizmetlerle doğrulamanız gerekli değildir{{/b}}. Bu gelişmiş arama motoru araçlarını kullanmak ve sitenizi bir hizmetle doğrulamak için aşağıdaki HTML Etiket kodunu yapıştırın. Sorunla karşılaşırsanız {{support}}ayrıntılı yönergeleri{{/support}} okuyun. Desteklenen doğrulama hizmetleri: {{google}}Google Arama Konsolu{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Merkezi{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Doğrulama{{/pinterest}} ve {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.

en: Note: Autoplaying videos may cause usability issues for some visitors.
tr: Not: Videoları otomatik oynatma, bazı ziyaretçiler için kullanılabilirlik sorunlarına neden olabilir.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
tr: Not: Temalar değiştirildiğinde Özel CSS sıfırlanır.

en: Nothing is in the queue: %s
tr: Sırada hiçbir şey yok: %s

[ctx: Notice in the empty statistics chart]
en: No activity this period
tr: Bu dönemde hiç etkinlik yok

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Notify me of follow-up comments by email.
tr: Beni sonraki yorumlar için e-posta ile bilgilendir.

en: Notify me of new posts by email.
tr: Beni yeni yazılarda e-posta ile bilgilendir.

[ctx: Noun]
en: Format:
tr: Biçim:

[ctx: Noun]
en: User
tr: Kullanıcı

[ctx: Noun, a header for a preview block in a configuration screen.]
en: Preview
tr: Ön izleme

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
tr: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
tr: Etiket

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Now that you're set up, pick a plan that fits your needs.
tr: Artık hazır olduğunuza göre, ihtiyaçlarınıza uygun bir paket seçin.

en: Number of Columns
tr: Sütun Sayısı

en: Number of Posts
tr: Gönderi Sayısı

en: Number of Posts to Display:
tr: Görüntülenecek gönderi sayısı:

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
tr: Portföy sayfalarında gösterilecek maksimum giriş sayısı.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
tr: Görüş sayfalarında gösterilecek maksimum giriş sayısı.

en: Number of items
tr: Öğe sayısı

en: Number of posts
tr: Yazı sayısı

en: Number of posts to show for each author:
tr: Her yazar için gösterilecek gönderi sayısı:

en: OK
tr: Tamam

en: Object not found
tr: Nesne bulunamadı

en: Official buttons
tr: Resmi düğmeler

en: Offset must be greater than or equal to 0.
tr: Dengeleme (offset) 0'dan büyük ya da 0'a eşit olmalıdır.

en: Ogg File URL
tr: Ogg Dosyası URL'si

en: Okay, got it!
tr: Tamam, anladım!

en: Older posts
tr: Eski yazılar

en: Oldest first
tr: İlk en eski

en: On Mobile
tr: Mobilde

en: On Submission
tr: Gönderimde

en: On for all comments
tr: Tüm yorumlar için açık

en: On for all posts
tr: Tüm gönderiler için açık

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
tr: Bu sayfada, Jetpack içindeki modülleri görüntüleyebilir, daha fazla bilgi edinebilir ve bu modülleri gerektiği gibi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Onboarding failed to process: %s
tr: Tanıtım işlemi gerçekleştirilemedi: %s

en: One of your IP addresses was not valid.
tr: IP adreslerinizden biri geçersiz.

en: One or more tests did not pass. Please investigate!
tr: Bir veya daha fazla test geçilemedi. Lütfen araştırın!

en: Only images can be uploaded here.
tr: Buraya sadece resim dosyaları yükleyebilirsiniz.

en: Only one embed can be rendered at a time.
tr: Tek seferde yalnızca bir ek işlenebilir.

en: Only super admins can edit the global whitelist
tr: Genel güvenilir adresler listesini yalnızca süper yöneticiler düzenleyebilir

en: Oops!
tr: Eyvah!

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
tr: Ne yazık ki bu doğru e-posta adresi değilmiş gibi görünüyor. Lütfen yeniden deneyin!

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
tr: Ne yazık ki bu e-postaya sahip bir kullanıcı bulunamadı. Lütfen yeniden deneyin!

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
tr: Ne yazık ki kurtarma belirtecini doğrulayamadık.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
tr: Ne yazık ki kurtarma e-postası gönderemedik. Tekrar deneyin.

en: Open
tr: Açık

en: Open Table Preview %s
tr: Open Table Önizlemesi %s

en: Open address in Google Maps
tr: Adresi Google Haritalar’da aç

en: Open images in new tab?
tr: Görseller yeni sekmede açılsın mı?

en: Open immediately
tr: Hemen aç

en: Open in a new tab
tr: Yeni sekmede aç

en: Open in a new window
tr: Yeni pencerede aç

en: Open link in a new tab
tr: Bağlantıyı yeni sekmede aç

en: Open link in a new window/tab
tr: Bağlantıyı yeni pencerede/sekmede aç

en: Open links in new window/tab:
tr: Bağlantıları yeni pencerede/sekmede aç:

en: Open when results are available
tr: Sonuçlar mevcut olduğunda aç

en: OpenTable Reservation
tr: OpenTable Rezervasyonu

en: Opening
tr: Açılış

en: Opens in new window
tr: Yeni pencerede açılır

en: Optimized performance
tr: Optimize edilmiş performans

en: Option
tr: Seçenek

en: Option deleted, re-migrate via `wp jetpack custom-css migrate`.
tr: Seçenek silindi, `wp jetpack custom-css migrate` ile yeniden taşıyın.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
tr: Seçenek bulunamadı veya boş. Seçenek adlarını listelemek için "list" komutunu kullanın

en: Optional text to display to logged in WordPress.com users:
tr: Oturum açmış WordPress.com kullanıcılarına gösterilecek isteğe bağlı metin:

en: Optional text to display to non-WordPress.com users:
tr: WordPress.com kullanıcısı olmayanlara gösterilecek isteğe bağlı metin:

en: Optional text to display to your readers:
tr: Okuyucularınıza gösterilecek isteğe bağlı yazı:

en: Options
tr: Seçenekler

en: Options failed to reset.
tr: Seçenekler sıfırlanamadı.

en: Options reset.
tr: Seçenekler sıfırlandı.

en: Or
tr: Ya da

en: Or a new one.
tr: Ya da yeni biri.

en: Orange
tr: Turuncu

en: Order
tr: Sıralama

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
tr: En iyi Yazı ve Sayfaları Sıralama Şekli:

en: Other:
tr: Diğer:

en: Our asset CDN is a site acceleration service.
    		That means that we host static assets like JavaScript and CSS shipped with WordPress Core and Jetpack from our servers, alleviating the load on your server.
tr: Varlık İçerik Dağıtım Ağı, bir site hızlandırma hizmetidir.
    		Bu, WordPress Core ve Jetpack ile sunucularımızdan gönderilen JavaScript ve CSS gibi statik varlıklarımız olduğu ve sunucunuzun yükünün hafifletildiği anlamına geliyor.

en: Outbound HTTPS not working
tr: Giden HTTPS çalışmıyor

en: Outline
tr: Çevresi çizgili

en: Overlay Trigger
tr: Katman Tetikleyicisi

en: PDF Document
tr: PDF Belgesi

en: PHP’s XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP’s XML extension.
tr: PHP'nin XML uzantısı yok. PHP'nin XML uzantısını etkinleştirmek için lütfen barındırma sağlayıcınızla görüşün.

en: Page URL
tr: Sayfa URL’si

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Parent Menu Section
tr: Üst Menü Bölümü

en: Parent Menu Section:
tr: Üst Menü Bölümü:

en: Parent Project Type
tr: Ana Proje Tipi:

en: Parent Project Type:
tr: Ana Proje Tipi:

en: Passed
tr: Geçti

en: Password must be at least %d characters.
tr: Parola en az %d karakter olmalıdır.

en: Passwords may not contain the character "\".
tr: Parolalar "\" karakterini içeremez.

en: Paste Token Here
tr: Belirteci Buraya Yapıştırın

en: Paste a link to an Eventbrite event to embed ticket checkout.
tr: Bilet ödemesini gömülü olarak eklemek için bir Eventbrite etkinliğinin bağlantısını yapıştırın.

en: Paste the embed code you copied from your Google Calendar below
tr: Google Takviminizden kopyaladığınız ekleme kodunu aşağıya yapıştırın

en: Path
tr: Yol

en: Pause Slideshow
tr: Slayt Gösterisini Duraklat

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Pay with PayPal
tr: PayPal ile ödeyin

en: Payment plan
tr: Ödeme planı

en: People
tr: Kişiler

en: People need to know what they're paying for! Please add a brief title.
tr: İnsanlar neye ödeme yaptıklarını bilmek ister! Lütfen kısa bir başlık ekleyin.

en: People subscribed to your updates through Jetpack
tr: Jetpack üzerinden güncellemelerinize abone olan kişi sayısı

en: Performance
tr: Performans

en: Performance & speed
tr: Performans ve hız

en: Permalink: %s
tr: Kalıcı bağlantı: %s

en: Personal Links
tr: Kişisel Bağlantılar

en: Personal Use
tr: Kişisel Kullanım

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone Number
tr: Telefon Numarası

en: Phone number
tr: Telefon Numarası

en: Phone:
tr: Telefon:

en: Pick an ad format
tr: Reklam biçimi seçin

en: Pick an image filter
tr: Görsel filtresi seçin

en: Pingback excerpt:
tr: Özet Pingback:

en: Pink
tr: Pembe

en: Pinterest Site Verification
tr: Pinterest Site Doğrulama

en: Pinterest URL
tr: Pinterest URL'si

en: Placeholder image
tr: Yer tutucu görseli

en: Plan
tr: Paket

en: Play Slideshow
tr: Slayt Gösterisini Oynat

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
tr: %s öğesini oynatmak için JavaScript gerekir.

en: Playback Controls
tr: Oynatma Kontrolleri

en: Playing:
tr: Oynatma:

en: Playlist: %s
tr: Oynatma Listesi: %s

en: Please activate Akismet.
tr: Lütfen Akismet’i etkinleştirin.

en: Please add a brief title so that people know what they’re paying for.
tr: Lütfen insanların ne için ödeme yaptıklarını anlayabilmeleri için kısa bir başlık ekleyin.

en: Please ask your hosting provider to refer to our server requirements and enable PHP's XML module.
tr: Lütfen barındırma sağlayıcınızdan sunucu gereksinimlerimize başvurmasını ve PHP'nin XML modülünü etkinleştirmesini isteyin.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
tr: Lütfen yorumunuz ile birlikte bir metin gönderdiğinizden emin olun.

en: Please check your email to confirm your newsletter subscription.
tr: Bülten aboneliğinizi onaylamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

en: Please confirm Safe Mode or fix the Jetpack connection. Select one of the options below or <a href="%1$s">learn
    					more about Safe Mode</a>.
tr: Lütfen Güvenli Mod’u onaylayın ya da Jetpack bağlantısını düzeltin. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin ya da<a href="%1$s"> 
    					Güvenli Mod hakkında daha fazla bilgi edinin</a>.

en: Please connect your user account to WordPress.com
tr: Lütfen kullanıcı hesabınızı WordPress.com'a bağlayın

en: Please contact Jetpack support.
tr: Lütfen Jetpack destek ekibine başvurun.

en: Please correct the issue below and try again. | Please correct the issues listed below and try again.
tr[0]: Lütfen aşağıdaki sorunu çözüp tekrar deneyin.
tr[1]: Lütfen aşağıda listelenen sorunları çözüp tekrar deneyin.

en: Please define an SVG icon filename.
tr: Lütfen bir SVG simgesi dosya adı tanımlayın.

en: Please define default parameters in the form of an array.
tr: Lütfen bir dizilim şeklinde varsayılan parametreleri tanımlayın.

en: Please disconnect and reconnect Jetpack.
tr: Lütfen Jetpack bağlantısını kesip yeniden bağlanın.

en: Please ensure this embed matches the one from your OpenTable account
tr: Lütfen bu ekleme kodunun OpenTable hesabınızdaki kodla eşleştiğinden emin olun

en: Please enter a valid Google API Key.
tr: Lütfen geçerli bir Google API Anahtarı girin.

en: Please enter a valid number.
tr: Lütfen geçerli bir sayı girin.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
tr: Lütfen güvenli adresler listesine almak istediğiniz IP adresini girin.

en: Please install Akismet.
tr: Lütfen Akismet yükleyin.

en: Please let us know why you're disabling Jetpack
tr: Lütfen Jetpack’i devre dışı bırakma nedeninizi bizimle paylaşın

en: Please let us know why you're disconnecting Jetpack
tr: Lütfen Jetpack bağlantısını kesme nedeninizi bizimle paylaşın

en: Please note that the related posts displayed now are only for previewing purposes.
tr: Görüntülenen ilgili gönderilerin yalnızca önizleme amaçlı olduğunu lütfen unutmayın.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
tr: Lütfen hizmetlerinizin siteniz özel olduğu için kısıtlandığını unutmayın.

en: Please provide a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir eposta adresi belirtin.

en: Please provide an email address to comment.
tr: Lütfen yorum yapmak için bir eposta adresi girin.

en: Please provide an email address.
tr: Lütfen bir eposta adresi belirtin.

en: Please provide your name to comment.
tr: Lütfen yorum için adınızı belirtin.

en: Please provide your name.
tr: Lütfen adınızı girin.

en: Please select a Facebook Page to publish updates.
tr: Lütfen güncellemelerin yayımlanacağı bir Facebook Sayfası seçin.

en: Please select a user to authorize via the --user global argument.
tr: Lütfen --kullanıcı global bağımsız değişkeni ile yetkilendirmek için kullanıcıyı seçin.

en: Please set up a Stripe account for this site first
tr: Lütfen önce bu site için bir Stripe hesabı oluşturun

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
tr: Robot olmadığınızı kanıtlamak için lütfen bu matematik problemini çözün.  Problemi çözdükten sonra tekrar oturum açmanız gerekecek.

en: Please specify a Gist URL or ID.
tr: Lütfen bir Gist URL'si kimliği belirtin.

en: Please specify a Soundcloud URL.
tr: Lütfen bir Soundcloud URL’si belirtin.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
tr: Lütfen kimlik, kullanıcı adı veya e-postayla bir kullanıcı belirtin.

en: Please specify a valid module.
tr: Lütfen geçerli bir modül belirleyin.

en: Please specify a valid user.
tr: Lütfen geçerli bir kullanıcı belirleyin.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
tr: Lütfen bir blogun veya kullanıcının bağlantısını kesmek isteyip istemediğinizi belirleyin.

en: Please specify if you would like to reset your options, modules or sync-checksum
tr: Lütfen seçenekleriniz, modülleriniz veya eşitleme sağlamalarınızdan hangilerini sıfırlamak istediğinizi belirtin

en: Please specify what type of queue do you want to reset: `full` or `regular`.
tr: Lütfen sıfırlamak istediğiniz kuyruk türünü belirtin: "full" veya "regular".

en: Please try again later.
tr: Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Please verify your birthday.
tr: LÜtfen doğum tarihinizi doğrulayın.

en: Please view this post in your web browser to complete the quiz.
tr: Sınavı tamamlamak için lütfen bu gönderiyi web tarayıcınızda görüntüleyin.

en: Please visit a single post view to reveal the customization options.
tr: Özelleştirme seçeneklerini görüntülemek için tek gönderi görünümünü ziyaret edin.

en: Plugin %s is not installed.
tr: %s eklentisi yüklü değil.

en: Plugin Settings
tr: Eklenti Ayarları

en: Plugin Updates
tr: Eklenti Güncellemeleri

en: Plugin activated.
tr: Eklenti etkinleştirildi.

en: Plugin can only be Network Activated
tr: Eklenti yalnızca Ağ Üzerinden Etkinleştirilebilir

en: Plugin deactivated.
tr: Eklenti devre dışı bırakıldı.

en: Plugin deactivation is not allowed
tr: Eklenti devre dışı bırakmaya izin verilmiyor

en: Plugin found.
tr: Eklenti bulundu.

en: Plugin icon
tr: Eklenti simgesi

en: Plugin needs updating. | Plugins need updating.
tr[0]: Eklentinin güncellenmesi gerekiyor.
tr[1]: Eklentilerin güncellenmesi gerekiyor.

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Podcast Player
tr: Podcast Oynatıcı

en: Podcast audio RSS feed has no tracks.
tr: Podcast ses RSS akışında parça yok.

en: Podcast audio is an invalid type.
tr: Podcast ses dosyasının türü geçersiz.

en: Podcast settings
tr: Podcast ayarları

en: Popular
tr: Popüler

en: Popular Labels
tr: Popüler Etiketler

en: Popular Project Tags
tr: Popüler Proje Etiketleri

en: Popular WordPress services by Automattic
tr: Automattic tarafından sunulan popüler WordPress hizmetleri

en: Portfolio
tr: Portfolyo

en: Portfolio Archive Content
tr: Portföy Arşiv İçeriği

en: Portfolio Archive Featured Image
tr: Portföy Arşivi Öne Çıkan Resim

en: Portfolio Archive Title
tr: Portföy Arşiv Başlığı

en: Portfolio Projects
tr: Portfolyo Projeleri

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
tr: Portfolyo sayfaları en fazla %1$s proje gösterir

en: Portfolios
tr: Portföyler

en: Portfolios shortcode: [portfolio]
tr: Portföy kısa kodu: [portföy]

en: Position
tr: Konum

en: Post Comment
tr: Yorum gönder

en: Post Details
tr: Gönderi Ayrıntıları

en: Post Type
tr: Yazı Türü

en: Post by %s.
tr: %s yayınları:

en: Post by Email
tr: E-posta ile Yaz

en: Post by email is a quick way to publish new posts without visiting your site. We’ll generate a unique email address for you to send your content to, which will then appear on your site just like any other post.
tr: E-posta ile gönderme seçeneği, sitenizi ziyaret etmeden yeni yazılar yayımlamanın hızlı bir yoludur. İçeriğinizi göndermeniz için size benzersiz bir e-posta adresi oluşturacağız. Bu e-posta adresi tıpkı tüm diğer yazılar gibi sitenizde görünecektir.

en: Post converted. | %s posts converted
tr[0]: Yayın dönüştürüldü.
tr[1]: %s yayın dönüştürüldü

en: Post excerpt
tr: Gönderi alıntısı

en: Post not found
tr: Yazı bulunamadı

en: Post published and sending emails to subscribers.
tr: Gönderi yayınlandı ve abonelere e-posta gönderiliyor.

en: Post published and sharing on %1$s.
tr: Gönderi yayınlandı ve %1$s üzerinde paylaşılıyor.

en: Post published, sending emails to subscribers and sharing post on %1$s.
tr: Gönderi yayınlandı, abonelere e-posta gönderiliyor ve gönderi %1$s üzerinde paylaşılıyor.

en: Post type Archives:
tr: Yazı türü arşivleri:

en: Post type:
tr: Yazı Türü:

en: Post types to search (minimum of 1):
tr: Arama yapılacak yazı türü (minimum 1):

en: Post was not sent - check your email addresses!
tr: Yazı gönderilemedi - e-posta adreslerinizi kontrol edin!

en: Postal/Zip Code
tr: Posta Kodu

en: Poster Image
tr: Poster Görseli

en: Posts
tr: Yazılar

en: Posts & Comments
tr: Gönderiler & Yorumlar

[ctx: Posts about Category written by John and Bob]
en: Posts about %1$s written by %2$l
tr: %1$s hakkında %2$l tarafından yazılan gönderiler

en: Posts page
tr: Yazı sayfası

en: Preload
tr: Ön Yükleme

en: Preprocessor
tr: Ön işlemci

en: Preprocessor:
tr: Ön işlemci:

en: Prevent login attacks, and get instant notifications when there’s an issue with your site.
tr: Oturum açma saldırılarını önleyin ve sitenizde bir sorun olduğunda anlık bildirimler alın.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview unavailable: you haven't published enough posts with similar content.
tr: Önizleme kullanılamıyor: Benzer içeriğe sahip yeterince yazı yayımlamadınız.

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
tr: Önizleme: Değişiklikler kaydedilmeli yoksa kaybolacaklar.

en: Previous Slide
tr: Önceki Slayt

en: Price
tr: Fiyat

en: Primary Color
tr: Birincil Renk

en: Primary language for the site.
tr: Site için birincil dil.

en: Print
tr: Yazdır

en: Print page
tr: Sayfayı yazdırın

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. 
    To find out more, including how to control cookies, see here:
tr: Gizlilik ve Çerezler: Bu sitede çerez kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz. 
    Çerezlerin nasıl kontrol edileceği dahil, daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın:

en: Privacy Policy Link
tr: Gizlilik Politikası Bağlantısı

en: Privacy information
tr: Gizlilik bilgileri

en: Problem creating file for theme download
tr: Tema indirme dosyası oluşturulurken sorun oluştu

en: Problem downloading theme
tr: Tema indirilirken sorun oluştu

en: Processing text
tr: İşleniyor metni

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Processing…
tr: İşleniyor…

en: Product
tr: Ürün

en: Product image
tr: Ürün resmi

en: Products
tr: Ürünler

en: Profile
tr: Profil

en: Project
tr: Proje

en: Project Tag
tr: Proje Etiketi

en: Project Tags
tr: Proje Etiketleri

en: Project Type
tr: Proje Tipi

en: Project Types
tr: Proje Tipleri

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
tr: Proje öğe taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Projeyi önizle</a>

en: Project list navigation
tr: Projeler listesi dolaşımı

en: Project published and sharing project on %1$s.
tr: Proje yayınlandı ve proje %1$s üzerinde paylaşılıyor.

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
tr: Proje yayınlandı. <a href="%s">Projeyi görüntüle</a>

en: Project restored to revision from %s
tr: Proje %s zamanındaki sürümüne dönüştürüldü.

en: Project saved.
tr: Proje kaydedildi.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
tr: Proje şu tarihe planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Projeyi önizle</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
tr: Proje şuraya gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Projeyi önizle</a>

en: Project tag list
tr: Proje etiket listesi

en: Project tag list navigation
tr: Proje etiket listesi dolaşımı

en: Project type list
tr: Proje tipi listesi

en: Project type list navigation
tr: Proe tip listesi dolaşımı

en: Project updated.
tr: Proje güncellendi.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
tr: Proje güncellendi. <a href="%s">Öğeyi görüntüle</a>

en: Projects
tr: Projeler

en: Projects list
tr: Projeler listesi

en: Promote Amazon products and earn a commission from sales.
tr: Amazon ürünlerini tanıtın ve satışlardan komisyon kazanın.

en: Promotion Settings
tr: Tanıtım Ayarları

en: Property '%s' must be overridden.
tr: '%s' özelliği iptal edilmiş olmalıdır.

en: Protect
tr: Koruma

en: Protect API key
tr: API anahtarını koru

en: Protect against data loss, malware, and malicious attacks.
tr: Veri kaybına, zararlı yazılımlara ve kötü amaçlı saldırılara karşı korunun.

en: Protect global whitelist
tr: Genel güvenilir adresler listesini koru

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
tr: Protect, deneme yanılma oturum açma saldırılarından korunmanıza yardımcı olur.

en: Protect whitelist
tr: Güvenli adresler listesini siz

en: Protect your site from spam.
tr: Sitenizi istenmeyen içeriklerden koruyun.

en: Protects your site from traditional and distributed brute force login attacks.
tr: Sitenizi sıradan ve dağıtılmış deneme yanılma saldırılarına karşı korur.

en: Proudly powered by WordPress
tr: WordPress gururla sunar

en: Prove your humanity
tr: Robot olmadığınızı kanıtlayın

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
tr: Okuyucularınıza, sitenizi tercih ettiğiniz dile çevirme seçeneği sağlayın.

en: Provides the necessary hidden tags needed to verify your WordPress site with various services.
tr: WordPress sitenizi çeşitli hizmetlerle doğrulamak için gerekli gizli etiketleri sunar.

en: Provisioning
tr: Hazırlanıyor

en: Publication Date
tr: Yayım Tarihi

en: Publicize
tr: Duyuru

en: Publicize Connection success or error message
tr: Duyuru Bağlantısı başarı ya da hata mesajı

en: Publicize Settings
tr: Duyuru Ayarları

en: Publicize connection %d could not be disconnected
tr: %d duyuru bağlantısı kesilemedi

en: Publicize connection %d could not be disconnected.
tr: %d duyuru bağlantısı kesilemedi.

en: Publicize connection %d has been disconnected.
tr: %d duyuru bağlantısı kesildi.

en: Publicize to my <strong>Facebook Page</strong>:
tr: <strong>Facebook Sayfama</strong> duyur:

en: Publicize to my <strong>Tumblr blog</strong>:
tr: <strong>Tumblr bloguma</strong> duyur:

en: Publicize:
tr: Duyuru:

en: Publish
tr: Yayınla

en: Publish posts on your site by writing and sending an email from any email client instead of using the post editor.
tr: Yazı düzenleyiciyi kullanmak yerine herhangi bir e-posta istemcisinde bir e-posta yazıp göndererek yazı yayımlayın.

en: Published by %s
tr: %s tarafından yayımlandı

en: Publisher limits playback of video embeds.
tr: Yayımcı, gömülü videoların oynatılmasını sınırlıyor.

en: Purchased on %s.
tr: Satın alındığı tarih: %s

en: Purple
tr: Mor

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
tr: Profilinizi görüntülemek fare imlecinizi Gravatar&#8217;ınızın üzerine getirin.

en: Quickly access your Stats, Notifications, Posts and more on WordPress.com.
    		The Toolbar is displayed for any user on the site that is connected to WordPress.com.
tr: WordPress.com'da İstatistiklerinize, Bildirimlerinize, Gönderilerinize ve daha fazlasına hızlı şekilde erişin.
    		Araç Çubuğu, WordPress.com'a bağlı sitedeki her kullanıcı için görüntülenir.

en: RSS Feed
tr: RSS Akışı

en: RSS Links
tr: RSS Bağlantıları

en: Radio
tr: Radyo

en: Random Order:
tr: Rastgele Sıralama:

en: Rate movies, books, songs, recipes — anything you can put a number on.
tr: Filmlere, kitaplara, şarkılara, tariflere ve numara verebileceğiniz her şeye puan verin.

en: Re-check Connection
tr: Bağlantıyı Yeniden Kontrol Et

en: Reach a wider audience by automatically sharing your posts on social media.
tr: Sosyal medyada otomatik olarak paylaşım yaparak daha geniş bir kitleye ulaşın.

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
tr: %1$s adlı yazarın %2$s hakkındaki tüm gönderilerini okuyun

en: Read more about Recurring Payments and related fees.
tr: Tekrarlanan Ödemeler ve ilgili ücretler konusunda daha fazla bilgi edinin.

en: Read more at %7$s
tr: Devamını okuyun: %7$s

en: Reader
tr: Okuyucu

en: Real-Time Backups
tr: Gerçek Zamanlı Yedeklemeler

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, and automated security scanning.
tr: Sınırsız alan, tek tıkla geri yükleme, otomatik güvenlik taramaları ile sitenizdeki verilerin tamamı gerçek zamanlı olarak yedeklenir.

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
tr: Sınırsız alan, tek tıkla geri yükleme, otomatik güvenlik taramaları ve öncelikli destek ile sitenizdeki verilerin tamamı gerçek zamanlı olarak yedeklenir.

en: Real-time site backups and automatic threat resolution.
tr: Gerçek zamanlı site yedeklemeleri ve otomatik tehdit çözümleme.

en: Reason for the extension not being available
tr: Uzantının kullanılamama nedeni

en: Receive Monitor Email Notifications.
tr: E-posta İzleme Bildirimlerini Al.

en: Recent Posts
tr: Son Yazılar

en: Recommendations
tr: Öneriler

en: Reconnect your site now
tr: Sitenizi şimdi yeniden bağlayın

en: Records are all posts, pages, custom post types, and other types of content indexed by Jetpack Search.
tr: Kayıtlar; tüm gönderiler, sayfalar, özel gönderi türleri ve Jetpack Araması ile dizine alınan diğer türde içeriklerdir.

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
tr: Kurtarma yönergeleri %s adresine gönderildi. Gelen kutunuzu kontrol edin!

en: Rectangle 300x250
tr: Dikdörtgen 300x250

en: Recurring Payments
tr: Tekrarlanan Ödemeler

en: Recurring Payments plans
tr: Tekrarlanan Ödeme paketleri

en: Red
tr: Kırmızı

en: Red Cat Badge
tr: Kırmızı Kedi Rozeti

en: Redirect Address
tr: Yönlendirme Adresi

en: Redirect to another webpage
tr: Başka bir web sayfasına yönlendir

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
tr: %s ile bağlantıyı yenile

en: Regenerate Address
tr: Adresi Yeniden Oluştur

en: Regenerate Post by Email address
tr: E-posta ile Gönderi adresini yeniden oluştur

en: Regenerate address
tr: Adresi yeniden oluşturun

en: Regenerated %(slug)s address .
tr: %(slug)s adresi yeniden oluşturuldu.

en: Regenerated Post by Email address.
tr: E-posta adresi ile yazı yeniden oluşturuldu.

en: Register on Eventbrite
tr: Eventbrite’a kaydolun

en: Related
tr: İlgili

en: Related Posts
tr: Alakalı Yazılar

en: Related Posts Settings
tr: Benzer Yazı Ayarları

en: Related posts
tr: İlişkili Yazılar

en: Relevance
tr: İlgi

en: Relevance (recommended)
tr: Alaka (önerilir)

en: Relevant search results and filtering tightly integrated with your theme.
tr: İlgili arama sonuçları ve filtreleme, temanızla detaylı bir şekilde entegre edilmiştir.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Poster Image
tr: Poster görselini kaldır

en: Remove Service
tr: Servisi kaldır

en: Remove Token
tr: Belirteci Kaldır

en: Remove image
tr: Resmi kaldır

en: Remove logo
tr: Logoyu kaldır

en: Remove option
tr: Seçeneği kaldır

en: Removes spam from comments and contact forms.
tr: Yorum ve iletişim formlarından istenmeyen içerikleri kaldırır.

en: Renew interval
tr: Yenileme aralığı

en: Renews on %s.
tr: Yenilenme tarihi: %s

en: Repeat Visitor
tr: Tekrarlı Ziyaretçi

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
tr: <a href="%s">Temanın CSS</a> ile yer degiştir <b>(Gelişmiş)</b>

en: Replace image
tr: Görseli değiştir

en: Replacement
tr: Yer degiştirme

en: Replaces the standard WordPress comment form with a new comment system that includes social media login options.
tr: Standart WordPress yorumlarını, sosyal medyada oturum açma seçenekleri içeren yeni bir yorum sistemiyle değiştirir.

en: Request failed with code %s
tr: İstek %s kodu ile başarısız oldu

en: Request to %1$s returned a non-200 response code: %2$d.
tr: %1$s için istek non-200 yanıt kodu döndürdü. %2$d.

en: Request to %1$s returned an error: (%2$d) %3$s.
tr: %1$s için istek bir hata döndürdü: (%2$d) %3$s.

en: Require Two-Step Authentication
tr: İki Adımlı Kimlik Doğrulaması İste

en: Require accounts to use WordPress.com Two-Step Authentication
tr: Hesapların WordPress.com iki adımlı kimlik doğrulama kullanmasını zorunlu tut

en: Required
tr: Gerekli

en: Required?
tr: Gerekli mi?

en: Reset Full Sync Queue on %s
tr: %s adresinde Tam Eşitleme Kuyruğunu sıfırla

en: Reset Full Sync and Regular Queues Queue on %s
tr: %s adresinde Tam ve Normal Eşitleme Kuyruklarını sıfırla

en: Reset Regular Sync Queue on %s
tr: %s adresinde Normal Eşitleme Kuyruğunu sıfırla

en: Resetting Jetpack Options for %s...
tr: %s için Jetpack Seçenekleri Sıfırlanıyor...

en: Resetting Jetpack options…
tr: Jetpack seçenekleri sıfırlanıyor…

en: Resetting default modules...
tr: Varsayılan modüller sıfırlanıyor...

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
tr: wp_options içinde saklanan jetpack seçenekleri sıfırlanıyor...

en: Resolve
tr: Çözümle

en: Response was not OK:
tr: Yanıt, Tamam değildi:

en: Restaurant | Restaurants
tr[0]: Restoran
tr[1]: Restoranlar

en: Restore
tr: Geri al

en: Restore this item from the Trash
tr: Bu elemanı çöpten geri yükle

en: Revue Username
tr: Revue Kullanıcı Adı

en: Right
tr: Sağ

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: SEO Description
tr: SEO Açıklaması

en: SEO Tools
tr: SEO Araçları

en: SEO tools are not enabled for this site.
tr: SEO araçları bu sitede etkin değil.

en: SIGNUP
tr: KAYIT

en: Satellite
tr: Uydu

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save
tr: Kaydet

en: Save &amp; Buy Upgrade
tr: Kaydet &amp; Yükseltmeyi Satın al

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save New Order
tr: Yeni Sırayı Kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Save Stylesheet
tr: Stil Sayfasını Kaydet

en: Save and go back to form builder
tr: Kaydet ve form oluşturucuya geri dön

en: Save this field
tr: Bu alanı kaydet

en: Saved successfully
tr: Başarıyla kaydedildi

en: Saving…
tr: Kaydediliyor…

en: Scan
tr: Tarama

en: Schedule time with me
tr: Benimle birlikte zamanlayın

en: Schedule unlimited tweets, Facebook posts, and other social posts in advance.
tr: Sınırsız sayıda tweet, Facebook gönderisi ve diğer sosyal medya platformlarındaki paylaşımı önceden zamanlayın.

en: Scroll back to top
tr: Tepeye geri çık

en: Scroll to zoom
tr: Yakınlaştırmak için kaydır

en: Search
tr: Ara

en: Search Comics
tr: Çizgi Roman Ara

en: Search Feedback
tr: Geri Bildirimi Ara

en: Search Menu Item Labels
tr: Menü Öğesi Etiketlerini Ara

en: Search Menu Items
tr: Arama Menüsü Öğeleri

en: Search Menu Sections
tr: Menü Bölümlerini Ara

en: Search Modules…
tr: Modülleri Ara…

en: Search Project Tags
tr: Proje Etiketlerini Ara

en: Search Project Types
tr: Proje Tiplerini Ara

en: Search Projects
tr: Projeleri Ara

en: Search Testimonials
tr: Görüşleri Ara

en: Search by entering an Amazon product name or ID below.
tr: Aşağıya bir Amazon ürünü adı veya kimliği girerek arayın.

en: Search engines can't access your site at the moment. If you'd like to make your site accessible, check your {{a}}Reading settings{{/a}} and switch "Search Engine Visibility" on.
tr: Şu anda arama motorları sitenize erişim sağlayamaz. Sitenizi erişilebilir hale getirmek istiyorsanız, {{a}}Okuma ayarlarınızı{{/a}} kontrol edin ve "Arama Motoru Görünürlüğü"nü açın.

en: Search for a Jetpack feature.
tr: Jetpack özelliği arayın.

en: Search for a term or paste a Giphy URL
tr: Bir terim arayın veya bir Giphy URL’si yapıştırın

en: Search for and insert an animated image.
tr: Hareketli bir görsel arayın ve ekleyin.

en: Search our support site
tr: Destek sitemizde arama yapın

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Search support docs
tr: Destek belgelerinde arama yap

en: Search supports many customizations.
tr: Arama birçok özelleştirmeyi destekler.

[ctx: Search term.]
en: data
tr: veri

[ctx: Search term.]
en: privacy
tr: gizlilik

[ctx: Search term.]
en: terms of service
tr: hizmet koşulları

[ctx: Search term.]
en: tos
tr: hk

[ctx: Search term.]
en: tracks
tr: izlemeler

en: Second ad below post
tr: Gönderilerin altında ikinci reklam

en: Second param must be numeric or empty
tr: İkinci parametre sayısal bir değer olmalı veya boş olmalıdır

en: Secondary Color
tr: İkincil Renk

en: Secure Sign On
tr: Güvenli Oturum Açma

en: Security
tr: Güvenlik

en: Security & Backups
tr: Güvenlik ve Yedeklemeler

en: See Github for more on Sync Settings
tr: Eşitleme Ayarları hakkında daha fazla bilgi için Github'a bakın

en: See your earnings, subscriber list, and products.
tr: Gelirinizi, abone listenizi ve ürünlerinizi görün.

en: Select
tr: Seç

en: Select Poster Image
tr: Poster görseli seç

en: Select a backup option:
tr: Bir yedekleme seçeneği belirleyin:

en: Select a theme&hellip;
tr: Bir tema seçin…

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
tr: Bir kullanıcı seçin veya "özel"i seçip özel bir e-posta adresi girin.

en: Select an episode to play it in the audio player.
tr: Ses oynatıcıda çalınacak bir bölüm seçin.

en: Select an image
tr: Bir resim seçin

en: Select and play episodes from a single podcast.
tr: Tek bir podcast'ten bölümler seçip bunları oynatın.

en: Select another theme to view its custom CSS.
tr: Özel CSS düzenlemesini görüntülemek için başka bir tema seçin.

en: Select feedback to download
tr: İndirilecek geri bildirimi seçin

en: Select one
tr: Bir tane seç

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
tr: İstatistik raporlarını görüntüleyebilecek rolleri seçin.

en: Send Email
tr: E-posta gönder

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Send email notification when someone follows my blog
tr: Birisi blogumu takip ederse e-posta bildirimi gönder

en: Send email notification when someone likes a post
tr: Birisi bir yazı beğendiğinde e-posta bildirimi gönder

en: Send to Email Address
tr: E-posta adresine gönder

en: Send us a message!
tr: Bize ileti gönderin!

en: Send your new posts to this email address:
tr: Yeni yazılarınızı şu e-posta adresine gönderin:

en: Sending login email…
tr: Oturum açma e-postası gönderiliyor...

en: Sent by a verified %s user.
tr: Doğrulanmış bir %s kullanıcısı tarafından gönderildi.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
tr: Kimliği saptanamamış birisince sitenize gönderilmiştir.

en: Sent data to WordPress.com
tr: WordPress.com'a veri gönder

en: Sent more data to WordPress.com
tr: WordPress.com'a daha fazla veri gönder

en: Separate tags with commas
tr: Etiketleri virgül ile ayırın

en: Serves images using Jetpack's fast global network of servers.
tr: Jetpack'in hızlı küresel sunucu ağını kullanarak görüntüler sağlar.

en: Service name
tr: Servis ismi

en: Services dragged here will appear individually.
tr: Buraya sürüklenen hizmetler ayrı ayrı görünür.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
tr: Buraya sürüklenen servisler paylaş tuşunun arkasına gizlenecektir

en: Set Token
tr: Belirteci Ayarla

en: Set a different content width for full size images.
tr: Tam boyutlu görüntüler için farklı bir içerik genişliği ayarlayın.

en: Set as logo
tr: Logo olarak belirle

en: Set the placeholder text
tr: Yer tutucu metni ayarla

en: Set up
tr: Ayarla

en: Set up Jetpack
tr: Jetpack'i Kur

en: Set up Jetpack for better site security, performance, and more
tr: Daha iyi site güvenliği, performans ve daha fazlası için Jetpack'i kurun

en: Set up Mailchimp form
tr: MailChimp formu ayarlayın

en: Set up your site security
tr: Sitenizin güvenliğini oluşturun

en: Setting up
tr: Kuruluyor

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings have been saved
tr: Ayarlar kaydedildi

[ctx: Settings header]
en: Anti-spam
tr: İstenmeyen içerik koruması

[ctx: Settings header]
en: Auto-update plugins
tr: Otomatik güncellenen eklentiler

[ctx: Settings header]
en: Backups and security scanning
tr: Yedeklemeler ve güvenlik taraması

[ctx: Settings header]
en: Brute force attack protection
tr: Deneme yanılma saldırılarına karşı koruma

[ctx: Settings header]
en: Composing
tr: Derleniyor

[ctx: Settings header]
en: Downtime monitoring
tr: Kullanım dışı kalma izleme

[ctx: Settings header]
en: Jetpack Backup
tr: Jetpack Yedeklemesi

[ctx: Settings header]
en: Like buttons
tr: Beğenme düğmeleri

[ctx: Settings header]
en: Privacy Settings
tr: Gizlilik Ayarları

[ctx: Settings header]
en: Publicize connections
tr: Bağlantıları duyurun

[ctx: Settings header]
en: Search engine optimization
tr: Arama motoru optimizasyonu

[ctx: Settings header]
en: Sharing buttons
tr: Paylaşım düğmeleri

[ctx: Settings header]
en: Site stats
tr: Site istatistikleri

[ctx: Settings header]
en: WP.me Shortlinks
tr: WP.me Kısa Bağlantıları

[ctx: Settings header]
en: Widgets
tr: Bileşenler

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com toolbar
tr: WordPress.com araç çubuğu

[ctx: Settings header, noun.]
en: WordPress.com login
tr: WordPress.com’a giriş yapma

en: Share
tr: Paylaş

en: Share information with our analytics tool about your use of services while logged in to your WordPress.com account. {{cookiePolicyLink}}Learn more{{/cookiePolicyLink}}.
tr: WordPress.com hesabınızda oturum açmış durumdayken hizmetlerini kullanımınız hakkında bilgileri analiz aracımızla paylaşın. {{cookiePolicyLink}}Daha fazla bilgi edinin{{/cookiePolicyLink}}.

en: Share on Tumblr
tr: Tumblr' da Paylaş

en: Share this post
tr: Bu gönderiyi paylaşın

en: Share this:
tr: Bunu paylaş:

en: Share your content to social media, reaching new audiences and increasing engagement.
tr: İçeriğinizi sosyal medyada paylaşın, yeni kitlelere ulaşın ve katılımı artırın.

en: Shared Post
tr: Paylaşılan yazı

en: Sharing
tr: Paylaşma

en: Sharing Buttons
tr: Paylaşım Butonları

en: Sharing Label
tr: Paylaşım Etiketi

en: Sharing Settings
tr: Paylaşma ayarları

en: Sharing URL
tr: Paylaşım adresi

en: Sharing is off. Add services above to enable.
tr: Paylaşım kapalı. Etkinleştirmek için yukarıdaki hizmetleri ekleyin.

en: Sharing label
tr: Paylaşım etiketi

en: Shelf:
tr: Raf:

en: Shield Badge
tr: Siper Rozeti

en: Shop Now
tr: Şimdi Satın Al

[ctx: Short label appearing near a block requiring a paid plan]
en: paid
tr: ücretli

[ctx: Short label appearing near a paid feature configuration block.]
en: Paid
tr: Ücretli

[ctx: Short message informing user that the site is secure.]
en: Secure
tr: Güvenli

[ctx: Short warning message]
en: Updates needed
tr: Güncellemelerin yapılması gerekiyor

[ctx: Shorthand for Privacy Policy.]
en: Privacy
tr: Gizlilik

[ctx: Shorthand for Terms of Service.]
en: Terms
tr: Koşullar

en: Shortlink
tr: Kısa Bağlantı

en: Show Account Links
tr: Hesap Bağlantılarını Göster

en: Show Author/Seller
tr: Yazarı/Satıcıyı Göster

en: Show Cover Art
tr: Kapak Resmini Göster

en: Show Cover Photo
tr: Kapak Fotoğrafını Göster

en: Show Episode Description
tr: Bölüm Açıklamasını Göster

en: Show Excerpts:
tr: Özetleri Göster:

en: Show Faces
tr: Yüzleri Göster

en: Show Featured Image:
tr: Öne Çıkarılan Resmi Göster

en: Show Fullscreen Button
tr: Tam Ekran Düğmesini Göster

en: Show Gravatar hovercards alongside comments.
tr: Yorumların yanında Gravatar hovercard’ları gösterin.

en: Show Image
tr: Görseli Göster

en: Show Page Posts.
tr: Sayfa Gönderilerini Göster

en: Show Personal Links
tr: Kişisel Bağlantıları Göster

en: Show Price
tr: Fiyatı Göster

en: Show Purchase Button
tr: Satın Al Düğmesini Göster

en: Show Timeline
tr: Zaman Çizelgesini Göster

en: Show Title
tr: Başlığı Göster

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
tr: Yorum formunda <em>'blogu takip et'</em> seçeneği göster

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
tr: Yorum formunda <em>'yorumları takip et'</em> seçeneğini göster

en: Show a custom text message
tr: Özel bir metin mesajı göster

en: Show a headline
tr: Bir başlık göster

en: Show a hit counter for your blog.
tr: Blogunuz için tıklama sayacı görüntüleyin.

en: Show a maximum of
tr: Maksimum gösterilen

en: Show a summary of submitted fields
tr: Gönderilen alanların özetini göster

en: Show a thumbnail image where available
tr: Mevcut olduğunda küçük resim göster

en: Show a thumbnail image where available.
tr: Mevcut olduğunda küçük resim göster.

en: Show ads on the first article on your home page or at the end of every page and post. Place additional ads at the top of your site and to any widget area to increase your earnings.
tr: Reklamları ana sayfanızdaki ilk makalede veya her sayfa ve gönderinin sonunda görüntüleyin. Gelirlerinizi artırmak için ek reklamları sitenizin üst kısmına veya herhangi bir bileşen alanına yerleştirin.

en: Show after threshold
tr: Eşikten sonra göster

en: Show all
tr: Hepsini göster

en: Show before threshold
tr: Eşikten önce göster

en: Show buttons on
tr: Düğmeleri şurada göster:

en: Show context
tr: İçeriği göster

en: Show context (category or tag)
tr: İçeriği göster (kategori veya etiket)

en: Show date
tr: Tarihi göster

en: Show entry date
tr: Giriş tarihini göster

en: Show first name field.
tr: Ad alanını gösterin.

en: Show last name field.
tr: Soyadı alanını gösterin.

en: Show likes.
tr: Beğenileri göster.

en: Show map
tr: Haritayı göster

en: Show map of photo location in carousel, when available.
tr: Kullanılabilir olduğunda karusel içinde fotoğrafın konum haritasını göster.

en: Show photo Exif metadata in carousel (when available)
tr: Mevcut olduğunda fotoğraf Exif meta verilerini Carousel'de gösterin.

en: Show photo metadata (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
tr: Mevcut olduğunda, fotoğraf meta verilerini (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) Carousel’de göster.

en: Show photo metadata (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
tr: Mevcut olduğunda, fotoğraf meta verilerini (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) Carousel’de göster.

en: Show profile photos in the plugin.
tr: Eklentide profil fotoğraflarını göster.

en: Show related content after posts
tr: Yazılardan sonra ilgili içeriği göster

en: Show search box
tr: Arama kutusunu göster

en: Show sharing buttons.
tr: Paylaşım butonlarını göster.

en: Show sort selection dropdown
tr: Sıralama seçimi açılır menüsünü göster

en: Show street names
tr: Sokak adlarını göster

en: Show the Reblog button on posts
tr: Yeniden Bloglama düğmesini gönderilerde göster

en: Show thumbnails
tr: Küçük resmi göster

en: Show top posts over
tr: En çok okunanları görüntüleme kriteri:

en: Show top search terms over
tr: En çok arananları görüntüleme kriteri:

en: Show total number of followers? (%s follower) | Show total number of followers? (%s followers)
tr[0]: Takipçilerin toplam sayısı gösterilsin mi? (%s takipçi)
tr[1]: Takipçilerin toplam sayısı gösterilsin mi? (%s takipçi)

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
tr[0]: Toplam abone sayısı gösterilsin mi? (%s abone)
tr[1]: Toplam abone sayısı gösterilsin mi? (%s abone)

en: Show visitors related content from your site at the bottom of your posts. This encourages them
    		to browse more content, explore your site, and transform them into regular readers.
tr: Yazılarınızın altında ziyaretçilere sitenizden ilgili içerikler gösterin. Bu sayede ziyaretçiler
    		daha fazla içeriğe göz atıp sitenizi keşfetmeye teşvik edilerek düzenli okuyuculara dönüştürülür.

en: Show your support for the Internet Defense League.
tr: İnternet Savunma Birliği’ne desteğinizi gösterin.

en: Show:
tr: Göster:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: and
tr: ve

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
tr: veya

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
tr[0]: Her yüklemede %s yazı gösterir.
tr[1]: Her yüklemede %s yazı gösterir.

en: Shows your most viewed posts and pages.
tr: En çok görüntülenen yazı ve sayfalarınızı gösterin.

en: Shutter Speed
tr: Deklanşör Hızı

en: Sign Out
tr: Çıkış Yap

en: Sign up for OpenTable
tr: OpenTable'a kaydolun

en: Signup Field Tag
tr: Kayıt Alanı Etiketi

en: Signup Field Value
tr: Kayıt Alanı Değeri

en: Signup Location Tracking
tr: Kayıt Yeri Takibi

en: Silver
tr: Gümüş

en: Similar post
tr: Benzer yazı

en: Simple Payments
tr: Basit Ödemeler

en: Simple Payments orders
tr: Simple Payments siparişleri

en: Simple Payments products
tr: Simple Payments ürünleri

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack collects data about pageviews, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
tr: Trafiğiniz ile ilgili basit ve özlü istatistikler. Jetpack sayfa görüntülemeler, beğeniler, yorumlar, konumlar
    		ve en çok ilgi gören yazılar ile ilgili veri toplar. Bu verileri panonuzda veya WordPress.com’da görüntüleyin.

en: Simple payments button; paypal email.
tr: Basit ödemeler düğmesi; paypal e-postası.

en: Simple payments; allow multiple items
tr: Basit ödemeler; birden fazla öğeye izin

en: Simple payments; currency code.
tr: Basit ödemeler; para birimi kodu.

en: Simple payments; price.
tr: Basit ödemeleri; fiyat.

en: Simple payments; status.
tr: Basit ödemeler; durumları.

en: Simple payments; text with "Buy" or other CTA
tr: Basit ödemeler; "Satın Al" metni veya farklı bir eylem çağrısı

en: Simplify your site security and performance with Jetpack
tr: Jetpack ile sitenizin güvenliğini ve performansını basitleştirin

en: Since your milestone
tr: Dönüm noktanızdan sonra

en: Site Backups
tr: Site Yedeklemeleri

en: Site ID is missing.
tr: Saha kimliği eksik.

en: Site ID must be provided to disconnect a sub-site.
tr: Bir alt sitenin bağlantısının kesilmesi için Site kimliği verilmelidir.

en: Site ID must be provided to register a sub-site.
tr: Bir alt sitenin kaydedilmesi için Site kimliği verilmelidir.

en: Site Logo
tr: Site Logosu

en: Site Name
tr: Site Adı

en: Site Pages
tr: Site Sayfaları

en: Site Security
tr: Site Güvenliği

en: Site Stats
tr: Site İstatistikleri

en: Site accelerator is no longer speeding up your site!
tr: Site hızlandırıcısı artık sitenizi hızlandırmıyor!

en: Site accelerator is now speeding up your site!
tr: Site hızlandırıcısı artık sitenizi hızlandırıyor!

en: Site activity
tr: Site etkinliği

en: Site benefits correctly received.
tr: Site avantajları doğru bir şekilde alındı.

en: Site connection failed!
tr: Site bağlantısı başarısız oldu!

en: Site data correctly received.
tr: Site verileri doğru bir şekilde alındı.

en: Site failed to verify: %(error)s
tr: Site doğrulanamadı: %(error)s

en: Site features correctly received.
tr: Site özellikleri doğru bir şekilde alındı.

en: Site is under construction and cannot be verified
tr: Site yapım aşamasında ve doğrulanamıyor

en: Site is verified
tr: Site doğrulandı

en: Site not verified with any service.
tr: Site hiçbir hizmette doğrulanmadı.

en: Site products correctly received.
tr: Site ürünleri doğru alındı.

en: Site purchases correctly received.
tr: Site satın alma işlemleri doğru alındı.

en: Site stats showing an evolution in traffic and engagement
tr: Trafik ve etkileşimdeki gelişmeyi gönderen site istatistikleri

en: Site successfully connected.
tr: Site başarıyla bağlantı.

en: Sitemap Interval
tr: Site Haritası Aralığı

en: Sitemap URL
tr: Site Haritası URL’si

en: Sitemaps
tr: Site haritaları

en: Sitemaps are files that search engines like Google or Bing use to index your website. They can help improve your ranking in search results. When you enable this feature, Jetpack will create sitemaps for you and update them automatically when the content on your site changes.
tr: Site haritaları, Google veya Bing gibi arama motorlarının web sitenizi dizine eklemek için kullandığı dosyalardır. Arama sonuçlarındaki sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olabilirler. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, Jetpack sizin için site haritaları oluşturur ve sitenizdeki içerik değiştiğinde bunları otomatik olarak günceller.

en: Sites
tr: Siteler

en: Size:
tr: Boyut:

en: Skip to recommended features
tr: Önerilen özelliklere atlayın

en: Skip to toolbar
tr: Araç çubuğuna atla

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

[ctx: Slideshow transition effect]
en: Fade
tr: Belirme

[ctx: Slideshow transition effect]
en: Slide
tr: Slayt

en: Small
tr: Küçük

en: Social
tr: Sosyal

en: Social Icons
tr: Sosyal Simgeler

en: Social Links Menu
tr: Sosyal Bağlantılar Menüsü

en: Social Media Icons (Deprecated)
tr: Sosyal Medya Simgeleri (Artık Kullanılmayan)

en: Social Menu
tr: Sosyal Menü

en: Solutions
tr: Çözümler

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
tr: Bazı temalar ve eklentiler Jetpack ile <a href="%1$s" target="_blank">bilinen uyumsuzluklara</a> sahiptir – <a href="%2$s" target="_blank">listeyi</a> kontrol edin. (Ayrıca <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack destek sayfalarını</a> ya da <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack destek forumunu</a> ziyaret ederek aynı sorunu yaşayan başkalarının olup olmadığını görebilirsiniz.)

en: Someone follows my blog
tr: Birisi blogumu takip ediyor

en: Someone likes one of my posts
tr: Birisi benim gönderilerimden birini beğendiğinde

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
tr: Birileri sizi, onlara sitenize erişim imkanı vermeniz için kandırmaya çalışıyor olabilir.  Ya da sadece bir hatayla karşılaşmış olabilirsiniz :).  Her halükarda, lütfen bu pencereyi kapatın.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
tr: İşler biraz karıştı ve beklenmedik bir WordPress.com kullanıcısı giriş yaptı.

en: Something happened while loading stats. Please try again later or {{a}}view your stats now on WordPress.com{{/a}}
tr: İstatistikler yüklenirken bir sorun yaşandı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin veya {{a}}istatistiklerinizi şimdi WordPress.com’da görüntüleyin{{/a}}

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. Try following the instructions <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">here</a> to embed a form on your site.
tr: Wufoo kısa kodunuz hatalı. Bir formu sitenizde gömülü hale getirmek için <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">buradaki</a> yönergeleri uygulamayı deneyin.

en: Something went wrong:
tr: Bir sorun oluştu:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
tr: Asla olmaması gereken bir şey oldu. Özür dileriz. Tekrar denerseniz belki çalışır.

en: Sorry, Publicize is not available on your site right now.
tr: Maalesef sitenizde şu anda Duyuru kullanılamıyor.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
tr: Üzgünüz fakat yorumunuz gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
tr: Üzgünüz fakat isteğinizi doğrulayamadık.

en: Sorry, no updating arrays at this time
tr: Ne yazık ki, şu anda diziler güncellenemiyor

en: Sorry, nothing to report.
tr: Üzgünüz, rapor edilecek veri yok.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
tr: Üzgünüz, Jetpack bağlantınızda bir sorun var.

en: Sorry, that Pinterest URL was not recognized.
tr: Üzgünüz, bu Pinterest URL'si tanınmadı.

en: Sorry, this content could not be embedded.
tr: Maalesef bu içerik gömülü olarak eklenemedi.

en: Sorry, you are not allowed to access Publicize data for this post.
tr: Üzgünüz, bu gönderi için Duyuru verilerine erişiminize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to access Publicize data on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede Duyuru verilerine erişiminize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
tr: Üzgünüz, bu eklentiyi etkinleştirmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
tr: Üzgünüz, bu eklentiyi devre dışı bırakmanıza izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
tr: Üzgünüz, taslakları ön izlemenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you cannot view this resource.
tr: Üzgünüz, bu kaynağı görüntüleyemezsiniz.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
tr: Üzgünüm, blogunuz yazıları e-posta ile paylaşamıyor.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
tr: Maalesef tarayıcınız desteklenmiyor. Tarayıcınızın sürümünü browsehappy.com'dan yükseltin.

en: Sort by
tr: Sırala

en: Sort by:
tr: Sırala:

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: İstenmeyen <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: İstenmeyen <span class="count">(%s)</span>

en: Spam filtering and priority support.
tr: İstenmeyen e-posta filtrelemesi ve öncelikli destek.

en: Spam is automatically blocked from your comments.
tr: Yorumlarınızdaki istenmeyen içerikler otomatik olarak engellenir.

en: Spam it: %s
tr: İstenmeyen yap: %s

en: Specified object_type not recognized
tr: Belirtilen object_type tanınmadı

en: Speed up image load times
tr: Görsel yükleme sürelerini hızlandırın

en: Speed up static file load times
tr: Statik dosya yükleme sürelerini hızlandırın

en: Speed up your site and provide mobile-ready images with {{a}}our CDN{{/a}}
tr: {{a}}CDN'imiz sayesinde{{/a}} sitenizi hızlandırın ve mobil görünüme uygun resimler sağlayın

en: Square Tiles
tr: Kare Mozaikler

en: Standard (224 x 301 pixels)
tr: Standart (224 x 301 piksel)

en: Star Rating
tr: Yıldız Derecelendirmesi

en: Stars
tr: Yıldızlar

en: Start Fresh
tr: Yeniden Başlayın

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
tr: Yeni Bir Başlangıç Yap ve Yeni Bağlantı Oluştur

en: Start Video After
tr: Videoyu belirtilen süreden sonra başlat

en: Start earning
tr: Kazanmaya başlayın

en: Start sharing
tr: Paylaşmaya başlayın

en: Start with free
tr: Ücretsiz paketle başlayın

en: State/Province/Region
tr: Eyalet/İl/Bölge

en: Static page:
tr: Statik sayfa:

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Stats <span>by %s</span>
tr: İstatistik ölçütü: <span>%s</span>

en: Status updated
tr: Durum güncellendi

en: Still having trouble?
tr: Hâlâ sorun yaşıyor musunuz?

en: Street Address
tr: Sokak Adresi

en: Style
tr: Stil

en: Style:
tr: Stil:

en: Styles
tr: Stiller

en: Stylesheet saved.
tr: Stil sayfası kaydedildi.

en: Sub-site override
tr: Alt siteyi geçersiz kılma

en: Subject
tr: Konu

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Beta feedback
tr: Beta geri bildirimi gönder

en: Submitting Comment%s
tr: Yorum Gönderiliyor%s

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Subscribe Button:
tr: Abonelik tuşu:

en: Subscribe Placeholder:
tr: Abonelik Yer Tutucusu:

en: Subscribe to %s
tr: %s için abone ol

en: Subscribe to Blog via Email
tr: Bloga e-posta ile abone ol

en: Subscriber
tr: Abone

en: Subscribers
tr: Aboneler

en: Subscription Form
tr: Abonelik formu

en: Subscription description
tr: Abonelik açıklaması

en: Subscription received!
tr: Abonelik alındı!

en: Subscriptions have been blocked for this email address.
tr: Bu e-posta adresi için abonelikler engellendi.

en: Success Message Text:
tr: Başarı Mesajı Metni:

en: Success text
tr: İşlem başarılı metni

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
tr: Başarılı! Az önce aboneliğinizi onaylamak için bir e-posta gönderildi. Lütfen e-postayı hemen kontrol edin ve aboneliği başlatmak için etkinleştir düğmesine tıklayın.

en: Success! You're on the list.
tr: Başarılı! Listeye girdiniz.

en: Successfully created block %1$s with slug %2$s
tr: %2$s kısaltmasıyla %1$s bloğu başarıyla oluşturuldu

en: Successfully reset %1$s on %2$d sites.
tr: %2$d sitedeki %1$s başarıyla sıfırlandı.

en: Summary
tr: Özet

en: Sunday
tr: Pazar

en: Super Badge
tr: Süper Rozet

en: Super-fast, mobile-ready images served by Jetpack
tr: Jetpack tarafından sunulan süper hızlı, mobil kullanıma hazır görseller

en: Support
tr: Destek

en: Support documentation
tr: Destek belgeleri

en: Support reference
tr: Destek kaynakları

en: Switch
tr: Değiştir

en: Switch Site
tr: Site Değiştir

en: Switch to Classic Editor
tr: Klasik Düzenleyiciye Geç

en: Sync Disabled on %s
tr: %s Adresinde Eşitleme Devre Dışı Bırakıldı

en: Sync Disabled on %s. Use `wp jetpack sync enable` to enable syncing again.
tr: %s Adresinde Eşitleme Devre Dışı Bırakıldı. Eşitlemeyi tekrar etkinleştirmek için "wp jetpack sync enable" komutunu kullanın.

en: Sync Enabled on %s
tr: %s Adresinde Eşitleme Etkinleştirildi

en: Sync Settings:
tr: Eşitleme Ayarları:

en: Sync Status:
tr: Eşitleme Durumu:

en: Sync errored with code: %s
tr: Eşitleme şu kodla hata verdi: %s

en: TEST RESULTS:
tr: TEST SONUÇLARI:

en: Tag Dimensions:
tr: Etiket Boyutları:

en: Tag name
tr: Etiket ismi

en: Tags
tr: Etiketler

en: Take Our Poll
tr: Oylamamıza Katılın

en: Take Our Survey
tr: Anketimize Katılın

en: Take control of the way search engines represent your site. With Jetpack’s SEO tools you can preview how your content will look on popular search engines and change items like your site name and tagline in seconds.
tr: Arama motorlarının sitenizi temsil etme biçimini kontrol altına alın. Jetpack’in SEO araçlarını kullanarak, içeriğinizin popüler arama motorlarında nasıl görüneceğini öğrenmek için önizleme yapabilir, site adınız ve etiket satırınız gibi öğeleri saniyeler içinde değiştirebilirsiniz.

en: Take your site to the next level!
tr: Sitenizi bir üst seviyeye çıkarın!

en: Tall (288 x 490 pixels)
tr: Uzun (288 x 490 piksel)

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Term not found
tr: Koşul bulunamadı

en: Terrain
tr: Bölge

en: Test failed!
tr: Test başarısız oldu!

en: Test names must be unique.
tr: Test adları benzersiz olmalıdır.

en: Test passed!
tr: Test geçildi!

en: Testimonial
tr: Görüş

en: Testimonial Archive Content
tr: Görüş Arşiv İçeriği

en: Testimonial Archive Featured Image
tr: Görüş Arşivi Öne Çıkan Resim

en: Testimonial Archive Title
tr: Görüş Arşiv Başlığı

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
tr: Görüş taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Görüşü önizle</a>

en: Testimonial list navigation
tr: Deneyim listesi dolaşımı

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
tr: Görüşler sayfasında en fazla %1$s görüş gösterilir

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
tr: Görüş yayınlandı. <a href="%s">Görüşü görüntüle</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
tr: Görüş %s öğesinden revizyona geri yüklendi

en: Testimonial saved.
tr: Görüş kaydedildi.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
tr: Görüş için planlanan tarih: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Görüşü önizle</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
tr: Görüş gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Görüşü önizle</a>

en: Testimonial updated.
tr: Görüş güncellendi.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
tr: Görüş güncellendi. <a href="%s">Görüşü görüntüle</a>

en: Testimonials
tr: Görüşler

en: Testimonials list
tr: Deneyimler listesi

en: Testimonials shortcode: [testimonials]
tr: Görüşler kısa kodu: [görüşler]

en: Testing connection for %s
tr: Şunun için bağlantı test ediliyor: %s

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
tr: Sitenizin Jetpack ile uyumluluğu test ediliyor...

en: Tests must be valid PHP callables.
tr: Testler, istenebilir geçerli PHP'ler olmalıdır.

en: Text
tr: Metin

en: Text & Image Links
tr: Yazı ve görsel bağlantıları

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Text Elements
tr: Metin Öğeleri

en: Text Link
tr: Yazı Linki

en: Text List
tr: Metin Listesi

[ctx: Text displayed when there is no information]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Text only
tr: Sadece metin

en: Textarea
tr: Metin alanı

en: Thank you for your submission!
tr: Gönderiminiz için teşekkür ederiz!

en: Thanks for activating Jetpack's brute force attack prevention feature! To start protecting your whole WordPress Multisite Network, please network activate the Jetpack plugin. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite Networks, Jetpack must be network activated in order for the brute force attack prevention feature to work properly.
tr: Jetpack'in deneme yanılma saldırılarını önleme özelliğini etkinleştirdiğiniz için teşekkürler! WordPress Çoklu Site Ağınızın tamamını korumaya başlamak için lütfen Jetpack eklentisini etkinleştirin. WordPress Çoklu Site Ağlarında girişlerin ele alınma biçimi nedeniyle, deneme yanılma saldırılarını önleme özelliğinin düzgün çalışması için Jetpack'in ağda etkinleştirilmesi gerekir.

en: Thanks for subscribing! You&rsquo;ll get an email with a link to confirm your subscription. If you don&rsquo;t get it, please <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">contact us</a>.
tr: Aboneliğiniz için teşekkür ederiz! Aboneliğinizi onaylamak için gerekli bağlantıyı içeren bir e-posta alacaksınız. E-postayı almazsanız lütfen <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">bizimle iletişim kurun</a>.

en: That connection has been removed.
tr: Bu bağlantı kaldırıldı.

en: That post does not have a VideoPress video associated to it.
tr: Bu gönderi ile ilişkilendirilmiş bir VideoPress videosu yok.

en: The %1$s service has shut down. This sharing button is not displayed to your visitors and should be removed.
tr: %1$s hizmeti kapatıldı. Ziyaretçilerinize gösterilmediğinden bu paylaşım düğmesinin kaldırılması gerekiyor.

en: The API key used by the service. Empty if none has been set yet
tr: Hizmet tarafından kullanılan API anahtarı. Herhangi bir ayar yapılmamışsa boştur.

en: The Big Day
tr: Büyük Gün

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
tr: 20 Ağustos 2015 tarihinden beri Blip.tv hizmeti kapalıdır.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
tr: Blog URL'si bileşende uygun şekilde kurulmamış.

en: The Digg API was shut down in 2014.
tr: Digg API'si 2014'te kapatıldı.

en: The Email Subscribe shortcode is now available as a block in the Block editor.
tr: E-posta Aboneliği kısa kodu artık Blok düzenleyicide blok olarak mevcuttur.

en: The Gist ID you provided is not valid. Please try a different one.
tr: Girdiğiniz Gist kimliği geçersiz. Lütfen farklı bir kimlik deneyin.

en: The Google Video embed service is not available anymore, it has been replaced by YouTube.
tr: Google Video ekleme hizmeti artık kullanılamıyor, onun yerine YouTube'u kullanabilirsiniz.

en: The ID of this site does not exist.
tr: Bu sitenin kimliği yok.

en: The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined in wp-config.php or elsewhere.
tr: JETPACK_DEV_DEBUG sabiti wp-config.php dosyasında veya başka bir yerde tanımlı.

en: The Jetpack Backup and Scan status could not be retrieved at this time.
tr: Jetpack Yedekleme ve Tarama durumu şu anda alınamıyor.

en: The Jetpack Backup status could not be retrieved at this time.
tr: Jetpack Yedekleme durumu şu anda alınamıyor.

en: The Jetpack Module is already activated.
tr: Jetpack Modülü zaten etkinleştirilmiş.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
tr: Jetpack Modülü zaten etkin değil.

en: The Jetpack Version is %s
tr: Jetpack Sürümü: %s

en: The Plugin is already active.
tr: Eklenti zaten etkin.

en: The Plugin is already deactivated.
tr: Eklenti zaten etkin değil.

en: The Podcast RSS feed URL.
tr: Podcast RSS akışı URL'si.

en: The Reduce Motion accessibility option is selected, therefore autoplay will be disabled in this browser.
tr: Hareketi Yavaşlat erişilebilirlik seçeneği seçildiğinde otomatik oynatma bu tarayıcıda devre dışı bırakılacaktır.

en: The Swiper library could not be loaded.
tr: Swiper kitaplığı yüklenemedi.

en: The Twitter Timeline widget can't display tweets based on searches or hashtags. To display a simple list of tweets instead, change the Widget ID to a Twitter username. Otherwise, delete this widget.
tr: Twitter Zaman Akışı pencere öğesi aramalar ve hashtag'ler temelinde tweetleri gösteremiyor. Tweetlerin basit bir listesini görüntülemek için Pencere Öğesi Kimliğini bir Twitter kullanıcı adı olarak değişirin. Ya da bu pencere öğesini silin.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
tr: Bu sitenin alan adı sahibinin Twitter kullanıcı adı.

en: The URL of the podcast cover image.
tr: Podcast kapak görselinin URL'si.

en: The URL of the podcast website.
tr: Podcast web sitesinin URL'si.

en: The URL to check for redirects.
tr: Yeniden yönlendirmeleri kontrol etmek için kullanılan URL.

en: The URL used to connect to the Publicize Service
tr: Duyuru Hizmeti'ne bağlanmak için kullanılan URL

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
tr: VideoPress eklentisi VideoPress sunucularıyla iletişim kuramadı. Büyük bir ihtimalle, yanlış yapılandırılmış bir eklenti bu hataya neden oluyor. Lütfen yeniden yükleyin veya yükseltin.

en: The WordAds module is not active
tr: WordAds modülü etkin değil

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
tr: Android için WordPress Uygulaması Büyük Bir Görsel Gelişim Yaşadı

en: The WordPress.com API returned a 404 error.
tr: WordPress.com API’si 404 hatası verdi.

en: The WordPress.com account for the primary connection is %s
tr: Birincil bağlantı için WordPress.com hesabı: %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
tr: WordPress.com blog_id: %d

en: The audio file URL of the episode.
tr: Bölümün ses dosyası URL'si.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
tr: Yetkilendirme işleminin süresi doldu.  Lütfen geri dönüp tekrar deneyin.

en: The best way to set a date. Add a date picker.
tr: Tarih belirlemenin en iyi yolu. Tarih seçici ekleyin.

en: The big day is here.
tr: Büyük gün geldi.

en: The block slug has been added to the %4$s list at %5$s
tr: Blok kısaltması, %5$s üzerinde %4$s öğesine eklendi

en: The card could not be dismissed
tr: Kart kapatılamadı.

en: The cron is not scheduled to run.
tr: Cron çalışmak üzere zamanlanmamış.

en: The cron named `%s` was removed from the schedule.
tr: `%s` adlı cron zamanlamadan kaldırıldı.

en: The cron named `%s` was scheduled.
tr: `%s` adlı cron zamanlandı.

en: The current poster image url is %s
tr: Mevcut poster görseli URL'si: %s

en: The default content width for the %s theme is %d pixel. | The default content width for the %s theme is %d pixels.
tr[0]: %s teması için varsayılan içerik genişliği %d pikseldir.
tr[1]: %s teması için varsayılan içerik genişliği %d pikseldir.

en: The default policy URL only covers cookies set by Jetpack. If you’re running other plugins, custom cookies, or third-party tracking technologies, you should create and link to your own cookie statement.
tr: Varsayılan politika URL'si yalnızca Jetpack tarafından ayarlanan çerezleri kapsar. Diğer eklentileri, özel çerezleri ya da üçüncü taraf izleme teknolojilerini kullanıyorsanız, kendi çerez bildiriminizi oluşturmalı ve buna bağlantı vermelisiniz.

en: The default zoom level cannot be changed when there are two or more markers on the map.
tr: Haritada iki veya daha fazla işaretleyici varken varsayılan yakınlaştırma seviyesi değiştirilemez.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video
    		playback and shares and the player is lightweight and responsive.
tr: Sitenize reklam ve marka içermeyen videolar yüklemenin en kolay yolu. Video oynatım ve paylaşımlarıyla
    		ilgili istatistikler alırsınız. Ayrıca oynatıcı hafif ve hızlıdır.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video playback and shares and the player is lightweight and responsive.
tr: Sitenize reklam ve marka içermeyen videolar yüklemenin en kolay yolu. Video oynatma ve video paylaşımları ile ilgili istatistikler alırsınız. Ayrıca oynatıcı hafif ve hızlıdır.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
tr: E-posta adresi bildirim e-postalarını almamak üzere ayarlanmış. <br /> Tercihlerinizi <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a> adresinden yönetebilirsiniz.

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
tr: Girdiğiniz e-posta geçersiz. Lütfen kontrol edip tekrar deneyin.

en: The embed_url parameter must be a valid URL.
tr: embed_url parametresi geçerli bir URL olmalıdır.

en: The episode description, in plaintext.
tr: Düz metin olarak bölüm açıklaması.

en: The episode id. Generated per request, not globally unique.
tr: Bölüm kimliği. Küresel olarak benzersiz değildir, talep başına oluşturulur.

en: The episode title.
tr: Bölüm başlığı.

en: The external link for the episode.
tr: Bölümün harici bağlantısı.

en: The feature helps visitors find more of your content by displaying related posts at the bottom of each post.
tr: Bu özellik her yazının altında alakalı yazılar göstererek ziyaretçilerin size ait daha fazla içerik bulmalarına yardımcı olur.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
tr: Bu sunucudaki dosya izinleri dosyaların düzenlenmesini engelliyor.

en: The files were created at %3$s
tr: Dosyalar şurada oluşturuldu: %3$s

en: The final destination of the URL being checked for redirects.
tr: Yeniden yönlendirmeler için kontrol edilen URL’nin son hedefi.

en: The following messages will give you preview of what will happen when you run this command.
tr: Aşağıdaki mesajlar, bu komutu çalıştırdığınızda ne olacağına dair bir önizleme sunar.

en: The following settings will impact all related posts on your site, except for those you created via the block editor:
tr: Aşağıdaki ayarlar, blok düzenleyici ile oluşturduklarınız dışında sitenizde yer alan tüm ilgili gönderileri etkiler:

[ctx: The home page of a website.]
en: Home Page
tr: Ana Sayfa

en: The image helps collect stats, but should work when hidden.
tr: Görsel, istatistiklerin toplanmasına yardımcı olur ama gizlenmiş olsa bile çalışması gerekir.

en: The information synced by Jetpack ensures that Jetpack Search, Related Posts and other features are aligned with your site’s current content.
tr: Jetpack tarafından eşitlenen bilgiler; Jetpack Araması, Benzer Gönderiler ve diğer özelliklerin sitenizin güncel içeriğiyle uyumlu olmasını sağlar.

en: The jetpack_development_mode filter is set to true.
tr: jetpack_development_mode filtresi doğru olarak ayarlanmış.

en: The message to use instead of the title when sharing to Publicize Services
tr: Duyuru Hizmetleri'nde paylaşım yaparken başlık yerine kullanılacak mesaj

en: The mime type of the episode.
tr: Bölümün mime türü.

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
tr[0]: %s modülü etkinleştirilemedi.
tr[1]: %s modülleri etkinleştirilemedi.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
tr[0]: %s modülü etkinleştirildi.
tr[1]: %s modülleri etkinleştirildi.

en: The name of the service in question
tr: Söz konusu hizmetin adı

en: The number of malicious login attempts blocked by Jetpack
tr: Jetpack tarafından engellenen kötü amaçlı oturum açma denemesi sayısı

en: The number of times Jetpack has backed up your site and kept it safe
tr: Jetpack’in sitenizi yedekleme ve güvende tutma sayısı

en: The number of times visitors have shared your posts with the world using Jetpack
tr: Ziyaretçilerin gönderilerinizi Jetpack kullanan dünyayla paylaşma sayısı

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
tr[0]: Eski sürüm devre dışı bırakıldı ve sitenizden kaldırılabilir.
tr[1]: Eski sürümler devre dışı bırakıldı ve sitenizden kaldırılabilir.

en: The onboarding token couldn't be deleted.
tr: Ekleme belirteci silinemedi.

en: The plugin is already installed
tr: Eklenti zaten yüklenmiş

en: The podcast player cannot be displayed as your browser settings do not allow for sounds to be played in webpages. This can be changed in your browser’s "Internet options" settings. In the "Advanced" tab you will have to check the box next to "Play sounds in webpages" in the "Multimedia" section. Once you have confirmed that the box is checked, please press "Apply" and then reload this page.
tr: Tarayıcı ayarlarınız, web sayfalarında ses çalınmasına izin vermediği için Podcast oynatıcı görüntülenemiyor. Bunu tarayıcınızın "İnternet seçenekleri" ayarlarından değiştirebilirsiniz. "Gelişmiş" sekmesindeki "Multimedya" bölümünde "Web sayfalarında sesleri çal" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir. Kutunun işaretlendiğini doğruladıktan sonra lütfen "Uygula" seçeneğine basın ve ardından bu sayfayı yeniden yükleyin.

en: The price cannot have more than %d decimal place. | The price cannot have more than %d decimal places.
tr[0]: Fiyat en fazla %d haneli olabilir.
tr[1]: Fiyat en fazla %d haneli olabilir.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
tr: Birincil bağlantı <strong>%s</strong> 'ın WordPress.com hesabına aittir.

en: The publicize module is not active.
tr: Duyuru modülü etkin değil.

en: The publicize module is not loaded.
tr: Duyuru modülü yüklenmedi.

en: The recovery token is not valid for this user.
tr: Kurtarma belirteci bu kullanıcı için geçerli değil.

en: The request is not signed correctly.
tr: Talep doğru şekilde imzalanmadı.

en: The requested Jetpack data updates were successful.
tr: İstenen Jetpack veri güncellemeleri başarılı oldu.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
tr: İstenen Jetpack modülü etkinleştirilemedi.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
tr: İstenen Jetpack modülü devre dışı bırakılamadı.

en: The requested Jetpack module is inactive.
tr: İstenen Jetpack modülü devre dışı.

en: The requested Jetpack module is not active.
tr: İstenen Jetpack modülü etkin değil.

en: The requested Jetpack module is not supported by your plan.
tr: Paketiniz, istenen Jetpack modülünü desteklemiyor.

en: The requested Jetpack module was activated.
tr: İstenen Jetpack modülü etkinleştirildi.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
tr: İstenen Jetpack modülü zaten devre dışı.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
tr: İstenen Jetpack modülü devre dışı bırakıldı.

en: The requested Jetpack module was not found.
tr: İstenen Jetpack modülü bulunamadı.

en: The requested URL is not an embed.
tr: İstenen URL ek değil.

en: The requested widget was not found.
tr: İstenen bileşen bulunamadı.

en: The response parameter is invalid or malformed
tr: Yanıt parametresi geçersiz veya hatalı

en: The response parameter is missing
tr: Yanıt parametresi yok

en: The roles property must be a string or an array.
tr: Roller özelliği bir dize veya dizi olmalı.

en: The secret parameter is invalid or malformed
tr: Gizli parametre geçersiz veya hatalı

en: The secret parameter is missing
tr: Gizli parametre yok

en: The server port value is unexpected.
    						Try adding the following to your wp-config.php file: %1$s
tr: Beklenmedik sunucu bağlantı noktası değeri.
    						wp-config.php dosyanıza şunu eklemeyi deneyin: %1$s

en: The server port values are not defined. This is most common when running PHP via a CLI.
tr: Sunucu bağlantı noktası değerleri tanımlı değil. Bu, özellikle bir CLI üzerinden PHP çalıştırırken görülür.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
tr: Öne Çıkan İçerik ayarları <a href="%s">şuraya taşındı: Görünüm → Özelleştir</a>.

en: The site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
tr: Site URL’sinde bir nokta eksik (ör. http://localhost).

en: The site is in Development Mode, so you can not connect to WordPress.com.
tr: Site, Geliştirme Modu’nda, bu nedenle WordPress.com’a bağlanamazsınız.

en: The site is not currently connected, so nothing to do!
tr: Site şu anda bağlı değil, bu yüzden yapacak bir şey yok!

en: The site is not the main network site
tr: Site, ana ağ sitesi değil

en: The source of the API key. Defaults to "site"
tr: API anahtarının kaynağı. Varsayılan olarak "site" şeklinde ayarlanır

en: The specified theme was not found.
tr: Belirtilen tema bulunamadı.

en: The status code of the URL's response.
tr: URL'nin yanıtının durum kodu.

en: The test timed out which may sometimes indicate a failure or may be a false failure.
tr: Test zaman aşımına uğradı; bu bazen testin başarısız olmasına işaret edebileceği gibi, yanlış bir başarısızlık durumu da olabilir.

en: The theme is already installed
tr: Tema zaten yüklenmiş

en: The title of the podcast.
tr: Podcast'in başlığı.

en: The title parameter is required.
tr: Başlık parametresi gereklidir.

en: The user (%s) who setup the Jetpack connection is not an administrator.
tr: Jetpack bağlantısını kuran kullanıcı (%s) bir yönetici değil.

en: The user is already connected
tr: Kullanıcı zaten bağlı

en: The user who setup the Jetpack connection no longer exists on this site.
tr: Jetpack bağlantısını kuran kullanıcı artık bu sitede değil.

en: The video has been imported as Attachment ID %d
tr: Video, Ek No %d olarak içe aktarıldı

en: The widget only works with Facebook Pages.
tr: Pencere öğesi yalnızca Facebook Sayfaları ile çalışır.

en: Theme
tr: Tema

en: Theme enhancements
tr: Tema güçlendirmeleri

en: Theme is empty.
tr: Tema boş.

en: Theme support required.
tr: Tema desteği gereklidir.

en: Theme: %1$s.
tr: Tema: %1$s.

en: Themes
tr: Temalar

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
tr: Görüntülenecek fotoğraf bulunamadı. Flickr akış URL’nizin doğru olduğundan ve resimlerinize herkes tarafından erişilebildiğinden emin olun.

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
tr: Görüntülenecek yazı bulunamadı. <a href="%s" target="_blank">Daha fazla ziyaretçi mi istiyorsunuz?</a>

en: There are no users to display in this <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Want more traffic?</a>
tr: <a href="%1$s">Topluluğum pencere öğesi</a> içinde görüntülenecek kullanıcı yok. <a href="%2$s">Daha fazla trafik ister misiniz?</a>

en: There are unsaved settings in this tab that will be lost if you leave it. Proceed?
tr: Bu sekmede kaydedilmemiş ayarlar var ve ayrılmanız durumunda bu ayarlar kaybolacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: There is currently only %s post in your Instagram account | There are currently only %s posts in your Instagram account
tr[0]: Şu anda Instagram hesabınızda yalnızca %s gönderi var
tr[1]: Şu anda Instagram hesabınızda yalnızca %s gönderi var

en: There is no cron named %s.
tr: %s adında bir cron yok.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
tr: Burada alıntı yok çünkü bu yazı korumalı.

en: There is no poster image currently selected
tr: Şu anda seçili bir poster görseli yok

en: There is no test by that name:
tr: Bu ada sahip bir test yok:

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
tr: Yetkilendirilmiş bir bağlantı oluşturmak için %s ile bağlantı kurulurken sorun yaşandı. Lütfen birazdan tekrar deneyin.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
tr: Duyuru ile bağlantı kurulurken sorun yaşandı. Lütfen birazdan tekrar deneyin.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
tr: Jetpack sunucularına bağlanılırken bir hata oluştu.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
tr: Sizin için kullanıcı oluşturulurken hata oluştu Lütfen sitenizin yöneticisi ile iletişime geçin.

en: There was an error deactivating your plugin
tr: Eklentinizi devre dışı bırakırken bir hata oluştu.

en: There was an error disconnecting Jetpack. Error: %(error)s
tr: Jetpack bağlantısı kesilirken bir hata oluştu. Hata: %(error)s

en: There was an error installing WooCommerce Services.
tr: WooCommerce Hizmetleri kurulurken bir hata oluştu.

en: There was an error installing your plugin
tr: Eklentiniz yüklenirken bir hata oluştu

en: There was an error installing your theme
tr: Temanız yüklenirken bir hata oluştu

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
tr: WordPress.com aracılığıyla oturumunuz açılırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin ya da kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanarak oturum açmaya çalışın.

en: There was an error testing Jetpack. Error: %(error)s
tr: Jetpack test edilirken hata oluştu. Hata: %(error)s

en: There was an error updating your plugin
tr: Eklentinizi güncellerken bir hata oluştu.

en: There was an error updating your theme
tr: Temanızı güncellerken bir hata oluştu.

en: There was an error when subscribing. Please try again.
tr: Abone olurken bir hata oluştu. Lütfen yeniden deneyin.

en: There was an error while activating the module.
tr: Modül etkinleştirilirken bir hata oluştu.

en: There was an error while deactivating the module.
tr: Modül devre dışı bırakılırken bir hata oluştu.

en: There was an error while getting the update data for this site.
tr: Bu site için güncelleme bilgisini alırken bir hata oluştu.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click "Connect to WordPress.com" again.
tr: Jetpack'inize bağlanırken bir sorun oluştu. Lütfen "WordPress.com'a bağlan" seçeneğine yeniden tıklayın.

en: There was an issue retrieving stats. Please try again later.
tr: İstatistikler alınırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was an issue saving your updates to the VideoPress service. Please try again later.
tr: Güncellemeleriniz VideoPress hizmetine kaydedilirken bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was an unspecified error registering the site
tr: Siteye kaydolunurken belirsiz bir hata oluştu

en: There was another problem:
tr: Başka bir hata oluştu:

en: There's a problem with your Antispam API key. {{a}}Learn more{{/a}}.
tr: Antispam API anahtarınızla ilgili bir sorun var. {{a}}Daha fazla bilgi edinin{{/a}}.

en: These are the latest posts in %s.
tr: %s sitesindeki son gönderileri görüyorsunuz.

en: These settings affect all sites on the network.
tr: Bu ayarlar ağdaki sitelerin tümünü etkiler.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
tr: Bu ayarlar blogunuzdan takipçilerinize giden e-postaları düzenler.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
tr: (gerekli)

en: This block will be hidden from your visitors until you connect to Stripe.
tr: Siz Stripe’e bağlanana kadar ziyaretçileriniz bu bloğu görmez.

en: This block will only appear to a visitor who visited the page three or more times.
tr: Bu bloğu yalnızca sayfayı üç veya daha fazla kez ziyaret eden ziyaretçiler görecektir.

en: This block will only appear to people who are visiting this page for the first time. | This block will only appear to people who have visited this page at most %d times.
tr[0]: Bu blok yalnızca bu sayfayı ilk kez ziyaret eden kişilere görünür.
tr[1]: Bu blok yalnızca bu sayfayı en fazla %d kez ziyaret eden kişilere görünür.

en: This block will only appear to people who have visited this page more than once. | This block will only appear to people who have visited this page more than %d times.
tr[0]: Bu blok yalnızca bu sayfayı bir defadan daha fazla ziyaret eden kişilere görünür.
tr[1]: Bu blok yalnızca bu sayfayı %d defadan daha fazla ziyaret eden kişilere görünür.

en: This connection is working correctly.
tr: Bu bağlantı doğru şekilde çalışıyor.

en: This feature has been disabled by a site administrator.
tr: Bu özellik bir site yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldı.

en: This feature has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
tr: Bu özellik bir site yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldı. {{link}}Daha fazla bilgi edinin{{/link}}.

en: This feature has been enabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
tr: Bu özellik bir site yöneticisi tarafından etkinleştirildi. {{link}}Daha fazla bilgi edinin{{/link}}.

en: This feature is being managed by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
tr: Bu özellik bir site yöneticisi tarafından yönetiliyor. {{link}}Daha fazla bilgi edinin{{/link}}.

en: This field is for validation and should not be changed
tr: Bu alan doğrulama içindir ve değiştirilmemelidir

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
tr: Bu işlem ilgili gönderilerin gönderi içeriğinden ayrılmasını kolaylaştırır.

en: This information helps us improve our products, make marketing to you more relevant, personalize your WordPress.com experience, and more as detailed in our {{pp}}privacy policy{{/pp}}.
tr: Bu bilgiler, ürünlerimizi geliştirmemize, pazarlamayı sizin için daha alakalı hale getirmemize, WordPress.com deneyiminizi kişiselleştirmemize ve ayrıntılı olarak {{pp}}gizlilik politikamızda{{/pp}} belirttiğimiz şekilde daha fazlasına yardımcı olur.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
tr: Bu çok sık kullanılan bir parola. Başkaları tarafından tahmin edilmesi daha zor olacak bir parola seçin.

en: This is an XML Image Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
tr: Bu, <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a> tarafından <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> veya <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a> gibi arama motorlarının kullanımı için oluşturulmuş bir XML Görüntü Site Haritasıdır.

en: This is an XML News Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
tr: Bu, <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a> tarafından <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> veya <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a> gibi arama motorlarının kullanımı için oluşturulmuş bir XML Haber Sitesi Haritasıdır.

en: This is an XML Sitemap Index generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
tr: Bu, <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a> tarafından <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> veya <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a> gibi arama motorlarının kullanımı için oluşturulmuş bir XML Site Haritası Dizinidir.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
tr: Bu, <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a> tarafından <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> veya <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a> gibi arama motorlarının kullanımı için oluşturulmuş bir XML Site Haritasıdır.

en: This is an XML Video Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
tr: Bu, <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a> tarafından <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> veya <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a> gibi arama motorlarının kullanımı için oluşturulmuş bir XML Video Site Haritasıdır.

en: This is where PayPal will send your money. To claim a payment, you'll need a <a href="%1$s" %2$s>PayPal account</a> connected to a bank account.
tr: PayPal’ın paranızı göndereceği yer burasıdır. Ödeme talep etmek için banka hesabına bağlı bir <a href="%1$s" %2$s>PayPal hesabına</a> sahip olmanız gerekir.

en: This option has moved. You can now manage it %1$shere%2$s.
tr: Bu seçenek taşındı. Bunu artık %1$sburadan%2$s yönetebilirsiniz.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
tr: Bu parola kolayca tahmin edilebilir: Büyük veya küçük harfler ya da rakamlar ekleyerek onu geliştirebilirsiniz.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
tr: Bu parola kolayca tahmin edilebilir: !#=?*& gibi özel karakterler ekleyerek onu geliştirebilirsiniz.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
tr: Bu parola kolayca tahmin edilebilir: harf ve rakamları karıştırarak onu geliştirebilirsiniz.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of PHP.
tr: Bu eklenti, PHP sürümünüzle çalışmaz.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of WordPress.
tr: Bu eklenti, WordPress sürümünüzle çalışmaz.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your versions of WordPress and PHP.
tr: Bu eklenti, WordPress ve PHP sürümlerinizle çalışmaz.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
tr: Bu eklenti o olmadan çalışır; ancak, <a href="%s" rel="noopener noreferrer"  target="_blank">varsa</a>, çok baytlı desteği kullanılır. Tweet'ler ve diğer paylaşım hizmetleriyle ilgili küçük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

en: This post has been shared!
tr: Bu yazı paylaşıldı!

en: This post is password protected.
tr: Yazı parola korumalı.

en: This request method does not support body parameters.
tr: Bu talep yöntemi, gövde parametrelerini desteklemiyor.

en: This request method is not supported.
tr: Bu talep yöntemi desteklenmiyor.

en: This site can't be connected to WordPress.com because it violates our {{a}}Terms of Service{{/a}}.
tr: Bu site, {{a}}Hizmet Koşullarımızı{{/a}} ihlal ettiğinden WordPress.com’a bağlanamıyor.

en: This site has no plugins.
tr: Bu sitede eklenti yok.

en: This site is not connected to WordPress.com. Please ask the site administrator to connect.
tr: Bu site WordPress.com'a bağlı değil. Lütfen bağlaması için site yöneticisine bildirin.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
tr: Bu slayt gösterisi başlatılamadı. Sayfayı yenilemeyi veya başka bir tarayıcıda görüntülemeyi deneyin.

en: This slideshow requires JavaScript.
tr: Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

en: This suggestion was made by Jetpack, the security and performance plugin already installed on your site.
tr: Bu öneri, sitenizde yüklü olan Jetpack, güvenlik ve performans eklentisi tarafından iletilmiştir.

en: This test successfully passed!
tr: Bu testten başarıyla geçildi!

en: This theme does not exist
tr: Bu tema mevcut değil

en: This user is linked and ready to fly with Jetpack.
tr: Bu kullanıcı bağlı ve Jetpack kullanmaya hazır.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
tr: Bu kullanıcı, bu blog üzerinde %s işlemini yapmaya yetkili değildir.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
tr: Bu kullanıcı ağ genelindeki eklentileri yönetmeye yetkili değil.

en: This video is intended for mature audiences.
tr: Bu video yetişkinlere yöneliktir.

en: This video requires <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
tr: Bu videonun oynatılabilmesi için <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> gerekir.

en: This widget adds a payment button of your choice to your sidebar. To create or edit the payment buttons themselves, <a href="%s">use the Customizer</a>.
tr: Bu bileşen, seçtiğiniz bir ödeme düğmesini kenar çubuğunuza ekler. Ödeme düğmelerinizi oluşturmak veya düzenlemek için <a href="%s">Özelleştirici’yi kullanın</a>.

en: This will reset all Jetpack options, are you sure?
tr: Bunu yaptığınızda tüm Jetpack seçenekleri sıfırlanacak; emin misiniz?

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Thumbnail Grid
tr: Küçük resim Izgarası

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Tiled Columns
tr: Döşeli Sütunlar

en: Tiled Galleries
tr: Mozaik Galeriler

en: Tiled Gallery
tr: Mozaik Galeri

en: Tiled Gallery settings
tr: Mozaik Galeri ayarları

en: Tiled Mosaic
tr: Mozaik Döşeme

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Circles
tr: Daireler

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Square tiles
tr: Kare mozaikler

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Tiled columns
tr: Döşeli sütunlar

[ctx: Tiled gallery layout]
en: Tiled mosaic
tr: Mozaik döşeme

en: Tiles
tr: Mozaikler

en: Time
tr: Zaman

en: Time Unit
tr: Zaman Birimi

en: Time:
tr: Zaman:

en: Timeline Theme:
tr: Zaman tüneli Teması:

en: Title
tr: Başlık

en: Title (optional):
tr: Başlık (isteğe bağlı):

[ctx: Title for Me sub-menu that contains Get Apps, Next Steps, and Help options]
en: Special
tr: Özel

[ctx: Title for Reader sub-menu that contains followed sites, likes, and recommendations]
en: Streams
tr: Akışlar

en: Title will appear on the first frame of your video
tr: Başlık, videonuzun ilk karesinde görünür

en: Title:
tr: Başlık:

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
tr: Tüm sitenizi otomatik olarak yedeklemek için lütfen VaultPress’i {{a}}yükleyip etkinleştirin{{/a}}.

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
tr: Flickr RSS URL’nizi bulmak için fotoğraf yayınınıza gidin ve “Daha Fazla” menüsünü açarak “Düzenle” bölümüne tıklayın. RSS simgesini veya “En Yeni” bağlantısını görene kadar aşağı kaydırın. İkisinden birine sağ tıklayın ve URL’yi kopyalayın. Yukarıdaki kutuya yapıştırın.

en: To get started, click on Add Media in your post editor and upload a video; we’ll take care of the rest!
tr: Başlamak için gönderi düzenleyicinizde Medya Ekle’ye tıklayıp karşıya bir video yükleyin; gerisini biz hallederiz!

en: To infinity and beyond
tr: Sonsuzluk ve ötesine

en: To load the block, add the constant %1$s as true to your wp-config.php file
tr: Bloğu yüklemek için, wp-config.php dosyanızla uyumlu sabit %1$s ekleyin

en: To start using the block, build the blocks with yarn run build-extensions
tr: Bloğu kullanmaya başlamak için yarn ile çalışan derleme uzantılarına sahip bloklar derleyin

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
tr: E-posta ile Gönderi'yi kullanmak için, %s hesabınızı WordPress.com hesabınıza bağlamanız gerekir.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
tr: Duyuru'yu kullanmak için, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak %s hesabınızı WordPress.com hesabınıza bağlamanız gerekir.

en: To use the map block, you need an Access Token.
tr: Harita blokunu kullanmak için bir Erişim Belirtecine ihtiyacınız vardır.

en: To use this block, first add at least one payment plan.
tr: Bu bloğu kullanmak için önce en az bir ödeme planı ekleyin.

en: To use this block, select a previously created payment plan.
tr: Bu bloğu kullanmak için önceden oluşturulmuş bir ödeme planı seçin.

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
tr: Tüm geçmişi görün

en: Top
tr: Üst

en: Top Posts
tr: En Çok Okunan Yazılar

en: Top Posts &amp; Pages
tr: Popüler Yazılar &amp; Sayfalar

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
tr: Son 24-48 içinde görüntüleme istatistiklerine göre hesaplanan En iyi Yazılar &amp; Sayfalar. Değişmeleri biraz zaman alabilir.

en: Top Searches
tr: En Çok Yapılan Aramalar

en: Top of each page
tr: Her sayfanın başı

en: Total malicious attacks blocked on your site.
tr: Kötü amaçlı saldırı sitenizde engellendi.

en: Track each scroll load (7 posts by default) as a page view in Google Analytics
tr: Kaydırarak yükleme kapsamında(varsayılan olarak 7 gönderi) yapılan her yüklemeyi Google Analytics'de bir sayfa görüntüleme olarak kaydet

en: Track website statistics with Google Analytics for a deeper understanding of your website visitors and customers.
tr: Web sitenizin ziyaretçileri ve müşterileri hakkında daha derin bir anlayış için Google Analytics ile web sitesi istatistiklerini izleyin.

en: Trackback excerpt:
tr: Özet geri izleme:

en: Traffic
tr: Trafik

en: Transition effect
tr: Geçiş efekti

en: Translate
tr: Çevir

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Transparent Background
tr: Saydam Arkaplan

en: Trash
tr: Çöp

en: Trash it: %s
tr: Çöpe at: %s

en: Trigger an auto config of instant search
tr: Anında arama için otomatik yapılandırma tetikleyin

en: Trouble with Jetpack?
tr: Jetpack ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?

en: Troubleshooting - I'll be reconnecting afterwards.
tr: Sorun Giderme - Daha sonra bağlanacağım.

en: Try Again
tr: Tekrar deneyin

en: Try Markdown
tr: Markdown'ı deneyin

en: Try a premium theme
tr: Premium tema deneyin

en: Try again
tr: Tekrar deneyin

en: Tuesday
tr: Salı

en: Turn on JavaScript to unlock Jetpack's full potential!
tr: Jetpack'in tam potansiyelinden yararlanmak için JavaScript’i açın!

en: Turned on per post
tr: Her bir gönderi için ayrı ayrı açılır

en: Tweets by @%s
tr: @%s tweetleri

en: Twitter Site Tag
tr: Twitter Site Etiketi

en: Twitter Timeline
tr: Twitter Zaman Akışı

en: Twitter Username:
tr: Twitter Kullanıcı Adı:

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
tr: Bu siteye erişebilmek için İki Adımlı Kimlik Doğrulama gereklidir. Hesabınız için <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">İki Adımlı Kimlik Doğrulamayı</a> yapılandırmak üzere lütfen <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Güvenlik Ayarlarınızı</a> ziyaret edin.

en: Type
tr: Tür

en: Type of gallery.
tr: Galeri türü.

en: Types
tr: Tipler

en: Types of pages to display:
tr: Görüntülenecek sayfa türleri:

en: UP
tr: YUKARI

en: URL for refreshing the Connection to the Publicize Service
tr: Duyuru Hizmeti Bağlantısı'nı yenileme URL'si

en: Uh oh, %(number)s threat found. | Uh oh, %(number)s threats found.
tr[0]: Eyvah, %(number)s tehdit bulundu.
tr[1]: Eyvah, %(number)s tehdit bulundu.

en: Unable to activate Akismet
tr: Akismet etkinleştirilemiyor

en: Unable to build the connect URL.  Please reload the page and try again.
tr: Bağlantı URL’si oluşturulamıyor. Lütfen sayfayı yeniden yükleyip tekrar deneyin.

en: Unable to create the Post by Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresi oluşturulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresiniz oluşturulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to delete the Post by Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresi silinemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresiniz devre dışı bırakılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to fetch the requested data.
tr: İstenen veriler alınamıyor.

en: Unable to list plugins.
tr: Eklentiler listelenemiyor.

en: Unable to regenerate the Post by Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresi yeniden oluşturulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
tr: E-posta ile Gönderi adresiniz yeniden oluşturulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to verify your request.
tr: İsteğiniz doğrulanamıyor.

en: Unavailable in Dev Mode
tr: Geliştirme Modu’nda kullanılamaz

en: Unavailable in Dev Mode.
tr: Geliştirme Modu’nda kullanılamaz.

en: Uncategorized
tr: Genel

en: Underline
tr: Altı çizgili

en: Unexpected hostname
tr: Beklenmedik sunucu adı

en: Unexpected response
tr: Beklenmeyen yanıt

en: Unique VideoPress ID
tr: Benzersiz VideoPress Kimliği

en: Unique identifier for the Publicize Connection
tr: Duyuru Bağlantısı için benzersiz tanımlayıcı

en: Unknown post type requested.
tr: Bilinmeyen bir yazı tipi talep edildi.

en: Unknown security token.
tr: Bilinmeyen güvenlik belirteci.

en: Unlink me from WordPress.com
tr: WordPress.com bağlantımı kaldır

en: Unlinked from WordPress.com.
tr: WordPress.com bağlantısı kaldırıldı.

en: Unlinking from WordPress.com
tr: WordPress.com bağlantısı kaldırılıyor

en: Unsure what to do? <a href="%1$s">Read more about Jetpack Safe Mode</a>
tr: Ne yapmanız gerektiğinden emin değil misiniz? <a href="%1$s">Jetpack Güvenli Mod hakkında daha fazla bilgi edinin</a>

en: Until your milestone
tr: Dönüm noktanızdan önce

en: Untitled Post
tr: Başlıksız Yazı

en: Up to %(percent)d%% off!
tr: %(percent)d%% kadar indirim!

en: Up to %(tierMaximumRecords)s records
tr: En fazla %(tierMaximumRecords)s kayıt

en: Up to 1,000 records
tr: En fazla 1.000 kayıt

en: Up to 1,000,000 records
tr: En fazla 1.000.000 kayıt

en: Up to 10,000 records
tr: En fazla 10.000 kayıt

en: Up to 100 records
tr: En fazla 100 kayıt

en: Up to 100,000 records
tr: En fazla 100.000 kayıt

en: Upcoming Events
tr: Gelecek etkinlikler

en: Update %s now
tr: %s eklentisini şimdi güncelle

en: Update Form
tr: Formu Güncelle

en: Update Menu Item Label
tr: Menü Öğesi Etiketini Güncelle

en: Update Menu Section
tr: Menü Bölümünü Güncelle

en: Update Now
tr: Şimdi güncelle

en: Update Project Tag
tr: Proje Etiketini Güncelle

en: Update Project Type
tr: Proje Tipini Güncelle

en: Update Token
tr: Belirteci Güncelle

en: Update Your Sharing Settings
tr: Paylaşım Ayarlarınızı Güncelleyin

en: Updated %(slug)s settings.
tr: %(slug)s ayarları güncellendi.

en: Updated privacy settings.
tr: Gizlilik ayarları güncellendi.

en: Updated settings.
tr: Ayarlar güncellendi.

en: Updated settings. Refreshing page…
tr: Ayarlar güncellendi. Sayfa yenileniyor…

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Updating %(slug)s address…
tr: %(slug)s adresi güncelleniyor…

en: Updating %(slug)s settings…
tr: %(slug)s ayarları güncelleniyor…

en: Updating Post by Email address…
tr: Gönderi E-posta adresi ile güncelleniyor...

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %1$s to "%2$s"
tr: Seçenek güncellendi: %1$s şuna: "%2$s"

en: Updating privacy settings…
tr: Gizlilik ayarları güncelleniyor…

en: Updating settings…
tr: Ayarlar güncelleniyor…

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Upgrade Focus, VideoPress for weddings
tr: Yükseltme Odağı: Düğünler için VideoPress

en: Upgrade Focus: VideoPress For Weddings
tr: Yükseltme Odağı: Düğünler İçin VideoPress

en: Upgrade Jetpack now
tr: Jetpack'i şimdi yükselt

en: Upgrade Your Plan
tr: Paketinizi Yükseltin

en: Upgrade to %(name)s
tr: %(name)s paketine yükselt

en: Upgrade to %(planName)s to upload videos.
tr: Video yüklemek için %(planName)s paketine yükseltin.

en: Upgrade to %(planName)s to use this block on your site.
tr: Bu bloku sitenizde kullanmak için %(planName)s paketine yükseltin.

en: Upgrade to Jetpack Search
tr: Jetpack Araması'na yükseltin

en: Upgrade to a paid plan to upload videos.
tr: Video yüklemek için ücretli bir pakete yükseltin.

en: Upgrade to a paid plan to use this block on your site.
tr: Bu bloğu sitenizde kullanmak için ücretli bir pakete yükseltin.

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload unlimited videos to your website and 						display them using a fast, unbranded, 						customizable player.
tr: Web sitenize sınırsız video yükleyin ve 						bunları hızlı, markasız, 						özelleştirilebilir bir oynatıcı kullanarak görüntüleyin.

en: Upload videos
tr: Video yükle

en: Uploaded by %s
tr: %s tarafından yüklenen

en: Uploading...
tr: Yükleniyor...

en: Uploading…
tr: Karşıya yükleniyor…

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
tr: Google Analytics'i Sınırsız Kaydırmayla Kullanın

en: Use Markdown for comments.
tr: Yorumlar için Markdown kullanın.

en: Use Markdown for posts and pages.
tr: Gönderiler ve sayfalar için Markdown kullanın.

en: Use Markdown for posts.
tr: Gönderiler için Markdown kullanın.

en: Use Markdown syntax to compose content with links, lists, and other styles. This setting enables Markdown in the Classic Editor as well as within a Classic Editor block.
tr: Bağlantılar, listeler ve diğer stillerle içerik derlemek için Markdown söz dizimini kullanın. Bu ayar Klasik Düzenleyici’nin yanı sıra bir Klasik Düzenleyici blokunda Markdown’ı etkinleştirir.

en: Use REST API endpoint '/wp-json/jetpack/v4/settings' instead.
tr: Bunun yerine "/wp-json/jetpack/v4/settings" REST API uç noktasını kullanın.

en: Use Small Header
tr: Küçük Üst Bilgi Kullan

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
tr: Eski Flash Player'ı kullan (önerilmez)

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
tr: Yalnızca Açık Kaynaklı codec'leri kullan (performansı düşürebilir)

en: Use regular characters and punctuation to style text, links, and lists.
tr: Metinleri, bağlantıları ve listeleri biçimlendirmek için standart karakterleri ve noktalama işaretlerini kullanın.

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
tr: Sütunlar arasında hareket etmek için klavyenizdeki <kbd>TAB</kbd> tuşunu ve her satırı kaydederek bir sonrakine geçmek için <kbd>ENTER</kbd> veya <kbd>RETURN</kbd> kullanın.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
tr: Ziyaretçileri Facebook Sayfanıza bağlamak için Facebook Sayfası Eklentisini kullanın

en: Use these settings to customize the search overlay.
tr: Arama katmanınızı özelleştirmek için bu ayarları kullanın.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
tr: Bu ayarları kullanarak sitenizde farklı içerik türlerini görüntüleyebilirsiniz.

en: Use {{portfolioLink}}portfolios{{/portfolioLink}} on your site to showcase your best work. If your theme doesn’t support Jetpack Portfolios, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
tr: En iyi işlerinizi sitenizde sergilemek için {{portfolioLink}}portföyleri{{/portfolioLink}} kullanın. Temanız Jetpack Portföyleri’ni desteklemiyorsa, sitenizde görüntülemek için basit bir kısa kod kullanabilirsiniz.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
tr: --Seçiniz--

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
tr: Gizle

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
tr: Göster

en: User %s could not be disconnected. Are you sure they're connected currently?
tr: %s kullanıcısının bağlantısı kesilemedi.  Bunların şu anda bağlı olduğundan emin misiniz?

en: User friendly message
tr: Kullanıcı dostu mesaj

en: User has been successfully disconnected.
tr: Kullanıcı bağlantısı başarıyla kesildi.

en: User not found
tr: Kullanıcı bulunamadı

en: Username of the connected account
tr: Bağlı hesabın kullanıcı adı

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
tr: Her bir modülün yanında bulunan onay kutularını kullanarak, birden fazla modülü seçebilir ve listenin üzerindeki Toplu İşlemler menüsündeki eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
tr: Sağ taraftaki araçları kullanarak, istediğiniz modülleri arayabilir, modül kategorisine göre filtreleme yapabilir, etkin olan modülleri listeleyebilir ya da sıralamalarını değiştirebilirsiniz.

en: Value
tr: Değer

en: VaultPress is active and will back up your site soon.
tr: VaultPress etkin ve sitenizi yakında yedekleyecek.

en: VaultPress is no longer needed and has been deactivated.
tr: VaultPress artık gerekli değil ve devre dışı bırakıldı.

en: Verified Services
tr: Doğrulanan Hizmetler

en: Verify site ownership with third party services
tr: Üçüncü taraf hizmetlerle site sahipliğini doğrulayın

en: Verify with Google
tr: Google ile Doğrula

en: Verify your site ownership with services like Google, Bing, Pinterest, and Yandex. This gives you access to
    		advanced features on these services and get verification badges.
tr: Google, Bing, Pinterest ve Yandex gibi hizmetlere site sahipliğinizi doğrulayın. Böylece bu hizmetlerde
    		gelişmiş özelliklere erişebilir ve doğrulama rozetleri elde edersiniz.

en: Verifying…
tr: Doğrulanıyor…

en: Version.
tr: Sürüm.

en: Video Hosting
tr: Video Barındırma

en: Video ID
tr: Video Kimliği

en: Video Settings
tr: Video Ayarları

en: Video URL
tr: Video URL’si

en: Video Width
tr: Video genişliği

en: Video on %s
tr: %s üzerinde video

en: Video post by %s.
tr: %s tarafından video gönderisi.

en: Video post.
tr: Video gönderisi.

en: VideoPress Information
tr: VideoPress Bilgisi

en: VideoPress Shortcode
tr: VideoPress Kısa Kodu

[ctx: VideoPress preload setting]
en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: VideoPress preload setting]
en: Metadata
tr: Meta veriler

[ctx: VideoPress preload setting]
en: None
tr: Hiçbiri

en: View
tr: Görüntüleme

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
tr: %1$s kişisinin %2$s üzerindeki profilini görüntüle

en: View Comic
tr: Çizgi Romanı Göster

en: View Full Profile &rarr;
tr: Tam Profili Görüntüle →

en: View Menu Item
tr: Menü Öğesini Gör

en: View Menu Item Label
tr: Menü Öğesi Etiketini Gör

en: View Menu Section
tr: Menu Bölümünü Görüntüle

en: View Network Admin
tr: Ağ Yöneticisini Görüntüle

en: View Project
tr: Projeyi Görüntüle

en: View Project Tag
tr: Proje Tipini Görüntüle

en: View Project Type
tr: Proje Tipini Görüntüle

en: View Site
tr: Siteyi Görüntüle

en: View Site Stats without JavaScript
tr: Site İstatistiklerini JavaScript olmadan görüntüleyin

en: View Testimonial
tr: Görüşü Görüntüle

en: View Your Backups
tr: Yedeklerinizi Görüntüleyin

en: View a chronological list of all the changes and updates to your site in an organized, readable way.
tr: Sitenizde yaptığınız tüm değişikliklerin ve güncellemelerin kronolojik listesini düzenli ve okunaklı şekilde görüntüleyin.

en: View all Jetpack plans
tr: Tüm Jetpack paketlerini görüntüleyin

en: View all posts by %s
tr: Tüm gönderileri %s ile görüntüle

en: View all stats
tr: Tüm istatistikleri görüntüle

en: View at Medium.com
tr: Medium.com adresinde görüntüleyin

en: View available icons
tr: Kullanılabilir simgeleri görüntüle

en: View complete profile
tr: Tüm profili görüntüle

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
tr: Tam boyutta gör <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View my plan
tr: Paketimi göster

en: View on Instagram
tr: Instagram' da görüntüle

en: View our server requirements
tr: Sunucu gereksinimlerimizi görüntüleyin

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
tr: Farenizi kişilerin Gravatarlarının üzerine getirdiğinizde onların profillerini görün

en: View post
tr: Gönderiyi görüntüle

en: View project
tr: Projeyi görüntüle

en: View security scan details
tr: Güvenlik taraması ayrıntılarını görüntüleyin

en: View settings
tr: Ayarları görüntüle

en: View site activity
tr: Site aktivitesini görüntüleyin

en: View stats for this post in WordPress.com
tr: WordPress.com'da bu gönderi için istatistikleri görüntüle

en: View stats on WordPress.com right now
tr: WordPress.com üzerindeki istatistikleri hemen şimdi görün.

en: View this collection on Medium.com
tr: Bu koleksiyonu Medium.com adresinde görüntüleyin

en: View this document on Scribd
tr: Bu belgeyi Scribd üzerinde görüntüleyin

en: View your Email Followers
tr: E-posta Takipçilerinizi görüntüleyin

en: View your earnings
tr: Kazancınızı görüntüleyin

en: View your security activity
tr: Güvenlik etkinliğinizi görüntüleyin

en: View your security dashboard
tr: Güvenlik panonuzu görüntüleyin

en: View your setup checklist
tr: Kurulum kontrol listenizi görüntüleyin

en: View your site activity
tr: Site etkinliğinizi görüntüleyin

en: View your site's backups
tr: Sitenizin yedeklemelerini görüntüleyin

en: View your spam stats
tr: İstenmeyen posta istatistiklerinizi görüntüleyin

en: View:
tr: Görüntüle:

en: Views
tr: izlenme

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
tr: 48 saatlik görüntülemeler. Daha fazla istatistik için tıkla.

en: Views today
tr: Bugünkü görüntüleme sayısı

en: Views where buttons are shown
tr: Düğmelerin gösterildiği görünümler

en: Views: %(numberOfViews)s
tr: Görüntülemeler: %(numberOfViews)s

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visit count threshold
tr: Ziyaret sayım eşiği

en: Visit the post for more.
tr: Daha fazla bilgi için gönderiyi ziyaret edin.

en: Visitors can share your posts with Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, print,
    		and email. You can configure services to appear as icons, text, or both and some services like Twitter
    		have additional options.
tr: Ziyaretçiler yazılarınızı Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, yazdırma ve e-posta
    		aracılığıyla paylaşabilir. Hizmetleri simge, metin veya her ikisi şeklinde görünmek üzere yapılandırabilirsiniz. Twitter
    		gibi bazı hizmetlerin ek seçenekleri vardır.

en: Visitors must provide consent by clicking the dismiss button when Jetpack Ads is turned on.
tr: Jetpack Ads açık durumdayken, ziyaretçilerin reddet düğmesine tıklayarak onay vermesi gerekir.

en: Visitors tracked by Jetpack
tr: Jetpack tarafından izlenen ziyaretçiler

en: Want to reply to folks? Add an email address input.
tr: Yanıt mı vermek istiyorsunuz? E-posta adresi bilgisi ekleyin.

en: Warning! Multibyte support missing!
tr: Uyarı! Multibyte desteği eksik!

en: Was not able to disconnect the site.  Please try again.
tr: Sitenin bağlantısı kesilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Was not able to unlink the user.  Please try again.
tr: Kullanıcının bağlantısı kaldırılamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: We are backing up your site daily.
tr: Sitenizi günlük olarak yedekliyoruz.

en: We are backing up your site in real-time.
tr: Sitenizi gerçek zamanlı olarak yedekliyoruz.

en: We are committed to your privacy and security.
tr: Gizliliğiniz ve güvenliğiniz bizim için önemlidir.

en: We are configuring your site protection.
tr: Sitenizin korumasını yapılandırıyoruz.

en: We are configuring your site's backups.
tr: Sitenizin yedeklemelerini yapılandırıyoruz.

en: We are making sure your site stays free of security threats. You will be notified if we find one.
tr: Sitenizin güvenlik tehditlerine karşı güvende kalmasını sağlıyoruz. Bir tane bulursak bilgilendirileceksiniz.

en: We are the people behind WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup, and more. We believe in making the web a better place.
tr: Biz; WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup ve daha fazla projenin arkasındaki insanlarız. İnternet'i daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlıyoruz.

en: We back up your website every day, so you never have to worry about your data again.
tr: Web sitenizi her gün yedekleriz, böylece bir daha verileriniz için endişelenmenize gerek kalmaz.

en: We back up your website with every change you make, making it easy to fix your mistakes.
tr: Hatalarınızı düzeltmeyi kolaylaştırmak için, yaptığınız her değişiklikte web sitenizi yedekleriz.

en: We believe in Open Source and the vast majority of our work is available under the GPL.
tr: Açık Kaynağa inanıyoruz ve işimizin çok büyük bir kısmı GPL kapsamında mevcut.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
tr: Sunucunuzun yetkili bir istekte bulunduğunu doğrulayamadık. Lütfen tekrar deneyin ve sunucunuzdan Jetpack sunucusuna yapılan isteklere engel olan herhangi bir şey olmadığından emin olun.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
tr: Hesabınızı bulamadık. Zaten bir hesabınız varsa WordPress.com’a bağlı olduğunuzdan emin olun.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
tr: Jetpack'e bağlanırken bir sorun yaşadık. Jetpack eklentisini devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirin, ardından tekrar bağlanın.

en: We keep a daily or real-time backup of your site so that when mistakes or accidents occur, restoring your
    		site to any location takes a matter of minutes. Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or
    		suspicious modifications that could compromise your security and data. In many cases, we can fix them
    		automatically (and will notify you). When we can’t, we provide you with expert support.
tr: Sitenizin günlük veya gerçek zamanlı bir yedeklemesini tutarız. Bu sayede, hatalar veya kazalar yaşandığında
    		siteniz birkaç dakika içinde herhangi bir konuma geri yüklenebilir. Sitenizin dosyalarında düzenli bir şekilde, güvenliğinizi ve verilerinizi
    		tehlikeye düşürebilecek yetkisiz veya şüpheli değiştirme taraması yapılır. Pek çok durumda bu değişiklikleri otomatik
    		olarak düzeltebiliriz (sizi de bilgilendiririz). Otomatik düzeltme yapılamıyorsa size uzman desteği sağlarız.

en: We know every penny counts, but prices in this currency can’t contain decimal values.
tr: Her kuruşun değerli olduğunu biliyoruz, ancak bu para birimindeki fiyatlar küsuratlı olamaz.

en: We ran into an issue
tr: Bir sorunla karşılaştık

en: We recommend reconnecting Jetpack.
tr: Jetpack'e yeniden bağlanmanızı öneririz.

en: We strive to live by the <a href="https://automattic.com/creed/" target="_blank" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_creed" rel="noopener noreferrer">Automattic Creed</a>.
tr: <a href="https://automattic.com/creed/" target="_blank" class="jptracks" data-jptracks-name="jetpack_about_creed" rel="noopener noreferrer">Automattic Creed</a>'e göre yaşamak için çalışıyoruz.

en: We use other tracking tools, including some from third parties. {{cookiePolicyLink}}Read about these{{/cookiePolicyLink}} and how to control them.
tr: Üçüncü taraflara ait olanlar dahil diğer izleme araçlarını kullanıyoruz. Bunlar ve nasıl kontrol edilecekleri {{cookiePolicyLink}}hakkında bilgi alın{{/cookiePolicyLink}}.

en: We want to make sure payments reach you, so please add an email address.
tr: Ödemelerin size ulaştığından emin olmak istiyoruz, bu nedenle lütfen bir e-posta adresi ekleyin.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
tr: Şu anda istatistiklerinizi alamıyoruz. Lütfen tekrar denemek için bu sayfayı yeniden yükleyin.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
tr: Şu anda istatistiklerinizi alamıyoruz. Lütfen tekrar denemek için bu sayfayı yeniden yükleyin. Bu hata devam ederse lütfen <a href="%1$s" target="_blank">desteğe başvurun</a>. Lütfen raporunuza aşağıdaki bilgileri dahil edin.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
tr: Bu seçeneği sizin için kaydırmak-için-tıkla sürümü ile değiştirdik çünkü ya Görünüm &rarr; Bileşenler kısmında alt kısım bileşenlerini kullanıyorsunuz, ya da temanız varsayılan olarak kaydırmak-için-tıkla özelliğini kullanıyor.

en: We're here to help
tr: Size yardım etmek için buradayız

en: We've made some updates to Publicize. Please visit the <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>WordPress.com sharing page</a> to manage your publicize connections or use the button below.
tr: Duyuru özelliğiyle ilgili bazı güncellemeler yaptık. Duyuru bağlantılarınızı yönetmek için lütfen <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>WordPress.com paylaşım sayfasını</a> ziyaret edin ya da aşağıdaki düğmeyi kullanın.

en: Website
tr: İnternet sitesi

en: Website Verification Services
tr: Web Site Doğrulama Hizmetleri

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
tr: Web sitesi: %1$s (IP adresi: %2$s, %3$s)

en: Weddings are in the spotlight now with VideoPress for weddings.
tr: Düğünler için VideoPress ile düğünler artık çok ilgi çekiyor.

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Week of %(date)s
tr: %(date)s haftası

en: Weeks
tr: Hafta

en: Welcome to %s.
tr: %s sitesine hoş geldiniz.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see https://wp.me/PEmnE-Bt
tr: Özel CSS'ye Hoş Geldiniz!
    
    Bunun nasıl çalıştığını öğrenmek için bkz. https://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome to {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!
tr: {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}} dünyasına hoş geldiniz!

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="https://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="https://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
tr: Hoş geldiniz! İlk bandınızı yayımlamaya hazır mısınız?
    
    Web çizgi romanınızın yeni sitesi yola çıkmaya hazır. Okuyucularının bir fikir sahibi olmaları için <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">çizgi romanınızın başlığını ve etiket satırını belirlemekle</a> işe başlayın.
    
    Sitenizin kurulumu için daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? WordPress.com <a href="https://learn.wordpress.com/" target="_blank">yeni başlayanlar için eğitim malzemesine</a> ve <a href="https://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">WordPress.com'da çizgi roman kılavuzuna bakın</a>. Kolları sıvayın ve hemen <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">ilk çizgi romanınızı yayımlayın!</a>
    
    Neşeli günler,
    WordPress.com Ekibi

en: We’re a distributed company with over %1$s Automatticians in more than %2$s countries speaking at least %3$s different languages. Our common goal is to democratize publishing so that anyone with a story can tell it, regardless of income, gender, politics, language, or where they live in the world.
tr: Biz en az %3$s farklı dili konuşan %2$s ülkeden daha fazla noktada en az %1$s Automattic çalışanına sahip dağıtılmış bir şirketiz. Ortak amacımız, yayımcılığı demokratikleştirerek, hikayesi olan herkesin gelir, cinsiyet, siyasi görüş, dil veya yaşadığı yerden bağımsız olarak kendi hikayesini anlatabilmesini sağlamaktır.

en: What is this payment for?
tr: Bu ödeme ne için?

en: What should the subject line be?
tr: Konu satırı ne olmalı?

en: What size photos would you like to display?
tr: Fotoğrafları hangi boyutta görüntülemek istersiniz?

en: What will %(siteTitle)s be used for?
tr: %(siteTitle)s ne için kullanılacak?

en: What would you like the subject of the email to be?
tr: E-postanın konusunun ne olmasını istiyorsunuz?

en: What would you like to see on your Jetpack Dashboard?
tr: Jetpack Panonuzda neler görmek istersiniz?

en: What's a Gravatar?
tr: Bir Gravatar nedir?

en: When
tr: Zaman

en: When adding an image gallery, you will have the option to create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos,
    		including mosaic (default), square, and circular layouts.
tr: Resim galerisi eklerken, fotoğraflarınız için mozaik (varsayılan), kare ve daire şeklinde düzenler içeren
    		şık, dergi stilinde mozaik düzenler oluşturabilirsiniz.

en: When ads are enabled, Jetpack automatically generates a custom ads.txt tailored for your site.
tr: Reklamlar etkinleştirildiğinde Jetpack otomatik olarak sitenize özel bir ads.txt dosyası oluşturur.

en: When visitors enjoy your content, let them show it with a Like.
tr: İçeriğinizi beğendiklerini göstermeleri için ziyaretçilere bir Beğen düğmesi sağlayın.

en: When you need just a small amount of text, add a text input.
tr: Yalnızca az miktarda metne ihtiyacınız varsa metin alanı ekleyin.

en: Whether Publicize has already finished sharing for this post
tr: Duyuru'nun bu gönderi için paylaşımı önceden tamamlayıp tamamlamadığı

en: Whether `enable` can be changed for this post/connection
tr: Bu gönderi/bağlantı için "etkinleştir" seçeneğinin değiştirilip değiştirilemeyeceği

en: Whether the extension is available
tr: Uzantının kullanılabilir olup olmadığı

en: Whether to share to this connection
tr: Bu bağlantıya paylaşılıp paylaşılmayacağı

en: Which Internet Defense League campaign do you want to participate in?
tr: Hangi İnternet Savunma Birliği kampanyasına katılmak istersiniz?

en: Which backup option is best for me?
tr: Benim için en uygun yedekleme seçeneği hangisidir?

en: Which badge would you like to display?
tr: Hangi işareti görüntülemek istersiniz?

en: Which email address should we send the submissions to?
tr: Gönderileri hangi e-posta adresiyle paylaşmamızı istiyorsunuz?

en: White
tr: Beyaz

en: Whitelist is empty.
tr: Güvenilir adresler listesi boş.

en: Whitelisted IP addresses
tr: Güvenilir adresler listesindeki IP adresleri

en: Whoops! There was an error and we couldn't process your subscription. Please reload the page and try again.
tr: Hata! Bir hatayla karşılaştık ve aboneliğinizi işleme alamadık. Lütfen sayfayı yeniden yükleyip tekrar deneyin.

en: Why aren't my filters appearing?
tr: Filtrelerim neden görünmüyor?

en: Wide (840 x 150 pixels)
tr: Geniş (840 x 150 piksel)

en: Wide Skyscraper 160x600
tr: Geniş Dikey 160x600

en: Widget Title
tr: Bileşen Başlığı

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
tr: şudur:

en: Widget title for followers:
tr: Takipçiler için bileşen başlığı:

en: Widget title for non-followers:
tr: Takipçi olmayan kişiler için bileşen başlığı:

en: Widget title:
tr: Bileşen başlığı:

en: Widget visibility lets you decide which widgets appear on which pages, so you can finely tailor widget content.
tr: Bileşen görünürlüğü, bileşen içeriğini ayrıntılı şekilde tasarlayabilmeniz için hangi sayfalarda hangi bileşenlerin görüneceğine karar vermenizi sağlar.

en: Width in pixels
tr: Piksek olarak genişlik

en: Width in pixels:
tr: Piksek olarak genişlik:

en: With 1 comment | With %s comments
tr[0]: 1 yorum ile
tr[1]: %s yorum ile

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
tr: Carousel etkin olduğunda, yazı ve sayfalarınızda gömülü hale getirdiğiniz tüm standart WordPress galerileri veya tek resim,
    		yorumlar ve EXIF meta verileri içeren tam ekran bir fotoğraflara göz atma deneyimi başlatır.

en: With Jetpack you can choose to have your plugins auto-updated with each new plugin release. You’ll get the latest security and bug fixes right away, ensuring your site stays secure.
tr: Jetpack sayesinde eklentilerinizin, her yeni eklenti sürümüyle otomatik olarak güncellenmesini tercih edebilirsiniz. En son güvenlik ve hata düzeltmelerini hemen alacak ve sitenizin güvende kalmasını sağlayacaksınız.

en: With the OpenTable block you may encounter display issues if you use its "wide" style with anything other than "wide" or "full" alignment. The wide display style may also not work well on smaller screens.
tr: OpenTable bloğu ile, "geniş" veya "tam" hizalamasından başka bir seçenekle "geniş" stilini kullanırsanız ekran sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Geniş ekran stili daha küçük ekranlarla da iyi uyum sağlayamayabilir.

en: WooCommerce auth data is already set.
tr: WooCommerce kimlik doğrulama verileri zaten ayarlanmış.

en: WordAds lets you earn money by displaying promotional content. Start earning today.
tr: WordAds, promosyon içeriği görüntüleyerek para kazanmanızı sağlar. Kazanmaya bugün başlayın.

en: WordPress REST API is disabled
tr: WordPress REST API devre dışı bırakıldı

en: WordPress reports no SSL support
tr: WordPress, herhangi bir SSL desteği bildirmiyor

en: WordPress.com Likes are
tr: WordPress.com Beğenileri

en: WordPress.com Likes are:
tr: WordPress.com Beğenileri:

en: WordPress.com Reblog Button
tr: WordPress.com Yeniden Bloglama Düğmesi

en: WordPress.com Terms of Service
tr: WordPress.com Hizmet Koşulları

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
tr: WordPress.com şu anda sorun yaşıyor ve Jetpack'inizi destekleyemiyor.  Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Worried about security? Get backups, automated security fixes and more: {{a}}Upgrade now{{/a}}
tr: Güvenlik konusunda endişeleriniz mi var? Yedeklemeler, otomatik güvenlik düzeltmeleri ve daha fazlasını edinin: {{a}}Şimdi yükselt{{/a}}

en: Would you like to use Jetpack on your local development site? You can do so thanks to <a href="%s">Jetpack's development mode</a>.
tr: Jetpack’i yerel geliştirme sitenizde kullanmak ister misiniz? <a href="%s">Jetpack geliştirme modu</a> sayesinde bunu yapabilirsiniz.

en: Write
tr: Yaz

en: Write a Comment...
tr: Yorum Yapın...

en: Write a description…
tr: Bir açıklama yazın...

en: Write a message for your audience here. If you leave this blank, we'll use an excerpt of the post content as the message.
tr: Buraya hedef kitleniz için bir mesaj yazın. Bu alanı boş bırakırsanız mesaj olarak gönderi içeriğinizin alıntısını kullanacağız.

en: Write caption…
tr: Açıklama yazın...

en: Write consent text
tr: İzin metni yazın

en: Write label…
tr: Etiket yazın…

en: Write option…
tr: Seçeneği yazın…

en: Writing
tr: Yazma

en: Writing is new again in Android with the new WordPress app.
tr: Yeni WordPress uygulaması ile Android'de yazma yenilendi.

en: Writing tools available to you will be shown here when an administrator enables them.
tr: Yönetici etkinleştirdiğinde kullanabileceğiniz yazma araçları burada gösterilecektir.

en: XML Image Sitemap
tr: XML Görüntü Site Haritası

en: XML News Sitemap
tr: XML Haberleri Site Haritası

en: XML Sitemap
tr: XML Site Haritası

en: XML Sitemap Index
tr: XML Site Haritası Dizini

en: XML Video Sitemap
tr: XML Video Site Haritası

en: Yandex Site Verification
tr: Yandex Site Doğrulaması

en: Year
tr: Yıl

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Yearly archives
tr: Yıllık arşivler

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
tr: Evet. E-posta adresi alanına birden fazla e-posta adresi girebilirsiniz ancak virgüllerle ayırmalısınız. Bir bildirim e-postası her e-posta adresine gönderilecektir.

en: Yes
tr: Evet

en: Yes. <a href="%1$s">%2$s</a> is replacing <a href="%3$s">%4$s</a>. I would like to
    					migrate my stats and subscribers from <a href="%3$s">%4$s</a> to <a href="%1$s">%2$s</a>.
tr: Evet. <a href="%1$s">%2$s</a>, <a href="%3$s">%4$s</a> ile değiştiriliyor. İstatistiklerimi ve abonelerimi
    					<a href="%3$s">%4$s</a> sitesinden <a href="%1$s">%2$s</a> sitesine taşımak istiyorum.

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
tr: Bu sitede zaten bir hesabınız var. Lütfen kullanıcı adı ve parolanızı kullanarak <a href="%1$s">oturum açıp</a> ardından WordPress.com’a bağlanın.

en: You already have several pending email subscriptions. <br /> Approve or delete a few subscriptions at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a> before continuing.
tr: Zaten beklemede olan birkaç e-posta aboneliğiniz var. <br /> Devam etmeden önce <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a> adresinde birkaç aboneliği onaylayın veya silin.

en: You already have several pending email subscriptions. Approve or delete a few through your <a href="https://subscribe.wordpress.com/">Subscription Manager</a> before attempting to subscribe to more blogs.
tr: Zaten beklemede olan birkaç e-posta aboneliğiniz var. Daha fazla bloga abone olmaya çalışmadan önce <a href="https://subscribe.wordpress.com/">Abonelik Yöneticiniz</a> aracılığıyla birkaçını onaylayın veya silin.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
tr: Her şey hazır! Siteniz artık <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a> sayfasından yönetilebilir.

en: You are currently running a development version of Jetpack.
tr: Şu anda Jetpack’in geliştirme sürümünü çalıştırıyorsunuz.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
tr: Şu anda Jetpack’in geliştirme sürümünü çalıştırıyorsunuz. <a href="%s" target="_blank">Geri bildiriminizi gönderin</a>

en: You are following this blog
tr: Bu blogu takip ediyorsunuz

en: You are following this blog (<a href="%s">manage</a>).
tr: Bu blogu takip ediyorsunuz (<a href="%s">yönet</a>).

en: You are following this blog, along with %s other amazing person (<a href="%s">manage</a>). | You are following this blog, along with %s other amazing people (<a href="%s">manage</a>).
tr[0]: Bu blogu diğer %s harika kişiyle birlikte takip ediyorsunuz (<a href="%s">yönet</a>).
tr[1]: Bu blogu diğer %s harika kişiyle birlikte takip ediyorsunuz (<a href="%s">yönet</a>).

en: You are not allowed to access the '%s' field.
tr: '%s' alanına erişim izniniz bulunmuyor.

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
tr: Bu sitede eklenti etkinleştirmenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to install plugins on this site.
tr: Bu siteye eklenti yüklemenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to make this change.
tr: Bu değişikliği yapma yetkiniz yok.

en: You are not allowed to manage this item.
tr: Bu öğeyi yönetme izniniz yok.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpten geri almak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpe taşımak için izniniz yok.

en: You are not allowed to switch to this theme
tr: Bu temayı değiştirmeye izniniz yok.

en: You are required to specify a capability to check.
tr: Kontrol edebilmek için bir yetenek belirtmeniz gerekiyor.

en: You are required to specify a module.
tr: Bir modül belirtmeniz gereklidir.

en: You are required to specify a plugin to activate.
tr: Etkinleştirebilmek için bir eklenti tanımlamanız gerekiyor.

en: You are required to specify a plugin.
tr: Bir eklenti belirtmeniz gerekiyor.

en: You are required to specify a theme to switch to.
tr: Geçiş yapmak istediğiniz temayı belirlemelisiniz.

en: You are required to specify a theme to update.
tr: Güncellemek için bir tema belirlemeniz gerekiyor.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
tr: <a href="%s" target="_blank">Prova sunucu</a> üzerinde Jetpack çalıştırıyorsunuz.

en: You are running Jetpack on a staging server.
tr: Jetpack’i prova sunucusu üzerinde çalıştırıyorsunuz.

en: You are saving {{savings /}} by paying yearly
tr: Yıllık ödeme yaparak {{savings /}} kadar parayı biriktirmiş oluyorsunuz.

en: You are the Jetpack owner.
tr: Jetpack sahibi sizsiniz.

en: You can access your backups on your site's <a href="https://wordpress.com/activity-log/%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Activity</a> page.
tr: Yedeklemelerinize sitenizin <a href="https://wordpress.com/activity-log/%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Etkinlik</a> sayfasından ulaşabilirsiniz.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
tr: Jetpack modüllerinin her birini ihtiyaçlarınıza göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
tr: Aşağıdaki değişkenleri hizmet paylaşım URL'nize ekleyebilirsiniz:

en: You can customize the sharing buttons and choose which services to display.
tr: Paylaşım düğmelerini özelleştirebilir ve hangi hizmetlerin görüntüleneceğini seçebilirsiniz.

en: You can edit the email placeholder in the sidebar.
tr: E-posta yer tutucusunu kenar çubuğundan düzenleyebilirsiniz.

en: You can enter multiple email addresses separated by commas.
tr: Birden fazla e-posta adresini virgüllerle ayırarak girebilirsiniz.

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>
tr: XML site haritaları hakkında daha fazla bilgiyi <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a> adresinde bulabilirsiniz

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
tr: Artık WordPress.com hesabınız ile %s arasında bağlantı kurarak oturum açarken harcadığınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

en: You can optionally enter your own access token.
tr: İsteğe bağlı olarak kendi erişim belirtecinizi girebilirsiniz.

en: You can place additional ads using the Ad widget. {{link}}Try it out!{{/link}}
tr: Reklam bileşenini kullanarak ek reklamlar yerleştirebilirsiniz. {{link}}Deneyin!{{/link}}

en: You can see all comments on this post here:
tr: Bu yazıdaki tüm yorumları burada görebilirsiniz:

en: You can see all pingbacks on this post here:
tr: Bu yazıdaki tüm pingback'leri burada görebilirsiniz:

en: You can see all trackbacks on this post here:
tr: Bu yazıdaki tüm geri izlemeleri burada görebilirsiniz:

en: You can verify your site using the <a href="%s">"Site verification" tool in Jetpack Settings</a>.
tr: <a href="%s">Jetpack Ayarlarındaki "Site doğrulama" aracını</a> kullanarak sitenizi doğrulayabilirsiniz.

en: You cancelled connecting your site to Stripe.
tr: Sitenizi Stripe'a bağlamayı iptal ettiniz.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
tr: Ana sitede etkin durumdayken bir eklentiyi silemezsiniz.

en: You did not provide a valid Medium URL.
tr: Geçerli bir Medium URL’si sağlamadınız.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
tr: Bu videoyu görüntülemek için yeterli <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">özgürlük düzeyine</a> sahip değilsiniz. Ücretsiz yazılımları destekleyin ve yükseltin.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
tr: Bu eylemi gerçekleştirmek için doğru kullanıcı izinleriniz yok.
    			Bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen site yöneticinize başvurun.

en: You have JavaScript disabled
tr: JavaScript devre dışı bırakılmış

en: You have a pending subscription already; we just sent you another email. Click the link or <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">contact us</a> if you don&rsquo;t receive it.
tr: Zaten bekleyen bir aboneliğiniz var; şimdi size yeni bir e-posta gönderdik. Bağlantıya tıklayın veya e-postayı almadıysanız <a href="https://en.support.wordpress.com/contact/">bizimle iletişim kurun</a>.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
tr: Bu siteye daha önce abone oldunuz. Lütfen gelen kutunuzu kontrol edin. <br /> Tercihlerinizi <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a> adresinden yönetebilirsiniz

en: You have paid for backups and security scanning but they’re not yet active.
tr: Yedekleme ve güvenlik taraması için ödeme yaptınız ancak henüz etkin değiller.

en: You have paid for backups but they're not yet active.
tr: Yedeklemeler için ödeme yaptınız ancak henüz etkin değiller.

en: You have shared this post with %s
tr: Bu yazıyı %s ile paylaştınız

en: You may whitelist an IP address or series of addresses preventing them from ever being blocked by Jetpack. IPv4 and IPv6 are acceptable. To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
tr: Jetpack tarafından daima engellenmelerini önleyen bir IP adresini veya bir dizi adresi güvenilir adresler listesine ekleyebilirsiniz. IPv4 ve IPv6 kabul edilebilir niteliktedir. Bir aralık belirtmek için aralarına tire ekleyerek düşük ve yüksek değerleri girin. Örnek: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
tr: Yorum yazabilmek için <a href="%s">oturum açmanız</a> gerekir.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum yazabilmek için <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">oturum açmalısınız</a>.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
tr: Bu özelliği kullanabilmek için Jetpack eklentinizi WordPress.com'a bağlamanız gerekir.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
tr: WordPress.com hesabınızda İki Adımlı Kimlik Doğrulamanın etkinleştirilmiş olması gerekir.

en: You must specify a Comment ID
tr: Bir Yorum Kimliği belirtmelisiniz

en: You must specify a Post ID
tr: Bir Gönderi Kimliği belirtmelisiniz

en: You must specify a Term ID
tr: Bir Koşul Kimliği belirtmelisiniz

en: You must specify a User ID
tr: Bir Kullanıcı Kimliği belirtmelisiniz

en: You must specify a helper script body
tr: Yardımcı betik gövdesi belirtmeniz gerekir

en: You must specify a helper script path
tr: Yardımcı betik yolu belirtmeniz gerekir

en: You must specify a valid action
tr: Geçerli bir eylem belirtmeniz gerekir.

en: You must specify a valid blog URL!
tr: Geçerli bir blog URL’si belirtmelisiniz!

en: You must specify a whitelisted option_name
tr: Güvenilir adresler listesinde bulunan bir seçenek_adı belirtmeniz gerekir

en: You must specify an option name
tr: Bir seçenek adı belirtmeniz gerekir

en: You must specify an option_name
tr: Bir seçenek_adı belirtmeniz gerekir

en: You must specify an option_value
tr: Bir seçenek_değeri belirtmeniz gerekir

en: You must specify both an object type and id to fetch
tr: Almak için hem nesne türü hem de kimlik belirtmeniz gerekir

en: You need to connect your Mailchimp account and choose a list in order to start collecting Email subscribers.
tr: E-posta abonesi toplamaya başlayabilmeniz için MailChimp hesabınıza bağlanarak bir liste seçmeniz gerekir.

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
tr: <a href="%1$s">Goodreads Pencere Öğesi</a>’nin doğru çalışması için sayısal kullanıcı kimliğinizi girmeniz gerekiyor. <a href="%2$s" target="_blank">Yönergelerin tümü</a>.

en: You need to enter your server credentials to finish configuring Backups and Scan.
tr: Yedeklemeler ve Taramalar'ı yapılandırmayı bitirmek için sunucunuzun kimlik bilgilerini girmeniz gerekir.

en: You need to enter your server credentials to finish configuring Jetpack Backup.
tr: Jetpack Backup yapılandırmasını tamamlamak için sunucunuzun kimlik bilgilerini girmeniz gerekir.

en: You need to enter your server's credentials to finish the setup.
tr: Kurulumu bitirmek için sunucunuzun kimlik bilgilerini girmeniz gerekir.

en: You need to provide the name of the cronjob to schedule.
tr: Zamanlanacak cronjob adını girmeniz gerekiyor.

en: You need to register for VaultPress.
tr: VaultPress’e kaydolmanız gerekli.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
tr: <a href="%s">Gravatar Profil bileşeni</a> içinde ne göstermek istediğinizi seçmelisiniz.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
tr: Jetpack'i yetkilendirirken WordPress blogunuzda oturum açmış olmanız gerekir.

en: You subscribed this site before but you have not clicked the confirmation link yet. Please check your inbox. <br /> Otherwise, you can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a>.
tr: Bu siteye daha önce abone oldunuz ancak onay bağlantısına henüz tıklamadınız. Lütfen gelen kutunuzu kontrol edin. <br /> Tercihlerinizi şuradan da yönetebilirsiniz: <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">subscribe.wordpress.com</a>

en: You successfully logged out.
tr: Oturumu başarıyla kapattınız.

en: You will receive instant notifications in your dashboard or your mobile device when somebody comments
    		on any of your sites. Reply directly wherever you are to keep the conversation going.
tr: Sitelerinizin birinde yorum yapıldığında panonuzda veya mobil cihazınızda anında
    		bildirim alırsınız. Sohbetin sürmesi için, nerede olursanız olun doğrudan yanıt verin.

en: You would save {{savings /}} by paying yearly
tr: Yıllık ödeme yaparak {{savings /}} tasarruf edersiniz

en: You&rsquo;re already subscribed to this site.
tr: Bu siteye zaten abone olmuşsunuz.

en: You'll need to upgrade your plan to use the Recurring Payments button.
tr: Tekrarlanan Ödemeler düğmesini kullanmak için paketinizi yükseltmeniz gerekir.

en: You're about to delete all publicize connections to %s.
tr: Tüm %s duyuru bağlantılarını silmek üzeresiniz.

en: You're about to delete all publicize connections.
tr: Tüm duyuru bağlantılarını silmek üzeresiniz.

en: You're fueled up and ready to go, Jetpack is now active.
tr: Her şey tamam, harekete hazırsınız. Jetpack artık etkin.

en: You're fueled up and ready to go.
tr: Her şey tamam, harekete hazırsınız.

en: You've successfully signed in with WordPress.com Secure Sign On!
tr: WordPress.com Güvenli Oturum Açma özelliğini kullanarak başarıyla oturum açtınız!

en: YouTube Error: bad URL entered
tr: YouTube Hatası: yanlış URL girildi

en: YouTube Error: empty URL args
tr: YouTube Hatası: boş URL bğms. değşk.

en: Your %(planName)s Plan includes %(featureName)s. Looks like you also purchased the %(productName)s product. Consider removing %(productName)s.
tr: %(planName)s Paketiniz, %(featureName)s özelliğini içeriyor. %(productName)s ürününü de satın almışsınız. %(productName)s ürününü kaldırmanız gerekli olabilir.

en: Your %s connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
tr: Çalışmaya devam etmek için %s bağlantınızı yeniden doğrulamanız gerekiyor. Bu konuyla ilgili Paylaşım bölümünü inceleyin.

en: Your API key
tr: API anahtarınız

en: Your API key is invalid
tr: API anahtarınız geçersiz

en: Your Antispam key is valid.
tr: Antispam anahtarınız geçerli.

en: Your Custom Content Types
tr: Özel İçerik Türleriniz

en: Your Email Address
tr: E-posta Adresiniz

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
tr: IP adresiniz (%1$s) olası güvenlik ihlallerine karşı işaretlendi.

en: Your Jetpack is already connected.
tr: Jetpack'iniz zaten bağlı.

en: Your Jetpack plan provides anti-spam protection through Akismet. Click 'set up' to enable it on your site.
tr: Jetpack paketiniz Akismet üzerinden anti-spam koruması sağlamaktadır. Bunu sitenizde etkinleştirmek için “kur”a tıklayın.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
tr: Jetpack kurulumunuzda herhangi bir sorun görünmüyor.

en: Your Jetpack setup progress
tr: Jetpack kurulumunuzun ilerlemesi

en: Your LinkedIn connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
tr: Çalışmaya devam etmek için LinkedIn bağlantınızı yeniden doğrulamanız gerekiyor. Bu konuyla ilgili Paylaşım bölümünü inceleyin.

en: Your Name
tr: İsminiz

en: Your Plan
tr: Paketiniz

en: Your Podcast couldn't be embedded as it doesn't contain any tracks. Please double check your URL.
tr: Podcast'iniz parça içermediği için gömülü olarak eklenemedi. Lütfen URL'nizi dikkatli bir şekilde kontrol edin.

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
tr: Portfolyo Arşivinizde henüz bir içerik yer almıyor. Kontrol panelil üzerinden yeni bir içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
tr: Site İstatistikleriniz, JavaScript etkin olduğunda daha iyi çalışır.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
tr: Görüşler Arşivinizde şu anda hiç giriş yok. Girişleri panonuzda oluşturmaya başlayabilirsiniz.

en: Your answer was incorrect, please try again.
tr: Yanıtınız yanlış, lütfen tekrar deneyin.

en: Your blog does not currently have any published posts.
tr: Blogunuzda yayınlanmış yazı bulunmamakta.

en: Your calendar couldn't be embedded. Please double check your URL or Embed Code. Please note, you need to use the 'Public URL' or 'Embed Code', the 'Shareable Link' will not work.
tr: Takviminiz gömülü olarak eklenemedi. Lütfen URL'nizi veya Ekleme Kodunuzu dikkatli bir şekilde kontrol edin. "Herkese Açık URL" veya "Ekleme Kodu" kullanmanız gerektiğini ve "Paylaşılabilir Bağlantının" çalışmayacağını lütfen unutmayın.

en: Your calendar couldn't be embedded. Please double check your URL or code.
tr: Takviminiz gömülü olarak eklenemedi. Lütfen URL'nizi veya kodunuzu dikkatli bir şekilde kontrol edin.

en: Your comment is in moderation.
tr: Yorumunuz denetim için beklemede.

en: Your comment was approved.
tr: Yorumunuz onaylandı.

en: Your contribution
tr: Katkınız

en: Your current IP: %(ip)s
tr: Geçerli IP adresiniz: %(ip)s

en: Your current IP: %s
tr: Geçerli IP adresiniz: %s

en: Your current site record size: %s record | Your current site record size: %s records
tr[0]: Mevcut sitenizin kayıt boyutu: %s kayıt
tr[1]: Mevcut sitenizin kayıt boyutu: %s kayıt

en: Your data is being securely backed up as you edit.
tr: Siz verilerinizi düzenlerken güvenli bir şekilde yedekleniyor.

en: Your data is being securely backed up every day with a 30-day archive.
tr: Verileriniz her gün 30 günlük bir arşivle güvenli bir şekilde yedekleniyor.

en: Your email
tr: E-postanız

en: Your feedback will help us improve the product.
tr: Geri bildiriminiz ürünü geliştirmemize yardımcı olacaktır.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">this document</a> to set up your development environment.
tr: Jetpack kurulumunuz tamamlanmadı. Jetpack’i GitHub’dan yüklediyseniz kurulum ortamınızı oluşturmak için lütfen <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">bu belgeye</a> bakın.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: %1$s
tr: Jetpack kurulumunuz tamamlanmadı. Jetpack’i GitHub’dan yüklediyseniz geliştirme ortamınızı oluşturmak için lütfen bu belgeye bakın: %1$s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
tr: Ana blogunuz WordPress.com'a bağlı değil. Bir API anahtarı almak için lütfen bağlanın.

en: Your new field was saved successfully
tr: Yeni alanınız başarıyla kaydedildi

en: Your paid plan gives you access to prioritized Jetpack support.
tr: Ücretli paketiniz size, öncelik verilmiş Jetpack destek erişimi sağlıyor.

en: Your password is too weak: Looks like you're including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
tr: Parolanız zayıf: Görünüşe göre kendinizle ilgili kolayca tahmin edilebilir bilgileri kullanıyorsunuz. Biraz daha benzersiz bir parola deneyin.

en: Your plan doesn't include Simple Payments. <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Learn more and upgrade</a>.
tr: Paketinize Basit Ödemeler özelliği dahil değil. <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Daha fazla bilgi edinin ve yükseltin</a>.

en: Your podcast URL is invalid and couldn't be embedded. Please double check your URL.
tr: Podcast URL'niz geçersiz ve gömülü olarak eklenemedi. Lütfen URL'nizi dikkatli bir şekilde kontrol edin.

en: Your podcast couldn't be embedded. Please double check your URL.
tr: Podcast'iniz gömülü olarak eklenemedi. Lütfen URL'nizi dikkatli bir şekilde kontrol edin.

en: Your price is negative — enter a positive number so people can pay the right amount.
tr: Fiyatınız negatif bir değerdir. İnsanların doğru miktarı ödeyebilmeleri için pozitif bir değer girin.

en: Your server did not successfully connect to the Jetpack server using %1$s
    				Please ask your hosting provider to confirm your server can make outbound requests to jetpack.com.
tr: Sunucunuz, %1$s kullanarak Jetpack sunucusuna başarıyla bağlanamadı
    				Lütfen barındırma sağlayıcınızdan sunucunuzun jetpack.com'a giden istekler yapabildiğini onaylayın.

en: Your server is misconfigured, which means that Jetpack Protect is unable to effectively protect your site.
tr: Sunucunuz yanlış yapılandırılmış, bu nedenle Jetpack Protect sitenizi etkin bir şekilde koruyamıyor.

en: Your site could not connect to WordPress.com via HTTPS. This could be due to any number of reasons, including faulty SSL certificates, misconfigured or missing SSL libraries, or network issues.
tr: Siteniz, HTTPS aracılığıyla WordPress.com’a bağlanamadı. Bu durumun hatalı SSL sertifikaları, yanlış yapılandırılmış ya da eksik SSL kitaplıkları veya ağ sorunları dahil olmak üzere pek çok nedeni olabilir.

en: Your site is backed up and threat-free.
tr: Siteniz yedeklendi ve tehlikelere karşı korunuyor.

en: Your site is backed up.
tr: Siteniz yedeklendi.

en: Your site is being backed up in real time and regularly scanned for security threats.
tr: Siteniz gerçek zamanlı olarak yedekleniyor ve güvenlik tehditlerine karşı düzenli olarak taranıyor.

en: Your site is being backed up.
tr: Siteniz yedekleniyor.

en: Your site is connected to Jetpack
tr: Siteniz Jetpack’e bağlı

en: Your site is connected to Jetpack.
tr: Siteniz Jetpack’e bağlı.

en: Your site is connected to WordPress.com.
tr: Siteniz WordPress.com'a bağlı.

en: Your site is in Development Mode, so it can not be connected to WordPress.com.
tr: Siteniz Geliştirme Modu’nda, bu nedenle WordPress.com’a bağlanamaz.

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
tr: Siteniz http’den https’ye yönlendirmeleri yanlış biçimde çift kodluyor. Bu, Jetpack’in bağlantınızın kimliğini doğrulamasına engel oluyor. Bu sorunun nasıl çözüleceğiyle ilgili detayları öğrenmek için lütfen <a href="%s">destek sayfamızı</a> ziyaret edin.

en: Your site is not connected to Jetpack
tr: Siteniz Jetpack’e bağlı değil

en: Your site is not protected from spam.
tr: Siteniz istenmeyen içeriğe karşı korunmuyor.

en: Your site is protected by Jetpack. You’ll be notified if anything needs attention.
tr: Siteniz, Jetpack tarafından korunuyor. İlgilenilmesi gereken bir konu olursa size bilgi verilecektir.

en: Your site is protected from spam.
tr: Siteniz istenmeyen içeriğe karşı korunuyor.

en: Your site is verified with %1$s and %2$s.
tr: Siteniz %1$s ve %2$s hizmetlerinde doğrulandı.

en: Your site is verified with %s.
tr: Siteniz %s hizmetinde doğrulandı.

en: Your site is verified with Google
tr: Siteniz Google ile doğrulandı.

en: Your site needs an Antispam key.
tr: Siteniz bir Antispam anahtarına ihtiyaç duyuyor.

en: Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or suspicious modifications that could compromise your security and data.
tr: Sitenizin dosyaları güvenliğinizi ve verilerinizi tehlikeye düşürebilecek yetkisiz veya şüpheli değiştirmelere karşı düzenli olarak taranır.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
tr: Temanız şunu destekliyor: <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
tr: Temanız Görüşler özelliğini destekliyor

en: Your token must have permission to post on this blog.
tr: Belirteciniz bu blogda paylaşım yapma iznine sahip olmalıdır.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
tr: Yükleme işleminiz tamamlanmadı; şansınızı şimdi deneyin veya daha sonra tekrar deneyin.

en: Your url is set as `%1$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%2$s`!
tr: URL’niz `%1$s` olarak ayarlanmış ancak WordPress.com bağlantınız URL’yi `%2$s` olarak gösteriyor!

en: Your users will be able to log in to your site with their WordPress.com account.
    		This includes two-factor authentication making it the safest login mechanism for your site.
tr: Kullanıcılarınız WordPress.com hesaplarıyla sitenizde oturum açabilir.
    		İki faktörlü kimlik doğrulama içeren bu yöntem siteniz için en güvenli oturum açma mekanizmasıdır.

en: Your version of WordPress (%1$s) is lower than the version required by Jetpack (%2$s). Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
tr: WordPress sürümünüz (%1$s) Jetpack için gereken sürümden daha yavaş (%2$s). Lütfen Jetpack’i kullanmaya devam etmek için WordPress'i güncelleyin.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
tr: Jetpack'in kullanılabilmesi için web sitenizin herkesin erişimine açık olması gerekir: %(error_key)s

en: You’ll receive an email notification each time someone fills out the form. Where should it go, and what should the subject line be?
tr: Form her doldurulduğunda bir e-posta bildirimi alacaksınız. Nereye gönderilmeli ve konu satırında ne olmalı?

en: You’re almost done. Set up Jetpack to enable powerful security and performance tools for WordPress.
tr: Bitmek üzere. WordPress için güçlü güvenlik ve performans araçlarını etkinleştirmek için Jetpack’i ayarlayın.

en: You’re currently on Jetpack %(plan)s.
tr: Şu anda Jetpack %(plan)s paketine sahipsiniz.

en: Zoom level
tr: Yakınlaştırma seviyesi

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
tr: [%1$s] Yorum: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
tr: [%1$s] Lütfen denetleyin: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
tr: [%1$s] Geri İzleme: "%2$s"

en: `%s` cannot be empty.
tr: "%s" boş olamaz.

[ctx: a link that closes the modal window that offers to connect Jetpack]
en: Not now, thank you.
tr: Şimdi değil, teşekkür ederim.

en: a paid plan
tr: ücretli bir paket

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
tr: seçenek

en: access_token is required
tr: access_token gereklidir

en: access_token_secret is required
tr: access_token_secret gereklidir

[ctx: action]
en: Capture consent & hide the banner
tr: Onay al ve şeridi gizle

[ctx: action]
en: Consent expires after
tr: Onayın süresinin dolduğu tarih:

en: add_test arguments changed in 7.3.0. Please reference inline documentation.
tr: 7.3.0'da add_test bağımsız değişkenleri değiştirildi. Lütfen satır içi belgelere başvurun.

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
tr: Özelleştir

[ctx: admin bar menu group label]
en: Configure
tr: Yapılandır

[ctx: admin bar menu group label]
en: Manage
tr: Yönet

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
tr: Kişiselleştir

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
tr: Ekle

en: affiliate
tr: iş ortağı

en: after the user clicks the dismiss button
tr: kullanıcı reddet düğmesine tıkladıktan sonra

en: after the user scrolls the page
tr: kullanıcı sayfayı kaydırarak ilerledikten sonra

en: after this amount of time
tr: bu kadar zaman sonra

[ctx: as sharing source]
en: Email
tr: E-Posta

[ctx: block search term]
en: address
tr: adres

[ctx: block search term]
en: ads
tr: reklamlar

[ctx: block search term]
en: advertisement
tr: reklam

[ctx: block search term]
en: animated
tr: hareketli

[ctx: block search term]
en: appointments
tr: randevular

[ctx: block search term]
en: audio
tr: ses

[ctx: block search term]
en: booking
tr: rezervasyon

[ctx: block search term]
en: buy
tr: satın al

[ctx: block search term]
en: calendar
tr: takvim

[ctx: block search term]
en: cell
tr: hücre

[ctx: block search term]
en: circle
tr: çember

[ctx: block search term]
en: closing time
tr: kapanış saati

[ctx: block search term]
en: columns
tr: sütunlar

[ctx: block search term]
en: commerce
tr: ticaret

[ctx: block search term]
en: connected
tr: bağlı

[ctx: block search term]
en: contact form
tr: iletişim formu

[ctx: block search term]
en: dates
tr: tarihler

[ctx: block search term]
en: direction
tr: yön

[ctx: block search term]
en: embed
tr: göm

[ctx: block search term]
en: events
tr: etkinlikler

[ctx: block search term]
en: feedback
tr: geri bildirim

[ctx: block search term]
en: follow
tr: takip et

[ctx: block search term]
en: formatting
tr: biçimlendirme

[ctx: block search term]
en: gallery
tr: galeri

[ctx: block search term]
en: image
tr: görsel

[ctx: block search term]
en: images
tr: görseller

[ctx: block search term]
en: join
tr: katıl

[ctx: block search term]
en: linked
tr: bağlantılı

[ctx: block search term]
en: location
tr: konum

[ctx: block search term]
en: mailing list
tr: e-posta listesi

[ctx: block search term]
en: maps
tr: haritalar

[ctx: block search term]
en: markup
tr: işaretleme

[ctx: block search term]
en: memberships
tr: üyelikler

[ctx: block search term]
en: message
tr: mesaj

[ctx: block search term]
en: mobile
tr: mobil

[ctx: block search term]
en: mosaic
tr: mozaik

[ctx: block search term]
en: navigation
tr: gezinme

[ctx: block search term]
en: newsletter
tr: haber bülteni

[ctx: block search term]
en: opening hours
tr: açılış saati

[ctx: block search term]
en: phone
tr: telefon

[ctx: block search term]
en: photos
tr: fotoğraflar

[ctx: block search term]
en: pictures
tr: resimler

[ctx: block search term]
en: pinboard
tr: pano

[ctx: block search term]
en: pins
tr: iğneler

[ctx: block search term]
en: place
tr: yer

[ctx: block search term]
en: products
tr: ürünler

[ctx: block search term]
en: purchase
tr: satın al

[ctx: block search term]
en: rating
tr: puan

[ctx: block search term]
en: reservation
tr: rezervasyon

[ctx: block search term]
en: restaurant
tr: restoran

[ctx: block search term]
en: return
tr: geri dön

[ctx: block search term]
en: review
tr: inceleme

[ctx: block search term]
en: schedule
tr: zamanla

[ctx: block search term]
en: sell
tr: sat

[ctx: block search term]
en: shop
tr: dükkan

[ctx: block search term]
en: similar content
tr: benzer içerik

[ctx: block search term]
en: slider
tr: slayt gösterisi aracı

[ctx: block search term]
en: social
tr: sosyal

[ctx: block search term]
en: square
tr: kare

[ctx: block search term]
en: star
tr: yıldız

[ctx: block search term]
en: subscribe
tr: abone ol

[ctx: block search term]
en: subscription
tr: abonelik

[ctx: block search term]
en: subscriptions
tr: abonelikler

[ctx: block search term]
en: syntax
tr: söz dizimi

[ctx: block search term]
en: telephone
tr: telefon

[ctx: block search term]
en: tickets
tr: biletler

[ctx: block search term]
en: visibility
tr: görünürlük

[ctx: block search term]
en: visitors
tr: ziyaretçiler

[ctx: block search term]
en: working day
tr: iş günü

[ctx: block style]
en: Filled
tr: Dolu

[ctx: block style]
en: Outlined
tr: Çevresi çizgili

[ctx: business is closed on a full day]
en: Closed
tr: Kapalı

[ctx: button label]
en: Convert block to link
tr: Bloğu bağlantıya dönüştür

[ctx: button label]
en: Embed
tr: Gömülü İçerik

en: by Jetpack (installed)
tr: performans vurgusu

en: contact form
tr: iletişim formu

en: daily backups
tr: günlük yedeklemeler

en: day
tr: gün

en: day month year
tr: gün ay yıl

en: days
tr: gün

[ctx: displayed in search results when results are cached]
en: cache hit
tr: önbellek isabeti

en: e-mail
tr: e-posta

en: edit
tr: Düzenle

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
tr: Ne yazık ki formunuzu oluştururken bir sorun oluştu.  Muhtemelen tekrar denemeniz gerekecek.

en: go back
tr: geri dön

en: hits
tr: tıklama

en: iCalendar Feed URL:
tr: iCalendar Besleme URL'si:

en: image %1$d of %2$d in gallery
tr: galerideki %2$d görsel arasından %1$d. görsel

[ctx: image style]
en: Black and White
tr: Siyah Beyaz

[ctx: image style]
en: Gingham
tr: Pötikareli

[ctx: image style]
en: Original
tr: Orijinal

[ctx: image style]
en: Sepia
tr: Sepya

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
tr: "%s" içinde

en: internet page
tr: internet sayfası

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
tr: Ay

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
tr: Güncellendiği Ay

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
tr: Yazı Türleri

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
tr: Yıl

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
tr: Güncellendiği Yıl

[ctx: label for formatting JSON]
en: Minify
tr: Küçült

en: mail
tr: posta

en: month
tr: ay

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
tr: Okunacaklar

en: name@example.com
tr: isim@ornek.com

[ctx: noun]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: noun: a quantity of goods or items purchased or sold]
en: Order
tr: Sıralama

[ctx: option for how the embed displays on a page, e.g. inline or as a modal]
en: Embed Type
tr: Gömülü Olarak Ekleme Türü

en: or
tr: veya

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
tr: Okundu

en: per month
tr: aylık

en: per year
tr: yıllık

en: pixels
tr: piksel

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
tr: Bu durumda %s:

[ctx: plugin]
en: Activate %s
tr: %s eklentisini etkinleştir

[ctx: plugin]
en: Active
tr: Etkin

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
tr: Yüklenemiyor

[ctx: plugin]
en: Installed
tr: Yüklü

[ctx: plugin]
en: Network Activate %s
tr: %s Eklentisini Ağda Etkinleştir

en: ratings
tr: puanlar

en: real-time backups
tr: gerçek zamanlı yedeklemeler

[ctx: recipe]
en: Cook Time
tr: Pişirme Süresi

[ctx: recipe]
en: Difficulty
tr: Zorluk

[ctx: recipe]
en: Directions
tr: Talimatlar

[ctx: recipe]
en: Ingredients
tr: İçindekiler

[ctx: recipe]
en: Nutrition
tr: Beslenme

[ctx: recipe]
en: Prep Time
tr: Hazırlama Süresi

[ctx: recipe]
en: Print
tr: Yazdır

[ctx: recipe]
en: Rating
tr: Oylama

[ctx: recipe]
en: Servings
tr: Servisler

[ctx: recipe]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: recipe]
en: Time
tr: Zaman

en: seconds
tr: saniye

[ctx: share to]
en: Email
tr: E-posta

[ctx: share to]
en: Print
tr: Yazdır

en: share your experience
tr: deneyiminizi paylaşın

en: site_id is required
tr: site_id gereklidir

[ctx: submit button label]
en: Embed
tr: Gömülü İçerik

[ctx: the Internet Defense League]
en: Learn more about the %s
tr: %s hakkında daha fazla bilgi edinin

en: the past day
tr: önceki gün

en: the past month
tr: önceki ay

en: the past quarter
tr: önceki çeyrek

en: the past week
tr: önceki hafta

en: the past year
tr: geçen yıl

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
tr: değer

en: this video
tr: bu video

en: track
tr: parça

en: user email is required
tr: kullanıcı e-posta adresi gerekli

en: user login is required
tr: kullanıcı giriş bilgileri gerekli

en: user_data is required
tr: kullanıcı verileri gerekli

en: user_id is required
tr: kullanıcı kimliği gerekli

en: user_token is required
tr: kullanıcı belirteci gerekli

[ctx: verb]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: verb: e.g. register for an event.]
en: Register
tr: Üye ol

[ctx: verb: e.g. subscribe to a newsletter.]
en: Subscribe
tr: Abone Ol

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
tr: İzle:%s

en: website
tr: web sitesi

en: week
tr: hafta

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
tr: Engellenen kötü amaçlı oturum açma denemesi sayısı

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked spam comments.
tr: İstenmeyen yorumlar engellendi.

en: {{a}}Activate Monitor{{/a}} to receive email notifications if your site goes down.
tr: Siteniz çökerse bildirimler almak için {{a}}Monitor’ı etkinleştirin{{/a}}.

en: {{a}}Activate Protect{{/a}} to keep your site protected from malicious sign in attempts.
tr: Sitenizi kötü amaçlı oturum açma denemelerine karşı korumak için {{a}}Protect’i etkinleştirin{{/a}}.

en: {{a}}Activate Site Stats{{/a}} to see detailed stats, likes, followers, subscribers, and more! {{a1}}Learn More{{/a1}}
tr: Ayrıntılı istatistikler, beğeniler, takipçiler, aboneler ve daha fazlasını görmek için {{a}}Site İstatistiklerini Etkinleştirin{{/a}}! {{a1}}Daha Fazla Bilgi Edinin{{/a1}}

en: {{a}}Activate{{/a}} to help visitors quickly find answers with highly relevant instant search results and powerful filtering.
tr: İlgi oranı yüksek, anında arama sonuçları ve güçlü filtreleme ile ziyaretçilerin aradığı yanıtı hızlıca bulmasına yardımcı olmak için {{a}}etkinleştirin{{/a}}.

en: {{a}}Activate{{/a}} to optimize image sizes and load images from Jetpack's fast global network of servers. This improves your site's performance on desktop and mobile devices.
tr: Görüntü boyutlarını optimize etmek ve Jetpack'in hızlı küresel sunucu ağından görüntüleri yüklemek için {{a}}etkinleştirin{{/a}}. Bu, sitenizin masaüstü ve mobil cihazlardaki performansını artırır.

en: {{a}}Contact Support{{/a}}
tr: {{a}}Destek Birimine Başvurun{{/a}}

en: {{a}}Manage Likes visibility from the Sharing Module Settings{{/a}}
tr: {{a}}Paylaşım Modülü Ayarları’ndan Beğeni görünürlüğünü yönetin{{/a}}

en: {{a}}Turn on plugin autoupdates.{{/a}}
tr: {{a}}Otomatik eklenti güncellemelerini açın.{{/a}}

en: {{a}}View backup details{{/a}}.
tr: {{a}}Yedekleme ayrıntılarını görüntüleyin{{/a}}.

en: {{a}}View details at VaultPress.com{{/a}}
tr: {{a}}Ayrıntıları VaultPress.com’da görüntüleyin{{/a}}

en: {{a}}View details{{/a}}
tr: {{a}}Detayları görüntüle{{/a}}

en: {{button}}View detailed stats{{/button}}
tr: {{button}}Detaylı istatistikleri görüntüle{{/button}}

en: {{button}}View more stats on WordPress.com {{/button}}
tr: {{button}}WordPress.com'da daha fazla istatistik görüntüle {{/button}}

en: {{link}}Configure your Monitor notification settings on WordPress.com{{/link}}
tr: WordPress.com'da İzleme bildirim ayarlarınızı yapılandırın

en: {{li}}The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined{{/li}}
tr: {{li}}JETPACK_DEV_DEBUG sabiti tanımlı{{/li}}

en: {{li}}The jetpack_development_mode filter is active{{/li}}
tr: {{li}}jetpack_development_mode filtresi etkin{{/li}}

en: {{li}}Your site URL lacks a dot (e.g. http://localhost){{/li}}
tr: {{li}}Sitenizin URL’sinde bir nokta eksik (ör. http://localhost){{/li}}

en: {{p}}Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this {{a}}2 question survey{{/a}}?{{/p}}{{p}}A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.{{/p}}
tr: {{p}}Bu {{a}}2 soruluk anketi{{/a}} yanıtlayarak Jetpack bağlantısını neden tamamlamadığınızı açıklayabilir misiniz?{{/p}}{{p}}Jetpack bağlantısı, ücretsiz güvenlik ve trafik özelliklerimizin çalışabilmesi için gereklidir.{{/p}}

en: {{span}}You can now also configure related posts in the Customizer. {{ExternalLink}}Try it out!{{/ExternalLink}}{{/span}}
tr: {{span}}Şimdi Özelleştiricideki ilgili gönderileri yapılandırabilirsiniz. {{ExternalLink}}Deneyin!{{/ExternalLink}}{{/span}}

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}}  We're sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %(error_key)s
tr: {{s}}Jetpack'inizde bir hata var.{{/s}} Bu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. Sorun hâlâ devam ediyorsa lütfen şu mesajla desteğe başvurun: %(error_key)s

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
tr: {{s}}Jetpack'inizde bir hata var.{{/s}} Bu site ile WordPress.com arasında bağlantı kurmak mümkün değil. Bu genellikle, sitenizin herkesin erişimine açık olmadığı anlamına gelir (localhost).
